דרוש מידע כשרות תמציות פפסי מקס של סודה סטרים

דיני

משתמש מקצוען
שלום
ניסיתי לשאול על כך בכושרות ובאתר נוסף אך לכלל תשובה ברורה לא הגעתי.

חברת סודה סטרים נרכשה ע"י פפסיקו ומאז היא מוכרת תמציות לפפסי ול-7UP שמתאימות למכשירי הסודה שלה.
המשקה שמתקבל ממש טעים וזהה למקור. דא עקא הוא לא נהנה מכשרות הבדצ אלא מכשרות OU.
פפסי טענו לי שזה אותם תמציות, הבדצ טוען שהפפסי בבקבוקים מיוצר כאן בנתניה ואין להם שום השגחה על התמציות שנמכרות ישירות ע"י סודה סטרים.
למען האמת אני לא כ"כ סומכת על היושרה של הבדצ. יותר עושה שכל שאין שני מפעלים או שני קווי יצור של תמציות, (אנחנו לא מדברים על כשר וטרף כמו בקוקה קולה בלי הכשר אלא על כשרות בדצ מול כשרות OU, שהוא גוף הכשרות הגדול ביותר בעולם (מכניס את העדה החרדית בכיס הקטן) וידוע שהעדח מסמתכים עליו פעמים רבות), אלא ייצור אחד בלבד,
אבל תשובה מסודרת לא קיבלתי.

למישהו יש מושג בענין, או יכולת לברר מול OU האם התמציות אכן ברמת מהדרין או שלא?

תודה רבה!

תילתן

משתמש סופר מקצוען
התוויות של מקס ו - 7 אפ

4SI0030_Sodastream_Israel_PepsiMax_440ML_8.jpeg
4SI0032_Sodastream_Israel_7UP_free_440ML_8.jpeg

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
לא יודעת על המקרה הספציפי אבל יצא לי לשאול את בד"ץ עדח כמה פעמים שאלות בסגנון זה וברוב המקרים קיבלתי תשובות מדויקות גם אם נגדו את האינטרס המסחרי.
כנראה שתלוי על מי נופלים.
אם האינטרס המסחרי מתערב עדיין התשובה תהיה בסגנון מתחמק של אי אפשר לדעת וכדו' ולא תשובה שפוסלת ביודעין מה שכשר.

דיני

משתמש מקצוען
אז איך את אוכלת בשרי שלהם??? פחד!!!

ואם נראה לך ש ou מכניס אותם בכיס הקטן (ולא בגודל זה לא הענין יש איכות) למה את רוצה כשרות בד"צ???
לא להיעלב באופן אישי, אני יודעת שהמתוג הזה צרוב לנו ב-DNA מגיל אפס, אבל כמבוגרים מותר גם עובדות.

עובדתית, OU הוא גוף כשרות הגדול ביותר בעולם. OK, הגוף השני ברשימה משגיח על יצור של מעל 400 אלף מוצרים.
יש עשרות אלפים של חומרים שונים ומשונים שמשמשים בתעשית המזון, ומי שחושב שגוף כשרות, יהיה גדול ככל שיהיה, ואפילו קוראים לו העדהח, משגיח על כל שרשרת הייצור בכוחות עצמו אינו אלא תמים.
ה-OU ו-OK שולטים בשוק וכוולם מסתמכים עליהם.
כמובן שלא הסתמכות עיוורת, אלא מתשאלים, מבררים וכו'

ולשאלתך - מדוע אני לא סומכת על OU למרות גודלם - משום שלא כל המוצרים שלו הם ברמת כשרות מהדרין (למשל בישול ישראל, חלב ישראל, חדש, וכדו' נושאים שבחול רבים לא מקפידים עליהם אבל בארץ הם סטנדרט של בדצ).

אבל ספיציפית בנוגע לתמציות פפסי הגיוני שכן מדובר ברמת כשרות זהה לזו של הבדצ (כלומר, בקו יצור אחד במפעלים שבחול, ולא שמכשירים את הפס מאחד לשני)

לגבי האמינות של בדצ העדהח - אני סומכת עליהם כמו שסומכת על יתר הבדצים, להגיד לך שאני חושבת שהם מושלמים וחפים מטעויות? ממש לא. אבל בימינו אין הרבה ברירות אלא לצרוך מזון תעשייתי מורכב.

וספיציפית לגבי אמינות התשובה שלהם אלי - פה כבר נכנסים שיקולים עסקיים וד"ל...

שאלת על השגחת הבשרי - דווקא בתחום עופות אנחנו לא סומכים עליהם בכלל, בגלל הנושא של הזריקות בחזה. אנחנו באופן אישי לא אוכלים עופות של בדצ העדהח (הודו כן).

יהודיתו

משתמש מקצוען
שאלת על השגחת הבשרי - דווקא בתחום עופות אנחנו לא סומכים עליהם בכלל, בגלל הנושא של הזריקות בחזה. אנחנו באופן אישי לא אוכלים עופות של בדצ העדהח (הודו כן).
אפשר שאלה ?
יש הכשר מסוים שאיתו אין בעיה עם העוף ?
בעלי התחיל לברר לעומק את העניין וזה לא פשוט בכלל!

כובע הנזיר

משתמש מקצוען
האו יו הוא הכשר ברמת אמינות מאוד גבוהה אבל עם סטנדרטים נמוכים.
לכן מאוד מקובל אצל אמריקאים בני תורה לצרוך את ההכשר אבל עם המון הגבלות-לא חלבי, לא בשרי, לא בפסח, לא מוצרים עם ג'לטין וכן הלאה.
לא מכירה עוד הכשר שיש אליו יחס כזה.

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה

שלמה וייס

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  31  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה