לחובבי חזנות

מצב
הנושא נעול.

שואל כענין

משתמש פעיל
לא מדהים אפי' לא יפה...
הוציאו את החזנות מהקשרה...
גם אני מצטרף. חסר טעם, מלבד השינויים לרעה מהיצירה המקורית.
חיכיתי ל'אוי פרנסה.. אוי פרנסה.. אוי פרנסה.. אוי פרנסה... חיים של חילוץ...' המשתפך של יוסל'ה, אכזבה.

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מתי כבר יגיע הזמן שהמקהלות והתזמורות ידעו כל אחד את מקומם...
מה לידידים ולברקו וליצירות של יוסלה
מה הבעיה??? לדעתי הם שווים מיליון יותר ממנו...:p;):cool: אבל אני כמובן שייך לשנות האלפיים+ ולכן אין לי זכות לשפוט...;)
הם לא חושבים כמוך והא ראיה שהם מנסים לבצע יצירות שלו...
לא התייחסתי למי יותר שווה ממי וזה לא הדיון
הם לקחו יצירה מדהימה של יוסלה והרסו אותו
(אני אשמח שהם יחשבו שהם שווים יותר והעיקר שיפסיקו להרוס את הדברים של יוסלה)
מי היה זוכר שהיה פעם יוסלה אם לא היה לנו את הביצועים ''הלא קשורים'' של ברקו וכו'...
אף אחד לא יטרח להקשיב לדיסקים המקרטעים של פעם וטוב שהם- [הלא קשורים] טורחים להנגיש לנו את היצירות המדהימות בהגשה עכשוית.
א. יש את כל הדיסקים היום באיכות טובה ומי שרוצה יכול להאזין
ב. יש מספיק קאברים מצוינים לדברים של יוסלה ולא רק שלו עצמו אפשר לשמוע את הדיסקים של סובול ויש עוד הרבה דברים יפים מה לשמוע בהשראת המקור כאן הוא פשוט הוציא את היצירה מהקשרה...
צודק או לא- אין לי מושג, לא ראיתי ולא הקשבתי לקליפ עליו נסוב הויכוח. אתן לך חוות דעת עוד כמה דקות...
מקווה שאתה מכיר את המקור
חובבי החזנות
איך הייתם מגיבים לויכוח כזה???

יש אנשים שפשוט עושים טובה ליוסלה...
דעתכם

שוש10

משתמש פעיל
היצירה לעצמה יש בה חן ויופי והרבה דיוקים חמודים!
אם זה היה מבוצע ע"י חזן מקצועי ודאי שהיה יפה יותר!
[אני לא חושב שהם עושים כזה גרוע ואפשר לצרף אותם לחזנות טיש של ירמי' דמן]
להגיד לאנשים לעזוב יצירות של יוסלה. לא הייתי אומר !
א. כל אחד לפי טעמו
ב. לפעמים מהזיוף אתה מגיע למקור ונהנה יותר!
[דוגמא לכך הכרתי בבחורתי שתי חזנים מוכרים שאת נסיונות הזיוף אחד עשה בבית הכנסת ואחד בישיבה והיום שניהם חזנים מפורסמים.
ואני נשאבתי לחזנות המקורית.
ואוהב את הדיסקים המקרטעים של יוסלה וגם לפעמים את התחדשות]
ג. לפעמים זה בוסר וע"י ביקורת טובה משתפרים! משם שאף אחד לא צומח ביום אחד לחזן דגול!

שואל כענין

משתמש פעיל
זה מאוד תלוי על ידי מי זה נעשה.
שלום לעמער כמובן, עושה את זה מאוד יפה ומקצועי, אבל גם פחותים ממנו עושים את זה טוב.
אבל זה שעושה את ברכת החודש [בלי שמות..] מייבש לגמרי את כל העסק וזה לא פעם ראשונה...
חסר שם משהו יסודי.
גם הניסיון להיות כביכול יותר יוסל'ה מיוסל'ה ולהוסיף תוספות, בדרך כלל רק הורס את היצירה, כי זה לא מגיע ממקום אמיתי וטבעי, רק על מנת להרשים.
ככלל, המטרה בחידוש היצירות צריכה להיות רק על מנת להשביח את היצירה - להוסיף את מה שלא היה פעם - כמו ליווי, צלילים, מקהלה, וכמובן נקי לאוזן, מעבר לזה כל שינוי רק מגרע.

נערך לאחרונה ב:

בן ציון יקר

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
חברים קצת הגזמתם
זה סך הכל מבוצע באיזה אירוע משתפחתי -שהסבא ביקש קצת חזנות:rolleyes:
והוא לא הוציא פה דיסק או קליפ מושקע לציבור -וברמה הזאת זה מאד יפה.

עכשיו תבדקו לי מה הלפגוט עשה ל"ה' מלך" של קוסביצקי -זה עניין של הנגשת חזנות לציבור הרחב וזה מה שיפה בזה.

שוש10

משתמש פעיל
מותר לתת ביקורת אבל שיהיה לתועלת
סיפר לי החזן אהרן שלמה ויסמן ששבת אחד הגיע לאחיו שהוא הרב באמרי שפר בהר נוף [בית הכנסת מאד מרכזי בשכונה].
[אני לא זוכר אם זה היה שבת ראש חודש או חנוכה]
והחזן משה שטרן בא לשמוע את ההלל.
ובאותה שבת היה גם אירוע חזנות בבית הכנסת של החזן משה שטרן ודב הלר הגיע ובין לבין הוא קפץ לשמוע את החזן א"ש ויסמן.
ואחרי השבת הוא קיבל ממנו מכתב הערכה ופירגון ואיך הוא מדייק וכו' וכן כל מיני עצות ושיפורים.
ואח"כ הזמין אותו אישית לאירוע חזנות בבני ברק.
ודרך אגב החזן משה שטרן עשה כן בבית כנסת לכל מיני שרצו להראות את כוחם בחזנות
[הרב לא היה מורשה לומר מילה פעמיים והיה צריך להסתדר אם זה
וחזן משה שטרן אמר שאיפה שהוא חוזר זה לא משנה ממהות המשפט עכ"פ היו מקפידים על זה]

שוש10

משתמש פעיל
רבותי ראש חודש!
אני חושב לעלות יצירות על ה' זכרנו יברך אני מאד אוהב את היצירה של יוסלה
הייתי רוצה לראות ביצוע חדש של זה לא מצאתי כ"כ.
יש יצירה של החזן מלבסקי אין לי את המקורי.

קבצים מצורפים

• 03-יברך את בית ישראל.mp3
    7.6 MB · צפיות: 90

שואל כענין

משתמש פעיל
רבותי ראש חודש!
אני חושב לעלות יצירות על ה' זכרנו יברך אני מאד אוהב את היצירה של יוסלה
הייתי רוצה לראות ביצוע חדש של זה לא מצאתי כ"כ.
יש יצירה של החזן מלבסקי אין לי את המקורי.
דווקא הקטע הראשון ביצירה לטעמי לא הכי מוצלח, הקטע האחרון של 'לא המתים' הוא המוצלח.

ברוך אתה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב ואדריכלות פנים
גם אני מצטרף. חסר טעם, מלבד השינויים לרעה מהיצירה המקורית.
חיכיתי ל'אוי פרנסה.. אוי פרנסה.. אוי פרנסה.. אוי פרנסה... חיים של חילוץ...' המשתפך של יוסל'ה, אכזבה.

מישהו אמר שזה יוסלה רוזנבלט?
זה שיר של יוסלה.
בהפקה מדהימה.
(אז מה אם הוא סאאטמעער);)

חדש על המדף

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
אשכול החזנות הגדול בעולם, עם כל הקטעים הכי מעניינים, של מיטב החזנים, בארץ ובעולם.
כאן תוכלו למצוא את מיטב החומרים, של החזנים הגדולים, וכן תוכלו לשתף יצירות חזנות, קונצרטים, וכל מה שקשור לחזנות...(רק חומרים כשרים, ללא נשים כלל, כהוראות הנהלת האתר)

נערך לאחרונה ב:
מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה