ל"ג בעומר נספח לשאלות ובירורים

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
שאלות:
א. האם אושר סופית ההדלקה של ר' מיילך בידרמאן?
ב. באם כן האם יש אפשרות להגיע עם רכב לאיזור?
ג. האם ידוע למישהו האם ר' מיילך אמור להדליק גם ביום במתחם שנלר או במתחם שמעון הצדיק?

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
בנוגע להדלקה של ר' מיילך בידרמאן יש למישהו מושג איך אפשר להשפיע שידבר בלה''ק ולא באידיש. שנה שעברה במירון הוא דיבר באידיש והמוני אנשים שהגיעו במיוחד התאכזבו נורא, דיברתי אחד האנשים הקרובים לרב והוא אמר לי שאולי אם יחתימו אנשים ויבקשו ממנו זה ישתנה, ובמיוחד השנה שזה בבית שמש באיזור של שכונות לאו דוקא חסידיות יגיעו אלפים שלא מבינים אידיש.
אם יש מישהו שיכול לפנות לבית הרב או למארגני האירוע, או מישהו שירים את הכפפה ויארגן בקשות, זה ישמח את עם ישראל.

משה 05276

משתמש מקצוען
בנוגע להדלקה של ר' מיילך בידרמן יש למישהו מושג איך אפשר להשפיע שידבר בלה''ק ולא באידיש. שנה שעברה במירון הוא דיבר באידיש והמוני אנשים שהגיעו במיוחד התאכזבו נורא, דיברתי אחד האנשים הקרובים לרב והוא אמר לי שאולי אם יחתימו אנשים ויבקשו ממנו זה ישתנה, ובמיוחד השנה שזה בבית שמש באיזור של שכונות לאו דוקא חסידיות יגיעו אלפים שלא מבינים אידיש.
אם יש מישהו שיכול לפנות לבית הרב או למארגני האירוע, או מישהו שירים את הכפפה ויארגן בקשות, זה ישמח את עם ישראל.
אני לא חושב שזה אפשרי
כי איידיש זה השפה שזה קולח לו

JGJGHFG

משתמש צעיר
בנוגע להדלקה של ר' מיילך בידרמאן יש למישהו מושג איך אפשר להשפיע שידבר בלה''ק ולא באידיש. שנה שעברה במירון הוא דיבר באידיש והמוני אנשים שהגיעו במיוחד התאכזבו נורא, דיברתי אחד האנשים הקרובים לרב והוא אמר לי שאולי אם יחתימו אנשים ויבקשו ממנו זה ישתנה, ובמיוחד השנה שזה בבית שמש באיזור של שכונות לאו דוקא חסידיות יגיעו אלפים שלא מבינים אידיש.
המוני דוברי אידיש יתאכזבו אם זה לא יהיה באידיש
הדרשות שלו בעברית אינם משתוות ברמתם לאלו שבאידיש
גם אם התוכן דומה
ובתכל'ס רוב המשתתפים רוצים דווקא אידיש
מספיק לראות אותו...
צודק....
יש דברים שמבינים גם בלי להבין מילים
ויש חשמל באוויר שמרגישים למרות מחסום השפה

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
מספיק לראות אותו...
הייתי בהדלקה שלו פעמיים. נכון שיש אש באויר ומספיק לראות אותו אבל עיקר האירוע הוא סביב הווארטים והחיזוק בין שיר לשיר ותוך כדי השירים, ולמי שלא מבין אידיש חסר מלא מהעניין. וכל אלו שמבינים אידיש ורוצים אידיש יכולים קצת לוותר על הגישמע'ק והעסיסיות בשביל ההמונים שלא מבינים אידיש הרי לה''ק כולם מבינים.
וחוץ מזה תמיד אפשר בין לבין קצת אידיש.
אני רוצה להגיע מרחוק אבל אם זה יהיה באידיש אני ירגיש שחבל על הזמן שלי.

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
הערכות לקראת ההדלקה המרכזית לקראת ל"ג בעומר של הרב אלימלך בידרמן, הגדולה ביותר בישראל שתתקיים במוצ״ש 25/05 ברחוב זכריה הנביא בבית שמש בשעה 23:30

מיקום: רחוב זכריה הנביא, בין כיכר אליהו הנביא לשדרת האמוראים.

שעות חסימה:
החל מהשעה 21:00 במוצאי השבת עד שעה לאחר סיום האירוע.

הכיכר בין רחובות זכריה הנביא ונריה הנביא תהיה סגורה לתנועת רכבים החל ממוצאי שבת 21:00 בערב.

גישה:
מוצ"ש החל מהשעה 21:00 בערב.
יחסם הכיכר בין זכריה הנביא לרחוב נריה הנביא יהיה סגור לתנועת רכבים,
שדרות האמוראים תותר יציאה וכניסה רק דרך הכיכר של אליהו הנביא.

חניית רכבים פרטיים תתאפשר רק ברחוב האמוראים וברמה ג' 1.

שינויים זמניים:
הכניסה לבית שמש דרך נתיב הל"ה יהיה לתח"צ בלבד,
בעקבות האירוע, יפתח באופן זמני הכביש החדש המחבר בין רחוב אליהו הנביא לרחוב אביי.

חשוב לציין:
ייתכנו עומסי תנועה באזור.
בעקבות מחסור במקומות חניה מומלץ להשתמש בתחבורה ציבורית או בדרכים חלופיות.

הציבור מתבקש להישמע להוראות הסדרנים במתחם ובדרכים המובילות למתחם.

עדכונים שוטפים יימסרו על ידי המשטרה והרשויות המקומיות. הקפידו על הוראות השלטים והפקחים במקום.

בית שמש חדשות
לא הבנתי איך יכנסו לרמה ג' רק דרך רמה א'? וכנ''ל לרמה ד' הכניסה תהיה רק מרחוב אליהו הנביא מכיון רמה א'? הכביש המחבר מאליהו הנביא לאביי למה יועיל להכנס לרמה ד' מאחורה?

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
יש כניסות מאליהו הנביא לחגי ויחזקאל.
מצורף מפה שערכתי לפי הכתבה הנ"ל (אדום סגור, ירוק פתוח)
כל רמה ד' מחוברת אפשר להגיע מאביי לכל רמה ד'. שים לב המעבר הוא כביש שעובר מתחת לגשר.
צפה בקובץ המצורף 1660875
זה הבנתי אבל להגיע לאליהו הנביא רק דרך רמה א' או איך שקוראים לזה מכביש 10 ולא מכיוון כביש 38 במקום שיכנסו מהכביש הראשי יהיה פיצוץ ופקקים כל רמה א'?

הילוך גבוה

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
יהיה שידור חי מההדלקה של ר' מיילך?
ומה עם רכבים פרטיים? יהיה אפשרות להגיע להדלקה עם חניון מסודר?

די

משתמש סופר מקצוען
(עשיתי מפה חדשה אולי יותר ברור)
יש כניסות מאליהו הנביא לחגי ויחזקאל.
מצורף מפה שערכתי לפי הכתבה הנ"ל (אדום סגור, ירוק פתוח)
כל רמה ד' מחוברת אפשר להגיע מאביי לכל רמה ד'. שים לב המעבר הוא כביש שעובר מתחת לגשר.
לג בעומר.png

די

משתמש סופר מקצוען
זה הבנתי אבל להגיע לאליהו הנביא רק דרך רמה א' או איך שקוראים לזה מכביש 10 ולא מכיוון כביש 38 במקום שיכנסו מהכביש הראשי יהיה פיצוץ ופקקים כל רמה א'?
לכאורה אפשר להגיע מכביש 38, לרדת במחלף רמת בית שמש לרחוב נחל נובע, ואז לפנות לזכריה ולעלות עד שיעצרו אותך...
אם זה לא יהיה אפשרי, אז כמו שאמרת דרך רמה א' (להמשיך בצאלים ולפנות ימינה בקישון ולהמשיך עד אליהו הנביא) או דרך כביש 10.

גימפל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מאבק הקרדיטים עוד לפני אישור המשטרה | סאגת אישור המשטרה: למרות שעדיין לא התקבל אישור מהמשטרה, מאחורי הקלעים מתנהל מאבק קרדיטים סביב אישורי ההדלקה של רבי מיילך בידרמן, כאשר מצד האחד שמעון גולדברג וסיעת שלו"א, שהיו מיוזמי מעמד ההדלקה בעיר, ומהצד השני חנוך דרנגר וסיעת אגו"י שבעת שגילו כי אין אישורי משטרה למעמד הזעיקו את מוטי בבציק רמ"ט השר גולדקנוף ע"מ שייסיע להשיג את האישורים, ובעוד הודעות יח"צ רצות ברשתות, המשטרה אוסרת את קיום האירוע.

טראמפ 2024

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
עריכה תורנית

די

משתמש סופר מקצוען

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  6  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה