מידע שימושי להוציא את הכותבים מהבדידות

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
אחת הבעיות של כותבים היא הבדידות המקצועית. אנחנו יושבים לבד וכותבים ואין לנו דרך לקבל משוב כן ואמיתי, מקיף ויעיל על הכתיבה שלנו ולדעת האם היא מספיק טובה.
אז יש כאלה שמקריאים את הטקסטים לבת הזוג העייפה, אחרים מחזיקים לצורך כך איזה חבר לעט מצוא..

אני יוצא כעת במיזם ניסיוני - שירות רשמי וממוסד של חוות דעת נוספת לכותבים.

למי זה מיועד?
כותבים שמוציאים על בסיס קבוע תכנים קצרים (עד 3000 מילה); קופירייטירים, עיתונאים, בעלי בלוגים ורשימות תפוצה, כותבי טורים, כותבי מאמרים ועלונים וכל מי שחש בדידות אמנותית בתהליכי הכתיבה שלו ומחפש משוב מעמיק ואיכותי.

למי זה לא מתאים?
מי שלא כותב.
מי שלא מוכן לקבל ביקורת וחושב (או יודע) שהטקסטים שלו מושלמים ועין נוספת לא יכולה להשביח אותם.
מי שעוסק בטקסטים ארוכים כמו למשל ספר שלם.

מה זה שונה מסתם שיתוף לביקורת, למשל פה בפורום?
כשמפרסמים 'שיתוף לביקורת' ברוב המקרים לא מקבלים ביקורת ממוקדת, אלא יותר מחמאות או ביקורת כללית. פה מדובר בעורך מנוסה שקורא בעיון כל מילה ומחוייב לתת חוות דעת כללית כמו גם המלצות ספציפיות לשיפורים נקודתיים.
נקודה נוספת היא שיש טקסטים שאמורים להתפרסם בבמה ציבורית כמו למשל עיתון, והם לא יכולים להתפרסם לפני כן בפורום פתוח.

איך זה יעבוד?
כל חבר יקבל גישה לפלטפורמה ייעודית שבה הוא יוכל להעלות מדי שבוע עד שלושה טקסטים, כל אחד עד 3000 מילה.
בתוך יום לכל היותר הוא יקבל חוות דעת וביקורת מקצועית שתצביע על נקודות החוזקה שיש לשמר, ונקודות החולשה שיש לשפר כולל הנחיות מדויקות לביצוע.

זה עולה כסף?
כל דבר טוב עולה כסף.
אבל מכיוון שהמיזם הוא ניסיוני ובהקמה, חמשת המצטרפים הראשונים יוכלו לקבל חודש ראשון ללא תשלום.
בהמשך, החברות תהיה כרוכה בתשלום.

מגניב, בא לי להצטרף
שלח אלי הודעה פרטית ותקבל טופס הגשת מועמדות.
(מי שאינו מנוי פרימיום - יסמן הודעה זו בלייק צוחק וכך אדע ליצור איתו קשר)

ושתהיה לכולנו כתיבה וחתימה טובה

דוכסוסטוס

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
לא לגמרי הבנתי את הכללים. זה ליווי אישי עד לתוצאה מושלמת או רק ביקורת אחת על הטיוטה?

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
לא לגמרי הבנתי את הכללים. זה ליווי אישי עד לתוצאה מושלמת או רק ביקורת אחת על הטיוטה?
שאלה טובה.
אכן הטקסטים לא ייערכו במסגרת זו. עריכה מלאה זה שירות בפני עצמו שלא יוכל להיכנס במסגרת הזו.
מה שכן, הכותב יוכל להעלות טיוטה או דראפט ראשון של טקסט כדי לקבל הכוונה כיצד לערוך ולשפר אותו בעצמו. לחילופין הוא יוכל להעלות טקסט סופי ולקבל הערות ממוקדות כיצד ללטש ולמקד אותו עוד יותר כדי להגיע לתוצאה מושלמת ככל האפשר.
שתי האופציות עשויות לסייע לכל כותב להיות יותר בטוח בטקסטים שלו לפני שהוא שולח אותם לפרסום, לחסוך זמן והתלבטויות בתהליך העריכה העצמית ולעמוד בדד ליינים.

הדוויג

עורך תוכן ראשי
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
פרסום וקופי
עריכה תורנית
עונה לכמה שאלות שנשאלו בפרטי:

האם הפלטפרומה פתוחה בסינונים שונים?
פתוח בנטפרי.
מאמין שגם בחברות הסינון האחרות, אבל לא בדקתי.

האם אני יכול להצטרף לחודש ניסיון בלי התחייבות?
כרגע כן

אני לא כותב כל כך הרבה, אבל חושב שאוכל להיתרם גם מקריאת משובים על טקסטים של אחרים
נכון. בדיוק לכן כל אחד מחברי המועדון יהיה חשוף גם לביקורות והמשובים שניתנו לחברים האחרים (מותנה בהסכמתם).

אני - בלי בונוסים לא זז. יש בונוסים?
יש כמה:
- מיני קורס על פיסוק ועריכה לשונית
- קורס על הרגלי כתיבה וניהול זמן
- קורס על תמחור כתיבה והתנהלות מול לקוחות
- מערכת שת"פים להעברת עבודות בין החברים

אפשר עדיין להצטרף?
מקומות אחרונים. בשיטת מתמלא ונוסע.

Natan Galant

כתיבה שדגה לך לקוחות, ובכמויות!
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
עיצוב ואדריכלות פנים
לפני תקופה פנה אליי מישהו במייל ארוך והציע להקים בדיוק אתר כזה עם דמי מנוי,
שלחתי אותו לעשות שיעורי בית מקיפים לפני שהוא מבזבז את זמני
[הוא חסר אחרי כמה שבועות וכתב שבדק ואין לזה היתכנות וכדאיות כלכלית משלל סיבות
מה שכן - פורום שיוקדש לשיתופים חומרים כתובים ומקצועיים בהחלט יהיה בומבה
(ולא, הפורום פה לא כזה, תזכירו לי מתי ראינו עבודה של מ"ם טרם שליחתה ללקוח, או עבודות של הדוויג או שלי??)

ניהול קהילת כתיבה

והגלילות
מנהל
מנוי פרימיום
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
יוזמה מבורכת מאוד.
שמח כבר מעכשיו בשביל כל מי שיחליט להצטרף אליה.

דיונון

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
איור וציור מקצועי
עריכה תורנית
באיזה טווח מחירים מדובר?

יוסף יצחק פ.

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
מוזיקה ונגינה
@הדוויג , רעיון טוב.
לא יזיק גם - להחזיר עטרה ליושנה - ולהתחיל (/להמשיך) לתת ביקורת כנה בפורום בפרוג
נגיד שהניק שפרסם אשכול יוסיף הודעה של 'אהבתי', 'מדהים', 'אתה כותב נהדר', 'מהמם', וכל מי שמסכים שייתן לייק (או שעפתי רחוק מדי..).

בקשר למחיר, אהממ.. ישראלים אוהבים דברים בחינם..
שאלה: החברים בפורום (מועדון) ההוא יצטרכו להתחייב לפרסם על בסיס שבועי/חודשי קטע טקסט, או לפי איך שנוח להם?

2u2

משתמש מקצוען
כתיבה ספרותית
עריכה תורנית
עימוד ספרים
אני - בלי בונוסים לא זז. יש בונוסים?
יש כמה
- קורס על הרגלי כתיבה וניהול זמן
- קורס על תמחור כתיבה והתנהלות מול לקוחות
יש אופציה רק לחלק הזה? נשמע אש.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  8  פעמים

לוח מודעות

למעלה