התייעצות כשיוצאים מדירה שכורה האם הסיוד על השוכר?

פריפרי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
כשקיבלו דירה היא הייתה מסוידת האם כשאני יוצאת אני צריכה לסייד ?

טובי וינברג

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
סאונד והפקות אולפן
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
עיצוב ואדריכלות פנים
לכאורה כן
אלא אם כן כתוב אחרת בחוזה

אסתי H

משתמש סופר מקצוען
מוזיקה ונגינה
עריכה והפקת סרטים
תלוי בחוזה, בגדול כן

מולטיגרפיה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
עריכה והפקת סרטים
כן

פריפרי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
האמת שיתכן שהמשכיר הוסיף בחוזה כשאני בא לצאת אני רואה שזה הוצאה נוראית שלוש ארבע אלף שח לפחות סייד והוא רוצה שאני יביא מישהו מקצועי פתאום חשבתי מי אומר שסיד לא נקרא בלאי רגיל של דירה שחל על המשכיר עצמו שחייב בתחזוקתה השוטפת של הדירה?

פריפרי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מעניין מה החוק אומר.
האם זה לא ניצול ציני של משכירים כלפי שוכרים

רפ

משתמש סופר מקצוען
האמת שיתכן שהמשכיר הוסיף בחוזה כשאני בא לצאת אני רואה שזה הוצאה נוראית שלוש ארבע אלף שח לפחות סייד והוא רוצה שאני יביא מישהו מקצועי פתאום חשבתי מי אומר שסיד לא נקרא בלאי רגיל של דירה שחל על המשכיר עצמו שחייב בתחזוקתה השוטפת של הדירה?
כתוב בחוזה או לא? זה מה שקובע. למרות שגם בעיני זה לא הוגן, כל זמן שזה בגדר בלאי סביר.

פריפרי

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
למשל אני בחיים לא הבאתי סייד לבית תמיד סיידתי לבד.
ופתאום פה אחרי ששילמתי טבין ותקילין כל חודש על השימוש בדירה אני חייבת להביא לו איש מקצוע לאלפי שקלים. בעוד יש עוד אלף הוצאות של העברת דירה הובלה וכל השאר ירקות.
פתאום עלה בדעתי שאולי זה לא הוגן ולא חוקי,?!?!?!

סודו של המלאך

משתמש מקצוען
נהוג לסכם כאלה דברים בחוזה
כשאני התחתני ההורים סגרו חוזה עם בעל הדירה לבד בלי לדבר איתי
וכשיצאתי הוא בהתחלה דרש שאני יצבע את הכל אפילו מה שלא מלוכלך ופחות או יותר זה מה שהיה מסוכם בחוזה (טוב שהוא לא ביקש מישהו מקצועי...)
אח"כ כשעברתי דיירה ציינתי במפורש בחוזה שאני צובע רק איפה שמלוכלך

chaia

משתמש מקצוען
למשל אני בחיים לא הבאתי סייד לבית תמיד סיידתי לבד.
ופתאום פה אחרי ששילמתי טבין ותקילין כל חודש על השימוש בדירה אני חייבת להביא לו איש מקצוע לאלפי שקלים. בעוד יש עוד אלף הוצאות של העברת דירה הובלה וכל השאר ירקות.
פתאום עלה בדעתי שאולי זה לא הוגן ולא חוקי,?!?!?!
אם יש סעיף בחוזה שחובה להביא סייד מקצועי אז אין מה לעשות.
אבל אם אין סעיף כזה אז את יכולה לצבוע לבד.
בכל הדירות שעברתי תמיד בעל הבית דרש לסייד את הדירה לפני העזיבה וסיידנו לבד

טחינה גולמית

משתמש מקצוען
אם כתוב בחוזה שצריך לסייד ולא כתוב סייד מקצוע, הוא לא יכול לדרוש ממך סייד מקצועי,
ואגב, אם לא כתוב בחוזה באיזה צבע את אמורה לסייד, את יכולה לכאורה גם לצבוע בצבע שחור. :confused: ;)
(היה פעם ספור כזה על שוכר שרצה להתנקם במשכיר על משהו לא זוכרת מה.)

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
אם כתוב בחוזה שצריך לסייד ולא כתוב סייד מקצוע, הוא לא יכול לדרוש ממך סייד מקצועי,
ואגב, אם לא כתוב בחוזה באיזה צבע את אמורה לסייד, את יכולה לכאורה גם לצבוע בצבע שחור. :confused: ;)
(היה פעם ספור כזה על שוכר שרצה להתנקם במשכיר על משהו לא זוכרת מה.)
זה בדיחה ידועה, אבל רק בתור בדיחה, זה לא יעבור בי''ד או בית משפט.

הסיפור המדובר הוא שהשוכר צבע יומיים לפני שעזב, והמשכיר דרש ממנו לצבוע שוב בטענה שכתוב בחוזה ''ביום העזיבה'', אז הוא צבע בשחור כי כתוב ''לצבוע'' ולא באיזה צבע.

WELLCOME

משתמש פעיל
בגדול לפי מה שכתוב בחוזה כפי שהרבה ציינו, אך ברוב הפעמים לא נהוג לדרוש סיוד מקצועי אלא לצבוע לבד

גלגל הצבעים

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה והפקת סרטים
זה מעשה שהיה עם מישהו שצבע לפני פסח ויצא באייר והמשכיר דרש ממנו לצבוא שוב
וזה היה הרעיון שנתן לו הדיין ר' מ. שפרן
אם המעשה הזה אכן היה, אז אולי כונתו היתה ש''עם נבל תתנבל'', ו''אין לומדים הלכה מפי מעשה'', וגם יתכן שאמר לו רק לאיים עליו שכך יעשה כדי להעמיד אותו במקום.
בכל מקרה בפרשנות חוזה הולכים אחר כוונת בני אדם, וכיון שזה ברור אין סיכוי שזה יעבור.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה