כמו - כ-מו

חיוכון

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מה המשמעות של המילה "כמו".
האם ה "כ" במילה היא חלק מהמילה, כלומר זו מילה שלימה שמתחילה באות כ' כדוגמת 'כרוב'.
או שמא (וכך יותר נראה) ה"כ" במילה היא כ' הדמיון. כדוגמת 'ימינו כצל עובר'. כצל - כמו צל. ואם כך כמו - כמו מו... --- האם יש מקור ומשמעות למילה "מו" ???
מצינו גם 'במו פיו' 'במו ידיו' , ובודאי ה'ב' אינה קשורה לגוף המילה... אז מה זה "מו" ??? והאם זה אותו "מו" של "כמו" ???

eden7115

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עיצוב ואדריכלות פנים

trew

מהמשתמשים המובילים!
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
D I G I T A L
מה שמזכיר לי את הפירוש מילה "בדיעבד"
בדאי = באם
עבד = עשה
ובגלל המילה שממשיכה באות "ע" (עבד) ה-"א" נעלמת

למען דעת

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נכתב ע"י חיוכון;392159:
מה המשמעות של המילה "כמו".
האם ה "כ" במילה היא חלק מהמילה, כלומר זו מילה שלימה שמתחילה באות כ' כדוגמת 'כרוב'.
או שמא (וכך יותר נראה) ה"כ" במילה היא כ' הדמיון. כדוגמת 'ימינו כצל עובר'. כצל - כמו צל. ואם כך כמו - כמו מו... --- האם יש מקור ומשמעות למילה "מו" ???
מצינו גם 'במו פיו' 'במו ידיו' , ובודאי ה'ב' אינה קשורה לגוף המילה... אז מה זה "מו" ??? והאם זה אותו "מו" של "כמו" ???

קרדיט: פורום נתיב

אושר

משתמש מקצוען
אני חסומה ב"ה לקישורים בתפוז, כך שאין לי מושג מה כתבו שם בנידון, אבל לעומת "במו" - ל"כמו" יש נטיות: כמוני, כמוך וכו', כך שהדעת נותנת שזו מלה לעצמה, כמו "בעד", שקשה להניח שהיא חיבור של ב' השימוש עם "עד".

רב טקסט

משתמש פעיל
עימוד ספרים
השערתי, ש-כמו וכן כמה שרשן מה, וב-כמו נשתנה לחולם כמו שנשתנה חולם כה לקמץ ב-איכה.
מה שקורים היום זהות היו קוראים עד לאחרונה מהות, והפירוש לזה מפני ש-זה היא התשובה על השאלה מה. ועל דרך זה המלה כמו היא כמו המלה כזה.

אושר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י רב טקסט;400018:
השערתי, ש-כמו וכן כמה שרשן מה, וב-כמו נשתנה לחולם כמו שנשתנה חולם כה לקמץ ב-איכה.
.
תנא דמסייע לדבריך: "כְּמה שנאמר" (הגדה של פסח)
מה שאתה טוען לגבי איכה, שזה בעצם הֶלְחֵם (חיבור) של שתי המלים: "אי" ו"כה" הוא מעניין מאוד - איפה ראית זאת? אני תמיד סברתי ש"איכה" היא צורה מוארכת של : "איך".

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  31  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה