עזרה למבינים במשכתאות!!! כרטיסי אשראי רבים וביטולם

טום אנד ג'רי

משתמש רשום
יש לי מס' כרטיסי אשראי, הזמנתי אותם לצורך קבלת הטבות ולאחר שנה אני מבטלת אותם
שמעתי כי תהליך זה, של מס' כרטיסי אשראי וביטולם, פוגע בנתוני האשראי שלי, האם נכון? יכול לפגוע בי בלקיחת משכנתא והלוואות?

נערך לאחרונה ב:

מקצועי בלבד

Moderator
מנהל
מנוי פרימיום
זה נכון.
ובהחלט יכול להפריע.

הון ובית

נדל"ן. משכנתאות. כלכלת המשפחה
מנהל
מנוי פרימיום
תהליך זה, של מס' כרטיסי אשראי וביטולם, פוגע בנתוני האשראי שלי, האם נכון? יכול לפגוע בי בלקיחת משכנתא והלוואות?
עקרונית לא אמור לפגוע.
ראשית אם לא מוציאים את הדו"ח חיווי המלא של בנק ישראל (ולא תמיד מוציאים, רק במקרים מיוחדים), אין לבנק איך לדעת על כל כרטיסי האשראי שלך, אא"כ הוא יבחין בהם בחשבון בהו"ק נפרדות [יש אפשרות לאחד כרטיסים למסגרת אחת].
שנית, אני הייתי כותב ומסביר כך, וכל כרטיסים היו לצורך הטבות, והן בוטלו מחוסר שימוש, ומרצון להתנהלות חכמה יותר.
מה שכן יכול פגוע, במידה ויש ניצול מסגרות אשראי פר כרטיס / בכלל, שאז האובליגו יורד, ויוריד את חיווי האשראי.
---
גילוי נאות עלי, יועץ משכנתאות מוסמך - חבר ב'התאחדות יועצי המשכנתאות', ומנטור מלווה משפחות לכלכלה נבונה של ארגון 'מסילה'.

נערך לאחרונה ב:

מוטי למד

משתמש חדש
המשתמש נחסם
אם יש לי מסגרת אשראי בחשבון המאפשרת כניסה לחובה ואני מנצל זאת ואכן החשבון קבוע במינוס אבל אף פעם
לא חורג מהמסגרת האם זה הורס ומפריע בדוח אשראי גם לטווח של עוד שנתיים
2 האם זה שביטלתי כרטיסי אשראי בגלל הטבות זה יפריע עוד שנתתים

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
@מוטי למד
1. כן, ניצול מסגרת אשראי, ובפרט קבוע - מוריד את חיווי האשראי שלך. חריגה - מכסחת אתו.
2. לא. כתבתי למעלה..
עקרונית לא אמור לפגוע.
ראשית אם לא מוציאים את הדו"ח חיווי המלא של בנק ישראל (ולא תמיד מוציאים, רק במקרים מיוחדים), אין לבנק איך לדעת על כל כרטיסי האשראי שלך, אא"כ הוא יבחין בהם בחשבון בהו"ק נפרדות [יש אפשרות לאחד כרטיסים למסגרת אחת].
שנית, אני הייתי כותב ומסביר, שכך וכל כרטיסים היו לצורך הטבות, והן בוטלו מחוסר שימוש, ומרצון להתנהלות חכמה יותר.
מה שכן יכול פגוע, במידה ויש ניצול מסגרות אשראי פר כרטיס / בכלל, שאז האובליגו יורד, ויוריד את חיווי האשראי.
---
גילוי נאות עלי, יועץ משכנתאות מוסמך - חבר ב'התאחדות יועצי המשכנתאות', ומנטור מלווה משפחות לכלכלה נבונה של ארגון 'מסילה'.

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
כן. זה לא חשוב אם האו בנקאי, כי מערכת נתוני האשראי של בנק ישראל מקבלת את הנתונים מכלל הגורמים השונים נותני האשראי, ומחשבת.

KOSMOS

משתמש פעיל
@מוטי למד
1. כן, ניצול מסגרת אשראי, ובפרט קבוע - מוריד את חיווי האשראי שלך. חריגה - מכסחת אתו.
זאת אומרת, שעדיף לקחת נגיד אשראי ברגע ולכסות את האוברדרפט?

וגם באופן כללי, איפה אפשר למצוא הסבר איך מעלים את הנתונים שלי במאגר נתוני האשראי?

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום
זאת אומרת, שעדיף לקחת נגיד אשראי ברגע ולכסות את האוברדרפט?
ברורררררר... מיד!! גם בגל הריביות העושקות של האוברדרפט, וגם בגלל ההמצאות במינוס.
אממה..
בתור יועץ 'כלכלת משפחה' - אני מאד מקןוה, שלא יקרה לך מה שקורה לרבים אחרים, שאחרי שלוקחים הלוואה, חוזרים לסורם - ושוקעים שוב במינוס, על אף ההלוואה.
במידה ואתה אכן מרגיש שזה עלול לקרות, פנה לייעוץ כלכלי לכלכלת משפחה, וכדאי שתזדרז, כי כל יום שעובר יגרור אותך יותר אל ביצת המינוס והחובות..
וגם באופן כללי, איפה אפשר למצוא הסבר איך מעלים את הנתונים שלי במאגר נתוני האשראי?
לא כ"כ הבנתי.
בכ"מ, הכללים הם בגדול: להחזיק מסגרות אשראי ולא להשתמש בהם, להתנהל נכון ונבון ללא חובות והלוואות, להישמר מאד מחזרות הו"ק וצ'קים בבנק, ומחריגות. ועוד על זה הדרך..

רפאל הגדול

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אז בעצם עדיף לשלם בכמה כרטיסי אשראי בשביל לא לנצל את מרבית המסגרת מאשר להשתמש בכרטיס אחד ולנצל את רובו או כולו

הון ובית

מנהל
מנוי פרימיום

KOSMOS

משתמש פעיל
כן. כשמדובר על ניצול מרבי, או קרוב לזה.
אתה פשוט "צרכן אשראי" - וזה עצמו מוריד בדירוג.
אז באמת עדיף להחזיק שני כרטיסים עם מסגרת של 10,000 ולהשתמש בכל אחד 5,000
מאשר להשתמש בכרטיס אחד של 10,000 ולנצל את כל המסגרת שלו?

תודה רבה על כל התשובות לא ידעתי את כל זה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  27  פעמים

לוח מודעות

למעלה