מידע שימושי למה מעדניות בלי כשרות?

האמת והשלום

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
כיון שיש הרבה! מעדניות בבני ברק בלי כשרות, וכן חנויות של סלטי דגים, חשבתי אולי דרך פה נוכל לעלות יותר למודעות את הנושא
וכשיראו כמה אנשים איכפת להם מזה, הם יבינו שיש להם מה להפסיד.
או שיש למישהו עוד רעיון מה לעשות עם זה, זה פשוט לא הגיוני אנחנו חרדים לאאא
הכח בידיים שלנו!

סטודיו לגרפיקה

משתמש מקצוען
כיון שיש הרבה! מעדניות בבני ברק בלי כשרות, וכן חנויות של סלטי דגים, חשבתי אולי דרך פה נוכל לעלות יותר למודעות את הנושא
וכשיראו כמה אנשים איכפת להם מזה, הם יבינו שיש להם מה להפסיד.
או שיש למישהו עוד רעיון מה לעשות עם זה, זה פשוט לא הגיוני אנחנו חרדים לאאא
הכח בידיים שלנו!
דווקא מעדניות רובם המכריע עם כשרות ואפי' כשרות טובה
הנקודה של חנויות דגים מעושנים היא באמת נקודה כואבת
ומה שעצוב לראות זה אנשים חרדים ויראי השם שנכנסים לחנויות כאלו (חנות ספציפית...) בלי להיות מודעים לכך שאין שם כשרות ברמה אפי' ממוצעת.
ומה עוד שלא סתם אין שם כשרות... היו סיפורים...
אני בעיניי רואה את החומרי גלם שמגיעים למקום ע"י הספקים - על רובם מופיעה חותמת כשרות שרובינו לא היינו אוכלים בשום סיטואציה...

efratLit

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
אנחנו פעם נכנסנו לחנות פלאפל והייתה שם תעודת כשרות כמובן
אבל התוקף שלה עבר לפני חצי שנה...
כששאלנו את העובד הוא אמר שהיא צריכה להגיע והוא עובד חדש רק ארבעה ימים.

מאז למדתי להסתכל גם על זה.

האמת והשלום

משתמש צעיר
מנוי פרימיום
נכון שיש הרבה, אבל יש כמות לא מבוטלת שאין להם כשרות ומגיעים לשם הרבה אנשים.
אני באמת חושב שאם נעלה את המודעות ונעשה מי זה ענין, גם החנויות של הסלטי דגים ישימו כשרות.

סטודיו לגרפיקה

משתמש מקצוען
אנחנו פעם נכנסנו לחנות פלאפל והייתה שם תעודת כשרות כמובן
אבל התוקף שלה עבר לפני חצי שנה...
כששאלנו את העובד הוא אמר שהיא צריכה להגיע והוא עובד חדש רק ארבעה ימים.

מאז למדתי להסתכל גם על זה.
זה דבר נכון
לא תמיד התעודה מוחלפת מיד
כשמסירים כשרות מחנות, המשגיח מגיע ולוקח את התעודה מיד.
כך שאם יש תעודה מסודרת, למרות שעבר התוקף - מסתבר שזה בסדר
כך מבירור אצל משגיח - אולי כדאי לברר גם...

רוקד ושר

משתמש רשום
נכון שיש הרבה, אבל יש כמות לא מבוטלת שאין להם כשרות ומגיעים לשם הרבה אנשים.
אני באמת חושב שאם נעלה את המודעות ונעשה מי זה ענין, גם החנויות של הסלטי דגים ישימו כשרות.
הכל מתחיל מזה שאנשים מרגישים שכשרות זה פוליטיקה
אם אנשים היו יודעים כמה בעיות יש בחומרי גלם ושאר הדברים
אנשים היו מקפידים הרבה יותר

משה 05276

משתמש מקצוען
אני לא מכיר כמעט מעדניות עם הכשר טוב בבני ברק
ובאמת הגיע הזמן לשינוי מבורך בנושא
כמו שבירושלים למדו רוב החנויות לקחת כשרות

@איש השדה מה כ"כ גורם לך ל :mad:

'צחק

משתמש צעיר
אני לא מכיר כמעט מעדניות עם הכשר טוב בבני ברק
ובאמת הגיע הזמן לשינוי מבורך בנושא
כמו שבירושלים למדו רוב החנויות לקחת כשרות

@איש השדה מה כ"כ גורם לך ל :mad:
דוקא יש כמות לא מבוטלת עם הכשר לנדא

מ.א.ק.

משתמש מקצוען
לא נכון. תעודה צריך להיות בתוקף. יש הרבה מקרים שמשאירים את התעודה הישנה ואין להם השגחה על המקום. אני בעצמי יודע על כמה מקומות כאלו. הייתי פעם בבני ברק בדוכן פלאפל עם תעודה שפג תוקף מזמן וכששאלתי את בעל המקום עם יש לו תעודה עדכני הוא השיב - לא.
(אגב הייתי פעם במסעדה בירושלים ואחר שהזמנתי אוכל, ראיתי את המשגיח נכנס, מוריד את תעודת הכשרות ויוצא. רצתי אחריו ושאלתי אם אי אפשר לאכול שמה. הוא אמר לי שהוא הוריד את התעודה כי לא היה בתוקף אבל עדיין היה השגחה על המקום רק שלא הגיע התעודה העדכני.)

למח

משתמש רשום
פעם היה להם כשרות כי זה עוד היה ריוחי.... לצערי תקופה אחרונה כנראה שלא כזה ריוחי...

א. אדם

משתמש מקצוען
ליד העבודה שלי (עיר חילונית) אני פעם עברתי ליד חומוסיה כלשהי (סניף של רשת מפורסמת שלחלק מהחנויות בבעלותה יש כשרות למהדרין)
על חלון הראווה היתה מדבקה גדולה עם הכשרות למהדרין שאנחנו אוכלים
שמרתי לי את זה בזיכרון ויום אחד הזמנתי מהם, כשבאתי לאסוף את ההזמנה בקשתי לראות את תעודת הכשרות
הן הסבירו לי שעקב שנת השמיטה שהיתה, הסירו להם את ההשגחה כי הם מייבאים ירקות של "היתר מכירה"
כמובן שזרקתי את שקית ההזמנה ובקשתי מהם שיורידו את המדבקה
לאחר תקופה נכנסתי אליהם שוב לבדוק אם התחדשה הכשרות ולמרבה ההלם, לא היתה תעודה, אולם מדבקה (ממש גדולה ובולטת) על חלון הראווה היתה גם היתה, שוב בקשתי מהם להסיר
וכשראיתי שלא הסירו התקשרתי לכשרות הנ"ל להתריע על המכשול

פשוט אם רואים תעודה לא בתוקף שתלויה או שלט המעיד על כשרות מסוימת ללא תעודה מתאימה- להתקשר לכשרות

בתקווה שלא תצא תקלה תחת ידנו

למח

משתמש רשום
ליד העבודה שלי (עיר חילונית) אני פעם עברתי ליד חומוסיה כלשהי (סניף של רשת מפורסמת שלחלק מהחנויות בבעלותה יש כשרות למהדרין)
על חלון הראווה היתה מדבקה גדולה עם הכשרות למהדרין שאנחנו אוכלים
שמרתי לי את זה בזיכרון ויום אחד הזמנתי מהם, כשבאתי לאסוף את ההזמנה בקשתי לראות את תעודת הכשרות
הן הסבירו לי שעקב שנת השמיטה שהיתה, הסירו להם את ההשגחה כי הם מייבאים ירקות של "היתר מכירה"
כמובן שזרקתי את שקית ההזמנה ובקשתי מהם שיורידו את המדבקה
לאחר תקופה נכנסתי אליהם שוב לבדוק אם התחדשה הכשרות ולמרבה ההלם, לא היתה תעודה, אולם מדבקה (ממש גדולה ובולטת) על חלון הראווה היתה גם היתה, שוב בקשתי מהם להסיר
וכשראיתי שלא הסירו התקשרתי לכשרות הנ"ל להתריע על המכשול

פשוט אם רואים תעודה לא בתוקף שתלויה או שלט המעיד על כשרות מסוימת ללא תעודה מתאימה- להתקשר לכשרות

בתקווה שלא תצא תקלה תחת ידנו
אני פשוט נדהם

משה 05276

משתמש מקצוען

יראת גאולה

משתמש מקצוען
זה דבר נכון
בכל תעודה יש מספר טלפון של המשגיח,
יצא לי להתקשר ולשאול האם ההכשר בתוקף, כי התעודה פגת תוקף.
אולי אם יפריע לו הטלפונים, הוא ידאג לתעודה עדכנית.

יוסיK

משתמש פעיל
וקייטרינג בלי הכשר?
יש כמויות, כי הרי בעלת הקייטרינג היא אשת אברך ובטוח שהם מכינים רק אוכל כשר, מה לא היית אוכל אצלם בבית? ולא חבל על הכסף שהם יצטרכו לשלם על הכשר, משפחת אברך....
ואיך זה שהרבה אנשים מגיעים לאירועים ואוכלים בלי לברר מי הקייטרינג ואיזה הכשר או באיזה מוצרים הוא היה אמור להשתמש ואיזה "מומחה כשרות" יועץ לו במה אפשר להקל.

אין עוד מלבדו"

משתמש צעיר
וקייטרינג בלי הכשר?
יש כמויות, כי הרי בעלת הקייטרינג היא אשת אברך ובטוח שהם מכינים רק אוכל כשר, מה לא היית אוכל אצלם בבית? ולא חבל על הכסף שהם יצטרכו לשלם על הכשר, משפחת אברך....
ואיך זה שהרבה אנשים מגיעים לאירועים ואוכלים בלי לברר מי הקייטרינג ואיזה הכשר או באיזה מוצרים הוא היה אמור להשתמש ואיזה "מומחה כשרות" יועץ לו במה אפשר להקל.
מי לוקח קיטרינג בלי הכשר? רק אם מכירים טוב את בעלת העסק
בעלת הקיטרינג צריכה להיות יראת שמים גדולה הרי אם תגלה פשלה שניה לפני הארוע מה היא תעשה ? ואם לא תמצא מוצר בכשרות הרגילה ? וכו
מי אמר לך שאנשים באים לאכול בארוע ולא בודקים? אם זה משפחה או אנשים שמכירים בדרך כלל סומכים שלקחו משהו טוב

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  21  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה