כריכה- מה נהוג לקחת עליה?

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מישהי פנתה אלי ורוצה שאצייר לה כריכה לחוברת על לימוד אותיות.
כמה בד"כ לוקחים על דבר כזה?
ובכלל אשמח לעצות ייעול איך מתכננים כריכה וכו'.
תודה רבה!:)

דבורה קוטובסקי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אי... דיברנו על כריכה בשיעורים, לא?

חוברת- כלומר אין לה צלע? סתם כריכה מקופלת בחצי?

אם את מציירת גם פנים וגם גב של הכריכה- תקחי לפחות מחיר כפול מהאיור שלך.

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
:( אני לא יודעת...עדיין לא קיבלתי פרטים. רציתי קודם לדעת בכללי.
זה הרבה התעסקות?

דבורה קוטובסקי

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י sweetpanda1;2319341:
:( אני לא יודעת...עדיין לא קיבלתי פרטים. רציתי קודם לדעת בכללי.
זה הרבה התעסקות?

לא הרבה התעסקות- אבל תצטרכי לעבוד בשיתוף פעולה עם גרפיקאית. היא צריכה להשתיל כותרת, תקציר וכו' על הציור שלך- כלומר צריך להתאים את הטקסט לציור או ציור לטקסט.

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
תודה רבה דבורה! על כל העזרה:)
אבל היא לא חזרה אליי...:(

SERAHKASTEL

משתמש רשום
שבוע טוב, כמה דברים חשובים בציור הכריכה:

לא לשכוח שוליים (בליד) ושדרה. רק לשים לב שהשוליים בכריכה בד"כ גדולים יותר מבעמודי התוכן.

כדאי לצייר כריכה אחורית וקדמית כציור אחד גדול ולא שניים נפרדים (אבל מומלץ כמובן לבדוק את הציור היטב בחלוקה לקדמית ואחורית)

כפי שכתבו כדאי לעבוד בצמוד עם הגרפיקאי/ת כדי לקבל דרישות ובמיוחד מידות מדויקות.
כנ"ל בקדמית: להותיר מקום לכותר הראשי, יתכן גם לכותרת משנה ו/או שם הכותב (ואולי בעז"ה גם שם המאייר:))
באחורית: לקחת בחשבון שיכתב תקציר / תיאור, אולי גם ברקוד ושם ההוצאה על גבי הציור.

כאמור אם מצליחים לעבוד עם הגרפיקאי, הכי טוב לבקש פריסה של הכריכה כדי לדייק בגודל.

לגבי מחיר...
בעקרון על ציור כריכה מלא בצבע, אמורים לקחת מינימום 500 ש"ח (או 150$ בערך, שזה טיפה פחות) בפועל רבים מהמאיירים בד"כ לוקחים קרוב יותר לחצי מכך, ויש שלוקחים אף פחות...

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
נכתב ע"י SERAHKASTEL;2321001:
לגבי מחיר...
בעקרון על ציור כריכה מלא בצבע, אמורים לקחת מינימום 500 ש"ח (או 150$ בערך, שזה טיפה פחות) בפועל רבים מהמאיירים בד"כ לוקחים קרוב יותר לחצי מכך, ויש שלוקחים אף פחות...

אגיב רק לגבי המחיר, כי עצות הייעול שלך אכן טובות -
לכריכה לחוברת כלשהי זה אולי מחיר מקובל,
אבל מחיר לכריכה של ספר הוא הרבה הרבה יותר גבוה,
תביני שעל גרפיקה לכריכה מתחילים לקחת מ-600 ש"ח בערך,
ויש בכיף גם ב-3,000...
וזה במצב שאת מביאה את הציור! רק העיצוב.
בקיצור כריכה זה תמיד יותר יקר, כי זה יותר התעסקות, יותר מחשבה, יותר משמעות.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
אציין שהגבתי לדבריך על כמה שאמורים לקחת,
ועל זה שבפועל מאיירים לוקחים קרוב לחצי מכך...
כי במציאות שאני מכירה - זה ממש לא נכון, וההפך.

אבל סוויטפנדה המתוקה - לא דברתי לגבי מתחילות, :)
למתחילות יש מחירון שמוכתב בצורה שונה, רק שלא תחשבי שזה המחיר הנורמלי.
(בתור מתחילה ציירתי גם ב-120 ש"ח לציור גדול. לא בתור המלצה, אבל כן בשביל לומר שבהתחלה מתחילים מנמוך, רק לדעת שזו רק ההתחלה בעזרת ה').

SERAHKASTEL

משתמש רשום
מסכימה. גם כתבתי שזה מחיר המינימום...

התייחסתי לאיור כריכה, הנחתי שבפורום מאיירים ממילא הכוונה למחיר לאיור, לא לגרפיקה, עיצוב וכו'

גם שמתי לב שרבים מהחברים בפורום לוקחים מחירים נמוכים יחסית באופן כללי (לצערי, אבל מבינה אותם, זה שוק לא קל) , ורציתי לוודא שsweetpanda לא תפספס הזדמנות עבודה בגלל הצעת מחיר גבוהה מדי...(בקיצור, צריך מחד לדבוק בסטנדרט המקצועי שלך ומאידך לדעת מי קהל הלקוחות שלך ולמה הוא מצפה)

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
ודאי שהמחיר מתייחס לאיור.
כתבתי את מחירי הגרפיקה רק בשביל המחשת האבסורד..
ובכל מקרה לעניות דעתי לא נכון לומר שרוב המאיירים לוקחים בסביבות ה-250 לאיור כריכה.

SERAHKASTEL

משתמש רשום
גם לא בקרב רוב המאיירים בפורום?

אני יכולה להגיד באופן אישי שגם מן הצד השני, אחת לכמה זמן פונים אליי בהצעות עבודה לאיור ומציעים סכומים בגובה הנ"ל ואף יותר נמוך, בד"כ אני מסרבת בנימוס. (חלק מן ההצעות אגב ממקומות שכולנו כאן מכירים, ובכל פעם אני נדהמת מחדש שיש אנשים שאכן עובדים בסכומים הללו...)

באחת הפעמים האחרונות מוסד מכובד פנה אליי עם הצעה של 100 ש"ח(!) "אנחנו לא יכולים לשלם יותר מ100 ש"ח", לאחר מס' שבועות העלתה אחת החברות בפורום את עבודת האיור שעשתה לאותו מוסד, ניתן לשער בסכום הזה. זו רק דוגמא קטנה.

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
תמיד יש את מי שיעבוד בכל מקום בכל מחיר,
ולגבי מתחילים זה גם לגמרי בסדר.
אבל מאיירים? ותיקים?
לא כאלו שאני מכירה.

SERAHKASTEL

משתמש רשום
מקבלת. מניחה שאת מכירה טוב ממני את רוב החברים בפורום. וזה מעודד מאוד אם כך.

(זו היתה התרשמות הכללית שלי, שאשמח מאוד לדעת שהיא מוטעית)

levy

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
מאוד מאוד תלוי באיזה כריכה מדובר, ברמת הספר וכו'.
ברור שהכריכות שמאיירים גדולים מאיירים להוצאות ספרים גדולות, או לספרים איכותיים,
שוות כמה אלפים,
מדובר בד"כ בקומפוזיציות מורכבות, בפריטים רבים, במשחקי אור וצל ועוד.
לדו'ג כמה כריכות שהעלו כאן לפורום:
http://www.prog.co.il/showthread.php?t=269973
http://www.prog.co.il/album.php?albumid=4932&pictureid=52265
http://www.prog.co.il/album.php?albumid=2063&pictureid=40145

לעומת זאת חוברת קטנה שיוצאת לאור, עם איור פשוט ולא יומרני, שציירת מתחילה ציירה, ברור שהשווי האמיתי של איור כזה הוא נמוך בהרבה מהשווי של הנ"ל. גם לפני שהתייחסנו לפרמטר של 'מאיירת מתחילה'.

(אין כוונתי לפנדה סוויט החמודה שהאיורים שלה בהחלט לא ברמה של מתחילה)

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
תודה רבה רבה לכן על הפירוט המחכים!
איזה כייף שיש כזה פורום, עם כזה לב ענק ומתחשב!
מעריכה מאוד:):):):)

אהל

משתמש רשום
שירי, אני לא בתחום הציור.
אבל אני מוד מאוד מעריכה את הכנות, ואת השיתוף שלך לגבי המחירים שלקחת בתור מתחילה.
לצערי,
אני מכירה כ"כ הרבה אנשים משמרפים את ידי המתחילים בסיפורים הזויים על המחירים שהם לוקחים כיום ושהם לקחו בהתחלה. והסבר מפורט למתחילים- למה המחיר שהם נתנו זה פרייריות גמורה וכו וכו...
וכאן נושב ממך הערכה ואמון, והבנה למתחילים!!!
כה לחי!!!

שירי כהן

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
צילום מקצועי
תודה @אהל,
הקפצת אשכול מלפני שנתיים :)
ואני רואה ששלחו לי תודות על נושא שלא זכרתי שקיים....

סרה בולאג

משתמש פעיל
צילום מקצועי
לא משנה מתי נכתב, אבל אני ממש מוחה. גברת מנהלת!!! היום את מנהלת, ולפיכך לא אכפת לך לצקצק ממקומך הרם לכל ה'מתחילות' על הניצול והסחיטה הציניים שהן חוות. ממך הייתי מצפה לתגובה קצת יותר אסרטיבית. על כל פנים, תסבירו לי מה זה 'מתחילה'? מישהי כאן קמה ביום בהיר אחד והחליטה שהמקצוע שלה הוא איור? כוונתי- איור הוא לא מקצוע ככל המקצועות, שהניסיון בו מתחיל להצטבר רק מרגע סיום הלימודים. למיטב הבנתי- הניסיון באיור מצטבר מהרגע בו הניחה הגננת את הפנדה בין אצבעותיכן. משהו גרם לכן להחליט שאתן לומדות איור. המשהו הזה הוא כנראה כמה עשרות שנים טובות של נסיון בתחום. אז נכון שסיימתן לימודי איור דיגיטלי אתמול (או לפני שנה אושנתיים או ארבע) אבל גם עשרים או יותר השנים שאתן מאיירות בטכניקות ידניות שונות נזקפות לזכותכן. הייי! שלום ולא להתראות לתואר השקרי 'מאיירת מתחילה'

אנאל- ציור עם לב

כי לגעת בנפש- זו אומנות!
מנוי פרימיום
מרצה בבית פרוג
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
לא משנה מתי נכתב, אבל אני ממש מוחה. גברת מנהלת!!! היום את מנהלת, ולפיכך לא אכפת לך לצקצק ממקומך הרם לכל ה'מתחילות' על הניצול והסחיטה הציניים שהן חוות. ממך הייתי מצפה לתגובה קצת יותר אסרטיבית. על כל פנים, תסבירו לי מה זה 'מתחילה'? מישהי כאן קמה ביום בהיר אחד והחליטה שהמקצוע שלה הוא איור? כוונתי- איור הוא לא מקצוע ככל המקצועות, שהניסיון בו מתחיל להצטבר רק מרגע סיום הלימודים. למיטב הבנתי- הניסיון באיור מצטבר מהרגע בו הניחה הגננת את הפנדה בין אצבעותיכן. משהו גרם לכן להחליט שאתן לומדות איור. המשהו הזה הוא כנראה כמה עשרות שנים טובות של נסיון בתחום. אז נכון שסיימתן לימודי איור דיגיטלי אתמול (או לפני שנה אושנתיים או ארבע) אבל גם עשרים או יותר השנים שאתן מאיירות בטכניקות ידניות שונות נזקפות לזכותכן. הייי! שלום ולא להתראות לתואר השקרי 'מאיירת מתחילה'
מסכימה איתך אבל גם מסתייגת.
השאלה באמת איפה הדגש במונח מאייר/ת מתחיל/ה. לענ"ד זה לא חייב להתבטא רק באיור עצמו, אלא וגם בשאר הפרטים הנוגעים אלייך בעסק כמאיירת, דהיינו: עבודה עם לקוח, זמני עבודה, ניהול זמן, ניהול העסק וכל זה יכול להיות משמעותי נורא כלפי חוץ ובוודאי גם כלפי פנים.
יכולה להיות מישהי שתצייר בקוים קלילים אבל לא מי יודע מה אבל כבר עבדה עם כמה עיתונים, איירה בשיתוף עם כמה הוצאות לאור ובכל זאת כמאיירת מהצד אומר לעצמי איך היא בכלל עובדת עם איכות איור שכזה? אבל שאלה זו היא כמובן לא מדד. ולעומתה תהיה מאיירת עם כישרון על! אבל דימוי עצמי נמוך ביותר, בקושי מפרסמת את עצמה (אם בכלל) וחוששת להעז ולדרוש כסף לעבודתה
מבחוץ אחשוב וואי כזה כישרון יטרפו אותה!
אבל לה' הפיתרונים.
ואם כל אחד לא ייקח עצמו בידיים ויחליט לעשות שום דבר לא יזוז בעסק שלו ומבחינה עיסקית הוא ישאר מתחיל ובכלל טרם מתחיל.
ומבחינת האיור הוא יוכל להיות מקצוען פלוס פלוס אבל בשוק?...מי מכיר אותו?
בכל אופן אני מסכימה איתך שיש פה התנסחות באור שלילי על המושג מתחילה, ואני לא חושבת שבגלל שמישהי היא מתחילה צריכה לחיות עם משכורת רעב ועם תג שרק גורם מצפון והתמסכנות.
צריך לדעת להיות אסרטיבים, להכיר בערך העצמי ועם זאת בערך השוק ולהתמזג בצורה מאוזנת ולא להיות בריצפה, לא לקחת בחינם כי וכי...תייקרי את עצמך, את שווה! ועוד יבוא יום ואת תהיי יקרה לא רק בעיניי עצמך.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  17  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה