דרוש מידע למה אין מורות נהיגה חרדיות מהמגזר

מצב
הנושא נעול.

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
סליחה על ההקפצה
אבל חסרים גם חסרים
נא הכר לי רב ליטאי אחד שמתיר לכתחילה
הרב חיים אקרמן שליט"א הורה לכמה וכמה מהתלמידים שלו שהאישה תנהג במקומם, אני בינהן.
הרב פרידמן ראש ישיבת ברכת מרדכי- אני מכירה כמה ששאלו אותו ואמר להן שילמדו

אסתריקה הלר

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
אגב אם מדברים על נפוץ- אני חושבת שהיום זה נפוץ בהרבההה יותר מקומות
אפילו בביתר הכביש מלא נשים נוהגות. לא חושבת שזה נראה חריג בשום מקום
האמת באופקים היה תקנון שאוסר על נשות הקהילה לנהוג, הלוואי שזה עדיין קיים

נמבר וואן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
הרב חיים אקרמן שליט"א הורה לכמה וכמה מהתלמידים שלו שהאישה תנהג במקומם, אני בינהן.
הרב פרידמן ראש ישיבת ברכת מרדכי- אני מכירה כמה ששאלו אותו ואמר להן שילמדו
אגב אם מדברים על נפוץ- אני חושבת שהיום זה נפוץ בהרבההה יותר מקומות
אפילו בביתר הכביש מלא נשים נוהגות. לא חושבת שזה נראה חריג בשום מקום
האמת באופקים היה תקנון שאוסר על נשות הקהילה לנהוג, הלוואי שזה עדיין קיים
שמעתי לאחרונה על כמה וכמה רבנים [אמנם לא "פתוחים"] שלא הסכימו להתיר בלי צורך אמיתי ממשי
אכן באופקים הרב פינקוס דיבר ע"ז נחרצות וידוע שהרב ואזנר אמר שאולי זה גורם תאונות [רוחנית וסגולית כמובן]
הצדדים לכך הם ידועים או מצד גבריות או מצד "אחוות נהגים" ו"שפת נהגים". ולכאורה זה תלוי בהרבה משתנים כגון גיל וסטטוס ועוד ועוד, כל אחד/ת יודע/ת האם זה עלול להוות מכשול לו/ה או לסובבים.

כקוריוז, ומבלי קשר לנ"ל, רוב הנשים אינם יודעות לעשות חניות צמודות במהירות ובכך מפריעות לנהגים ולזרימת התנועה... אך מצד שני הן מועילות לנהגים בדרך בינעירונית כיון שניתן לעוקפן בקלות....

אוראל אנקורי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
נכון באמת אין הרבה. אני אישית למדתי אצל מורה תותחית, אבל לא חרדית.
הבעיה היא גם שהבנתי שלא כולן טובות...

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אכן באופקים הרב פינקוס דיבר ע"ז נחרצות וידוע שהרב ואזנר אמר שאולי זה גורם תאונות [רוחנית וסגולית כמובן]
...
אין לזה התייחסות מפורשת בשו''ע, והכל נידון שתלוי מאוד גם במציאות ובשכיחות.
לכן לא חושב שיש טעם בלהביא פסקים שנכתבו לפני למעלה מ-20 שנה, כאשר כל העת המציאות משתנה.
ברור שיש רבנים שסבורים שגם בשנת תשפ''ד אין להתיר, אבל אי אפשר ליחס את זה להנ''ל זצ''ל

נמבר וואן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
אין לזה התייחסות מפורשת בשו''ע, והכל נידון שתלוי מאוד גם במציאות ובשכיחות.
לכן לא חושב שיש טעם בלהביא פסקים שנכתבו לפני למעלה מ-20 שנה, כאשר כל העת המציאות משתנה.
ברור שיש רבנים שסבורים שגם בשנת תשפ''ד אין להתיר, אבל אי אפשר ליחס את זה להנ''ל זצ''ל
אין התייחסות מפורשת בשו"ע גם לבישול על גז בשבת ולשימוש באייפון.

נערך לאחרונה ב:

liv

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
שמעתי לאחרונה על כמה וכמה רבנים [אמנם לא "פתוחים"] שלא הסכימו להתיר בלי צורך אמיתי ממשי
הצדדים לכך הם ידועים או מצד גבריות או מצד "אחוות נהגים" ו"שפת נהגים". ולכאורה זה תלוי בהרבה משתנים כגון גיל וסטטוס ועוד ועוד, כל אחד/ת יודע/ת האם זה עלול להוות מכשול לו/ה או לסובבים.

כקוריוז, ומבלי קשר לנ"ל, רוב הנשים אינם יודעות לעשות חניות צמודות במהירות ובכך מפריעות לנהגים ולזרימת התנועה... אך מצד שני הן מועילות לנהגים בדרך בינעירונית כיון שניתן לעוקפן בקלות....
התגובה הזאת
מסבירה את האחרות

וד"ל...

נמבר וואן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
התגובה הזאת
מסבירה את האחרות

וד"ל...
שלא יובן לא נכון אני אישית לא מבין מה הבעיה במצב שיש במגזר הדת"ל שכל אחת בגיל 18 מוציאה רשיון,
אבל ככל שהוחלט שיש בעיה, וזה לא גלאט, זה אולי סיבת הבעיה.
לדוגמא: אברך שנוסע עם רכב ספורט אדום, אין בזה שום בעיה, אבל בגלל שסטיגמטית זה מעשה משונה, מה זה אומר עליו? את מי הוא מושך אליו?

liv

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
שלא יובן לא נכון אני אישית לא מבין מה הבעיה במצב שיש במגזר הדת"ל שכל אחת בגיל 18 מוציאה רשיון,
אבל ככל שהוחלט שיש בעיה, וזה לא גלאט, זה אולי סיבת הבעיה.
לדוגמא: אברך שנוסע עם רכב ספורט אדום, אין בזה שום בעיה, אבל בגלל שסטיגמטית זה מעשה משונה, מה זה אומר עליו? את מי הוא מושך אליו?
הבעיה היא שיש אנשים שאומרים שהם לא חושבים שאישה צריכה רישיון,
עד כאן טוב ויפה

ואז כששואלים אותם למה?
הם עונים:
אף רב לא התיר וגם זה לא מתאים וגם נשים עושות תאונות חוצמזה הן גם גורמות בעיות רוחניות וגם זה מאד יקר ובכלל הרב וואזנר לפני 20 שנה אמר שאסור וגם ספאסט נישט

גלאט זה גם לאישה לא לעבוד
יש כלמיני דברים שהיו פעם לא "גלאט" והם השתנו...

נמבר וואן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
הבעיה היא שיש אנשים שאומרים שהם לא חושבים שאישה צריכה רישיון,
עד כאן טוב ויפה

ואז כששואלים אותם למה?
הם עונים:
אף רב לא התיר וגם זה לא מתאים וגם נשים עושות תאונות חוצמזה הן גם גורמות בעיות רוחניות וגם זה מאד יקר ובכלל הרב וואזנר לפני 20 שנה אמר שאסור וגם ספאסט נישט

גלאט זה גם לאישה לא לעבוד
יש כלמיני דברים שהיו פעם לא "גלאט" והם השתנו...
זה כאילו תשובה לטיעון העמוק שכתבתי? לא הבנתי. סליחה.

liv

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
זה הסבר למה יש אנשים שמתנגדים שנשים ילמדו נהיגה (רמז: אף אחד מהטענות שכתבתי)

נמבר וואן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
זה הסבר למה יש אנשים שמתנגדים שנשים ילמדו נהיגה (רמז: אף אחד מהטענות שכתבתי)
הטיעון שלי היה שההסבר הוא לא רלוונטי, כמו שאף אחד לא מתנגד שאברך ינהג על מכונית ספורט אדומה,
לעניות דעתי הסיבות אינן רלוונטיות. כי אחרי שמשהו מסוים הוא מקובל, מי שמשנה זה סימן מובהק שלא מעניין אותו להיות מהמקובל.

liv

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
הטיעון שלי היה שההסבר הוא לא רלוונטי, כמו שאף אחד לא מתנגד שאברך ינהג על מכונית ספורט אדומה,
לעניות דעתי הסיבות אינן רלוונטיות. כי אחרי שמשהו מסוים הוא מקובל, מי שמשנה זה סימן מובהק שלא מעניין אותו להיות מהמקובל.
לא שמעתי על אף אישה שמתנגדת באופן גורף שגבר לא ינהג במכונית ספורט אדומה

liv

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
וה הנה אני שומעת על גברים שנשים ינהגו

liv

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
זה שאשה עובדת זה כבר מוזכר בגמרא ובמשנה לפני יותר מ2000 שנה
וגם שרבקה רוכבת על גמל מוזכר לפני 200 שנה

אפשר להתנצח עוד 5 שעות

סוף הסיפור הוא שהרב היחידי שאסר נהיגת נשים היה הרב וואזנר לפני 20 שנה
ומאז רבנים או ציטטו את דבריו או לא דיברו כלל בנושא

ויעשה כל איש כפי שהורו לו רבותיו ויעזוב את האחרים שלא עושים כמותו

נמבר וואן

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
וגם שרבקה רוכבת על גמל מוזכר לפני 200 שנה

אפשר להתנצח עוד 5 שעות

סוף הסיפור הוא שהרב היחידי שאסר נהיגת נשים היה הרב וואזנר לפני 20 שנה
ומאז רבנים או ציטטו את דבריו או לא דיברו כלל בנושא

ויעשה כל איש כפי שהורו לו רבותיו ויעזוב את האחרים שלא עושים כמותו
כמדומה שמישהו כאן צריך ווייז למציאות...
במקרה שמעתי שהרב גנס השבוע אמר שזה לא לכתחילה כי זה דבר גברי. אין רב אחד שיתיר זאת בפומבי ולכתחילה בלי שום צורך. וכמובן שאין רב שיתיר לבחורות. לא שדעתי מבינה את זה. אבל לא לעוות. נקודה.
בבקשה לא לכתוב "מסקנות" בשם "כולם"

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה