כללי לימוד לתואר B.A בעיצוב תקשורת חזותית

• פותח הנושא mc
  • פורסם בתאריך

mc

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
איפה ניתן לעשות תואר B.A בעיצוב תקשורת חזותית (עיצוב גרפי)
בירושלים או הסביבה.
מקום דתי, לנשים בלבד.

מי שיש לו ניסיון, המלצות, מידע וכד' - יהיה לעזר רב.

יש לי עוד שאלה:
האם יש לכם מידע על מכללת אמונה? (מס' שנות לימוד לתואר, תשלום, נושאי לימוד, אוירה דתית וכו')
מבחינת תוכן הלימוד - זה מתאים למי שעוסק כבר שנים בתחום , יש לו תעודת מורה בכיר, והוא מעונין להוציא תעודת B.A? או שמתעכבים הרבה על בסיס?

תודה מראש לכל העונים.

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אין דבר כזה B.A בתקשורת חזותית.

יש B.design, שזה תואר ראשון בעיצוב, ואותו מעניקות 3 מכללות בלבד בארץ: בצלאל, שנקר וHIT (המכון הטכנולוגי חולון).

ויש גם B.Ed, תואר ראשון בחינוך (בהתמחות של הוראת עיצוב גרפי), אותו מעניקות 2 מכללות: ויצ"ו חיפה ומכללת אמונה. במקביל ללימודי החינוך לומדים גם עיצוב גרפי, לא רק על מנת להורות את התחום, אלא גם על מנת לרכוש כלים לעבוד בתחום.

חוץ מזה יש עוד מכללות נוספות, קיקיוניות יותר ופחות, שמעניקות תעודה בלבד, ורמתן נעה בין "שומר נפשו ירחק" לבין "בסדר גמור".

-----
מידע על מכללת אמונה, מאחת שלמדה שם בשנים ג'-ד' ללימודי העיצוב שלה, וסיימה את לימודיה שם כבוגגרת לפני שנתיים:

משך הלימודים 4 שנים.
הלימודים כוללים לימודי יהדות, חינוך, ועיצוב גרפי.
לימודי העיצוב רציניים, אך לא ברמה של 4 המכללות הגדולות בארץ (שנקר, בצלאל, ויצ"ו חיפה וHIT).
המורים מצויינים (חילוניים ברובם המוחלט) וכמעט כולם מלמדים גם באחת מ-4 המכללות הגדולות, אך דרישות המכללה אינן מחמירות בלשון המעטה והסטודנטיות לעיתים קרובות מדי מחפפות, מה שמוריד את רמת הלימודים.
התשלום שם הוא שכ"ל אוניברסיטאי, או קרוב לזה, למיטב ידיעתי (סביבות ה-10,000 ש"ח לשנת לימודים), אך כדאי להרים טלפון ולברר. אני אישית שילמתי שם פר קורס.
אווירה דתית - במקום לומדות בנות מכל הקשת של הציבור הדתי לאומי (דהיינו החל מ"חרד"לניקיות" ועד כאלה שמכסות את ראשן באופן סמלי לפי דרישת המוסד), כמו כן כמעט בכל מחזור יש בת חרדית או שתיים, וממה שיצא לי לראות הן מסתדרות בסדר גמור.

קחי בחשבון שהבנות שמגיעות לשם מתחילות מרמה 0 מבחינת הידע בעיצוב ובתוכנות, כך שייתכן שהשנה הראשונה תהיה לך מיותרת.
אני מציעה לך להרים טלפון לראש המחלקה, יגאל גרוס, ולהתייעץ איתו מה הוא ממליץ. ייתכן שעל פי תיק העבודות שלך הוא יאפשר לך להיכנס ישירות לשנה ב'. אני כאמור נכנסתי שם ישירות לשנה ג', *אבל* ויתרתי על לימודי החינוך לחלוטין, ויצאתי משם עם תעודה בלבד.

אם את רוצה פרטים נוספים, בשמחה.

noa

משתמש צעיר
D I G I T A L
יש לך טלפון שלהם?
וכמה שעות לימוד היית צריכה להשלים

mc

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
האמת?
יש לי תואר מורה בכיר. ומה שמעניין אותי זה בעיקר תעודה.(B.ED?)
ממש לא מעוניינת בלימודי חינוך או ברמה התחלתית של עצוב וגרפיקה. עשיתי את זה כבר 4 שנים.

אז מה יש לך להמליץ?

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
ומה תיתן לך התעודה?
את מחפשת עבודה כשכירה וחשוב לך להגיד שלמדת במקום רציני?
אני חושבת שחשוב שקודם תבהירי לעצמך מה המטרה של מה שאת מבקשת לעשות, מאחר שמדובר על לא מעט זמן וכסף.

מה יש לי להמליץ? יש לי להמליץ שתתקשרי ישירות ליגאל (אתן לך את הפלאפון שלו במסר), ראש המחלקה (ואדם מקסים, דרך אגב) ותבקשי לקבוע פגישה על מנת לבחון אפשרויות. לפגישה תביאי את תיק העבודות שלך, ויגאל יוכל לתת לך שיקוף מלא של הרמה שלך ביחס לתלמידות.

mc

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
אני עובדת בהוראת גרפיקה בכמה מקומות.
יש לי תעודת מורה בכיר בגרפיקה.
הם נושפים בעורפי שאעשה B.ED במקצוע.
נוסף לכך - היו לי הצעות עבודה להוראת גרפיקה שירדו מהפרק בשל חוסר תעודת B.ED

כמובן, שאני גם מעונינת להעלות את דרגת השכר שלי ולכן חשובה לי תעודה, היתי רוצה לעשות אותה במקצוע שלי.

(כשכתבתי בהודעתי הראשונה B.A התכוונתי לB,ED ...)

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
"ממש לא מעוניינת בלימודי חינוך"

בשביל לקבל B.ED בוודאי שתצטרכי ללמוד חינוך... ללמוד ולעשות הרבה מאוד עבודה מעשית.

ariels

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
השלמה ל B.ED אם זה לא BA בעיצוב,
את יכולה מן הסתם לעשות בכל מקום חרדי שעושה את הדברים האלה,
כמו הרבה מורות אחרות שעושות את זה בשנים האחרונות.

mc

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
במקומות חרדיים אין תעודת B.ED בגרפיקה!

Smeshi

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
אם כבר למדת לימודי הוראה אולי יכולים להעביר לך את השעות שלמדת בצבירת נקודות למכללת אמונה ויישאר לך ללמוד רק מה שרלוונטי לך.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
נראה לי שבסמינר אופקים יש תואר ראשון אקוויולנטי בעיצוב חזותי, אבל אני לא בטוחה.

mc

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י GRN;402574:
נראה לי שבסמינר אופקים יש תואר ראשון אקוויולנטי בעיצוב חזותי, אבל אני לא בטוחה.

אני גם שמעתי על זה.
לא יודעת אם זה נכון.
בכל מקרה אני מחפשת בירושלים או הסביבה.

מיליארד

משתמש פעיל
D I G I T A L
סמינר אופקים מגיש לתעודת הנדסאי תקשורת חזותית של מה"ט. נוספו אליו בשנה האחרונה גם סמינרים מירושלים- מעלות, בנות אלישבע, החדש, ושבילי בית יעקב.

mc

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י מיליארד;402733:
סמינר אופקים מגיש לתעודת הנדסאי תקשורת חזותית של מה"ט. נוספו אליו בשנה האחרונה גם סמינרים מירושלים- מעלות, בנות אלישבע, החדש, ושבילי בית יעקב.

זה מסלולים של ה' ו' ולא תעודת B.ED

TIP X

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אני גם ממש בנישה שלך. לפני זמן מה בררתי יסודי ויצא לי כך:
אכן בעיצוב המקום לעשות זאת זה מכללת אמונה רק שתצטרכי ללמוד ברצף ימים רבים בשבוע שעות רבות ביום, מה שלי לא מתאים וכנראה גם לך.
מלבד זאת יש במכללה ירושלים, בבית וגן, בי איי במה שנקרא "משאבי למידה" שחלק נרחב מזה זה אינטראקטיב. האם יש לך בגרות? אם לא, אם עברת את גיל 30 אינך צריכה ויש עוד טכניקות, תוכלי ליצור קשר באישי.

evart

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י smeshi;402556:
אם כבר למדת לימודי הוראה אולי יכולים להעביר לך את השעות שלמדת בצבירת נקודות למכללת אמונה ויישאר לך ללמוד רק מה שרלוונטי לך.
זה עוד שנתיים לימודים קחו זאת בחשבון..למדתי שם לפני שנים עוד בטרם העניקו תואר
ומי שרוצה להשלים לתואר זה הזמן הנדרש.. זה הרבה כסף כמו שנה אקדמית, בכל מוסד אקדמי..מי שיכולה להרשות לעצמה זה ממש שווה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכט

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרַי יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב רַבַּת צְרָרוּנִי מִנְּעוּרָי גַּם לֹא יָכְלוּ לִי:ג עַל גַּבִּי חָרְשׁוּ חֹרְשִׁים הֶאֱרִיכוּ (למענותם) לְמַעֲנִיתָם:ד יְהוָה צַדִּיק קִצֵּץ עֲבוֹת רְשָׁעִים:ה יֵבֹשׁוּ וְיִסֹּגוּ אָחוֹר כֹּל שֹׂנְאֵי צִיּוֹן:ו יִהְיוּ כַּחֲצִיר גַּגּוֹת שֶׁקַּדְמַת שָׁלַף יָבֵשׁ:ז שֶׁלֹּא מִלֵּא כַפּוֹ קוֹצֵר וְחִצְנוֹ מְעַמֵּר:ח וְלֹא אָמְרוּ הָעֹבְרִים בִּרְכַּת יְהוָה אֲלֵיכֶם בֵּרַכְנוּ אֶתְכֶם בְּשֵׁם יְהוָה:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה