כשרות סטרפן למציצה להקלה על כאבי גרון

CHAYA A

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מישהו יודע מה הכשרות של "סטרפן" לא רשום על זה כלום וזה כמו סוכריות אז צריך איזשהו הכשר
אני אשמח לקבל מידע!

CHAYA A

משתמש פעיל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
זה די דחוף לי מישהו?

מאיר 4134

משתמש מקצוען
מישהו יודע
???

אני לא יודע

אבל זה מוגדר כתרופה וזה מכיל חומר בשם פלורביפרופן, השייך לקבוצה של נוגדי
דלקת שאינם סטרואידים )NSAIDs .)קבוצת חומרים אלו גורמת להקלה על ידי שינוי
בתגובת הגוף לכאב, נפיחות וחום גבוה.

וא"כ זה תרופה וכמו שאתם לא בודקים הכשר של אנטיביוטיקה לא צריך לבדוק גם על זה

(וכמו שעד לפני כמה שנים לא היה הכשר על הקלגרון ועוד)

א.ד.מ.

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
לא מדוייק
כיוון שיש שם חומרי טעם ומטרתם לתת טעם וזה בא בצורה של סוכרייה דעת רבים מן הפוסקים שצריך הכשר כיוון שיש הנאת החיך, וזה לא תרופה הכרחית, אלא רק מקל על הסימפטומים, (לוקחים על שעתיים) ובפרט שיש תחליפים עם הכשר.
גילוי נאות קניתי את זה היום במכבי והרב שלי אמר לי לא לצרוך בפרט שזה מיוצר בחול ולא בארץ

מאיר 4134

משתמש מקצוען
לא מדוייק
כיוון שיש שם חומרי טעם ומטרתם לתת טעם וזה בא בצורה של סוכרייה דעת רבים מן הפוסקים שצריך הכשר כיוון שיש הנאת החיך, וזה לא תרופה הכרחית, אלא רק מקל על הסימפטומים, (לוקחים על שעתיים) ובפרט שיש תחליפים עם הכשר.
גילוי נאות קניתי את זה היום במכבי והרב שלי אמר לי לא לצרוך בפרט שזה מיוצר בחול ולא בארץ

תקשיב לרב שלך

אבל בעיקרון שנים רבות גם לקל גרון לא היה שום הכשר וכולם קנו אותו, וזה הרבה יותר חזק מקל גרון שמכיל רק חומר להקלה על הכאב ולא חומר רפואי נוגד דלקת וסטרפסילס וקל גרון הם לא תחליף לאור התוספת שאמרתי.

(ואולי תשאל אותו שוב...)

א.ד.מ.

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
תבדוק גם באתר כושרות וגם בשאל את הרב- דין נתנו את אותה תשובהשכן צריך הכשר.
דרך אגב אני חוצניק במקור וגם בחול הורגלנו שוויטמין או תרופה שלא חייבת במרשם צריך הכשר,
וכן שמעתי פעם שיעור מהרב אליהו פנחסי מומחה כשרות,
אז אם יש לך מקורות לסברה נשמח שתביא אותם בנתיים - צריך הכשר.
וזה שפעם לא היה כשרות לא אומר כלום, ועוד שאם קלגרון מיוצר בארץ אז אין חשש חזיר.
משא"כ ביצור מחול.

מאיר 4134

משתמש מקצוען
תבדוק גם באתר כושרות וגם בשאל את הרב- דין נתנו את אותה תשובהשכן צריך הכשר.
דרך אגב אני חוצניק במקור וגם בחול הורגלנו שוויטמין או תרופה שלא חייבת במרשם צריך הכשר,
וכן שמעתי פעם שיעור מהרב אליהו פנחסי מומחה כשרות,
אז אם יש לך מקורות לסברה נשמח שתביא אותם בנתיים - צריך הכשר.
וזה שפעם לא היה כשרות לא אומר כלום, ועוד שאם קלגרון מיוצר בארץ אז אין חשש חזיר.
משא"כ ביצור מחול.

אומר לך סברא

אדם שסובל מאד מאד מכאבי גרון וזה מציק ברמה בלתי נסבלת בהחלט (ולא יועיל לו קלגרון וכדו') יש לו מקום להתיר ונהגו פעם אפילו שמן דגים שהוא ממש איסור להתיר, וכאן הווי רק חשש ואין כזית איסור וגם אילו היה ידוע בוודאות על תכולת איסור, אין שום איסור דאורייתא.

ראיתי בספר חיי נפש שדן בנושא וכותב:

שמן דגים הנקרא פיש אויל (FISH OIL) והוא ממין דג טמא מה שנהגו לשתות אפי' חולה שאין בו סכנה שלכאורה הוא נגד הלכה דאסור... וגם הוי דרך הנאתן, כי אינו רע כ"כ בעצם עיין בדרכי תשובה סימן קנה' אות כה' בשם שו"ת דבר משה ח"א סי' ח' שכתב כמה טעמים להתיר ועיין בשו"ת מהרי"א הלוי ח"א סימן כב' שכתב ג"כ להתיר וכתב עוד שהמחמיר על עצמו מתחייב בנפשו (ונכון ששם מיירי באופן שהשמן נמצא באיזה גומי ובולע אותו כך אבל ההיתר הוא הוא בכל אופן) וכן פסק להתיר בשו"ת באר מים חיים ח"ג סימן מ"ב וכתב להתיר אפי' בשבת וכן הוא בשו"ת דברי חיים ח"ב יו"ד סימן כב' וכתב הטעם לפי שאין דרך לשתות שמן חי וכן הוא בשו"ת האלף לך שלמה יו"ד סה' רק שכתב שישתה פחות מרביעית וכן פסק בשו"ת מהר"ש ענגיל ח"ז שישתה פחות מרביעית וכן פסק הנ"ל בח"ב סי' יב'

(חיי נפש לר' ישראל אריה זלמנוביץ' שמות ח"ג סי' קכב')

א.ד.מ.

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
זה כמו קל גרון כאמור קניתי היום,
ואתה צודק ב 100 אחוז לדגבי השמן דגים ותרופות בבליעה ללא הנאת החיך וללא תחליף
לא זה המצב פה גם יש טעם , גם יש תחליף, וגם זה לא תרופה אלא רק מקל זמני.
ואיש הישר בעיניו יעשה.

מאיר 4134

משתמש מקצוען
זה יחסית דחוף - יש תשובה?

על הסטרפן בטעם דבש ולימון יש אישור של בית דין צדק לונדון לכל השנה ולא לפסח

Screenshot_20230221-200400_Drive.jpg

קבצים מצורפים

• medicines.pdf
    KB 78.4 · צפיות: 93

בור-ועם-הארץ

משתמש צעיר
עריכה תורנית
זה באמת תרופה, אבל מלבד התרופה יש בה גם חומרי טעם כמו שכתבו לעיל. ולכן שאלתי.
גם לא הרופא נתן אותה רק הרוקח
שאלתי אדם תורני שמתעסק עם תרופות ודומיהם, ואמר לי שזה בסדר על אף חומרי הטעם שיש בזה, ועל אף שניתן רק על ידי רוקח.
אין לי מושג אם כוונתו שזה כשר או שאינו צריך הכשר, אולי בהמשך אשאל אותו.
[נ.ב. לא נראה לי ראוי שאפרסם כאן את שמו. מי שלא רוצה שלא יסמוך]

מאיר 4134

משתמש מקצוען
זה באמת תרופה, אבל מלבד התרופה יש בה גם חומרי טעם כמו שכתבו לעיל. ולכן שאלתי.
גם לא הרופא נתן אותה רק הרוקח
שאלתי אדם תורני שמתעסק עם תרופות ודומיהם, ואמר לי שזה בסדר על אף חומרי הטעם שיש בזה, ועל אף שניתן רק על ידי רוקח.
אין לי מושג אם כוונתו שזה כשר או שאינו צריך הכשר, אולי בהמשך אשאל אותו.
[נ.ב. לא נראה לי ראוי שאפרסם כאן את שמו. מי שלא רוצה שלא יסמוך]

הבאתי למעלה שיש לזה אישור של בד"ץ לונדון, (לגבי טעם דבש ולימון, לגבי טעם תפוזים אין התייחסות, אולי כי לא מפיצים זאת באנגליה)

אולי מעניין אותך גם...