כללי לבעלי נסיון בלכה סלקטיבית

שמים

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
שאלתי גם בהפקות דפוס, וכאן אשאל את המעצבים בעלי הנסיון בענין:
ברצוני ליצור אפקט של הדפסת טקסט בלכה סלקטיבית בלבד, ללא צבע תחתיו. הטקסט עדין - סריקת כתב יד. הוא אמור להיות בחלקו ע"ג לבן או קרם בהיר ובחלקו על תמונה. האם זה מספיק ניכר וקריא?
מסתבר לי שזה לא מספיק קריא לאנשים מבוגרים וכבדי ראיה, השאלה אם תהיה לו משמעות או שחבל להמר, ועדיף בכל זאת לתת מתחתיו אחוזי צבע כלשהם (כמה?)
ראיתי לכה על גבי שחור והתוצאה נראית יפה, השאלה לגבי לבן/קרם.
תודה לעונים.
<!-- / message -->

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
לכה סלקטיבית על בהיר הרבה פחות בולטת מאשר על כהה,
מירב הסיכויים שתהיה בלתי קריאה בעליל. (אם מדובר בטקסט ממשי)

שמים

משתמש צעיר
עיצוב גרפי
תודה, אכן חששתי שעל בהיר זה פחות בולט.
יש לקטסט משמעות, עדיף בודאי שיהיה קריא, אם כי לא קריטי לקרוא אותו בשלמות.
אם יש עוד דעות בענין אשמח לשמוע.

nava

משתמש רשום
חסר סיכוי לראות, אלא אם תעמוד ליד כל אחד ותראה לאנשים בדיוק איפה הלכה.
לפעמים מעודף שוני מאבדים את המטרה.

נקי_כפים

משתמש מקצוען
עימוד ספרים
כמו שכתבו לפני- על רקע בהיר לכה סלקטיבית כמעט ואינה נראית ובוודאי שאינה קריאה.

מה שכן- יש אפשרות לעשות לכה עם נפח שאז יש לה תחושה ביד וזה מוסיף הרבה לניראות ולאיכות העבודה, הבעיה היא שזהו תהליך מעט יותר יקר.

הרשל'ה

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
נכתב ע"י נקי_כפים;525149:
כמו שכתבו לפני- על רקע בהיר לכה סלקטיבית כמעט ואינה נראית ובוודאי שאינה קריאה.

מה שכן- יש אפשרות לעשות לכה עם נפח שאז יש לה תחושה ביד וזה מוסיף הרבה לניראות ולאיכות העבודה, הבעיה היא שזהו תהליך מעט יותר יקר.

ויש גם טריק זול יותר:
ביצוע לכה בדפוס העיר העתיקה. בטכניקה הספציפית שלהם, מדובר בסוג של...יציקה (..?) כל עוד לא מדובר באלמנט גולש, האפקט המתקבל יפה להפליא. בחיתוך, החומר נשבר וסודק את הלמינציה שתחתיו.

מצטרף לדעת קודמיי, אין טעם בהדפסה על רקע לבן לחלוטין.

בהצלחה.

ראש_יהודי

משתמש פעיל
אני ראיתי לכה סלקטיבית דיגיטלית, ציור שקוף אבל עד כמה שזכור לי זה היה על רקע כחול ולא לבן,
אבל המיוחד בלכה הדיגיטלית (ככה קוראים לזה?) שהיא יותר בולטת מהרגילה, ואגב מנסיון שאני עשיתי היא הייתה יותר זולה.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  11  פעמים

לוח מודעות

למעלה