קורונה לתשומת לב העובדים שהוצאו לחל"ת ע"י המעסיק עקב המצב

sl הנהלת חשבונות וחשבות שכר

משתמש סופר מקצוען
תודות @shira bira על השיתוף

בעזרת ה'

משתמש פעיל
שאלה: האם חתימה על אבטלה מפסידה מדמי הלידה שאמורה להיות בזמן הקרוב?
עוד שאלה: אם אני לא אחתום האם אהיה זכאי לתשלום בחופש פסח?
עוד ענין כפי שכתוב בביטוח לאומי הזכאות לדמי אבטלה רק למי שצבר 12 חודשים תשלום דמי אבטלה, מה יעשו אותם שאין להם צבירה כזאת? האם עדיף להם לא לחתום או שווה להם להצהיר שהם חולי קורונה ככה לכל הפחות שבועיים יקבלו דמי מחלה?

החיים קלים

משתמש מקצוען
@בעזרת ה' יכול להיות שרווחי לך יותר להקדים את חופשת הלידה ולקבל גבוה יותר ואח''כ לחתום אבטלה.
אין לי נסיון, רק מעלה השערה שכדאי לבדוק.

ציפורן חודרנית

משתמש פעיל
אני צריכה לצאת לחופשת לידה אחרי פסח,
מה עלי לעשות כדי לקבל הכי הרבה, לצאת כבר עכשיו לחו"ל? להשתמש בתלושים שיש לי עד עכשיו כמו שזה?
או אולי עדיף לחתום אבטלה וזהו?

איטא

משתמש מקצוען
עריכה והפקת סרטים
אם אין 12 חודשים כדי לקבל אבטלה מה עושים?

mirsch

משתמש מקצוען
מה עלי לעשות כדי לקבל הכי הרבה, לצאת כבר עכשיו לחו"ל? להשתמש בתלושים שיש לי עד עכשיו כמו שזה?
לא כדאי לחו"ל אח"כ תצטרכי בידוד 14 ימים....

שמיט

משתמש מקצוען
יש באתר של ביטו"ל כמה משפטים הנוגעים למקרים כאלו, שביתה, השבתה. אני מצטט אותם אך איני יודע אם אפשר להסתמך עליהם:
השלמת שכר לצורך חישוב הקצבה
אם הייתה ירידה בשכר שלך ב-6 החודשים שקדמו להפסקת העבודה בגלל מחלה, תאונה, שביתה, השבתה, אבל במשפחה או כל סיבה אחרת שאינה תלויה בך, ויש לך אישורים מתאימים, אנו נבדוק את האפשרות לחשב את סכום הקצבה בדרך אחרת, בהתאם לעיסוקך:
  • עובדת עצמאית – אם חלה ירידה בהכנסתך השנתית בגלל ההיריון, אנו נבדוק את האפשרות לחשב את סכום הקצבה המגיעה לך על פי הכנסתך בשנת המס הקודמת (אם אכן יש כזאת).
  • עובדת שכירה – אם לא קיבלת שכר מלא ב-6 החודשים שקדמו להפסקת העבודה, אנו נבדוק את האפשרות לחשב את הקצבה לפי שכר גבוה יותר, או לפי חודשים קודמים.

ציפורן חודרנית

משתמש פעיל
יש באתר של ביטו"ל כמה משפטים הנוגעים למקרים כאלו, שביתה, השבתה. אני מצטט אותם אך איני יודע אם אפשר להסתמך עליהם:
השלמת שכר לצורך חישוב הקצבה
אם הייתה ירידה בשכר שלך ב-6 החודשים שקדמו להפסקת העבודה בגלל מחלה, תאונה, שביתה, השבתה, אבל במשפחה או כל סיבה אחרת שאינה תלויה בך, ויש לך אישורים מתאימים, אנו נבדוק את האפשרות לחשב את סכום הקצבה בדרך אחרת, בהתאם לעיסוקך:
  • עובדת עצמאית – אם חלה ירידה בהכנסתך השנתית בגלל ההיריון, אנו נבדוק את האפשרות לחשב את סכום הקצבה המגיעה לך על פי הכנסתך בשנת המס הקודמת (אם אכן יש כזאת).
  • עובדת שכירה – אם לא קיבלת שכר מלא ב-6 החודשים שקדמו להפסקת העבודה, אנו נבדוק את האפשרות לחשב את הקצבה לפי שכר גבוה יותר, או לפי חודשים קודמים.
תודה
למי עלי לפנות כדי שיבדקו את זה?
עכשיו או אחרי הלידה?

שמיט

משתמש מקצוען
לא יודע, אולי במקום העבודה יש מנהל חשבונות טוב שיודע,
או להתקשר לבטו"ל *6050 אולי ידעו לומר לך.

רחל 3242

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
באתר של ביטוח לאומי , חובה לרשום תאריך סיום החופשה???
והיא הרי לא ידועה!!!!!!!!
אז מה עושים??? א"א לשלוח את הבקשה בלי זה?

עיצוב מטבחים

משתמש סופר מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אם דווקא ב6 חודשים האחרונים המשכורת הייתה נמוכה יותר, איך אפשר לגרום להם לחשב לפי החודשים שקדמו?

פיקצר פרפקט

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
לגבי חופשת לידה לעצמאית, זה מחושב אוטומטית לפי השנה היותר משתלמת.
לוקחים את שנת 2019 ומחלקים את ההכנסה נטו ל365 ומכפילים ב105 ימי החופשה
או לוקחים את שנת 2020 ומחלקים ב250 ומכפילים ב105.
הגבוה מביניהם.
ללידה בחודשים ינואר פברואר מרץ זה משולב, כמובן.

בכל מקרה בשלב הראשון היא מקבלת אוטומטית לפי המקדמות.
ואחרי השומה מתבצע עדכון.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  5  פעמים

לוח מודעות

למעלה