התייעצות כפות ידיים יבשות, אדומות ומגרדות

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אטופיק?
שאלת רופא עור?
בצוואר זה לא יכול להיות hand-aczema :(

אקזמה זה אטופיק?

רופא עור אמר לי שזו אקזמה של העור... שיש לי גם בידיים וגם בצוואר, אולי הוא היה עייף באותו יום :), בכל מקרה נתן לי משחה לשניהם.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אקזמה זה אטופיק?

רופא עור אמר לי שזו אקזמה של העור... שיש לי גם בידיים וגם בצוואר, אולי הוא היה עייף באותו יום :), בכל מקרה נתן לי משחה לשניהם.
בהרבה ארצות קוראים לאטופיק דרמטיטיס אקזמה של העור.
רוב האגודות הבינלאומיות לאקזמה כוללות אטופיק דרמטיטיס, ולהיפך.
בקיצור, וולקאם :)

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
בהרבה ארצות קוראים לאטופיק דרמטיטיס אקזמה של העור.
רוב האגודות הבינלאומיות לאקזמה כוללות אטופיק דרמטיטיס, ולהיפך.
בקיצור, וולקאם :)
אה, אני כבר 10 שנים בענין, תקופות טובות יותר וטובות פחות, ותקופה טובה פחות יכולה להימשך גם שנה....

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
יש לך גם ילדים עם אטופיק? (את לא חייבת לענות)

יש לי 2 ילדים עם משהו נוראי בראש, לאחד, באיזור של הפאות יש איזור אדום, מתקלף, ופצוע.
לקח לנו זמן להבין למה כשאנחנו מסרקים לו את הפאות בבוקר או בערב אחרי המקלחת, הצרחות שלו עד לב השמים, מאז ששמתי לב, אני מסרקת בעדינות, ובאמת פחות בוכה.
השני, עדיין לא יודעים מה זה, רצנו איתו מרופא עור לארלוגולוג, זה החנ"מ שלנו, עבר ניתוח מח כשהיה תינוק, וקצת לפני התפתחה לו על הראש קשקשת שומנית צהובה עם ריח נוראי (לא מה שיש לתינוקות מהצטברות של סבון, זה לא זה) גם אצלו, בא והולך בתקופות, דווקא בשנה האחרונה ב"ה לא סבל מזה, אבל זה מלווה בגרד קשה ופציעה, היינו צריכים למרוח לו 4 סוגי משחות 3-4 פעמים ביום, ולסבן את הראש בסבון טיפולי, השיער שלו היה כל הזמן שומני ועם ריח מזעזע, היה לנו קשה מאוד,
גם המראה של האומלל הקטן וגם הריח, זה היה פשוט ריח קשה.

כשעבר את הניתוח, האחים שלו שלא הבינו למה, סיפרו לכולם ש"בגלל שיש לו ריח מסריח בראש וקילופים, עשו לו ניתוח"...

piku

משתמש צעיר
הנדסת תוכנה
כל אלו שיש להן את הבעיה בידיים ובאצבעות כדאי שתנסנה להחליף נוזל כלים!!!
אצלינו יצא במקרה חריג שאפילו הציפורניים נאכלו או היו נראות מקומטות וברגע ששינו את הנוזל כלים הכל השתנה.
אצל חמותי האקזמה פשוט טיפסה לזרועות ושום אנטיביוטיקה לא עזרה ולא רופא עור ולא שום משחה. ברגע שהיא שינתה את נוזל הכלים זה היה פשוט לא יאומן!!! אין זכר למה שהיה!!!
אגב, אנחנו משתמשים היום בנוזל כלים של נקה 7, נוזל בצבע ירוק בבקבוק שמכיל 750 מ"ל. אנחנו קונים בד"כ ב-נקי 10.
יש לי 2 ילדים עם משהו נוראי בראש, לאחד, באיזור של הפאות יש איזור אדום, מתקלף, ופצוע.
...
השני, עדיין לא יודעים מה זה, רצנו איתו מרופא עור לארלוגולוג, זה החנ"מ שלנו, עבר ניתוח מח כשהיה תינוק, וקצת לפני התפתחה לו על הראש קשקשת שומנית צהובה עם ריח נוראי (לא מה שיש לתינוקות מהצטברות של סבון, זה לא זה) גם אצלו, בא והולך בתקופות, דווקא בשנה האחרונה ב"ה לא סבל מזה, אבל זה מלווה בגרד קשה ופציעה, היינו צריכים למרוח לו 4 סוגי משחות 3-4 פעמים ביום, ולסבן את הראש בסבון טיפולי, השיער שלו היה כל הזמן שומני ועם ריח מזעזע, היה לנו קשה מאוד,
במקרה כזה השתמשנו בשמפו של ד"ר פישר לקשקשים בריח לבנדר. זה ממש ממש חלף כלא היה.
אולי תבוא לכם הישועה...

תמר יונה

משתמש מקצוען
טוב.
אחרי מעקב ארוך על האשכול הזה ועוד-
אני מצטרפת. אקזמה בכפות הידים. כל מה שמתואר כאן..... באמת בשבוע האחרון שמתי לב להחמרה. אני מורחת דרמקומבין. זה מה שקיבלתי מהרופא. (שלא בהנקה- אני משתמשת בבבטא קרוטן) עלול להזיק לטווח ארוך? כי עכשיו אני מורחת על בסיס יומיומי...
ועכשיו אני גם מחברת- לבת שלי יש בזרוע- בקיפול מעל המרפק- משהו שהתלבטתי אם סתם יובש או שזה מעבר.... די דומה לאקזמה שלי.... היה גם בעבר כתם בצוואר, ומרחתי לה פעמיים ועבר...לא הספקתי להגיע לרופא עדיין. זה יכול להיות משפחתי? אצלינו במשפחה אני לגמרי מקרה בודד...

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אני מצטרפת. אקזמה בכפות הידים. כל מה שמתואר כאן..... באמת בשבוע האחרון שמתי לב להחמרה. אני מורחת דרמקומבין. זה מה שקיבלתי מהרופא. (שלא בהנקה- אני משתמשת בבבטא קרוטן) עלול להזיק לטווח ארוך? כי עכשיו אני מורחת על בסיס יומיומי...
שניהם סטרואידים.
אין הבדל משמעותי מבחינת הנקה.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
דרמקומבין פחות, נכון? וזה בעייתי? יואו אני ראש כזה קטן... לא ניסיתי אפילו לחשוב הלאה מה אני עושה...
דרמקומבין משלב גם אנטיביוטיקה וגם אנטי-פטרייתי,
ובאמת סטרואידים יותר חלשים.
אבל לשימוש יום יום בלי סוף, גם זה לא מומלץ.
נסי לשלב בטיפול גם משחות בלי סטרואידים בכלל,
למשל יש לסיקפלאסט קרם ידים טיפולי מעולה.
ואז להתחיל לדלל את השימוש בדרמקומבין יום כן ויום לא, ואחר כך יומיים לא, אז שתיגמלי ממנו.

נערך לאחרונה ב:

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לקח לנו זמן להבין למה כשאנחנו מסרקים לו את הפאות בבוקר או בערב אחרי המקלחת, הצרחות שלו עד לב השמים, מאז ששמתי לב, אני מסרקת בעדינות, ובאמת פחות בוכה.

כשעבר את הניתוח, האחים שלו שלא הבינו למה, סיפרו לכולם ש"בגלל שיש לו ריח מסריח בראש וקילופים, עשו לו ניתוח"...
אתם משתמשים בחומר כלשהו לפאות? ג'ל או קרם? זה ממש נשמע רגישות לחומר.

והקטנצ'יק, יוהו, זה ממש נשמע סבוריאה, אבל קשיחה.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
אתם משתמשים בחומר כלשהו לפאות? ג'ל או קרם? זה ממש נשמע רגישות לחומר.

והקטנצ'יק, יוהו, זה ממש נשמע סבוריאה, אבל קשיחה.

לא, ממש לא, מחליפים שמפוא'ים כל הזמן כדי להגיע לנוסחה טובה (וזולה, מה לעשות הבת שלי "שותה" שמפו ומרכך... :()

והקטנצ'יק כבר קצת גדולצ'יק, מה שתיארתי היה עוד לפני התספורת, היום הוא בן 4, וזה קורה לו לעיתים נדירות יותר, אין לי מושג למה, מה שכן, כשהקילופים יורדים מהראש הם נופלים עם כל השיער שהיה באיזור, זה נורמלי?

לא יודעת אם זה סבוריאה, כי רופאי העור לא ידעו להגיד מה זה, כי זו לא היתה סבוריאה אופיינית, זה כלל גם תגובות גופניות כמו כבד וטחול מוגדלים

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
לא, ממש לא, מחליפים שמפוא'ים כל הזמן כדי להגיע לנוסחה טובה (וזולה, מה לעשות הבת שלי "שותה" שמפו ומרכך... :()

והקטנצ'יק כבר קצת גדולצ'יק, מה שתיארתי היה עוד לפני התספורת, היום הוא בן 4, וזה קורה לו לעיתים נדירות יותר, אין לי מושג למה, מה שכן, כשהקילופים יורדים מהראש הם נופלים עם כל השיער שהיה באיזור, זה נורמלי?

לא יודעת אם זה סבוריאה, כי רופאי העור לא ידעו להגיד מה זה, כי זו לא היתה סבוריאה אופיינית, זה כלל גם תגובות גופניות כמו כבד וטחול מוגדלים
הבת שלך והבן שלך לא חייבים להשתמש באותו שמפו :)
לבן תנסי גו'נסון שקוף בבקבוק צהוב. זול (יחסית לשמפואים טיפוליים) ועדין מאד מאד.
ואל תשימי לו מרכך.

ועל הקטן - אז אני בטח לא יודעת. יש מאות מחלות דלקתיות מסוגים שונים שבהן העור הוא רק תסמין. אני לא מתיימרת להבין במה שאני לא.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
הבת שלך והבן שלך לא חייבים להשתמש באותו שמפו :)
לבן תנסי גו'נסון שקוף בבקבוק צהוב. זול (יחסית לשמפואים טיפוליים) ועדין מאד מאד.
ואל תשימי לו מרכך.

מרכך-ברור שאני לא שמה.
ודווקא הג'ונסון הצהוב החמיר לו את המצב, השתמש עד גיל שנתיים.

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
מרכך-ברור שאני לא שמה.
ודווקא הג'ונסון הצהוב החמיר לו את המצב, השתמש עד גיל שנתיים.
:(
גם דרמפון נחשב למומלץ, אבל הוא לא שמפו.
יש כאלו שמשתמשים בו בכל זאת, עם השיער קצר זה יכול ללכת (ובתנאי שאתם לא חסידים.... ולא צריכים לסלסל...)
בטיפוליים - הרבה ממליצים על מוסטלה קצף (כמובן, תמיד יש את אלו שדווקא להם זה עשה גרוי)
ועל השמפו של חברת קאמדיס.

הני מושקוביץ

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
:(
גם דרמפון נחשב למומלץ, אבל הוא לא שמפו.
יש כאלו שמשתמשים בו בכל זאת, עם השיער קצר זה יכול ללכת (ובתנאי שאתם לא חסידים.... ולא צריכים לסלסל...)
בטיפוליים - הרבה ממליצים על מוסטלה קצף (כמובן, תמיד יש את אלו שדווקא להם זה עשה גרוי)
ועל השמפו של חברת קאמדיס.

תלמדי אותי איפה קונים את המוסטלה קצף והקאמדיס, בבית מרקחת?

רוצה יותר

משתמש מקצוען
גם לי זה באצבעות.
איזה מניעה? כי אני משתדלת לבשל, לנקות ואפילו לכבס רק עם כפפות. יש עוד דברים שמומלץ לשמור?
לגבי משחת קורטיזון- איזה? לי יש אלוקום, בדר"כ עוזרת, למרות שלאחרונה רק מרגיעה ואח"כ יכול לחזור.
אבל מפחדת לשים מדי הרבה פעמים, קרטיזון יכול להזיק לעור?
זהו, שבאמת גם אני לא מצליחה באמת להישמר ברמה שהרופאה המליצה.
ביננו, לאמא לילדים בתוך שגרת יום עמוס זה קצת יותר מדי.
אני שמה בטא קורטן - באמת תוך המלצה לשים כמה פעמים ביום ולרדת בהדרגה.
עובד מצוין.
שמה בכל פעם שהמצב מחמיר.

עגיל

משתמש פעיל
מה אתם עושים עם שבת?
אני יכולה כל השבוע למרוח קרמים וכו' (רופא עור אמר לי למרוח קרם ידיים כל חצי שעה...)
ואחרי שבת צריכה לשקם את הנזקים של 24 שעות בלי קרמים בכלל...
יש לכם אולי פתרונות מותרים בשבת?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  29  פעמים

לוח מודעות

למעלה