כללי לגרפיקאים הוותיקים: האם פוטושופ או אילוסטרייטור?

אייל אריאל

משתמש רשום
עיצוב גרפי
לכבוד חג הפסח הקרב ובא, אשאל כבר עכשיו: מה נשתנה?

אבל לפני שכולכם טוענים בוודאות: "אילוסטרייטור" עם שלושה סימני קריאה.

בבקשה ממכם, תנסו להסביר לי למה? ומשהו קצת יותר מאשר הסבר על ההבדל בין הווקטור לבין הביטמאפ וכו' וכו'.

אם אני מעצב מודעות שמשולבות עם הרבה תמונות ומרקמים, ופחות עם איורים ווקטוריים,
האמנם אני מפספס בגדול אם אני עובד רק עם פוטושופ?
לטעמי, ואני מאוד אובייקטיבי כמובן, הדברים שיוצאים לי הם בסדר גמור.
אך חברים רבים לא מפסיקים לומר: אם תדע אילוסטרייטור, תשדרג את העבודות שלך פי כמה!

האמנם??

zoom

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י אוהב0ישראל;751196:
ברור שקורל
:)

יש מישהו שעוד עובד היום עם קורל?:rolleyes:
או שאני פשוט מרובעת כי אני לא מתחברת למשהו יותר טוב מתוכנות אדובי (אני מכירה גם את הקורל וגם את הפריהנד :eek: אילוס' עולה על כולנה..)

s_katz

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
D I G I T A L
וכשתיצא את העבודה בשעטומ"צ- רק אינדזיין.

אייל אריאל

משתמש רשום
עיצוב גרפי
אני חש שהאשכול הנ"ל מאבד במעט מהפוינט...
אני מבין את רגשותיכם לתוכנות אדובי נ"י, אך אני עדיין שואל את שאלתי...

OR_Design

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
פרסום וקופי
צילום מקצועי
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
יוצרי ai
טוב לדעת שלא רק אני כמעט ולא נוגעת באילוס. מלבד לפרק כל מיני מברשות ואז שוב בחזרה לפוטושופ האהוב =]

אני עובדת בעיקר עם פוטושופ ואינדיזיין,אילוסטרייטור זה יותר כמו "תוכנת מעבר" נקרא לזה....

hagit

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
יש דברים שיותר נח לעבוד איתם באילוסטרייטור ויש דברים שיותר נח בפוטושופ ככה שזה משתנה!!
אבל בגדול אילוסטרייטור זה תוכנה שחייב ללמוד כי כשתתחיל לעבוד בה תגלה עולם שלם של דברים מדהימים שאפשר ליצור ולא תבין למה הסתבכת עם דברים בפוטושופ!!

hagit

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
יש דברים שיותר נח לעבוד איתם באילוסטרייטור ויש דברים שיותר נח בפוטושופ ככה שזה משתנה!!
אבל בגדול אילוסטרייטור זה תוכנה שחייב ללמוד כי כשתתחיל לעבוד בה תגלה עולם שלם של דברים מדהימים שאפשר ליצור ולא תבין למה הסתבכת עם דברים בפוטושופ!!

ישראלה

ללמוד תוכנות בכייף :)
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
עיצוב פונטים
עימוד ספרים
השאלה מה יעד וחומרי העבודה,
אם זה אלבום דיגיטלי, בדר"כ הוא יהיה בפוטושופ כיון שמבוסס על תמונות, עיבוד, חיתוך שילוב ועוד.
למרות שגם אפשר לשלב אוביקטים וקטוריים והתוצאה מיוחדת.
אם אלו מודעות, אז כדי שהטקסט יהיה קריא, ברור וחד האפשרות היא רק דרך תוכנות וקטוריות
כמו אינידיזיין ואילוסטריטור,
ואז חובה להביא לשם את התמונה המעובדת ושם לכתוב את הטקסט ולייצא.

פייגיפ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום גולד
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
כל תוכנה מעולה בתחום שלה כמו שישראלה ציינה אך השילוב הוא הניצחון! פוטושופ ואילוסטרייטור יחד נותנים את התוצאה המושלמת! (עימוד וסגירה סופית של קבצים- אינדזיין- מומלץ!)

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
מצטרפת להנ"ל.

כל תכנה והמטרה שלה. אם תשתמש בפוטושופ למטרות שלהן נועדו אילוסטריטור/אינדזין, איך אתה מצפה שהתוצאה תהיה שווה?

אהובה ו

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
מצטרפת להנ"ל.

כל תכנה והמטרה שלה. אם תשתמש בפוטושופ למטרות שלהן נועדו אילוסטריטור/אינדזין, איך אתה מצפה שהתוצאה תהיה שווה?

Shlomi

משתמש פעיל
D I G I T A L
עם אילוסטרייטור אנחנו יכולים לעצב תמונות, אתרים, כפתורים, חומרי דפוס כמו פוסטרים וכרטיסי ביקור אבל לא לרטש תמונות… בשביל זה קיים הפוטושופ.
אם נרצה לעבוד בבית דפוס נצרך לשלוט לחלוטין גם בתוכנה מסוג אילוסטרייטור. לדוגמה: אם נצטרך להכניס תמונה של ילד לעיתון – את התמונה נרטש בפוטושופ ואת העמוד של העיתון נבנה באילוסטרייטור.
לשתי התוכנות כלים כמעט זהים אבל בסיס העבודה שלהן שונה. כל אחת מהתוכנות מכילה מאפיינים שמייחדים רק אותה. המפתח הוא לדעת לשלב את התוכנות ביחד. ככל שנדע לשלב יותר תוכנות ויותר טכניקות, נצליח לעצב יצירות מדהימות יותר!

חוצניק

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
למה סגירת קבצים דרך אינדזין מה זה עושה יותר טוב מאילוס'

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
חשוב לזכור שהתוכנות הן בסך הכל כלי עזר טכני למימוש התפיסה/קונספט העיצובי.
הן לא מעצבות בעצמן.

וכמובן, כפי שכבר נאמר, לכל תוכנה הייעוד שלה.
אישית, יש לי קשר רגשי עמוק לפוטושופ, אבל כמובן שאני משתמשת בכל התוכנות בלי קשר להעדפה כזו או אחרת. ממש לא כל דבר מתאים לעשות בפוטושופ. יש דברים שיכולים להפוך בה לסיוט רציני.

אייל אריאל

משתמש רשום
עיצוב גרפי
המשך: האמנם אי אפשר לחיות ללא אילוסטרייטור?

הבאתי אחת מהעבודות האחרונות לדוגמא לעבודות שאני עושה בפוטושופ.

את פוטושופ אני אוהב, ורגיל בה.

השאלה השאלתית היא עד כמה יישתנו חיי אם אשקיע ואלמד לעומק את אילוסטרייטור?

קבצים מצורפים

• חברותא.jpg
    3.4 MB · צפיות: 16

naamah

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
אתה מעצב לוגואים?
אם כן, אתה זקוק לאילוסטרייטור.
בכל תוכנה אחרת זה יהיה סיוט.

תאוצה

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
נכתב ע"י חוצניק;751271:
למה סגירת קבצים דרך אינדזין מה זה עושה יותר טוב מאילוס'

מצטרפת לשאלה, למה מומלץ מאד לסגור דווקא דרך אינדיזיין?

Shia

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
D I G I T A L
קצת קשה להסביר בכתב את ההבדל בין אילוס' לפוטושופ. אבל אני בטוח שאתה צריך ללמוד אילוס'.
פוטושופ זה כלי עוצמתי ומדהים. ספינת הדגל של אדובי. רוב הגרפיקאים התחילו איתה ומרגישים איתה בבית.
אבל מה לעשות שהייעוד האמיתי שלה הוא לעבד ולערוך תמונה. למרות שיש לה מגוון יכולות מורחבות, אפשר כנראה אפילו להצליח לסגור בה מודעה באופן משביע רצון, עדיין זו לא הסביבה הטבעית לעשות בה את זה.

רוצה לבנות לוגו, לעצב עלון, כרטיס ביקור, רולאפ, וכו', רק באילוס' תמצא את הכל ערוך ומוכן בדיוק למטרות האלה.
כל סביבת העבודה, הכלים והתפריטים, הכל בנוי ומותאם לעבודה לדפוס, על מסמכים עשירים המכילים אלמנטים ברסטר ובוקטור, עם שליטה נוחה על מגוון מאפיינים שפוטושופ לא מתעסקת איתם בכלל.

תלמד. זה לא קשה. אתה רק תרוויח מזה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  48  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה