לחברי האתר - הודעה חשובה.

מצב
הנושא נעול.

prog

מנהל ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עריכה והפקת סרטים
D I G I T A L
אוטומציה עסקית
עיצוב ואדריכלות פנים
אתר פרוג הינו פלטפורמה לאנשי מקצוע מתחומי האמנות העיצוב ההייטק והיצירה מהמגזר הדתי והחרדי.
פורום איש את רעהו הנו פורום הנספח לפורומים אחרים, והוא מיועד כדי לסייע לחברי הפורום בעזרה הדדית, אם במידע נחוץ ואם בסיוע הדדי.

לאט לאט בפורום הזה התפתחה תעשיה שלמה הכוללת פרסומים גלויים וסמויים לעסקים שונים, אשכולות יח"צ וכו'. דיונים בנושאים נרחבים חיוביים ושליליים, דיוני התחזקות בצניעות
ושמירת הלשון ולהבדיל דיוני חדשות ודיני פוליטיקה.

לגבי הפרסום, לצערי נוצר מצב, שכאשר עובדת שלנו פנתה לעסקים להציע פרסום באתר הם לגלגו עליה ואמרו מה צריך לשלם פרסום, הרי אנחנו כמו כולם מפרסמים אשכולות ויכולים לפרסם באתר בחינם...
וכשפנינו השבוע למכירה גדולה שהתארגנה באתר של קרוב לארבעים מוצרים יקרים (!) - 'המשווקת' ממש כעסה ולא הבינה מה אנחנו רוצים ממנה, הרי היא עושה מכירה 'לתועלת' הציבור...

אי לכך ובהתאם לזאת, להלן כללים ברורים ונוקשים לגבי פעילות איש את רעהו:
1. אין לפתוח שום דיון שאינו עזרה פרטית, אם זה בנוגע למידע שזקוקים לו, ואם זה בבקשת עזרה/סיוע בנושאים שונים.
2. אין לפתוח שום נושא פרסומי לאף גורם ללא אישור ההנהלה, ואין הבדל בין מכירה קבוצתית או פרסום עסק או חוג לימודי.
3. אין לפתוח שום דיון השקפתי מכל סוג, לא דיוני התחזקות ולהבדיל לא דיונים פוליטיים או חדשותיים.

אזהרה:
מי שיפר את הכללים יורחק מאתר פרוג.

קייקס

עוגות ויטרינה לכל אירוע
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
הפקות ואירועים
גם אני הקטן מחזק את ידי הנהלת האתר.

האם חשבתם פעם כמה עולה לתחזק ולהפעיל אתר זה? הון! מאיפה הכסף - אם לא ממעט הפרסומות?

צילומנציה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
יש דברים שלא תצליח למנוע כל עוד משתמשים ב"ניקים" אלמוניים. במיוחד אם יש אפשרות למשתמש אחד להשתמש ביותר מניק אחד. (לא ניסיתי אבל כנראה שאפשר)
למשל אין שום ספק שאחוז מסוים של האשכולות בנוסח: בירור על מוצר מסוים של חברה מסוימת- ניסיתם אתם מרוצים?, אני עדיין מאמינה שרוב האשכולות אמיתיים וכנים אבל בטוח שחלק מהאשכולות נפתחים עי היצרן ואולי הוא גם חלק מהתגובות הנלהבות.. הפירסום מתוחכם היום.
אבל מצד שני אם יאסרו גם על אשכולות כאלו אז יחתכו בבשר החי שח איש לרעהו...

פנינה דיקמן

מעצבת פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י צילומנציה;1464516:
יש דברים שלא תצליח למנוע כל עוד משתמשים ב"ניקים" אלמוניים. במיוחד אם יש אפשרות למשתמש אחד להשתמש ביותר מניק אחד. (לא ניסיתי אבל כנראה שאפשר)
למשל אין שום ספק שאחוז מסוים של האשכולות בנוסח: בירור על מוצר מסוים של חברה מסוימת- ניסיתם אתם מרוצים?, אני עדיין מאמינה שרוב האשכולות אמיתיים וכנים אבל בטוח שחלק מהאשכולות נפתחים עי היצרן ואולי הוא גם חלק מהתגובות הנלהבות.. הפירסום מתוחכם היום.
אבל מצד שני אם יאסרו גם על אשכולות כאלו אז יחתכו בבשר החי שח איש לרעהו...

לא עדיף לחתוך בבשר החי של איש את רעהו מאשר לקצץ את הענף עליו אנחנו יושבים????

OC הפקות דפוס

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
לא יודע אם הכוונה היתה גם אלי (מסתבר שכן)

ראיתי את ההודעה אחרי הפרסום של היום

צודקים

פה המקום להודות על הפורום שעובד כמעט ללא פרסומות...

מקטעים

עימוד שמזמין לקרוא
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י צילומנציה;1464516:
יש דברים שלא תצליח למנוע כל עוד משתמשים ב"ניקים" אלמוניים וכו'

בכ"א כבר מאתמול מרגישים שינוי לטובה.
ואולי לא כדאי לתת רעיונות כאלו בפומבי כדי שגם אם אכן יש כאלו שישארו מתי מעט.

imagine

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י prog;1463236:
3. אין לפתוח שום דיון השקפתי מכל סוג, לא דיוני התחזקות ולהבדיל לא דיונים פוליטיים או חדשותיים.

[/B][/COLOR]

הייתי מוסיפה: ואין לפתח שום דיון השקפתי מכל סוג. מדהים איך אשכול טכני תמים יכול להגרר לפולמוסים השקפתיים שאין להם סוף (עד שנועלים סוף סוף את האשכול...) וסיבת פתיחת האשכול לבקשת עזרה טובעת ונעלמת בסערות הדיונים...

פשוט

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עריכה והפקת סרטים
כן.
זה תמיד היה לי לא ברור .
מה הקשר לפתוח בכזה פורום
שידוע שהציבור בו הוא מעורב
בדתי, חרדי, חסידי, ומזרוחניקי,
אשכול לדוג' בנושא "מה דעתכם על פאות...."
הרי זה כל כך שונה שקבוצה לקבוצה מדעה לדעה,!!??

באמת לא מתאים.
תודה רבה להנהלת האתר על כך.

פסק זמן

משתמש רשום
תגובה להודעה בענין פרסום באשכולות פרוג >

ההודעה ותוכנה מובנים מאוד!

ואכן אין שום סיבה שיפורסמו כאן אמצעים שונים,
המהווים דרכים עקיפות/ישירות לפרסום מוצר/בעל מקצוע ועוד...
ואף לא מכירות חיסול...

ללא תשלום לפי סיכום עם הנהלת האתר.

כבר זמן רב שאני תוהה מה גורם להנהלת פרוג לאפשר זאת, ולא לחייב בדמי פרסום.

מקווה שנרגיש את השינוי,
לתועלת כולנו, ולתועלת תפעול האתר והעלויות הכרוכות בו.

GRN

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
בתור אחת שקשורה ישירות להודעה הפותחת של האשכול - אני מוחה!
מוחה, לא על ההחלטה של בעלי האתר, שהיא החלטה לגיטימית לגמרי
אלא על חוסר האמון המוחלט שלהם בי ובכוונותיי, וכן על האזכור המלגלג אודותיי.

כאן המקום לפרט: ביקשו ממני ליצור קשר, יצרתי קשר עם אחת בשם מיכל, והיא מדברת איתי על "פרסום", לגמרי לא הבנתי מה היא רוצה ממני ומפרסום, כי אני בסה"כ ארגנתי קבוצה כדי לקבל מחיר משתלם לקבוצה.
השיחה הפסיקה באמצע, כי מיכל ביקשה שנמשיך מאוחר יותר. התקשרתי אליה מאוחר יותר והיא לא יכלה לדבר, ביקשתי ממני שתשלח לי הודעה מהי המדיניות שלהם מעתה ואילך לגבי קבוצות קניה או התארגנות של חוגים (בדיוק עכשיו עומדת על הפרק קבוצה של מיטות קחטן וחוג נגרות) והנה מה קורה? היא לא שלחה לי שום הודעה, אלא הכניסה הודעה בפורום הכללי, בו היא מודיעה מה שהיא מודיעה ואגב כך מטילה ספק בכנות כוונותיי. מכנה אותי 'משווקת' ומטילה ספק גדול ברצוני להוזיל עלויות לכל המשתתפות.

הנני מודיעה בשער בת רבים, שלגמרי לא ידעתי אם אקנה פאה בקבוצה, ועכשיו כשהקבוצה הצליחה כל כך אני באה בדברים עם אסתי לגבי הנחה גדולה יותר שלדעתי מגיעה לי, כך שאוכל להרשות לעצמי מה שמעולם לא הרשתי לעצמי. אני גם מודיעה שוב, שזו הייתה יוזמה לגמרי שלי ולא הייתה כאן שום כוונת פרסום (בסופו של דבר נוצר מזה פרסום אבל זו ממש לא הייתה הכוונה).

משוב מכוער כזה לגמרי מוריד את החשק לפעול לטובת הכלל. אולי מישהי רוצה לארגן במקומי את הקבוצה של המיטות ושל הנגרות? אני רצינית לגמרי.

מיכל, אני מבקשת שתגיבי או על גבי הפורום או שתתקשרי אלי ותסבירי את עצמך, כי זה לגמרי לא מקובל עלי.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
זה באמת זה??
אני לא מאמינה......

כי אם זו אכן מדיניות האתר אז חשוב לדעת,
כי אני לא הבנתי שזה מדבר על ארגון קבוצות רכישה כפי שהיה עד היום.

חיים דיקמן

Administrator
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
א. אני פתחתי את הדיון. ולא מיכל.
ב. לא כתבתי כאן שום שם ושום דבר מלגלג על אף אחד מהמשתמשים.
ג. לגבי המדיניות: כן. גם קבוצות רכישה אין לפרסם. לצערי, מהתקדימים ומנסיון העבר זה גורם למפרסמים לא לפרסם בתשלום... כי אפשר לפתוח דיונים לבד...
על אחת וכמה וכמה שפותחי הקבוצות אינם עושים זאת לשם שמים בלבד... אלא מרויחים תמורת החשיפה הגדולה (שספק אם יש חשיפה כמוה במדיות המודפסות ברמה כה רחבה אך מפולחת וממוקדת)...

בתקוה להבנה
חיים דיקמן
הנהלת האתר

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י GRN;1465077:
בתור אחת שקשורה ישירות להודעה הפותחת של האשכול - אני מוחה!
מוחה, לא על ההחלטה של בעלי האתר, שהיא החלטה לגיטימית לגמרי
אלא על חוסר האמון המוחלט שלהם בי ובכוונותיי, וכן על האזכור המלגלג אודותיי.

כאן המקום לפרט: ביקשו ממני ליצור קשר, יצרתי קשר עם אחת בשם מיכל, והיא מדברת איתי על "פרסום", לגמרי לא הבנתי מה היא רוצה ממני ומפרסום, כי אני בסה"כ ארגנתי קבוצה כדי לקבל מחיר משתלם לקבוצה.
השיחה הפסיקה באמצע, כי מיכל ביקשה שנמשיך מאוחר יותר. התקשרתי אליה מאוחר יותר והיא לא יכלה לדבר, ביקשתי ממני שתשלח לי הודעה מהי המדיניות שלהם מעתה ואילך לגבי קבוצות קניה או התארגנות של חוגים (בדיוק עכשיו עומדת על הפרק קבוצה של מיטות קחטן וחוג נגרות) והנה מה קורה? היא לא שלחה לי שום הודעה, אלא הכניסה הודעה בפורום הכללי, בו היא מודיעה מה שהיא מודיעה ואגב כך מטילה ספק בכנות כוונותיי. מכנה אותי 'משווקת' ומטילה ספק גדול ברצוני להוזיל עלויות לכל המשתתפות.

הנני מודיעה בשער בת רבים, שלגמרי לא ידעתי אם אקנה פאה בקבוצה, ועכשיו כשהקבוצה הצליחה כל כך אני באה בדברים עם אסתי לגבי הנחה גדולה יותר שלדעתי מגיעה לי, כך שאוכל להרשות לעצמי מה שמעולם לא הרשתי לעצמי. אני גם מודיעה שוב, שזו הייתה יוזמה לגמרי שלי ולא הייתה כאן שום כוונת פרסום (בסופו של דבר נוצר מזה פרסום אבל זו ממש לא הייתה הכוונה).

משוב מכוער כזה לגמרי מוריד את החשק לפעול לטובת הכלל. אולי מישהי רוצה לארגן במקומי את הקבוצה של המיטות ושל הנגרות? אני רצינית לגמרי.

מיכל, אני מבקשת שתגיבי או על גבי הפורום או שתתקשרי אלי ותסבירי את עצמך, כי זה לגמרי לא מקובל עלי.
מסכים לחלוטין
בעצם המניעה מפרסום חברתי לחלוטין, שאין לו שום מטרת רווח, אלא רק טובת חברי הפורום, יש טעם לפגם - מריר וציני.
בעיני, המיזמים שGRN העלתה, הם חשובים לא פחות מאשכולות גיוס כסף למען ניק כלשהו, כי להבדיל מההודעה שמטרתה חסד לבן אדם אחד, כאן נעשה חסד עבור 40 איש.
סליחה שאני מגיב כך
אבל זה מקומם אותי בכל רמ"ח ושס"ה.

חיים דיקמן

Administrator
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
זכותך לחשוב אחרת ממני.
בנתיים כמנהל האתר אני חושב שזכותי למנוע דברים שמזיקים לנו עסקית בשיווק פרסום. תודה.

חיים

חיים דיקמן

Administrator
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
ואגב, מכירות ופרסומים כאלה ואחרים שבקשו ממני בצורה מסודרת והבנתי שמדובר אכן במצוה או התארגנות ספונטנית תועלתית אפשרתי לפרסם... ויעידו על כך עשרות דיונים שהתפרסמו 'באישור ההנהלה'

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י חיים דיקמן;1465148:
זכותך לחשוב אחרת ממני.
בנתיים כמנהל האתר אני חושב שזכותי למנוע דברים שמזיקים לנו עסקית בשיווק פרסום. תודה.
חיים
אני מאמין שאתה מאמין שזה פוגע לכם בשיווק
אני מאמין שחבל לפגוע במיזמים כל כך יפים, משיקולים של מפרסמים קמצנים, שמחפשים סיבות לפרסם בחינם. הם בחיים לא היו מוציאים שקל על פרסום, אלו רק תירוצים.
אתה מוזמן למחוק את התגובות שלי, אם הן אינן במקומן.

חיים דיקמן

Administrator
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
D I G I T A L
עיצוב ואדריכלות פנים
הם אכן אינם במקומן. ואני מתפלא עליך.
ולא אמחוק

חלף עם הרוח

משתמש רשום
נכתב ע"י קקטוס;1465142:
בעיני, המיזמים שGRN העלתה, הם חשובים לא פחות מאשכולות גיוס כסף למען ניק כלשהו, כי להבדיל מההודעה שמטרתה חסד לבן אדם אחד, כאן נעשה חסד עבור 40 איש.

בואינה בנאדם, הרבה זמן לא קראתי כל כך הרבה שטויות בכל כך קצת שורות.
מאחורי החסד עבור 40 אנשים יש אחד שעושה כסף ומרוויח.
מאחורי אותו איש שגייסו לו כסף יש אדם מסכן שנפל לצרה והוא לא הולך לעשות ביזנעס על חשבון אף אחד.

יואל ארלנגר - קקטוס

אוהב קצת מהכל
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
נכתב ע"י חלף עם הרוח;1465196:
בואינה בנאדם, הרבה זמן לא קראתי כל כך הרבה שטויות בכל כך קצת שורות.
מאחורי החסד עבור 40 אנשים יש אחד שעושה כסף ומרוויח.
מאחורי אותו איש שגייסו לו כסף יש אדם מסכן שנפל לצרה והוא לא הולך לעשות ביזנעס על חשבון אף אחד.
טוב
לא נתווכח על דברים ידועים
אני לא מזלזל באשכולות גיוס כספים.
אני פשוט לא חושב שיש הבדל מהותי בין הקבוצות הספציפיות הללו, שאני משוכנע בטוהר הכוונות של פותחתן, לבין חסד "ללא כוונת רווח".
השורה התחתונה מבחינתי - חסד זה לא רק צדקה.

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה