דרוש מידע כשרות תמציות פפסי מקס של סודה סטרים

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
מה זה?
אבקת חלב?
חלב שנחלב ע"י נכרי, אבל בחברה שמחוייבת למשרד הבריאות באמריקה שאוסר עירוב של חלב מחיות אחרות בתוך החלב פרה.
הרב משה פיינשטיין זצ"ל פסק שזה לא נקרא חלב נכרי, בארץ פחות סומכים על זה בגלל שלא חסר חלב ישראל, בחו"ל גם מצוי חלב ישראל בד"כ, אבל עדיין יותר מקובל לסמוך על זה.

אגב, הלכו פעם לרב משה פיינשטיין זצ"ל ושאלו אותו "הרב התיר חלב נכרי?", והוא קם בצעקה "מישהו אמר שאני התרתי חלב נכרי?!", והראו לו את ה"אגרות משה" שהוא כתב. והוא כנגד טען "לא התרתי חלב נכרי, זה לא נקרא חלב נכרי!"

mum

משתמש מקצוען
חלב שנחלב ע"י נכרי, אבל בחברה שמחוייבת למשרד הבריאות באמריקה שאוסר עירוב של חלב מחיות אחרות בתוך החלב פרה.
הרב משה פיינשטיין זצ"ל פסק שזה לא נקרא חלב נכרי, בארץ פחות סומכים על זה בגלל שלא חסר חלב ישראל, בחו"ל גם מצוי חלב ישראל בד"כ, אבל עדיין יותר מקובל לסמוך על זה.

אגב, הלכו פעם לרב משה פיינשטיין זצ"ל ושאלו אותו "הרב התיר חלב נכרי?", והוא קם בצעקה "מישהו אמר שאני התרתי חלב נכרי?!", והראו לו את ה"אגרות משה" שהוא כתב. והוא כנגד טען "לא התרתי חלב נכרי, זה לא נקרא חלב נכרי!"
האם מדוב בחלב ממש או באבקת חלב?

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
האם מדוב בחלב ממש או באבקת חלב?
הפסק הוא על חלב ממש.
אבקת חלב זה נושא אחר של "האם גזרו", אבל לא ידוע לי שהרב משה פיינשטיין זצ"ל התיר את זה (בהנחה שזה באמת חלב נכרי גם לשיטתו).
שמעתי פעם תשובה מהרב טשזנר לגבי OU, שהם בעיקרון מאוד טובים, אבל בגלל שהם מאוד גדולים עדיף לא לסמוך עליהם במזון שמורכב מהרבה חומרים, והוא אמר שאם יש למישהו שאלה על מוצר מסוים, הוא יכול לשאול אותו (ובאמת התקשרתי פעם אחת לשאול על חמאת בטנים, והוא ביקש ממני להקריא את החומרים)

דיני

משתמש מקצוען
הפסק הוא על חלב ממש.
שמעתי פעם תשובה מהרב טשזנר לגבי OU, שהם בעיקרון מאוד טובים, אבל בגלל שהם מאוד גדולים עדיף לא לסמוך עליהם במזון שמורכב מהרבה חומרים, והוא אמר שאם יש למישהו שאלה על מוצר מסוים, הוא יכול לשאול אותו (ובאמת התקשרתי פעם אחת לשאול על חמאת בטנים, והוא ביקש ממני להקריא את החומרים)
מכיר אותו אישית בשביל לשאול ספציפית לגבי התמציות של פפסי?

דיני

משתמש מקצוען
מישהו שאל את הרב זריצקי?
כאן יש תשובה שלו מ-2014 שמתיר בארצות הברית גם קוקה קולה וגם פפסי. למרות שהרב לנדא אמר שאי אפשר לשתות קוקה קולה בכל העולם (אבל אולי בארצות הברית כן).

שאלתי גם את הרב דורפמן והוא לא הכיר את הנושא.

דיני

משתמש מקצוען
1640252974362.png

מתוך אתר כושרות

וכאן פירוט כאורך הגלות על נושא הזריקות.
אבל אני אשמח שנחזור לנושא התמציות של פפסי.. קנינו כמות גדולה והילדים אוהבים מאד.

...Naomi

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
למישהו יש מושג בענין, או יכולת לברר מול OU האם התמציות אכן ברמת מהדרין או שלא?
אין לי איך לעזור לך אבל ממש אשמח אם תעדכני כשיהיו לך תובנות, ועל הדרך אני מקפיצה.
יוצאות לי העיניים בחנויות בכל פעם...

גזעי

משתמש מקצוען
הנדסת תוכנה
D I G I T A L
הפסק הוא על חלב ממש.

מכיר אותו אישית בשביל לשאול ספציפית לגבי התמציות של פפסי?
יש לו שעות של מענה טלפוני לשאלות.
הבעיה שאני לא זוכר את השעות..
אבל זה הטלפון:
089960891

הבעיה היא שהוא עונה גם מחוץ לשעות מענה, אבל הוא מבקש שאם מתקשרים מחוץ לשעות מענה - שזה יהיה רק עבור דברים דחופים

mum

משתמש מקצוען
אבל אני אשמח שנחזור לנושא התמציות של פפסי.. קנינו כמות גדולה והילדים אוהבים מאד.
אני מכריה הרבה יהודים כשרים יראים ושלים בחו"ל ששותים פפסי מקס ופפסי רגיל בלי הכשר.
לדעתי OU זה מצוין בשביל זה.
בד"ץ לא רוצים להתחייב על מוצר שלא בהכשר שלהם, אפשר להבין את זה.
אגב, זה ממש לא בריא לילדים- גם הקפאין וגם הממתיקים המלאכותיים. בוודאי שלא באופן קבוע

גלינג

משתמש סופר מקצוען
עובדתית, OU הוא גוף כשרות הגדול ביותר בעולם.
אנחנו מעוניינים בגוף החזק בעולם/המומחה וכו'.
לרוב דרישות גבוהות לגודל בעולם.

לא שמעתי מומחה כשרות אחד שלא סובר שבארץ הרף גבוה יותר.

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
הפסק הוא על חלב ממש.
אבקת חלב זה נושא אחר של "האם גזרו", אבל לא ידוע לי שהרב משה פיינשטיין זצ"ל התיר את זה (בהנחה שזה באמת חלב נכרי גם לשיטתו).
כשלוקחים את הפסק של חלב סתם פלוס הספק של אבקת חלב, נותן יותר מקום לפסוק שמותר למהדרין

על דא ועל הא

משתמש סופר מקצוען
עימוד ספרים
מישהו יכול לשאול את הרב זריצקי, או לחילופין להעלות את המס' שלו כאן?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  33  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה