לימוד נגינה בתופים-זקוקה למידע- טם טדדדם!

ליקי ;)

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
שלום לכם ותודה שנכנסתם.
הבת שלי בת ה-10 מעוניינת לנגן בתופים.
אין לי שום מושג בתחום ולכן אשמח לשמוע כל מידע בנושא.
כמו- האם הגיל מתאים ללימוד של הכלי הזה?
האם כדאי ללמוד פרטני או בקבוצה?
האם יש צורך לרכוש לה כבר במהלך הלימודים מערכת תופים? ואם כן איזה כמה ולמה...
הבנתי שיש תופים שאפשר לשמוע דרך אוזניות - מה אתם יודעים עליהם?
בקיצר, כל מידע מקיף או נקודתי יעזור לי מאוד מאוד.
תודה מאוד מראש.

אלזער

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
כדי מאד להשכיר או ללכת לנסות בחנות ולראות שיש חיבור
כי תופים למי שרואה מהצד זה נראה מגניב אבל אחרי שמתחילים ללמוד וצריך לדעת כל מיני דברים ההתלהבות יורדת וחבל...
לכן כדי ללכת לנסות שמישהו ילמד אותה משהו קל להתנסות [יש סרטונים למתחילים ביוטיוב ניתן לבדוק]

הישבישער

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
למה לא?? יש תווים והכל ולא גרע מקלרינט (וודאי שלא מהטראנסים של הטיירוס.....)

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
אין מושג כזה ''לנגן'' בתופים.
בעניין שגם על תופים שייך "נגינה":
כתב הרמב"ם (בהלכות לולב פ"ח הלכה יב'-יד') וז"ל: " אע"פ שכל המועדות מצוה לשמוח בהן, בחג הסוכות היתה שם במקדש שמחה יתירה וכו' והיאך היתה שמחה זו? החליל מכה ומנגנין בכנור ובנבלים ובמצלתים וכו' " ע"ש. הרי לן מדברי הרמב"ם שגם על מצלתיים שהוא חלק ממערכת התופים שייך לשון "נגינה" ויש לומר שהוא הדין לשאר מערכת התופים והוא פשוט. ודוק היטב. ;)

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
בעניין שגם על תופים שייך "נגינה":
כתב הרמב"ם (בהלכות לולב פ"ח הלכה יב'-יד') וז"ל: " אע"פ שכל המועדות מצוה לשמוח בהן, בחג הסוכות היתה שם במקדש שמחה יתירה וכו' והיאך היתה שמחה זו? החליל מכה ומנגנין בכנור ובנבלים ובמצלתים וכו' " ע"ש. הרי לן מדברי הרמב"ם שגם על מצלתיים שהוא חלק ממערכת התופים שייך לשון "נגינה" ויש לומר שהוא הדין לשאר מערכת התופים והוא פשוט. ודוק היטב. ;)
וצ''ע, שהרי כל מהות הנגינה היא התו והצליל ואילו במצלתיים לא שייך כלל בזה, וי''ל, שמפני שהזכיר כל ב*כלים הללו שבהם שייך הניגון כתב מנגנין אבל האמת שאין שייך במצלתיים כלל, ודו''ק.

*נראה דצ''ל הכלים וכן גרס הדוד סם ועיין שם.

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
וצ''ע, שהרי כל מהות הנגינה היא התו והצליל ואילו במצלתיים לא שייך כלל בזה, וי''ל, שמפני שהזכיר כל ב*כלים הללו שבהם שייך הניגון כתב מנגנין אבל האמת שאין שייך במצלתיים כלל, ודו''ק.

*נראה דצ''ל הכלים וכן גרס הדוד סם ועיין שם.
ודוחק הוא שמלשון הרמב"ם לא משמע כך אלא משמע ד"מנגנין" קאי גם על מצלתיים ופשוט הוא.

לוחם תמורות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
בתורה כ' ותקח מרים הנביאה את התוף בידה ותצאן כל הנשים אחריה בתופים וובמחולת
ובת''י תרגם בתופייא הוו חיילין
והפירוש כנראה מנגנים כמו שכ' בתהילים פח ושרים כחוללים ופי' שם המצודת ציון כחוללים שם כלי ניגון כמו תוף וחליל
ודרך אגב רואים שמנהג הנשים היה לתופף דיקא
כי רשי על התורה אומר שהיו בטוחות שיעשה להם ה' נס והוציאו עמם תופים ומשמע דוקא תופים ולא כלים אחרים

netanel10

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
והפירוש כנראה מנגנים כמו שכ' בתהילים פח ושרים כחוללים ופי' שם המצודת ציון כחוללים שם כלי ניגון כמו תוף וחליל
כי רשי על התורה אומר שהיו בטוחות שיעשה להם ה' נס והוציאו עמם תופים ומשמע דוקא תופים ולא כלים אחרים
גם אני חשבתי בהתחלה להביא ראיה משם ובסוף לא הבאתי כי ראיתי רק את הפשטות של הכתוב ואת רש"י שם
ולא כתוב שם עניין נגון אבל מכל מה שהבאת נראה שאכן כך מבואר בתורה ושים לב גם למה שכתב המצודת ציון שהבאת "כלי ניגון כמו תוף וחליל" . יישר כח או בשפת הישיבות שכוייח :cool:;):)

הדוד סם

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
אין זה ראיה כלל שהרי בטוח שתופים הם חלק מהרכב הנגינה, אבל בהם לכשעצמם אין מושג ''לנגן'',
לנגן - מלשון ''מנגינה'' ובתוף אין אפשרות לעשות ''נגינה''.

לוחם תמורות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
אין זה ראיה כלל שהרי בטוח שתופים הם חלק מהרכב הנגינה, אבל בהם לכשעצמם אין מושג ''לנגן'',
לנגן - מלשון ''מנגינה'' ובתוף אין אפשרות לעשות ''נגינה''.
אבל שם היה רק תופים!!! ועליהם נאמר לשון נגינה!

לדLed

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
איזו אמא חמודה את! תמיד רציתי ללמוד לתופף, אבל הסביבה המשפחתית שלי לא ממש אפשרה את זה... כל הכבוד שאת מאפשרת לה להתפתח בכיוונים שהיא מעוניינת בהם! אני בטוחה שהיא תעריך את זה מאד כשהיא תגדל

ליקי ;)

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
איזו אמא חמודה את! תמיד רציתי ללמוד לתופף, אבל הסביבה המשפחתית שלי לא ממש אפשרה את זה... כל הכבוד שאת מאפשרת לה להתפתח בכיוונים שהיא מעוניינת בהם! אני בטוחה שהיא תעריך את זה מאד כשהיא תגדל
היי תודה @לד (נעלמת לנו..)
לכי ללמוד עכשיו. גם אם את בת 9000!

אם אני בטוחה שהיא תעריך את זה כשתגדל- :\ נו נו...
לא נראה לי מקום נכון להעניק ממנו משהו לילד.
הייתי מתימרת לומר שזו רק האהבה אבל האמת שזאת גם הבטחה שהסתבכתי איתה :)

ליקי ;)

משתמש סופר מקצוען
איור וציור מקצועי
כדי מאד להשכיר או ללכת לנסות בחנות ולראות שיש חיבור
כי תופים למי שרואה מהצד זה נראה מגניב אבל אחרי שמתחילים ללמוד וצריך לדעת כל מיני דברים ההתלהבות יורדת וחבל...
לכן כדי ללכת לנסות שמישהו ילמד אותה משהו קל להתנסות [יש סרטונים למתחילים ביוטיוב ניתן לבדוק]
וואו. תודה רעיון מצוין!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה