לבטים בנוגע לבחירת פורמייקה

לילי 1

משתמש מקצוען
נכתב ע"י שריתי גוט;n5090360:
סליחה על ההקפצה

רציתי לדעת לפי הסדר איזה חברות נחשבות להכי איכתיות?
ומה ההבדלים באיכות עובי הפורמיקה?
מאיזה עוהי נחשב לאיכותי?
הבנתי שאיכותי זה יגר ולביא ואוברבוך בירמן
וסטנדרט פורמקס ועולם הפורמיקה האם זה נכון?
והכי הרבה צבעים דגמים ומרקמים יש לפורמקס?
למי עוד?
המחירים הפרשים מאוד גדולים?
מאוד יעזור לי למי שיעשה לי סדר בעניין

אין הבדלים באיכות. כל הפורמייקות שציינת מעולות.
יש הבדלים גדולים מאוד במבחר, במגוון, ברמת הטרנדיות, במראה, באפנתיות ובחדשנות. זה כמו שתישאלי איזה דגם של קיסר הוא איכותי יותר. למרות פערי המחירים- כולם אותו דבר בדיוק.
אני שילבתי בין חברות שונות (ארפא ופורמקס) על אחת שילמתי יותר ואין שום הבדל
. רוב הנגרים עובדים עם כל החברות הגדולות

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
בהחלט יש הבדל באיכות,
אפשר לראות את זה בקלות בעובי הפורמיקה, ברור שכמה שיותר עבה = יותר איכותי.

לעניות דעתי - אגר הוא הטופ
אחריו מגיעים ווילסונארט וארפא,
פורמקס זה הכי נפוץ וסטנדרטי

ויש עוד כלמיני חברות באמצע, בהשפעת השעה אני לא זוכרת...

כמובן שתלוי בכמות וכו', אבל יכול להשפיע בכמה אלפים טובים על מחיר מטבח שלם.

(יצא לי כמה פעמים לערבב בין צבעים ודגמים מחברות שונות כדי להוזיל במחיר,
דמויי עץ לדוג' - לטעמי אך ורק אגר, זו הפורמיקה היחידה שנותת באמת תחושה דומה לפורניר במראה ובטקסטורה)

לילי 1

משתמש מקצוען
הבדלי האיכות אינן רלוונטיים. מה יכול לקרות לפורמייקה של פורמקס, שאינו קורא לאגר?
אגר ייראה כמו פורניר ופורמקס ייראה כמו טפט, אבל מבחינת איכות אין הבדל. (או שיופי הוא חלק מהאיכות ואז ישנה בצבעים וטקסטורות מסויימים בלבד)

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
במחילה, התגובות כאן נכתבו מחוסר הכרות עם חברות הפורמייקה, האמת שמורכב לענות תשובה על רגל אחת, אבל בכל אופן יש הרבה פורמייקות שנקראות פורמקס, רובן יחסית איכותיות דווקא, לעומת הפורמייקות של "מרכז הפורמייקה אברבוך" או של "מקור הפורמייקה", שהם פחות טובות.
גווני עץ של ווילסון ארט נראים מאד יפה ועמידים לשבר, אבל סופגים כתמים (לפעמים, מיד תבוא אחת ותאמר שאצלה לא ספג כתמים, נכון, אבל קרה שכן) מה שטוב שיש להם אחריות לנגרים שעובדים אתם, יש פורמייקות ABET של פורמקס שהם גם מעולות, גם ווילסון ארט יש כמה חברות יש פוליקריי ויש עוד, נכון שאגר ולביא איכותיות, לגבי פורמייקות מבריקות יש עוד אופציות חוץ מפורמייקה ממש שזה מין בסיס פורמייקה ומשטח עליון פלסטי כמו במבריק אולטרא גלוס/היי גלוס, או במט - פניקס נאנו, שהם מתיימרים להיות איכותיים יותר מפורמייקה.
ויש עוד המון חברות ואופציות שלא הזכרתי.
לייעוץ חינם תוכלו לפנות אלי <לא ניתן לפרסם מיילים באופן פומבי>

שיפי פוקסמן

תיכנון ועיצוב פנים
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב ואדריכלות פנים
נכתב ע"י לילי 1;n5090439:
הבדלי האיכות אינן רלוונטיים.מה יכול לקרות לפורמייקה של פורמקס, שאינו קורא לאגר?
אגר ייראה כמו פורניר ופורמקס ייראה כמו טפט, אבל מבחינת איכות אין הבדל. (או שיופי הוא חלק מהאיכות ואז ישנה בצבעים וטקסטורות מסויימים בלבד)

לא ראית אף פעם פורמיקה שהתנפחה? או שנשברה בפינות? (כמובן שתלוי גם באיכות העבודה, אבל ברור שהעובי גם משפיע על התוצר)
לא עשיתי מחקר בנושא, אבל החזקתי ביד קטלוגים רבים של הרבה חברות, וההבדל ניכר בקלות

שריתי גוט

משתמש סופר מקצוען
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לפורמקס יש המון דגמים ומרקמים יצא לי לראות שלחברות אחרות יש קטלוג עם הרבה פחות מבחר לאגר יש מבחר גדול?

חרש עץ

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
פורמייקה לא מתנפחת, מה שמתנפח זה העץ שעליו מודבקת הפורמייקה, וזה יכול לקרות עם כל פורמייקה, תלוי באיכות העץ, איכות ההדבקה, איכות הדבקת הקנטים, והאם יש רטיבות וכו'.
ההבדל בקטלוג יש קטלוגים שנחתכו טוב ויש כאלו שנחתכו לא מקצועי, זה גם לא מחייב על האיכות של הפורמייקה.
ההבדלים הם בעמידות לשבר, לשריטות, לדהייה של הצבע, לחמרי ניקוי, ולכתמים (דווקא רוב הזולות מאד עמידות לכתמים).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה