למה צריך תריסים?

אילה זייברט

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
תריסי הגלילה החדשים מגיעים בצורה של פס אטום ופס מחורר בחורים גדולים לסרוגין
בצורה הזו אפשר להוריד את התריס ולהנות הלאה מהאויר הם קצת יותר יקרים ומומלצים מאד
לדעתי בקרוב לא ייצרו תריס גלילה אחר אלא אותו בלבד

חילזון

משתמש מקצוען
יש לי כמה חלונות שהקבלן חסך ולא טרח "לתרס" אותם.

למה זה לא מומלץ לטעמי?
1. קצת לכלוך על התריסים שמנקים 2-4 פעמים בשנה הרבה פחות מפריע לי מהלכלוך הכבד שנדבק לשמשות, ואותם לשם שינוי כן מנקים בתדירות הרבה יותר גבוהה. וגם רמת הלכלוך הרבה יותר מפריעה.

2. הרבה פחות שליטה במינון האור והאוויר והחשיפה של החדר לחוץ.

3. תוספת בידוד.

אם אתם כן רוצים דווקא ללא תריס, אני נהנית בחלונות ללא התריס מוילונות האפלה מאיקאה.
צפה בקובץ המצורף 789657
יש לבן ויש אפור.
ואפשר מעל זה כמובן להוסיף גם וילון נוי.

(אצלי הגלילה עם קפיץ ללא מוט או אמצעי גלילה)
נכון יש לי כזה בחדר וזה עושה חושך מוחלט. ממש לא חסר תריס

יודית 121

משתמש מקצוען
1. קצת לכלוך על התריסים שמנקים 2-4 פעמים בשנה הרבה פחות מפריע לי מהלכלוך הכבד שנדבק לשמשות, ואותם לשם שינוי כן מנקים בתדירות הרבה יותר גבוהה. וגם רמת הלכלוך הרבה יותר מפריעה.

תתפלאי שיש אנשים שהלכלוך על התריסים כל כך מפריעה להם עד שהם מנקים אותו יותר מ4 פעמים בשנה... ולנקות זכוכית (בעיקר בימי הגשם) אם כל הקושי שבזה עדיין קל בהרבה!!!!!

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
תתפלאי שיש אנשים שהלכלוך על התריסים כל כך מפריעה להם עד שהם מנקים אותו יותר מ4 פעמים בשנה... ולנקות זכוכית (בעיקר בימי הגשם) אם כל הקושי שבזה עדיין קל בהרבה!!!!!
נראה לי שזה הבדל בין תריס גלילה לתריס רפרפה
תריס גלילה - לא רואים את הצד החיצוני
תריס רפרפה - צריך לנקות כמעט כל שבוע...

סיפי

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
לא יכולה להגיד לך מנסיון כי החלון טרם הגיע
אבל אנחנו עכשיו אחרי הרבה התלבטות החלטנו לעשות חלון ענק בלי תריס ואת הכסף להשקיע בפרופיל 9000 וזכוכית מבודדת.
מה שכן-
א. החלון לכיוון צפון, יש לנו חלון גדול בקומה התחתונה בדיוק במקום הזה ובמהלך היום השמש לא יוקדת בכלל.
ב. ההנחה היתה שכדי לבודד חום וקור נצטרך בכל פעם להוריד את התריס (גלילה) ולהפסיד את הנוף היפה אז עדיף חלון מבודד היטב.
ג. כמובן עם וילון שקוף שיהיה סגור בד"כ אבל יכניס אור ומעליו וילון האפלה.
הוילון יכסה מקיר לקיר כך שהאפלה תהיה מלאה
ד. קיבלנו את החלטה מתוך ידיעה שתמיד נוכל להוסיף תריס חיצוני אם זה ממש יקשה עלינו, מדובר בעלות גבוהה (!) וזו הסיבה שלא עשינו כרגע.

וכמו שכתבת, בחו"ל המושג "תריס" לא קיים (לפחות במקומות שבהם שהיתי...)

נערך לאחרונה ב:

ר ל

משתמש פעיל
צילום מקצועי
יש גפ את העניין של פרטיות וצנעת הפרט.
בוילונות אני אישית חושבת שזה פחות פרטיות .
נקודת למחשבה ובהצלחה עם כל החלטה

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אנחנו ויתרנו על תריסים במטבח (צפוני) ומרפסת כביסה (מערבית) בתמורה לאדן חלון עמוק.
במערב ממש קשה בלי אפשרות הצללה. בחורף זה קר נורא (והחלונות כפולים ואטומים היטב). זה לא נורא כי זה לא בחדרי שינה ואני מרוצה מההחלטה. לא הייתי מוותרת על תריסים בחדרי שינה בשום אופן

אליש 10

משתמש פעיל
אם יש אפשרות לתצפית לבית שלכם מבחוץ אז מומלץ ברור וילון אטום או תריס, אם פונה לחור כל שהוא אז בהצלחה תעשו מה באלכם עם וילון או בלי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה