קורונה למה אף אחד לא אומר כלום?

צף

משתמש פעיל
יש לך פרטים על זה?
עם מי אפשר לדבר?
דחוף לנו מאד!
תודה רבה!
1595881483273.png

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
רוברט אובראיין היועץ לביטחון לאומי של נשיא ארה"ב נדבק בנגיף הקורונה ככל הנראה אחר אירוע משפחתי בו נכח חולה. הוא נכנס לבידוד בביתו בעודו מנהל את המועצה לביטחון לאומי מרחוק, תוך עבודה טלפונית בעיקר. מהבית הלבן נמסר כי אין חשש שהדביק את הנשיא

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ההשואה בין ביתכנסת למסעדות לדעתי לא מדויקת
בגלל שאדם נמצא בשבוע פעת אחת במסעדה
ו21 פעם בבית הכנסת!!!!

וילך איש

משתמש מקצוען
משהו לא ברור בכלל, בכלל...

ההדבקה כרגע לא ממש עולה בימים האחרונים
נשארת, אולי אפילו קצת יורדת.
מקדם ההדבקה נמוך יותר, גם מספר הנדבקים, (גם מספר הבדיקות...)
בכל מקרה, האיומים על סגר בסופ"ש וסגירת בתי הספר של החופש הגדול התנדפו להם עם הרוח, אבל לא רק הם.

ההחלטות על סגירת מסעדות, חדרי כושר, קניונים וכו' נעלמו תחת הלחץ הציבורי שנוצר,
גם מקומות בילוי פתוחים בתנאים מסויימים,
בקיצור - בינתיים מרגיש שכמעט הכל פתוח, ואם לא - יש מי שידאג ללחוץ במקומות הנכונים.

ובל נשכח את תמצית הזכות הדמוקרטית במדינה, ההפגנות המפוארות של הקבוצות השונות שמתרחשות כבר שבועיים,
בצפיפות, בלי שמירה על מרחק, כמעט בלי הגבלות, ואין פוצה פה ומצפצף---

וגם אין את העליה המטורפת בכמות הנדבקים כמו שניבאו שתהיה.

בראיון ברדיו נשאל פרופסור חגי לוין איך זה ייתכן, והשיב שזה מכיוון שההפגנות נעשות בחוץ, באוויר הפתוח, ושם אין כל כך הדבקה...

אז איך התחום היחיד כמעט שעדיין סגור ומוגבל בלי פרופורציה לתחומים האחרים הוא תחום השמחות?

איך חתונות

בחוץ!!!

עדיין מוגבלות ל20 איש???

ואף אחד לא אומר כלום, לא שומעים אפילו דין ודברים בנושא...

עוד פחות משבוע חוזרת עונת השמחות, ובינתיים בתנאים הנוכחיים.
על מה ולמה??

אפשרו לנו לקיים שמחות באוויר הפתוח, תוך הקפדה על שמירת מרחק ומסיכות, עם כמות אורחים שמתאימה לשטח האירוע!
שוב, באוויר הפתוח שם אין כל כך הדבקה!

חייבים שמישהו בעל השפעה ירים את הכפפה ויביא את הנושא הזה לדיון,
שיעורר קצת לחץ ציבורי גם בנושא הזה, שחשוב לנו!

ואם כבר, למי יש מספר של ישי כהן מכיכר השבת \ אבי מימרן \ כל אחד שיכול לעזור להביא את הנושא לשיח הציבורי ולהפעיל קצת לחץ?
נשמח מאוד לקבל!
יש לי רעיון:
חתן וכלה שרוצים לערוך חתונה ללא הגבלת משתתפים, יודיעו יום קודם למשטרה המקומית על הפגנה ציבורית במחאה על זכויות המתחתנים שתתרחש באולם X בשעה Z וישתתפו במחאה כ-700 מפגינים.
המשטרה תנפיק רישיון הפגנה מיידי עד 700 מפגינים, וליהודים הייתה אורה ושמחה וששון ויקר.
מזל טוב!!!!!

מבט נוסף

משתמש פעיל
צילום מקצועי
יש לי רעיון:
חתן וכלה שרוצים לערוך חתונה ללא הגבלת משתתפים, יודיעו יום קודם למשטרה המקומית על הפגנה ציבורית במחאה על זכויות המתחתנים שתתרחש באולם X בשעה Z וישתתפו במחאה כ-700 מפגינים.
המשטרה תנפיק רישיון הפגנה מיידי עד 700 מפגינים, וליהודים הייתה אורה ושמחה וששון ויקר.
מזל טוב!!!!!
ואז מה?
את השבת שבע ברכות יחגגו במחלקת כתר?

איזה נס שהמשטרה מצילה אותנו מעצמינו

סימי

משתמש מקצוען
דבר ראשון- תודה
דבר שני במקרה שלי הסבים והסבתות היו מאומתים ועברו את זה ברוך ה'...
(גם אני---ככה שאני לא מדבקת)
ובהחלט הייתי שמחה לעשות שאחד ממתחמי ה20 יהיה לבעלי סיכון ושם נישמור על הכללים ברמה הכי גבוהה שקיימת- זה לא יכול להיות פתרון אולי?
ושוב, מאמינה בשמירת הבריאות כערך עליון, אבל רוצה גם פתרון לשמחה...
כל כך מזדהה איתך... גם אנחנו מחתנים בעוד חודש. רוצים חתונה רגילה- ברור! לפחות כל המשפחה הקרובה- אחינים, אחיניות... והוריהם. זה, לדעתי, בחישוב גס- למעלה מ-200 כן ירבו (משני הצדדים, חתן וכלה).
וגם אנחנו עברנו כבר את הקורונה: הסבא, ההורים...
מה יהיה? נתפלל לישועת ד', ותבלע הקורונה לעד...

סימי

משתמש מקצוען
דברתי עכשיו עם המזכירה בלשכת הרב דדון בעיריה, שהם אחראים על האולמות הנ"ל (גגות של תלמודי תורה)
מספר הטלפון: 5776117
הם עדין לא יודעים פרטים מה זה כולל חוץ מהגג... כנראה יהיה צורך במעצבת ארועים. לא יודעת כמה זה יצא זול...

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
דווקא לגבי השמחות אמר גמזו שעם כל הכאב אין ברירה אלא להמשיך במגבלות הקיימות. "אני חושש מאוד מתקופת השמחות", אר ותיאר כיצד "הנוכחים כולם מתקרבים זה לזה באופן שההדבקה מתרחשת וזה הופך לגל. זה אירוע 'דביק'. החתונות הן מקור ההדבקה מספר אחד, חייבים לעצור את ההפקרות. זה הכפלה של עשרות נדבקים בכל אירוע של חתונה. אני מתחנן לציבור להיזהר".

"זה לא רק אצלנו. זה בכל העולם", אמר הפרויקטור. "זה מה שקרה לנו במאי, וזה אסור. זו הכפלה של עשרות נדבקים באירוע אחד. זה אירוע "דביק". אני יודע שזה קשה, משפחה חרדית זו משפחה ענקית, איך אפשר עם 30 משתתפים? אבל צריך ואפשר לגמור את גל התחלואה בחודש הזה".

וואלה צודק

אני וביתי

משתמש מקצוען
דווקא לגבי השמחות אמר גמזו שעם כל הכאב אין ברירה אלא להמשיך במגבלות הקיימות. "אני חושש מאוד מתקופת השמחות", אר ותיאר כיצד "הנוכחים כולם מתקרבים זה לזה באופן שההדבקה מתרחשת וזה הופך לגל. זה אירוע 'דביק'. החתונות הן מקור ההדבקה מספר אחד, חייבים לעצור את ההפקרות. זה הכפלה של עשרות נדבקים בכל אירוע של חתונה. אני מתחנן לציבור להיזהר".

"זה לא רק אצלנו. זה בכל העולם", אמר הפרויקטור. "זה מה שקרה לנו במאי, וזה אסור. זו הכפלה של עשרות נדבקים באירוע אחד. זה אירוע "דביק". אני יודע שזה קשה, משפחה חרדית זו משפחה ענקית, איך אפשר עם 30 משתתפים? אבל צריך ואפשר לגמור את גל התחלואה בחודש הזה".

וואלה צודק
לאחר סבב שמחות היום . לא נכנסתי הייתי בחוץ. ההדבקה תתפוצץ לנו בפנים בשבועות הקרובים תקיעת שופר במרפסות. כמויות של אנשים בכל חתונה.

טוליפ

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
מה באמת הסיכוי להידבק בקורונה כשנמצאים באוויר הפתוח? פוליטיקאים שונים מכנים את ההפגנות נגד הממשלה שנערכות לאחרונה "מדגרות קורונה" וראש הממשלה נתניהו אף טען שהמפגינים "מפיצים מחלות". גם בארה"ב נשמעו אמירות דומות, כשד"ר אנתוני פאוצ'י, מנהל המכון האמריקני למחלות מידבקות, יצא גם כן נגד המפגינים בגל המחאה שפרץ בארה"ב. אלא שמחקרים בעולם מעמידים בסימן שאלה את הקביעות הללו.

למרות החשש, שבועות אחרי הפגנות המחאה על מותו של ג'ורג' פלויד בארה"ב, לא נמצא כל קשר בין הפגנות באוויר הפתוח לעלייה בתחלואה. בנוסף, מחקר יפני שנערך בימים הראשונים של מגפת הקורונה, הראה ששהייה במקום סגור מגדילה את הסיכוי להידבק. לפי המחקר, אנשים ששהו במקום סגור נדבקו פי 19 יותר מאשר אלו ששהו בחוץ.

מהיכן נובע ההבדל בשיעורי ההידבקות בין מקומות סגורים ופתוחים? כדי להידבק יש צורך בכמות מינימלית של טיפות שיעברו מהמדביק אל הנדבק. זה קורה כשהחולה מתעטש, משתעל, צועק, שר, מתפלל, מדבר או נושם. הדבקה תלויה בכמות הנגיף שננשם על ידי האדם הנדבק בזמן מסוים.

אם מדובר בחלל סגור וצפוף - סיכויי ההדבקה עולים. אם במקום הסגור גם קיים מיזוג אוויר (ללא מסננים מתאימים) הוא מסייע בפיזור הנגיפים. ככל שנמצאים קרוב יותר לחולה, במשך זמן ארוך יותר - וכאשר החולה גם משמיע קולות חזקים יותר, כמו שירה או צעקות כאמור - הסיכוי להדבקה הופך לגדול יותר.

מנגד, באוויר הפתוח הסיכוי להדבקה קטן הרבה יותר, וזה כולל הפגנות. הסיבה לכך היא שהטיפות עם הנגיף מתפזרות על פני שטח גדול והתנועה המתמדת של האנשים במרחב מקטינה את זמן החשיפה למנה המדביקה.

זה לא שאין סיכון בכלל, אבל הפגנה היא לא מדגרת קורונה. גם תפילה המונית באוויר הפתוח היא לא מדגרה. ודאי שלא פינת המשחקים בגן הציבורי, ובטח שלא אכילת אבטיח בחוף הים.

זו גם הסיבה שמדינות רבות לא מחייבות את מי שבריא לעטות מסכות בחלל הפתוח; בניו זילנד אין דרישה למסכה כלל, לא בפנים ולא בחוץ. בדנמרק ובמדינות סקנדינביה ההנחיה למסכה היא רק בתחבורה הציבורית כשלא ניתן לשמור מרחק. בצרפת נדרשת עטיית מסכות בחללים סגורים בלבד. בגרמניה - בחנויות ובמרכולים.

אולי מעניין אותך גם...