ביקורת ספרות לך לך, בני! הקומיקס: צבי אריה אדלר וג'קי ירחי שלנו

כתיבה וסיפורת >> תוכן מקצועי

4 שאלות לאפיון רשימת תפוצה
אחד הכלים הנפוצים היום בשיווק, הוא רשימת תפוצה במייל. אוספים כתובות של אנשים שעשויים להתעניין בשירות שלכם - למשל באמצעות 'מדריך חינמי' להורדה...
כשיהיה לי רכב...
פעם חשבתי שכשיהיה לי רכב, אני אסתובב ליד שטיבלעך עמוסים בבוקר וליד אושר עד בערב, כדי לאסוף ברכבי אנשים שאין ידם משגת, ואומר להם בחביבות ''אה...
לקראת אירוע ומחפשים מזכרת שקולעת בול? קבלו כמה טיפים.
נדיר בימינו להשתתף באירוע, בין אם אירוע עסקי ובין אם אירוע משפחתי, ולצאת ממנו ללא מזכרת ממותגת. מזכרת משרתת את שני הצדדים, המשתתפים מרגישים שהם...
אמנות לא מדפיסים ברוטציה!
עוד פרק בסדרת ההבאה לדפוס שכל גרפיקאי חייב ללמוד, והפעם: מדוע הצבעים יצאו שונים כשעברנו להדפיס ברוטציה? פרק משלים על ההבדלים בין דפוס שטוח ודפוס...

Natan Galant

להצטרפות לפודקאסט המדהים החדש: ‫ a99b12 (ג'ימייל)‬
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
כתיבה ספרותית
עיצוב גרפי
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
הספר הוא עיבוד קומיקסאי של סיפור היסטורי מפורסם בעל שם זהה.
וכעת, לספר הנוכחי: יש בו שילוב מאוד מאוד מעניין.
מצד אחד קומיקס, מצד שני טקסט. והרבה.
זה יוצר משהו שקצת יותר 'כבד' מקומיקס שגרתי, ובשבילי זה נפלא. אני אוהב את זה!
לך-לך-קומיקס.gif
הציורים באמת אומנות, מושקעים בצורה שבאמת לא קיימת בקומיקסים "שלנו". מעבר לקונטורים של הדמויות, יש המוני קווים, הצללות יפות כאלו של פסים פסים מרשת קווים של שתי וערב. גם העמדה של בסצנות מאוד מוצלחת, מקורית ולא שגרתית.

אהבתי שבטקסט ובציורים יש במודע "בריחה" ממקומות אלימים או קשים מידי. ילד מת מהפצצה? אין בעיה, בספר נקרא שהוא נפצע אנושות, וכמה משבצות אחר כך נקרא שהאבל על אובדנו מכה את המשפחה. תבין מזה לבד. גם בציורים אין דם נוטף ואלימות גרפית קשה. רק מרומזת.

עד לפה מחמאות. וכעת לביקורת:
הספר קודר מידי. נכון, שואה וזה, ועדיין. יש בו שימוש יתר בצבעים שחורים וכבדים, חום כהה, צבעים חשוכים ומחניקים. גם הסידור המקורי של המשבצות (-בחלקן יש דמויות שנמצאות בשתי משבצות גם יחד, מטשטשות את הגבול הלבן ביניהן) מחוכם, אומנותי ויפה - אך גם מוסיף לאווירת החנק-אין-מקום-לנשום. דחוס, בקיצור.

הצטערתי שהגרפיקה כמו 'עשתה יד אחת' בעניין, וגם קווי המתאר של בועיות הטקסט מגושמים ונוכחים. למען השם, אפילו בעטיפה של הספר יש מסגרת שחורה שדומה שנשפכה סביב סביב בחוסר אחידות, יוצרת המון נוכחות מיותרת.
44.jpg
מבחינת התוכן.
הסיפור - כסיפור היסטורי של המלחמה, פלוס הקורות המסעירות של חיים שפירא - מאוד מאוד מוצלח, סוחף, מותח. קשה לעזוב את הדבר הזה, וכיף לחפש בו את הפרטים הקטנים, וסתם ככה להתענג על העושר העצום של הציורים. יש הרגשה מאוד חזקה של קצב בסיפור. קצב אחיד, מהיר, מתגלגל בין התחנות השונות של חיים שפירא. בלי התעכבויות ולעיסה של הארועים. מארוע לארוע. בצד השני, זה יוצר חסרון שהדמויות לא מאופיינות. כולל, כמה חבל, הדמות של חיים שפירא עצמו! קראתי עד כה חצי מהספר, ואין לי מושג קלוש (!) מיהו חיים. מה האופי שלו. מה מניע אותו. אין שום התייחסות לכך, רק הצגה של פרטים ועובדות.

לסיכומו של דבר?
רוצו לקנות. מזמן לא ראינו קומיקס כ"כ מוצלח ומושקע.

אולי מעניין אותך גם...

אוהבים נוגט? גם אנחנו! כדורי שוקולד-נוגט
אצלנו אוהבים נוגט בכל צורה שהוא. אבקה, קרם, עוגה, שוקולד, משקה... מסוג הדברים שכאשר אני מכינה אותם, אני מניחה אותה בהקפאה מתחת מגש עוף, או מאחור...
4 שאלות לאפיון רשימת תפוצה
אחד הכלים הנפוצים היום בשיווק, הוא רשימת תפוצה במייל. אוספים כתובות של אנשים שעשויים להתעניין בשירות שלכם - למשל באמצעות 'מדריך חינמי' להורדה...
הגמש והשתמש
מי מאתנו לא מחבב אנשים גמישים? אני לא מדברת על גמישות פיזית כזו שמותחת את המפרקים לכל עבר, אלא לגמישות תודעתית, התנהגותית. החיים דינאמיים...
המדריך לצביעת הבית
במאמר זה ננסה לתאר דרך פעולה של צביעה סטנדרטית. שלב א. הכנת השטח לפרוייקט, שזה אומר הדבקת נייר דבק על הפלנים, מסגרות חלון, פינות רהיטים ועוד. כמו...
4.00 star(s) 1 דירוגים

המספרים של פרוג:

337,452

משתמשים נכנסו לפרוג בחודש האחרון

689

משתמשים מבקרים ברגע זה באתר

4,986

הודעות נכתבו בממוצע ליום בחודש האחרון

לוח נדל"ן | למכירה והשכרה

לוח הסעות ושליחויות

לוח דרושים

למעלה