התייעצות לימודי סייבר- אבטחת מידע

סשה

משתמש רשום
שוקלת ללמוד סייבר. חשבתי ללמוד ב" המרכז הארצי ללימודים ics" משהוא למד שם?
אשמח לשמוע האם הלימודים קשים מידי? האם יש ביקוש וקל להתקבל למקומות עבודה? כמה בערך הכנסה?
תודה לעונים

סשה

משתמש רשום
אשמח גם לדעת האם אפשר ללמוד ולעבוד בהייטק עם חסימת נטפרי?
או שחייב מחשב פתוח או חסימה אחרת?

jump

משתמש פעיל
אשמח לשמוע האם הלימודים קשים מידי? האם יש ביקוש וקל להתקבל למקומות עבודה? כמה בערך הכנסה?
תודה לעונים

את מדברת על י"ג י"ד?

יוסייוסייוס

משתמש מקצוען
איני מאמין שאפשר ללמוד סייבר בקורס אחד או שתיים.
לדעת באמת סייבר זה דורש לימודים מאוד מעמיקים של מדעי המחשב.

קודם צריך לדעת היטיב היטיב מדעי המחשב [כנראה נדרש תואר] ואז אולי אפשר להתמקד בסייבר.

דווקא לימודי תכנות ניתן לפעמים ללמוד בכמה קורסים [נדרש מינימום שנה השקעה] ומי שמוכשר לזה יכול להצליח.

אבל סייבר ?

כיצד תדע להגן כשאינך יודע היטיב היטיב מהו קוד תכנות ?
כיצד תזהה באיזה שורה בקוד טמון ה'וירוס' ?
זה אבסורד.

msc613

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
אוטומציה עסקית
תודה לעונים

עכשיו מנסים לפתוח קבוצה חרדית של יסודות סייבר וניהול רשתות
לא מכירה, רק ראיתי שפרסמו
פה יש פרטים

ya had

משתמש חדש
היי
בכל חברה זה מערכת אחרת להגנה מה שאומר שא"א להתחיל ללמוד את כל המערכות ואת כל האימויום הררי לכל חברה זה אבטחה אחרת גם רמת ההאבטחה בד"כ החברה מכשירה את העובדים והם צריכים המון ידע ונסיון כדי להתקבל לעבודה לא תמצאו משרה בלי שנות נסיון וותק אם יש לך תואר זה יכול לקדם

sk1203

משתמש מקצוען
אשמח גם לדעת האם אפשר ללמוד ולעבוד בהייטק עם חסימת נטפרי?
או שחייב מחשב פתוח או חסימה אחרת?
תלוי איזה תחומים בהייטק
סייבר ספציפית עד כמה שידוע לי אי אפשר חסימה (בתפקידים מסוימים לפחות זה קצת סותר את אופי המקצוע)
הרבה פעמים החברה עצמה חוסמת ברמה (בסיסית) כזאת או אחרת את האינטרנט
איני מאמין שאפשר ללמוד סייבר בקורס אחד או שתיים.
לדעת באמת סייבר זה דורש לימודים מאוד מעמיקים של מדעי המחשב.

קודם צריך לדעת היטיב היטיב מדעי המחשב [כנראה נדרש תואר] ואז אולי אפשר להתמקד בסייבר.

דווקא לימודי תכנות ניתן לפעמים ללמוד בכמה קורסים [נדרש מינימום שנה השקעה] ומי שמוכשר לזה יכול להצליח.

אבל סייבר ?

כיצד תדע להגן כשאינך יודע היטיב היטיב מהו קוד תכנות ?
כיצד תזהה באיזה שורה בקוד טמון ה'וירוס' ?
זה אבסורד.
ראה בכתבה

סשה

משתמש רשום
איזה מחשב טוב לדעתם ללימודי סייבר והייטק בכללי?(המחשב שיש לי בעיקרון של ההורים שלי והוא מאוד איטי)
ומה בערך הטווח מחירים?

יאלילי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מישהי מהמשפחה למדה סייבר, ולא מצאה עבודה תקופה ארוכה...
התרשמתי ממנה שהיא הבינה שהתחום הזה לא כ"כ נותן עבודה לנשים.

sk1203

משתמש מקצוען
איזה מחשב טוב לדעתם ללימודי סייבר והייטק בכללי?(המחשב שיש לי בעיקרון של ההורים שלי והוא מאוד איטי)
ומה בערך הטווח מחירים?
מעבד I5 לפחות, דור 6/7 + כמה שיותר יותר טוב (אני עם 12, ויש גם 13 ו14 לצורך העניין)
זיכרון RAM מומלץ 16 (או יותר), אפשר להסתפק גם ב8 (יותר איטי)
דיסק קשיח עדיף לפחות 500GB (שיהיה מקום בשפע)
טכנאי מחשבים מהמשפחה אמר לי שבהייטק סומכים יותר על DELL/ HP (אין לו אחוזים)
מחשב נייד חדש הכי זול לפי פרמטרים של 8GB, 512GB I5 דור 11 עולה כ1500 - ללא מערכת הפעלה (מבדיקה מהירה בזאפ
מחשב נייח עם מפרט דומה כנראה יעלה פחות
מחשב מחודש כנראה גם יהיה יותר זול, אבל המעבד בדר"כ יהיה מסדרה ישנה יותר

באופן כללי הפרמטרים שמשפיעים על מהירות המחשב (שיחסית פשוטים להבנה) הם מעבד (I3/5 וכו'), דור מעבד, זיכרון RAM, ודיסק קשיח - אם הוא מלא זה מאט את קצב הפעולה של המחשב
יש עוד כמה פרמטרים אבל זה בגדול מה שחשוב ופשוט יחסית לשים לב אליו (בתור אנשים שהם לא טכנאי מחשבים)

באופן כללי לפני שקונים מחשב חדש מומלץ לבדוק מה המפרט של המחשב הישן (הגדרות> מערכת> אודות) וכך לדעת מה איטי מידי בשבילכם

sk1203

משתמש מקצוען
תודה רבה על התשובה המפורטת
את יכולה להמליץ על דגם מסויים בחברת DELL שיש בו את כל(לפחות רוב) מה שפירטת?
אני לא טכנאית מחשבים ולכן לא אוכל להמליץ על דגם ספציפי
אבל מצרפת לך קישור ששמרתי פעם למחשבים ניידים של DELL באתר ZAP הכוללים מעבד I5 דור 10 ומעלה, זיכרון 16GB RAM, 512GB, כולל מערכת הפעלה ווינדוס
כמובן שאת יכולה (ומומלץ) לשחק עם הסינון כמה שאת רוצה, כולל הגבלת מחיר, גודל מסך או דברים אחרים שחשובים לך.
באופן כללי אם את רואה שהמחירים יקרים לך מידי מומלץ (אחרי שבדקת שהסדר הוא מהזול ליקר) להוריד בפרמטרים, אפשר בשלב הראשון להוריד את הזיכרון RAM, לנסות אולי יש דיסק קשיח קטן יותר, חברות אחרות וכו'
את גם לא חייבת לקנות דווקא משם, אבל זה בהחלט נותן רקע

בכל אופן מומלץ להתייעץ עם טכנאי מחשבים לפני צעד משמעותי של קניית מחשב בפועל, אפשר גם פה בפורום מחשבים

sk1203

משתמש מקצוען
ממש תודה על התשובות המפורטות זה ממש עוזר לי
לפי הנסיון שלך מאיזה גודל מסך היית בוחרת?(הבנתי שצריך מסך גדול השאלה מה נחשב גדול)
בכיף:)
למחשב נייד יותר חשוב שיהיה קל להתנייד איתו, ושיהיה עדיין בסדר לעבוד איתו
אני קניתי 15.6" (הגודל הקלאסי), אבל יש כאלה שמסתדרים גם עם טיפה פחות
לי אישית היה יותר חשוב מסך גדול (לא ענק) מאשר התניידות קלה אלא רק שלא יהיה מקובע למקום

מה שכן את מחשבי 11.3" ודומיו תשאירי לחידושי תורה ולאנשים שמשתמשים בכמה מסכים במקביל

ארוממך

משתמש חדש
איזה תפקיד איזה תחום ב 'סייבר'?
המילה הזו גדולה מדי והולכת לכמה וכמה כיוונים
צריך להיות ספציפי
לא צריך תואר בכלל לדעתי הכנה [מאוד]

sk1203

משתמש מקצוען
לא צריך תואר בכלל לדעתי הכנה [מאוד]
צודק בהחלט
בתור התחלה לומדים פייתון וקורס מנהלי רשת, לינוקס
אחרי זה לומדים מיישם הגנת סייבר ומומחה אבטחת סייבר
פחות או יותר
סייבר- הבטחת מידע

יותר מזה אני לא יודעת
ממליצה להתייעץ לפני שאת נסגרת על לימודים וכו'
לשאול אנשים שעובדים בתחום
איפה אפשר ללמוד וכו' (אפשר גם באתר limudim)

ועוד שאלה (את לא חייבת לענות, וזה לא ניסיון להניא אותך מהתחום, אבל בתור נקודה למחשבה)
מה הוביל אותך להחלטה שזה מה שאת רוצה ללמוד? את מרגישה שהתחום מתאים לך? את חושבת שתהני ממנו?

בכל מקרה בתור התחלה את יכולה לנסות ללמוד קורס קצר וחינמי באתר campus.gov.il בפייתון ולראות אם זה מעניין אותך, יכולה לצרף גם קישור ספציפי אם את מעוניינת.

בהצלחה!!

סשה

משתמש רשום
א. נרשמתי לאתר לימודים והם הפנו אותי לכל המכללות שמלמדים הייטק בכל התחומים
ב. בחרתי בזה פשוט כי חיפשתי הכנסה מרוויחה לעתיד ישר חשבתי על הייטק שמעתי קצת על הנושא נשמע לי שאני כן מתחברת דווקא להבטחת מידע מאשר שאר התחומים
לדעת ממש אם אני מתחברת אני לא יכולה לדעת עד שאנסה
ג. תודה רבה על הרעיון לקורס חינם לא ידעתי שיש דבר כזה אשמח לקישור
ד. הציעו לי ללמוד אבטחת מידע -אנאליסט ממה שהבנתי הכוונה שזה קורס ממש למתחילים

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טו

א מִזְמוֹר לְדָוִד יְהוָֹה מִי יָגוּר בְּאָהֳלֶךָ מִי יִשְׁכֹּן בְּהַר קָדְשֶׁךָ:ב הוֹלֵךְ תָּמִים וּפֹעֵל צֶדֶק וְדֹבֵר אֱמֶת בִּלְבָבוֹ:ג לֹא רָגַל עַל לְשֹׁנוֹ לֹא עָשָׂה לְרֵעֵהוּ רָעָה וְחֶרְפָּה לֹא נָשָׂא עַל קְרֹבוֹ:ד נִבְזֶה בְּעֵינָיו נִמְאָס וְאֶת יִרְאֵי יְהוָה יְכַבֵּד נִשְׁבַּע לְהָרַע וְלֹא יָמִר:ה כַּסְפּוֹ לֹא נָתַן בְּנֶשֶׁךְ וְשֹׁחַד עַל נָקִי לֹא לָקָח עֹשֵׂה אֵלֶּה לֹא יִמּוֹט לְעוֹלָם:
נקרא  14  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה