השקעות למה לא להקים חברת השקעות חרדית שתשקיע אך ורק בנדל"ן

פעמיים

משתמש רשום
מנוי פרימיום
האם לא הגיע הזמן להקים חברה של חרדים שתשקיע בנדל"ן
לפני כל ההשקעה היא תהיה מחויבת להתיעץ עם ועדה של רבנים אנשי כלכלה וכדו'
וככה יגמר הסיפור
אתה מנסה להינצל מהשקעות נוטפות קומבינה שמועברות "בסוד" מחבר לחבר
ואז מציע שזו תהיה חברה חרדית - שהמסר העולה מן ההצעה כמובן שההצלחה תתבסס על יכולת הקומבינה החרדית.

משקיע חובב

משתמש חדש
לאחר הרבה סיפורי השקעות מדומינים ועוקץ וכדו'
האם לא הגיע הזמן להקים חברה של חרדים שתשקיע בנדל"ן
לפני כל ההשקעה היא תהיה מחויבת להתיעץ עם ועדה של רבנים אנשי כלכלה וכדו'
וככה יגמר הסיפור
אני חושב שלזוג חרדי שחוסך כסף לנישואי הילדים זה יכול להיות רעיון טוב להשקיע בקרן נדל"ן (rit) למגורים, כי בסופו של יום הם צריכים את הכסף לקניית דירה לילדים וכשהם משקיעים בקרן כזאת הם מקבלים סוג של גידור למחירי הדירות, כלומר - אם מחירי הדירות עולים אז יש להם יותר כסף והם עדיין יכולים לקנות את הדירה, ואם הם יורדים אז אומנם יש להם פחות כסף אבל גם יעלה להם פחות כסף הדירה.
דבר שני: אם הם משקיעים כל חודש הם יכולים להנות בסוג של Dollar-Cost Averaging (מיצוע ערך קבוע) בקניה של הדירה, כך שהם קונים את הדירה לילד במחיר הממוצע של הדירה בכל תקופת ההשקעה.
עכ"פ אני לא רואה סיבה למה לעשות את זה דווקא בקרן חרדית ולא בקרן כללית (יש היום קרנות rit למגורים בישראל?).
ולכאורה בכול זאת עדיף להשקיע את הכסף במניות כי אומנם אין את העיניין של הגידור אבל מסתבר שיעשה תשואה גבוהה יותר (בתנאי שיעשה נכון).
אשמח בהחלט לשמוע את דעת המומחים בפורום האם אני צודק ברעיון הגידור.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מה הבעיה
אז במי כן
הבעיה היא שיש לו אינטרסים לטובת מי שמשלם לו את המשכורת והבונוסים...
ולכן מומלץ לפנות רק למישהו מקצועי שהוא בלתי תלוי, כזה שהרווח היחיד שלו זה מה שאתם משלמים לו באופן ישיר.

למעשייה

משתמש פעיל
הבעיה היא שיש לו אינטרסים לטובת מי שמשלם לו את המשכורת והבונוסים...
ולכן מומלץ לפנות רק למישהו מקצועי שהוא בלתי תלוי, כזה שהרווח היחיד שלו זה מה שאתם משלמים לו באופן ישיר.
השאלה איך אפשר להיות רגוע שהאיש "המקצועי" הוא באמת כזה ולא מקבל תמלוגים מסוכני השקעות?

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
השאלה איך אפשר להיות רגוע שהאיש "המקצועי" הוא באמת כזה ולא מקבל תמלוגים מסוכני השקעות?
אכן זה די מסובך לדעת.
אבל מי שמתמצא בתחום יכול לדעת גם את זה.

למעשייה

משתמש פעיל
אכן זה די מסובך לדעת.
אבל מי שמתמצא בתחום יכול לדעת גם את זה.
גם אם נניח שזה נכון.
האדם שמתמצא לא צריך ייעוץ.. והאדם המצוי ברחוב בודאי לא מתמצא בתחום, ולא יכול לדעת אם היועץ החרדי עם הזקן הארוך, אובייקטיבי או פחות.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
גם אם נניח שזה נכון.
האדם שמתמצא לא צריך ייעוץ.. והאדם המצוי ברחוב בודאי לא מתמצא בתחום, ולא יכול לדעת אם היועץ החרדי עם הזקן הארוך, אובייקטיבי או פחות.
נכון.
ולכן מומלץ לברר טוב האם זה שאומר שהוא אובייקטיבי אכן אובייקטיבי.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
א
אלו כלים יש לי לבדוק את זה?
אם דעתי חשובה למישהו.
לטעמי אין דבר כזה אוביקטיבי, אובקייטיבי זה משהו ששייך ביחידי סגולה ובעבודת חיים.
מי שחושב שהוא אובייקטיבי, לא מכיר את עצמו ולא מבין את הבריאה שה' ברא.

אמת מארץ תצמח

משתמש מקצוען
א

אם דעתי חשובה למישהו.
לטעמי אין דבר כזה אוביקטיבי, אובקייטיבי זה משהו ששייך ביחידי סגולה ובעבודת חיים.
לא חושב
אדם אכן לא אובייקטיבי בנושאים שהוא קשור אליהם, אבל בהחלט יש תחומים שבהם הוא כן.
למשל:
אם יבוא מחר אח שלי (שגר בעיר אחרת) ויתייעץ איתי בנושא האם לשלוח את הילדה שלו לגן חווה או לגן רותי, אני די אובייקטיבי.

ה. שלמה

משתמש מקצוען
לא חושב
אדם אכן לא אובייקטיבי בנושאים שהוא קשור אליהם, אבל בהחלט יש תחומים שבהם הוא כן.
למשל:
אם יבוא מחר אח שלי (שגר בעיר אחרת) ויתייעץ איתי בנושא האם לשלוח את הילדה שלו לגן חווה או לגן רותי, אני די אובייקטיבי.
בן אדם שהוא בעל מקצוע אינו יכול להיות אובייקטיבי לגמרי בנוגע לתחומו, וגם דעות קדומות מפחיתים מרמת האובייקטיביות.

דף גמרא

משתמש פעיל
מסכים לגמרי
ולכן אסור לקחת שוחד אפי' לדון דין אמת
מאידך, אובייקטיבי זה דבר יחסי
שתלוי בעוצמת הנגיעה האישית ובעבודת המידות של האדם,
יש אדם שכל מטרתו היא הטובה האישית שיצא לו מזה
ויש אדם שמשתדל להתעלם מזה ולהתמקד בעיצה המקצועית שהוא נותן
ואז יש סיכוי שעצתו אכן תהיה טובה למרות שהוא לא לגמרי אובייקטיבי.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
מאד פשוט.
כשכותבים יועץ אובייקטיבי מתכוונים לכך שהוא מרוויח אך ורק באופן ישיר ממי שהוא עוזר לו, ולא מרוויח שקל נוסף מאף גורם אחר בגלל הייעוץ שהוא נתן.
כזה יועץ הוא בוודאי עדיף על כזה שמרוויח ממקורות אחרים כך שהאינטרסים שלו [גם בתת מודע] הם לאו דווקא לטובת הלקוח בלבד.

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
מאד פשוט.
כשכותבים יועץ אובייקטיבי מתכוונים לכך שהוא מרוויח אך ורק באופן ישיר ממי שהוא עוזר לו, ולא מרוויח שקל נוסף מאף גורם אחר בגלל הייעוץ שהוא נתן.
כזה יועץ הוא בוודאי עדיף על כזה שמרוויח ממקורות אחרים כך שהאינטרסים שלו [גם בתת מודע] הם לאו דווקא לטובת הלקוח בלבד.
אני מסכים עם הדברים.
חוץ מהפתיחה שכתבת "מאוד פשוט".
לטעמי זה מורכב
למשל, אדם שגיבש דעה מסויימת הוא משוחד להחזיק דבריו ראשונים. (סנהדרין ז: וברש"י שם ועוד)
הנושא ארוך מאוד וצריך בשבילו סדרת מאמרים
לטעמי אין לאדם יכולת להיות אובייקטיבי.
מלבד צדיקים גדולים שמכירים את עצמם ובדקו את עצמם היטב לאורך שנים רבות.

הדיון הוא פילוסופי. ולא גורע מהמלצתי כאן בפורום להיעזר בשירותים שלך כידוע.

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
אני מסכים עם הדברים.
חוץ מהפתיחה שכתבת "מאוד פשוט".
לטעמי זה מורכב
למשל, אדם שגיבש דעה מסויימת הוא משוחד להחזיק דבריו ראשונים. (סנהדרין ז: וברש"י שם ועוד)
הנושא ארוך מאוד וצריך בשבילו סדרת מאמרים
לטעמי אין לאדם יכולת להיות אובייקטיבי.
מלבד צדיקים גדולים שמכירים את עצמם ובדקו את עצמם היטב לאורך שנים רבות.
כוונתי ב"מאד פשוט" זה שמתי שכותבים יעוץ אובייקטיבי מתכוונים למה שפירטתי.
ואף אחד לא מתכוון לאובייקטיבי באופן אבסולוטי לגמרי.
והאמת היא שהוא גם לא צריך להיות אובייקטיבי, אלא מוטה 100% לטובת הלקוח בלבד.
בכל אופן זה הכוונה כשכותבים פה אובייקטיבי.

ואכן באתי לומר שזה לא קשור לדיון הפילוסופי על המושג "אובייקטיבי".

השקעות R הון

מנהל פורום השקעות
מנהל
מנוי פרימיום
כוונתי ב"מאד פשוט" זה שמתי שכותבים יעוץ אובייקטיבי מתכוונים למה שפירטתי.
ואף אחד לא מתכוון לאובייקטיבי באופן אבסולוטי לגמרי.
והאמת היא שהוא גם לא צריך להיות אובייקטיבי, אלא מוטה 100% לטובת הלקוח בלבד.
בכל אופן זה הכוונה כשכותבים פה אובייקטיבי.

ואכן באתי לומר שזה לא קשור לדיון הפילוסופי על המושג "אובייקטיבי".
וזה מה שאני בא לגרוע.
יש שמקבלים תגמול מהחברות על עבודתם
והם עשויים לתת עצות טובות יותר ממי שאינו מקבל.
העניין של אובייקטיבי, לא קיים. כך גם מניסיון.

אני חושב שלזוג חרדי שחוסך כסף לנישואי הילדים זה יכול להיות רעיון טוב להשקיע בקרן נדל"ן (rit) למגורים, כי בסופו של יום הם צריכים את הכסף לקניית דירה לילדים וכשהם משקיעים בקרן כזאת הם מקבלים סוג של גידור למחירי הדירות, כלומר - אם מחירי הדירות עולים אז יש להם יותר כסף והם עדיין יכולים לקנות את הדירה, ואם הם יורדים אז אומנם יש להם פחות כסף אבל גם יעלה להם פחות כסף הדירה.
דבר שני: אם הם משקיעים כל חודש הם יכולים להנות בסוג של Dollar-Cost Averaging (מיצוע ערך קבוע) בקניה של הדירה, כך שהם קונים את הדירה לילד במחיר הממוצע של הדירה בכל תקופת ההשקעה.
עכ"פ אני לא רואה סיבה למה לעשות את זה דווקא בקרן חרדית ולא בקרן כללית (יש היום קרנות rit למגורים בישראל?).
ולכאורה בכול זאת עדיף להשקיע את הכסף במניות כי אומנם אין את העיניין של הגידור אבל מסתבר שיעשה תשואה גבוהה יותר (בתנאי שיעשה נכון).
אשמח בהחלט לשמוע את דעת המומחים בפורום האם אני צודק ברעיון הגידור.
בעיקרון צודק
רק קרנות ריט המניה שלהם למעיישה דפוקה ולא כ"כ עומד מול השווי חברה

החלפת המידע בפרום הינה בין משקיעים חובבנים, ואינה מהווה תחליף ליעוץ מקצועי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק ד

א לַמְנַצֵּחַ בִּנְגִינוֹת מִזְמוֹר לְדָוִד:ב בְּקָרְאִי עֲנֵנִי אֱלֹהֵי צִדְקִי בַּצָּר הִרְחַבְתָּ לִּי חָנֵּנִי וּשְׁמַע תְּפִלָּתִי:ג בְּנֵי אִישׁ עַד מֶה כְבוֹדִי לִכְלִמָּה תֶּאֱהָבוּן רִיק תְּבַקְשׁוּ כָזָב סֶלָה:ד וּדְעוּ כִּי הִפְלָה יְהוָה חָסִיד לוֹ יְהוָה יִשְׁמַע בְּקָרְאִי אֵלָיו:ה רִגְזוּ וְאַל תֶּחֱטָאוּ אִמְרוּ בִלְבַבְכֶם עַל מִשְׁכַּבְכֶם וְדֹמּוּ סֶלָה:ו זִבְחוּ זִבְחֵי צֶדֶק וּבִטְחוּ אֶל יְהוָה:ז רַבִּים אֹמְרִים מִי יַרְאֵנוּ טוֹב נְסָה עָלֵינוּ אוֹר פָּנֶיךָ יְהוָה:ח נָתַתָּה שִׂמְחָה בְלִבִּי מֵעֵת דְּגָנָם וְתִירוֹשָׁם רָבּוּ:ט בְּשָׁלוֹם יַחְדָּו אֶשְׁכְּבָה וְאִישָׁן כִּי אַתָּה יְהוָה לְבָדָד לָבֶטַח תּוֹשִׁיבֵנִי:
נקרא  23  פעמים

ספירת העומר

לוח מודעות

למעלה