דרוש מידע לימודי מקצוע CBT

מצב
הנושא נעול.

ציפור גן עדן

משתמש צעיר
כל הפרויקטים המסודרים- התקן הוא בשיתוף עם תוכנית יתד/ רווחה/ משרד החינוך, וקבלה לעבודה מותנית בתואר מסודר.
את כותבת מידיעה?
כוונתך גם לרכזות משמעת? מורות? מנהלות דירות? מדריכות במשמרות בוקר וערב? רכזות חברתיות?
התחום הוא אינסופי. @גלבוע

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
את כותבת מידיעה?
כוונתך גם לרכזות משמעת? מורות? מנהלות דירות? מדריכות במשמרות בוקר וערב? רכזות חברתיות?
הזכרת פה שלל תפקידים שחלקם חינוכיים וחלקם טיפוליים .
כמעט בכל תפקיד שהזכרת כאן, אני מכירה נשים שעובדת בתחום איכשהו (על בסיס תעודת הוראה או על בסיס התאמה אישית) ומתישהו הפנימו שבלי תואר הן לנצח תישארנה תקועות,
ולכן פנו להשלמת תעודת הוראה לתואר בחינוך או לתעודה טיפולית.

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
את כותבת מידיעה?
מורות במערכת צריכות מה שכל מורה צריכה. לא מכירה מורה שמיועדת ל"נוער נושר" ומקבלת שכר יותר גבוה.
מדריכות במשמרות זה עבודה סיזיפית שמתאימה לבחורות והשכר לא גבוה. לא בשביל זה לומדים תואר טיפולי 4 שנים. כנ"ל רכזות חברתיות או אם בית בדירה. "שתיל" מלא בהצעות כאלה והן מיועדות לסטודנטים. השכר בהתאם מינימום עד 40 לשעה, פחות או יותר, עבודה שוחקת במשמרות. באותה מידה אפשר להיות כח עזר בבית חולים.

אני מדברת על המשרות השוות יותר. הקבועות, המסודרות. ניהול פרויקטים, ריכוז הדרכה, מו"פ וכן הלאה. כל משרה שווה ומסודרת.

ציפור גן עדן

משתמש צעיר
הזכרת פה שלל תפקידים שחלקם חינוכיים וחלקם טיפוליים .
כמעט בכל תפקיד שהזכרת כאן, אני מכירה נשים שעובדת בתחום איכשהו (על בסיס תעודת הוראה או על בסיס התאמה אישית) ומתישהו הפנימו שבלי תואר הן לנצח תישארנה תקועות,
ולכן פנו להשלמת תעודת הוראה לתואר בחינוך או לתעודה טיפולית.

האם תעודת "עובד קידום נוער" מטעם משרד החינוך היא לא מספיק רלוונטית?
יש צפי לרפורמה בנושא? אחרי הכול זה מטעם משה"ח.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
ככה ככה.
מורות במערכת צריכות מה שכל מורה צריכה. לא מכירה מורה שמיועדת ל"נוער נושר" ומקבלת שכר יותר גבוה.
מדריכות במשמרות זה עבודה סיזיפית שמתאימה לבחורות והשכר לא גבוה. לא בשביל זה לומדים תואר טיפולי 4 שנים. כנ"ל רכזות חברתיות או אם בית בדירה. "שתיל" מלא בהצעות כאלה והן מיועדות לסטודנטים. השכר בהתאם מינימום עד 40 לשעה, פחות או יותר, עבודה שוחקת במשמרות. באותה מידה אפשר להיות כח עזר בבית חולים.

אני מדברת על המשרות השוות יותר. הקבועות, המסודרות. ניהול פרויקטים, ריכוז הדרכה, מו"פ וכן הלאה. כל משרה שווה ומסודרת.

egrolsini

משתמש מקצוען
אחרי המון שעות עיסוק בנושא באופן אישי
אשתף אתכם במסקנות:

יש הרבה קורסים ללמוד טיפולים רגשיים, והבידול ביניהם לפעמים הוא עצום,
אז רק תצטרכו שלא להתבלבל,
והנה 3 כללי זהב שאני הפקתי עבורי..

1. יש לך או אין לך?
לפני הכל, יש לך את זה? התברכת משמים בחוש ובאינטואציה? יש לך אמפתיה, הזדהות ורגישות לזולת?
-מצויין, התחום עבורך, זה בשבילך.
אין לך את זה? לא נורא, אבל כדאי לחפש תחום אחר.

2. מי עומד מולך?
מי הגוף העומד מאחורי ההכשרה?
לא ללכת בשום פנים ואופן למקומות שמנסים איכשהוא את מזלם עם קורס כזה או אחר!
יש לפנות רק למי שידוע ומוכר כבר שנים, בעל ניסיון שיודע לקחת אחריות.

3. הסילבוס.
כמה גאוני ככה פשוט... כן, לקחת את הסילבוס ולהתבונן בו.
זה הכלי היעיל ביותר להבין את היקף השעות ורמת הלמידה.

מולטימד

משתמש פעיל
ולא מפריע לך ללמוד את נושא
"פרוטוקול הקדושה" מפי גבר, ירא שמים ככל שיהיה?

אין לי בעיה ללמוד פרוטוקול קדושה מגבר אם הוא ירא שמים.
לא מדובר בהנחיה אישית, זה למידה על הנפש.

מה עדיף? אשה שאינה מהמגזר החרדי?
אחת שלא מבינה את הרגישויות העדינות שלנו?
חלילה וחס. הרבה יותר חמור.

חגית קרמר

בניית אתרים ברמה בינלאומית
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
UX UI
D I G I T A L
כמובן שמי שמתאים לה לעשות תואר שני - הבנו כבר שמקצועית כך נכון לעשות.
אך אני אני עדיין חותרת ומחפשת את הרמה הגבוהה ביותר הקיימת במסגרות מהודרות שמאושרות מלכתחילה ולא בדיעבד.
וגם לטענת מי שאוחזת - שאם לא תואר שני אז לא, אני עדיין חושבת שיש מספיק אנשים שלא ילכו בשום פנים ואופן לטיפול אצל מישהי שעשתה תואר אקדמי.
אמנם היתה כאן הקבלה בין רפואת הגוף לרפואת הנפש.
אבל אני עדיין חושבת שגוף זה לא נפש. ואם זה בסדר שרופאה שאינה שומרת תורה ומצוות תנתח או תיתן כל טיפול רפואי שהוא, להרבה מאוד זה ממש לא בסדר שמטפלת שאינה שומרת תורה ומצוות תטפל בנפש. ויש הרבה שבשבילם זה לא בסדר שאחת ששומרת תורה ומצוות אבל למדה במסגרת אקדמית - תטפל בהם. והקהל הזה צריך מענה. כי מה? הוא לא יטופל? אם לא אקדמיה - אז לא? נחפש את הפתרונות שיש. ונשאף שהם יהיו ברמה הכי טובה ששייך.
לא דברתי בכלל על אקדמיה.
מכבדת מאוד את גישתך, גם אני לא מתקרבת לאקדמיה.

דברתי על התובנה הפשוטה שצריך ללמוד פסיכותרפיה הוליסטית באופן עמוק ומקיף כדי לפתוח קליניקה פרטית.
וזה קורה רק אחרי לימודים של 4 שנים.
אחרת - זו ממש פשיעה כלפי המטופלות, וגם למטפלת כלפי עצמה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אין לי בעיה ללמוד פרוטוקול קדושה מגבר אם הוא ירא שמים.
לא מדובר בהנחיה אישית, זה למידה על הנפש.

מה עדיף? אשה שאינה מהמגזר החרדי?
אחת שלא מבינה את הרגישויות העדינות שלנו?
חלילה וחס. הרבה יותר חמור.
אני לא בטוחה בכלל בכלל שאת צודקת.
בני אדם נשארים בני אדם, גם כשהם יראי שמים.

מולטימד

משתמש פעיל

כוונתך שעדיף אחת לא מהמגזר?..

לא רק שזה בעייתי מבחינת אופן ההגשה - בהתייחסות לאופי ולרגישויות שלנו
אלא גם כן מבחינה מקצועית זה חוסר משווע בהתאמה לנפש החרדית. זה לא נכון מקצועית.

אחד הלויים

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
פרסום וקופי
כל הלימוד אצל צישינסקי הוא בהסרטות
(יושבים בקבוצה ורואים את ההסרטות)
כך שזה לכאורה לא מהווה בעיה

צ'וק

משתמש מקצוען
קיבלתי כפרסומת של קאוצינג צביקה עידן
כאן יש אתיקה

**זה לא חרדים** אז יש מקצועיות :)
גילוי נאות למדתי (גם) אצל צביקה עידן, כמה הערות חשובות:
1. מדובר בקאוצ'ינג וNLP, לא בפסיכותרפיה וכו'.
2. אני לא רוצה להיכנס לקטע של חרדים וחילונים:mad: אבל יש אצלו דגש מאוד ברור ותקיף מה תחום ההתמקצעות שלך ומה לא! בשונה מהרבה קורסים אחרים.

כל אחד מתמודד עם אתגרים, מתוכם יש שמתכחשים לזה ומנגד יש שמודעים לזה ומחפשים לחיות טוב יותר
יש התמודדויות שהן כבר הפרעות נפשיות, מה?! שאלה טובה, התשובה לא נשלפת לי מהשרוול.
מי שמעוניין לעבוד בתחום הנפש בלי ללמוד תארים ושנים וכו', יכול לחשוב על עבודה עם נפש בריאה-לבריאה יותר.
בשונה ממי שרוצה לעבוד בתחום הנפש השברירית יותר.

לגבי לשכת המאמנים,
מי שעבר את שבעת מדורי --- (סתם הגזמתי, אבל זה באמת מתיש) שצריך לעבור כדי לקבל תעודה מאמן, רק הוא יכול להסביר למה חשוב שיהיה גוף אחראי עם ביקורת ודרישות ששום לקוח לא מבקש ולא מעלה על דעתו.
שמעתי מכמה מאמנים בכירים (מרצים בגופים מוכרים) שמזמן שקלו לעזוב את לשכת המאמנים,
רק בגלל שהציבור לא מעריך את הצורך בדבר, וכל העול והבירוקרטיה (והתשלום, בעיקר;)) לא מוערכים בציבור.

עוד מילה לסיום, חלק מהדרישות של צביקה עידן זה לעבור בעצמך תהליך מלא של אימון אישי * 10 מפגשים,
הייתי אצל מאמן מוסמך ובנוסף עם תואר ראשון ולא הייתי מרוצה. קורה לא?! הנס שלי שידעתי גם במה הוא לא 'אתי' (עבר על חוקי האתיקה), דיווחתי למי שהייתי צריך ומאז הרבה מים זרמו בירדן...
יש לו תואר, אז מה?!
הוא מוסמך, אז מה?!
נקודה למחשבה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה