עזרה למי פונים לקבלת סיוע לטיפולים לילד עם פוסט טראומה

אקמולי תות

משתמש מקצוען
דחוף מאד
למי אנחנו יכולים לפנות?
ילד בן 7 , מאובחן עם אילמות סלקטיבית רק עם זרים. (בבית הספר מדבר רגיל)
חרדתי מאד, אובחן על ידי פסיכיאטר עם חשד סביר לפוסט טראומה מורכבת עקב פגיעה.
כרגע הוא מטופל בעל"ם ע"י עוסי"ת.
אנו חייבים במקביל טיפול CBT מקצועי שיעזור לו לשחרר טראומות, ומהר.
כל ביקור אצל הרופא או בדיקה שקצת מפחידה אותו זה ברמה שצריך לתפוס אותו כדי לאפשר, והשאגות...
משהו שביטוח לאומי יממנו לנו? למישהו יש מידע?
תודה רבה.

הכי הכי

משתמש סופר מקצוען
יש לבת שלי בכיתה (ב’) חברה שסבלה (וקצת עדיין סובלת) מאלימות סלקטיבית.
אמא שלה לא גמרה להשקיע וטפל בעניין
אני יכולה לקשר ביניכם
אם זה רלוונטי

אקמולי תות

משתמש מקצוען
הקושי הוא לא האילמות, כמו החרדות והטראומה שיש לו ממגע, מטיפולים
כנראה עקב הפגיעה. אם כי יתכן וגם האילמות קשורה בחרדה מאותו מניע
אשמח אם אפשרי, אנסה לבדוק איתה.

ריקי שחור

משתמש מקצוען
אני לא יודעת לגבי זכאות למימון.
חושבת שכדאי לבדוק טיפול emdr, זהו טיפול ספציפי לטראומה, ואמור להיות שיפור משמעותי תוך זמן קצר ממש.
בנוסף, מומלץ מאד שההורים (או מי שמטפל בו ביום יום) יקבל הדרכה מקצועית טובה, כדי לדעת איך להכין אותו לקראת אירועים שעלולים להוות טריגר לפוסט טראומה, וכיצד להגיב תוך כדי.

אקמולי תות

משתמש מקצוען
אני לא יודעת לגבי זכאות למימון.
חושבת שכדאי לבדוק טיפול emdr, זהו טיפול ספציפי לטראומה, ואמור להיות שיפור משמעותי תוך זמן קצר ממש.
בנוסף, מומלץ מאד שההורים (או מי שמטפל בו ביום יום) יקבל הדרכה מקצועית טובה, כדי לדעת איך להכין אותו לקראת אירועים שעלולים להוות טריגר לפוסט טראומה, וכיצד להגיב תוך כדי.

תודה, אבדוק.
תודה על ההמלצה, אכן חשוב. ההדרכה שאנחנו מקבלים ממש לא מספקת ולא מרגישה מקצועית בכלל.

chaia

משתמש מקצוען
מקפיצה
האם יש מי שיודע איך בודקים זכאות מביטוח לאומי?
ביטוח לאומי למיטב ידיעתי נותן קצבת נכות
עזר מציון יש להם מחלקה של מיצוי זכויות וגם אפשר להתייעץ עם יד מכוונת וגם אפשר להתייעץ עם הרב גולדנטל.
לגבי קבלת טיפול- בדקתם בקופ"ח אם יש אצלם אפשרות לקבל את הטיפול?

לבן

משתמש סופר מקצוען
1. לגבי טיפול - טיפול סי בי טי לא משחרר טראומות, וגם כדאי מאד להזהר מכאלה שמצהירים שדרך CBT הם משחררים טראומות, או שהם משחררים טראומות "מהר"
טראומה, ובטח פוסט טראומה מורכבת זה תהליך שלוקח הרבה זמן לשחרר ולהגיע לאיכות חיים ותפקוד מיטבי, אין בזה זבנג וגמרנו למרבה הצער.
יש עדיפות גדולה לבצע את הטיפול אצל פסיכולוג ילדים שמתמחה בטראומות ובEMDR בדגש על פוסט טראומה מורכבת שזו אבחנה שונה.
2. פרוצדורות רפואיות- כרגע תמנעו ככל האפשר מהגעה לרופאים ומכל פרוצדורה שיכולה להתפס אצלו ככוחנית וכוללת מגע, ואם כן- לבצע זאת במלוא הרגישות והזהירות ולעדכן את הרופא או את האח/ות שמדובר בילד נפגע טראומה! יש פרוטוקול שונה לחלוטין והכל צריך להתבצע לאט ובהסכמה, תקחו נשימה עמוקה, גם אם התהליך יקח שעות! תמיד עדיף לבצע אותו מתוך הבנה והסכמה ולא בכפיה ומצב הנוכחי כל כפייה מגבירה את הקושי הנפשי.
3. אבחון ומיצוי זכויות - ממליצה להתייעץ עם עזר מציון לגבי אבחון מקיף לילד ומיצוי זכויות וגם לגבי המשך טיפול.
לילדים עם אבחנה כזאת, בהחלט מגיעה קצבה מביטוח לאומי ואם הוא נפגע עבירה עוד יותר. תתיעצו עם העו"ס שמטפלת בו במקביל.
אולי כדאי לשקול פניה לפסיכיאטר לקבלת טיפול תרופתי להוריד קצת את מפלס החרדה, הייתי שואלת את הגורם הטיפולי.

המון הצלחה, תרוו ממנו נחת ושנפסיק לשמוע על עוד ועוד כאב נורא כזה:(

חן פלוס

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
דחוף מאד
למי אנחנו יכולים לפנות?
ילד בן 7 , מאובחן עם אילמות סלקטיבית רק עם זרים. (בבית הספר מדבר רגיל)
חרדתי מאד, אובחן על ידי פסיכיאטר עם חשד סביר לפוסט טראומה מורכבת עקב פגיעה.
כרגע הוא מטופל בעל"ם ע"י עוסי"ת.
כל ביקור אצל הרופא או בדיקה שקצת מפחידה אותו זה ברמה שצריך לתפוס אותו כדי לאפשר, והשאגות...
משהו שביטוח לאומי יממנו לנו? למישהו יש מידע?
תודה רבה.
emdr
יש לי מישהי מצוינת אם מעניין אותך - בפרטי

אקמולי תות

משתמש מקצוען
1. לגבי טיפול - טיפול סי בי טי לא משחרר טראומות, וגם כדאי מאד להזהר מכאלה שמצהירים שדרך CBT הם משחררים טראומות, או שהם משחררים טראומות "מהר"
טראומה, ובטח פוסט טראומה מורכבת זה תהליך שלוקח הרבה זמן לשחרר ולהגיע לאיכות חיים ותפקוד מיטבי, אין בזה זבנג וגמרנו למרבה הצער.
יש עדיפות גדולה לבצע את הטיפול אצל פסיכולוג ילדים שמתמחה בטראומות ובEMDR בדגש על פוסט טראומה מורכבת שזו אבחנה שונה.
2. פרוצדורות רפואיות- כרגע תמנעו ככל האפשר מהגעה לרופאים ומכל פרוצדורה שיכולה להתפס אצלו ככוחנית וכוללת מגע, ואם כן- לבצע זאת במלוא הרגישות והזהירות ולעדכן את הרופא או את האח/ות שמדובר בילד נפגע טראומה! יש פרוטוקול שונה לחלוטין והכל צריך להתבצע לאט ובהסכמה, תקחו נשימה עמוקה, גם אם התהליך יקח שעות! תמיד עדיף לבצע אותו מתוך הבנה והסכמה ולא בכפיה ומצב הנוכחי כל כפייה מגבירה את הקושי הנפשי.
3. אבחון ומיצוי זכויות - ממליצה להתייעץ עם עזר מציון לגבי אבחון מקיף לילד ומיצוי זכויות וגם לגבי המשך טיפול.
לילדים עם אבחנה כזאת, בהחלט מגיעה קצבה מביטוח לאומי ואם הוא נפגע עבירה עוד יותר. תתיעצו עם העו"ס שמטפלת בו במקביל.
אולי כדאי לשקול פניה לפסיכיאטר לקבלת טיפול תרופתי להוריד קצת את מפלס החרדה, הייתי שואלת את הגורם הטיפולי.

המון הצלחה, תרוו ממנו נחת ושנפסיק לשמוע על עוד ועוד כאב נורא כזה:(
תודה!
איזה מידע חשוב. רק עכשיו רואה.
הוא מטופל דרך על"ם שזה מרכז שמתמחה בפגיעות כאלו,
למרות שלצערי אני כלל לא מתרשמת שהמטפלת מקצועית.
ויש לי בהחלט ניסיון עם מטפלים מוצלחים מאד.
אם נצליח למצוא מימון לטיפול דרך ביטוח לאומי זה יהיה הצלה בשבילו. כרגע אנחנו אצלה כי זה עדיף מכלום.

2. תודה על המידע וחבל שלא קראתי לפני. בימים האלו היינו במיון שהצריך רק בדיקה בעין, זה היה נורא נורא היו צריכים לתפוס אותו בכוח כמה אחיות רק כדי לשים טיפות. למרות שאמרנו שהוא עם פוסט טראומה.
כשאת אומרת עכשיו נדע איך אפשר לדרוש טיפול מתאים.

3. עדיין מנסה להשיג מענה מעזר מציון ללא הצלחה..
במקביל באמת נקבע שוב תור לפסיכיאטר להתייעצות, ונשאל את העו"סית.

שאלה נוספת - הוא צריך הרדמה כללית לטיפולי שיניים. גם על זה נהיה זכאים לקבל סיוע כספי?
אין לנו אפשרות לממן כמעט 6000 שקל, והוא אפילו לא מוכן לעלות למיטה של הרופא , לא משנה כמה רופאות נחמדות ניסינו.

אמן אמן ותודה.
האם הילד מודע מהפגיעה? או שזה חשד?

חשד סביר למדי , וגם יש לנו חשד כבד במי מדובר.
בכל מקרה הוא אובחן ע"י פסיכיאטר שעבר על הציורים שלו שהעידו על פגיעה כזו גם בלי להבין הרבה מידי.
הילד לא מדבר או שיתף על המקרה.

אלישבע גוהר

מאיירת דיגיטלית (לשעבר 'אילוסטרייטורית אחת')
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
הדמיות בתלת מימד
עריכה והפקת סרטים
למרבה הצער פוסט טראומה אלו אחת מההתמודדויות הכי קשות ומורכבות לטפל
זה ממש לא זבנג וגמרנו, ואפילו לא מהיר
בטח שלא בגיל כזה.

מה שכן לסימפטומים כמו חרדה ולחץ CBT מאוד יעיל בלתת קצת כלים לשליטה ואיזון
אבל זה לא פותר בעיות לעומק.
לא יצא לי לשמוע על מטפלים שיודעים להנגיש את CBT לגיל כל כך צעיר, אבל אני מאמינה שיש.
ממליצה לכם לבקש מפסיכיאטר הקופה הפנייה לפסיכותרפיה ילדים. גם עוס קליני של הקופה יכול לתת כפי ידיעתי
יש לפעמים קצת רשימת המתנה אבל אחרי זה הטיפול הוא בחינם לחלוטין למשך שנה
ללאומית ומאוחדת (בכמה וכמה סניפים, תלוי באיזור) יש נבחרת מטפלים/ות ממש מקצועיים.

וגם יש הסכמים עם מטפלים מחוץ לקופה, שזה לא חינם אבל בסבסוד
נסו לברר דווקא על מטפל עם ניסיון וגישה דווקא לפוסט טראומה
כי זה שונה משאר בעיות אחרות

אסתי בראון

משתמש מקצוען
בד"כ במרכזי טיפול יעודיים לפגיעות ישנם מטפלים שהוכשרו בנוסף להתמחות הראשונית כעוס/פסיכולוג בטיפול בפגיעות
חשוב מאד לייצר קשר של אימון עם המטפלת ולשוחח בכנות על תהליך הטיפול ועל מה שאתם מרוצים/לא מרוצים
יתכן וכפוסטאומה לא מספיק טיפול יעודי אלא יש צורך בטיפול תרופתי להרגעת החרדה.
לגבי מיצוי זכויות בביטוח לאומי- תצטרכו להוציא אבחנה מרופא פסיכיאטר- עדיף תמיד ללכת לפסיכיאטר ילדים שיעשה לו אבחון- על כך שלילד יש PTSD שזו אבחנה של פוסטראומה ואחר כך לגשת לביטוח לאומי
מניחה שאם הילד מטופל במקום מוכר ויש חשד סביר במי מדובר המקרה דווח?
באם יש תיעוד על הדיווח גם אותו לצרף לאישור על האבחנה ובנוסף דוח טיפולי מהמטפלת על הקשיים התפקודיים בעקבות הטראומה.
כמטפלת בEMDR אני ממש ממליצה על הטיפול הנל כמסייע מאד בהפחתת החרדה
אני אישית לא עובדת עם ילדים אבל באתר שלEMDR ישראל תוכלו למצוא מטפל שעבר את ההכשרה הנל לעבוד עם ילדים.
מנסיוני כמטפלת העבודה בשיטה הזו עם הפגעים היא קשה מאד מאד. יש חשיפה ממשית לטראומה ודווקא בפגיעות יש צורך להיות עדינים במיוחד.
ילד שסובל מחרדות בצורה הזו לא יוכל להיות מטופל בשיטה ולכן כדאי לבדוק עם פסיכיאטר משהו להרגעה וויסות. בכל מקרה ממליצה להתיעץ עם מטפל בילדים- לי יש נסיון עם מבוגרים כאמור ואולי עם ילדים זה שונה.
לגבי האילמות הסלקטיבית מדובר בתסמין ומאמינה שכאשר החרדה תופחת האילמות תיעלם.
המון הצלחה, נחת וכח.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד הִנֵּה מַה טּוֹב וּמַה נָּעִים שֶׁבֶת אַחִים גַּם יָחַד:ב כַּשֶּׁמֶן הַטּוֹב עַל הָרֹאשׁ יֹרֵד עַל הַזָּקָן זְקַן אַהֲרֹן שֶׁיֹּרֵד עַל פִּי מִדּוֹתָיו:ג כְּטַל חֶרְמוֹן שֶׁיֹּרֵד עַל הַרְרֵי צִיּוֹן כִּי שָׁם צִוָּה יְהוָה אֶת הַבְּרָכָה חַיִּים עַד הָעוֹלָם:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

חיבורים • אתגר 18

לוח מודעות

למעלה