עזרה לקנות מגילת אסתר לבעל בהפתעה?

• פותח הנושא rere
  • פורסם בתאריך

rere

משתמש צעיר
אשמח לשמוע את דעתכם

אני רוצה לקנות לבעלי מגילת אסתר ( הוא בעל קורא בבית כנסת ..אז בטח זה ישמח אותו נכון? )

לא מבינה בזה...יש טעם לקנות לבד? או לותר על ההפתעה ונלך לבחור ביחד ...
או שבהפתעה לקנות לו נרתיק מכסף או מעץ ... כמה הנזק הכספי בערך ?

Trouble Maker

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אם אין לו מגילה, עבור מה הנרתיק?
ונראה לי שיכול להיות נחמד להגיש לו מעטפה נחמדה עם "זיכוי" לרכישת מגילה אצל הסופר אשר יוליכנו ליבו אליו....

משה מנחם

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
אני לא רואה בעיה בהפתעה כזו, אם מתייעצים עם מישהו קרוב על איזה סופר ללכת ועם איזה הידורים.

חגי פאהן

משתמש סופר מקוצען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בנתיים התגובות פה היו שאין אפשרות להפתעה אז נקנה ביחד ונסכם שבהמשך נקנה נרתיק בכל זאת זה חתיכת הוצאה...
ובפורים פתאום אני יוציא נרתיק מכסף מה דעתכם?
רעיון טוב.
לגבי מגילה עצמה, אם ניתן לחזות על אילו הידורים הוא חולם אז גם אפשר, אבל הסיכון הוא גבוה.

חושב מחדש

משתמש מקצוען
ובפורים פתאום אני יוציא נרתיק מכסף מה דעתכם?
מדהים.

אני אישית לא הייתי רוצה שאשתי תתייעץ איזה מגילה לקנות לי, כי לכל אחד יש את הדעה שלו, ואת ה'אהבה' שלו לסגנון אחר של כתב וצורה.
אבל נרתיק מכסף - תמיד יעשה את העבודה.

ששונית

משתמש מקצוען
גם אני חושבת שכל אחד מחפש הידורים אחרים ומגילה זה משהו שנשאר לתמיד, כך שחבל לקנות בלי שידע.
אולי הוא מעדיף סופר עני, אולי סופר שאין לו אינטרנט או שטובל לפני שכותב או כתב מסוים והדוגמאות רבות.
נרתיק זה רעיון מעולה להפתעה
ראיתי שרקמת מלכות יצאו השנה עם נרתיק חדש למגילה עם רקמה כמו תיק של תפילין, נראה מדהים ומרשים ולכאורה גם הרבה יותר זול.

rere

משתמש צעיר
לגבי הרעיון של זיכוי נגיד והצלחתי לברר משהו שמקובל עליו למרות שלפי מה שמובן פה עדיף לא לקחת סיכון .....נראה לי אם יראה שם מגילה מסוימת מהודרת וכו וכו ..וזה יהיה בהפרש משמעותי מסכום הזיכוי זה יהיה מגוחך לא?...

אני אישית מעדיפה שבעלי לא יעשה לי הפתעות במחירים כאילו ונלך לקנות ביחד וזה מה שעשינו עד היום השאלה אולי אחרים נהנים יותר שהמתנה באה בהפתעה - בשביל זה נגוון לו ונלך על הנתיק כהפתעה

תודה לכל העונים/ות עוזר לי מאד

אילה שולמן

משתמש פעיל
בכל מקרה קחי בחשבון שעכשיו זה קצת מאוחר כי זה דבר שלוקח זמן להחליט לבחור והרבה פעמים מי שרוצים חסר לו וכדומה, איך שלא יהיה מדובר על הוצאה כבדה אם את מכינה לו מעטפה קחי בחשבון שהכסף לא יכנס במעטפה רגילה:D:D:D

אורחת לרגע

משתמש מקצוען
תוכלי לקנות נרתיק, עם אפשרות החלפה (אולי לא יתאים הגודל), ובתוך הנרתיק לשים מעטפה עם כסף.

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
אם הוא בעל קורא אז הוא משתמש במגילה של בית הכנסת
יתכן שיראה בזה הוצאה מיותרת.

יש מגילות זולות של מתחילים ב 2,500₪ והם נראות בהתאם.
משלוש וחצי ארבע אלף אפשר לקבל כבר משהו מכובד.

לשאול אם עבר הגהת מחשב והגהת אדם.

ועוד כלל, הידור ביופי והידור הלכתי הולכים ביחד.

משה גל

משתמש מקצוען
יש כל כך הרבה דקויות בטעם של סוגי כתב
אני ממש ממש לא הייתי רוצה מגילה בהפתעה אם הכתב לא לטעמי
עוד לפני סוג המגילה (המלך, 28 שורות, 21 או 11) ולפני טיב הסופר וסגנונו
אי אפשר להשיג כתב יפה ומקצועי בפחות מ-4 אלף

מרשימה

משתמש סופר מקצוען
אני עשיתי את זה לפני כמה שנים,
התייעצתי עם אבא שלי והוא החליט מה כדאי לקנות, אני רק שלמתי והלכתי לקחת,
כמובן קניתי גם נרתיק.
בעלי היה מבסוט מההפתעה ומהמגילה (היא מאד מהודרת, כל מי שרואה אותה מתפעל)
רק בעיה אחת היתה -
הוא העדיף מגילה עם עמוד, ואת זה אבא שלי ואני לא ידענו
אז היינו צריכים להוסיף את זה אחר כך... קצת פרוצדורה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה