קורונה כעשירית מכלל הנדבקים היום במדינה-מבני ברק. מפחיד!

מצב
הנושא נעול.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
ומה עם חולים מאומתים? יש מידע ברור האם הם יכולים להידבק שוב או לא?
כפי איך שהבנתי:
מסיבות מובנות לא עשו על זה מחקר אמיתי (כלומר לנסות להדביק אותם ולבדוק)

אבל לפי המחקר שעשו על הבדיקות דם, אחרי מס' שבועות, חלקים משמעותיים בנוגדנים נעלמים. כך שההנחה היא שלפחות אין חסינות מלאה.

sari11

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
השאלה איך מגדילים. אם אנשים במקומות אחרים פחות באים להיבדק, אז יש אצלם פחות בדיקות.
אני לא מבינה למה לא מתייחסים יותר לאחוז החיוביים שיוצאים מבין כלל הנבדקים בכל מקום.
אם היו מתמקדים בזה, במקום לפרסם מספרי חולים חדשים בכל מקום, היו מפרסמים כמה אחוז חיוביים יש מבין הנבדקים בכל מקום, וזה היה מנטרל את כל הבעיה של כמה באים או לא באים להיבדק.
בעיה.
עשו את זה...
התוצאה עגומה. ביתר היתה בראש הרשימה (אולי אתמול)...
או שלא הבנתי נכון.

EFRAT2004

משתמש פעיל
עימוד ספרים
אני לא משתתפת באשכולות הקורונה,
רק מוכרחה לציין כדי שלא יקומו אחינו היקרים וילכו כצאן לטבח אחרי הכותרות המקוממות,
ואנו כמו ילדים טובים מגישים את צווארינו לשחיטה.

סיפרה לי חברה טובה, שיש לה אחות חילונית שעובדת במיון קורונה באחד מבתי החולים הגדולים בארץ (היא נקבה בשם הבי"ח אך אני מעדיפה לא לציין)
ואחותה אומרת לה: אל תצאו להיבדק, יש לכך השלכות לא טובות!

אמרה ולא יספה.
וגם אני לא אוסיף.
מתי יפנימו את זה?

אהבת הבריות

משתמש מקצוען
זה הזמן להכניס לראש שהחיידק החדש מסין מגיע מהחילונים תג מחיר
מערכת JDN30.06.202008:34
נגיףסיןתגובה אחת
מדענים סינים מדווחים על זן חדש של שפעת שנישאת ע"י חזירים אך עלול גם להדביק בני אדם, להתפשט בקלות מאדם לאדם, ולעורר התפרצות עולמית. אותם חוקרים מסבירים כי מכיוון שהזן דומה מאוד לשפעת רגילה – ישנה אפשרות שאנשים יפתחו חסינות לנגיף
רשת BBC הבריטית מדווחת הבוקר (שלישי) כי מדענים בסין מדווחים על זן חדש של שפעת שהתגלה לאחרונה והוא נישא ע"י חזירים, אך עלול גם להדביק בני אדם. החוקרים חוששים שזה יכול להשתנות עוד יותר כך שהוא יכול להתפשט בקלות מאדם לאדם, ולעורר התפרצות עולמית.

קצרה

משתמש מקצוען
בכל מדגם סטטיסטי יש אחוז של סטיה. ברגע שרוב הבדיקות כן נכונות, אפשר להסתמך לפחות במידה מסוימת על התוצאות.
הבעיה, שבינתיים אין תוצאות מכל הארץ.
ובתוצאות של המחקר אני מצפה לראות את כל הנתונים הרלוונטיים - כמו מספר הנבדקים מכל עיר, מספר המאומתים מתוכם ומספר בעלי הנוגדנים מתוכם, וכל נתון שיש בו להשפיע על אופן הסקת המסקנות מהמחקר.

זה נכונות טענות על המדגם הסטטיסטי. איך מסיקים מהפרט על הכלל באופן מובהק.

הטענות שלי הן שונות - הבדיקה עצמה לא מוכיחה שאפשר לסמוך עליה. ברגע שיותר מדי הרבה אנשים שהיו בעבר חיוביים ונבחרו כדי להיות קבוצת ביקורת - יוצאים ללא נוגדנים .
אז או שאין תמיד נוגדנים או שהבדיקה שגויה.
אבל כבר לא ניתן להסיק מסקנות אפילו לגבי הנבדקים עצמם.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
ואגב באמריקה הנהלים הם כמו כאן, בידוד למשך שבועיים במקרה של חשש לנגיעה בנשא.
ואחרי חום, מחכים 48 שעות.

רק האכיפה שם הרבה יותר נמוכה, ואין שם תקש"ח כמו אצלנו, וברוך השם אפשר לחגוג ולעשות טישים של אלפי אנשים אחד בתוך השני באין מפריע (כמעט), כי חופש הפרט שם הוא ערך קדוש ועליון - הרבה הרבה יותר מחיי אדם.

למשל מסכות, הם המלצה מוחלטת של הFDA - אבל לא חובה (רק כעת מושל ניו יורק התחנן לטראמפ שיואיל לעשות תקנה כזו).

cantor

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מה יותר פייק:
לומר שבחיסונים יש שבב של הבונים החופשיים
או לקרוא להגבלת כמות של 50 אנשים בבית כנסת "לסגור בתי כנסת"?
היום חמישים ומחר 10 ומחרתיים רק שטח פתוח
ויסגרו את ת"ת והישיבות כי יש קורונה ויש הרבה חרדים נשאים....
זה שדבר ראשון נוגעים בבתי הכנסת מסמל לי מספיק מה הכיוון
וזה למרות שרק 3.5 אחוז של הנדבקים זה בבתי כנסת

דדד

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
צריך לקבוע מכסת בדיקות לכל יישוב בהתאם לגודלו. לא חייבים לממש הכל. אבל תחשבו איך זה יראה אם יהיה כתוב נגיד:
בני ברק 50 מאומתים חדשים 99% מימוש בדיקות
תל אביב 47 מאומתים חדשים 13% מימוש בדיקות
אני חושבת שזה יסביר הכל...
וגם יתן תמונת מצב אמיתית ולא מוטה על אזורי ההתפרצות.

אפשרי

מהמשתמשים המובילים!
זה נכונות טענות על המדגם הסטטיסטי. איך מסיקים מהפרט על הכלל באופן מובהק.

הטענות שלי הן שונות - הבדיקה עצמה לא מוכיחה שאפשר לסמוך עליה. ברגע שיותר מדי הרבה אנשים שהיו בעבר חיוביים ונבחרו כדי להיות קבוצת ביקורת - יוצאים ללא נוגדנים .
אז או שאין תמיד נוגדנים או שהבדיקה שגויה.
אבל כבר לא ניתן להסיק מסקנות אפילו לגבי הנבדקים עצמם.
אם כך אז כמובן, אבל מאיפה המידע הזה?
לי אין מידע, אבל בארגון רופאי בריאות הציבור כתוב:
רמת האמינות של בדיקה כזאת 98%-95%.

שוהם

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צריך לקבוע מכסת בדיקות לכל יישוב בהתאם לגודלו. לא חייבים לממש הכל. אבל תחשבו איך זה יראה אם יהיה כתוב נגיד:
בני ברק 50 מאומתים חדשים 99% מימוש בדיקות
תל אביב 47 מאומתים חדשים 13% מימוש בדיקות
אני חושבת שזה יסביר הכל...
וגם יתן תמונת מצב אמיתית ולא מוטה על אזורי ההתפרצות.
בדיוק חשבתי שיתכן שלמשרד הבריאות יש נתונים נוספים שלא מדווחים,
למשל כמה פניות היו להם מאיזור בני ברק על אנשים מבודדים או עם תסמינים,
יתכן שזה גם נותן להם איזשהיא תמונה נוספת למציאות,
ובטח כשמדובר במס' מאוד מאוד משמעותיים,

אני לדו' דווחתי היום בשרד הבריאות על ילדה בבני ברק שנמצאת בבידוד עקב חשיפה לחברה חולה בכתה, רשמו את פרטי והמליצו לי לא לעשות בדיקה אם אין תסמינים

רפ

משתמש סופר מקצוען
השאלה איך מגדילים. אם אנשים במקומות אחרים פחות באים להיבדק, אז יש אצלם פחות בדיקות.
אני לא מבינה למה לא מתייחסים יותר לאחוז החיוביים שיוצאים מבין כלל הנבדקים בכל מקום.
אם היו מתמקדים בזה, במקום לפרסם מספרי חולים חדשים בכל מקום, היו מפרסמים כמה אחוז חיוביים יש מבין הנבדקים בכל מקום, וזה היה מנטרל את כל הבעיה של כמה באים או לא באים להיבדק.
וכנראה זו אחת הסיבות שלא מפרסמים את זה.

אריקליד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
נכון.
רק אצל החרדים אוכפים, בתל אביב אין אף שוטר,
ורק אצל החרדים שמו אנטנות G5,
כי רק את החרדים רוצים להרוג,
ולכן רק לחרדים עושים חיסונים עם שבב...

כמה היו משעממים חיינו לולי העובדות האלטרנטיביות...
היה בימים האחרונים בביתר משפחה חרדית שיושבת בביתה מפ ו ר י ם משום שיש להם ילדים בסיכון גבוה ,בקיצור הם יצאו ליער בכדי להתאורר קצת ולשחרר את הילדים אחרי השהיה הארוכה בבית ,הגיעו אליהם שוטרים ביער ונתנו להם דוח על שלא לבשו מסיכות (שוב ,ביער) לא עזרו ההסברים על זה שזה יער ומה הצורך בכך ,לא תם הסיפור כשפנו השוטרים לכביש למול עיניהם של בני המשפחה ההמומים עבר שם שם חילוני שלא היה לבוש במסיכה וביקשו ממנו השוטרים בנימוס רב להשים מסכה. אפליה כבר אמרנו??? מזעזע!!!

דורש ומבקש

משתמש מקצוען

וואו, לא ידעתי שיש כל כך הרבה נשאים.

למה לא מחשבים את אחוז התמותה לפי מספר הנשאים האמיתי ???

זה אמור לצאת הרבה יותר נמוך, לא ???

אריקליד

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אגב , היה שם בסיפור כמדומני לפחות שני דוחות להורים ,שהרי היו ללא מסכה ביער!

עוקר הרים

משתמש מקצוען

אם רמת האמינות היא 95%-98% זאת אומרת שגם ה2% שהתגלו עם נוגדנים הם חלק מטווח הטעות

start

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
אני לדו' דווחתי היום על ילדה בבני ברק שנמצאת בבידוד עקב חשיפה לחברה חולה בכתה, רשמו את פרטי והמליצו לי לא לעשות בדיקה אם אין תסמינים
מה הרעיון לדווח להם על מבודד? שבו בבית בבידוד למה לתת פרטים? מה זה חסר לכם למען השם??

sari11

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
איור וציור מקצועי
מוזיקה ונגינה
וואו, לא ידעתי שיש כל כך הרבה נשאים.

למה לא מחשבים את אחוז התמותה לפי מספר הנשאים האמיתי ???

זה אמור לצאת הרבה יותר נמוך, לא ???
בהתחשב בכך שגם בשפעת רגילה יש המון נשאים לא ידועים, יוצא שיחסית לשפעת התמותה תשאר אותו הדבר.

טיגריס

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי DIP
לדעתי כל הסיפור כי בציבור החילוני לא ממהרים לדווח. ( אני מכיר סיפור)
ובציבור החרדי ממהרים לדווח.. אולי חולמיםם על המלון

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה