לימוד קריאה בכיתה א

noamm

משתמש חדש
האם מישהי ניסתה פעם ללמד קריאה דרך הטלפון?האם זה אפשרי בכלל?

חני קו

משתמש פעיל
שמעתי על מישהו שעשה את זה, לא נראה לי הקנייה ראשונית כי זה קרה יותר בסוף שנה- הם עבדו בעיקר עם חוברות עבודה כשהמלמד מנחה דרך הטלפון בכל שיעור מה ואיך לעשות, ברור שזה לא מספק וכמו כל למידה דרך הטלפון או יותר- מחייב מעקב וסיוע של ההורים (ואני מאמינה שגם קצת הוראה מתקנת אחר כך)

איילת הוראה מתקנת

משתמש רשום
מנוי פרימיום
יש אפשרות ללמד קריאה דרך הטלפון למרות שזה לא הכי אידיאלי- מניסיון של שנים בתחום יש לי כמה רעיונות איך לעשות את זה וגם הדרכה להורים איך הם בעצמם יכולים ללמד את הילדים קריאה

יעל שטיין

משתמש רשום
גם לי ממש קשה. הבן שלי לא אוהב לשמוע כ"כ הרבה זמן את הרבה בטלפון, וזה ממש לא זה.
בתכל'ס, אם אני לא אשב איתו יום יום ואלמד אותו - אני לא רואה אותו יודע לקרוא..

אם יש פה המלצות קונקרטיות איך ומה לעשות - אשמח מאד לשמוע!

איילת הוראה מתקנת

משתמש רשום
מנוי פרימיום
קודם כל נבדוק האם יש לו את כל המיומנויות של מוכנות לקריאה, ומה בעצם מרתיע אותו?
לדוגמא, כדאי לבדוק האם הוא מזהה צליל פותח, צליל סוגר, האם מצליח לחלק מילה לצלילים? (חו-ל-צה= 3 צלילים) או שמשמיט את ה-ל'?
האם מצליח לזהות חריזה? האם שולט בכל האותיות?
ואז נעבור לשלב הבא

יעל שטיין

משתמש רשום
קודם כל נבדוק האם יש לו את כל המיומנויות של מוכנות לקריאה, ומה בעצם מרתיע אותו?
לדוגמא, כדאי לבדוק האם הוא מזהה צליל פותח, צליל סוגר, האם מצליח לחלק מילה לצלילים? (חו-ל-צה= 3 צלילים) או שמשמיט את ה-ל'?
האם מצליח לזהות חריזה? האם שולט בכל האותיות?
ואז נעבור לשלב הבא
תודה.
אבדוק..

noamm

משתמש חדש
אשמח לשמוע באיזו שיטה ניתן ללמד קריאה דרך הטלפון, איך מציגים בפניהם את תומכי הזיכרון? איך משתלבים כל הערוצים (שמיעה, ראייה) של הקניית הקריאה דרך הטלפון ?

פנסאית

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אפשר לעבוד רק על רצף וצליל לדעתי בלי זיהוי האות וכו

דבורי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עריכה והפקת סרטים
משרד החינוך הודיע היום למורי א להשהות את לימוד הקריאה בלמידה מרחוק.
והוא התייחס למתוקשבים שם קל יותר מלמידה בטלפון כשאין שום תומך חזותי.
מבחינתם, בשלב זה, המורים יקריאו לילדים סיפורים ותהיה עבודה על הבנת הנשמע ואהבת הקריאה.

איילת הוראה מתקנת

משתמש רשום
מנוי פרימיום
אי אפשר ללמד קריאה דרך הטלפון, אבל יש תרגילים שונים שדרכם אפשר לשפשף את המעבדים ולהכין לקריאה ולבדוק את המיומנויות האם הילד בשל לתהליך של קריאה. מוכנה לתת טיפים.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  9  פעמים

לוח מודעות

למעלה