כללי כמה מקבלת?

יפה_פה

משתמש פעיל
אני עבדתי במקום שהבוס היה דתי והייתי צריכה לעצב תפריט למסעדה עם בשר וחלב! הראתי את זה לבוס והוא אמר לי שלא נורא. שאלתי את הרב והוא אמר לי שאם הבוס אומר אני צריכה לעשות ואין בזה בעיה, זה על הבוס. אבל אפשר ללמוד מזה שאם מדובר בבוס דתי. קל וחומר שבוס חילוני-באיזה דברים זה יכול להגיע

sunshine

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י יפה_פה;519193:
אני עבדתי במקום שהבוס היה דתי והייתי צריכה לעצב תפריט למסעדה עם בשר וחלב! הראתי את זה לבוס והוא אמר לי שלא נורא. שאלתי את הרב והוא אמר לי שאם הבוס אומר אני צריכה לעשות ואין בזה בעיה, זה על הבוס. אבל אפשר ללמוד מזה שאם מדובר בבוס דתי. קל וחומר שבוס חילוני-באיזה דברים זה יכול להגיע
אבל העיצוב שלך ימשוך לקוחות, וזה כן תלוי בך... אלא אם כן את עושה עיצוב מזעזע שמבריח לקוחות...

אלי אלימלך

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
נכתב ע"י תוסס;519159:
וכל אלו שבדרך כלל נותנים יותר זה עיתונים בהקמה שעדיין לא מספיק יודעים תמחיר או עיתון שאין בו הרבה עבודה או אחד שמתכנן לפשוט רגל או יד.מה לעשות בעבודה קבועה תמיד השכר יותר נמוך בפרט כשמדובר במקצוע מאד רווי.
ב'לעניין' וב'קול הקריות' זה לא כך. והתוצאה נראית ברור בגרפיקה האיכותית שלהן.
(גי"נ הכותב קשור איכשהוא ל'לעניין')

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י eden7115;519102:
לעצם השאלה - כמה לוקחת גרפיקאית למקומון - אני אשית כבר לפני מס' שנים הבנתי שממש לא שווה לתמחר עבודה לפי שעה ולכן גם בהצעות עבודה כגון אלו אני דורשת (ומקבלת) שכר לפי עיצוב מקומון בודד.
החישוב שלי מתבסס על נסיון עבר - כמה זמן ייקח לי לעצב, בכמה כסף משתלם לי להתעסק עם העניין הזה וכו' וכמה כסף אני רוצה להכניס מהעבודה הזו לחודש. כמובן שנכנס איפשהו גם השיקול "שיהיה שווה למעסיק" אבל לגמרי לא על חשבוני.
זה מאוד שווה למי שעובדת מהר - כי באמת לא עניינו של המעסיק אם עשיתי עיתון שלם ב-8 שעות או ב-30 שעות - ולפי זה אם השכר שלי הוא 100 ש"ח לשעה או 25 ש"ח לשעה.
לדעתי האופציה הזו עדיפה גם למעסיק וגם לעובד - כי כך שניהם יודעים מהי ההוצאה/ההכנסה השבועית ובשבועות שלא עובדים לא מקבלים כסף, אבל יודעים את זה מראש ומתכוננים לזה מראש.
(כמובן שאם יש עיתון מוגדל אז התמחור גדל בהתאמה למחיר הראשוני ולמס' העמודים שהתווספו).

מבחינת המבט של כל מעסיק שהוא זה ממש לא נכון.
תתארי לך שאת סיימת לעצב מודעה, פנית לעיסוקיך, ופתאום עולה לך בראש רעיון הרבה יותר מוצלח. אם היית מקבלת לפי שעות, היית יושבת ועורכת מחדש. לך היה יותר כסף, למעסיק היה שוה יותר - כי המודעה יותר מוצלחת, וכולם היו מרוצים.
עכשיו - את הרי לא תגשי בשעה 11.00 בלילה בלי תוספת מחיר, ובמיוחד אם יש איזה ילד שבוכה מכל סיבה שהיא וכדומה. והמעסיק שלך הפסיד.

צמרת

משתמש פעיל
D I G I T A L
מיכל123, ממש לא נכון!
אצלי זה הפוך, כשזה לפי שעה, אני יודעת שהבוס עוקב אחרי הדוח, ואח"כ יגיד לי 'וואו המודעה הזאת לקחה לך 3 שעות??? זה כבר מפסיד אותי...', וכשזה גלובלי, תמיד אני משקיעה הרבה יותר, ולא אכפת לי 'להתקשקש' קצת עד שיצא משהו מוצלח.

ayala

משתמש מקצוען
נכתב ע"י gilag1;518791:
יתכן שכך ואת מרגישה שם יותר טוב למרות שאני עבדתי עם חרדים והיחס היה מצוין ההכרת הטוב מעולה אני חושבת שמי שמשקיעה ומראה אכפתיות ואחריות בעבודה לא לעצב ולסיים אלה לבדוק שמרוצים מזה ואם לא לשמוע ולשפר אין סיבה שבוס לא יעריך אותה
מה שכן אצל הציבור שלנו הבעיה מתחילה מהלחץ וכשאדם לחוץ אז קשה להיות סובלנים והלחץ נובע מכך שבציבור החרדי חושבים הרבה על לחסוך במקום להבין שאם יוסיפו עוד כח אדם התפוקה תהיה פי 2 כי לעבוד בלחץ נמאס מהר וכן הלקוח מרגיש את הלחץ הלחץ פוגם הן בנותן והן במקבל וזו נראה לי הסיבה שאצלנו יותר קשה פעם עבדתי במקומון שהבוס הוסיף 50 דפים יותר והשאיר את אותו מספר הגרפיקאיות כי כך ירוויח יותר אך הוא לא הרוויח מזה...
מה שרציתי לאמר לך שאולי לך נחמד ויתכן שלעוד כמה אך אסור!!!בתכלית האיסור לעודד שם עבודה במיוחד בתחום הגרפיקה שבדר"כ זה אנשים עם כושר דיבור ושכנוע..(ושלא נדבר על הפרדה)ודי...ברמיזא ואני אומרת לך את זה לאחר שיחה עם מנהל פרסום גדול שלא אפרט את שמו שבעצמו אמר שאסור וזה מסוכן ושהוא בעצמו לא עובד דרך המשרד אלה בעקבות הסכנה שכר חדר ושוב הוא מפרסום מאד גדול
ואני חושבת שגם מי שמאד מפתה אותה מהרבה בחינות ומוותרת בשביל להשמר אפשר להתפלל באותו רגע ולאמר ויתרתי על משהו וקשה לי בזכות זה תן לי סיעתא דישמעיא במקום אחר
וזה בטוח עובד
בהצלחה
למען הסדר- לא ציינתי שבמקום הקודם עבדתי כגרפיקאית ועכשיו אני עובדת כפקידה, כך שבענייני גרפיקה וצניעות אין לי שום בעיות!! אבל אני לא באה להצטדק.
ועכשיו אענה לך. בעצם למעלה פירטת לי למה במקום חרדי היחס הוא פחות טוב. פשוט נתת את הסיבות, אבל התוצאה היא שהוא פחות נחמד ויותר מלחיץ, ולא משנה מה הסיבה. ולמה? כי בציבור שלנו פחות מעריכים פרנסה, פרנסה נתפס כמשהו מזולזל שאין להעמיק בו. אכן בפרנסה אין להעמיק ולהשקיע את עצמך, אבל הבעיה היא שאתה עושה עבודה בשביל מישהו, ואתה צריך לעשות אותה על הצד הטוב ביותר, מתוך מוסריות. איך זה מסתדר שהבוס החרדי והצדיק מזרז או מה שלא יהיה, איך זה מסתדר עם ההלכה?? הרי אמרו לנו ש"בין אדם לחברו" זה כמו אש!! ואגב, אנחנו כציבור החרדי בארץ לא נפרדים מהציבור החילוני, אנחנו חיים בתוכם. ואחרי כ"כ הרבה סינונים שעשיתי לא לעבוד במקום איקס או במקום כזה או אחר בגלל שכל דבר לא הסתדר עם ההלכה, וכבר המוווווווון זמן לא אומר כמה שחפשתי עבודה- ואין, אז אין. מה אני אמורה לעשות? לעבור לב"ב? לי-ם? לא, אני לא גרה שם. אז מה ימליצו לי כל המתחסדים? עבודה זה עבודה, כל מקום עומד בפני עצמו ויש לראות כמה האנשים שם הגונים וזהו. נא לא לעשות הכללות גורפות כאלה. אה, אתה מוזמן לחזור לטקסט לא מושחר.
אם הציבור שלנו היה מאורגן יותר עם מקומות עבודה, ועוד לגרפיקאיות שהשוק מוצף.. אבל כפי עיניכם הרואות היום, אין מה לדבר בכיוון הזה..

גרפיקהil

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עדיין לא הבנתי מה הפחד הגדול שלכם מהגרפאיות המתחילות שלוקחות מחיר אפס,

יש את אלו ש"אבא קנה לנו מחשב שיהיה מה לעשות בחופש".
האם מגיע להם יותר משכר מינימום?

מצד שני, האם אלו שזקוקים לגרפיקה רצינית יקחו את אלו? קרוב לוודאי שלא!
עסק / מוסד / או כל דבר אחר שמכבד את עצמו יקח גרפיקאי ראוי שאכן מבצע את עבודתו כראוי ושכרו בצדו.

בינינו, מי שמכיר ביכולות שלו, ויש לו בטחון במקצועיות שלו, לא יקח את המחירים האלו,
לא כך?;)

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י גרפיקהil;519306:
עדיין לא הבנתי מה הפחד הגדול שלכם מהגרפאיות המתחילות שלוקחות מחיר אפס,

את בטוחה שקראת הכל בלי לדלג?

אושר

משתמש מקצוען
נכתב ע"י mig;518521:
זה נורמלי ביותר לומר שבחודשים ראשונים השכר X ואפילו לתכנן מראש את ההעלאה המדורגת כאשר ההתחלה היא מנמוך מאד, במיוחד למתחילה.

אבל הבעיה שהסמפטום אינו רק בגרפיקה, דודתי עובדת כמזכירה בכירה במוסד (שמפאת כבודו לא אזכיר את שמו) במשך כעשור כאשר שכרה אולי כשקל שתיים מעל שכר מינימום!
כמוכן, היא עדיין מקבלת לפי שעה (דבר זה אינו חוקי לכשעצמו) כאשר בתשרי וניסן שיש פחות שעות היא יכולה לקבל כ- 1000 ש"ח!!! (והיא אמא ל-9!)
והיא, שותקת.

ואנחנו שותקות.

כל עוד מקבלים את המשכורת בזמן ולא חמישה חודשים אחרי, אז ב"ה!!!
לא?
המצב הזה לא מוכר וידוע?
ומה אפשר לעשות, לצעוק?
או כמו ששר בשעתו יהודה גלנץ- רק לצעוק אל ה':)

gilag1

משתמש צעיר
נכתב ע"י ayala;519299:
למען הסדר- לא ציינתי שבמקום הקודם עבדתי כגרפיקאית ועכשיו אני עובדת כפקידה, כך שבענייני גרפיקה וצניעות אין לי שום בעיות!! אבל אני לא באה להצטדק.
ועכשיו אענה לך. בעצם למעלה פירטת לי למה במקום חרדי היחס הוא פחות טוב. פשוט נתת את הסיבות, אבל התוצאה היא שהוא פחות נחמד ויותר מלחיץ, ולא משנה מה הסיבה. ולמה? כי בציבור שלנו פחות מעריכים פרנסה, פרנסה נתפס כמשהו מזולזל שאין להעמיק בו. אכן בפרנסה אין להעמיק ולהשקיע את עצמך, אבל הבעיה היא שאתה עושה עבודה בשביל מישהו, ואתה צריך לעשות אותה על הצד הטוב ביותר, מתוך מוסריות. איך זה מסתדר שהבוס החרדי והצדיק מזרז או מה שלא יהיה, איך זה מסתדר עם ההלכה?? הרי אמרו לנו ש"בין אדם לחברו" זה כמו אש!! ואגב, אנחנו כציבור החרדי בארץ לא נפרדים מהציבור החילוני, אנחנו חיים בתוכם. ואחרי כ"כ הרבה סינונים שעשיתי לא לעבוד במקום איקס או במקום כזה או אחר בגלל שכל דבר לא הסתדר עם ההלכה, וכבר המוווווווון זמן לא אומר כמה שחפשתי עבודה- ואין, אז אין. מה אני אמורה לעשות? לעבור לב"ב? לי-ם? לא, אני לא גרה שם. אז מה ימליצו לי כל המתחסדים? עבודה זה עבודה, כל מקום עומד בפני עצמו ויש לראות כמה האנשים שם הגונים וזהו. נא לא לעשות הכללות גורפות כאלה. אה, אתה מוזמן לחזור לטקסט לא מושחר.
אם הציבור שלנו היה מאורגן יותר עם מקומות עבודה, ועוד לגרפיקאיות שהשוק מוצף.. אבל כפי עיניכם הרואות היום, אין מה לדבר בכיוון הזה..
אותי לא מענין העולם הבא של הבוס ...ואם הוא מתנהג לא בהתאם לחברה אליה הוא משתייך זה כואב אך זוהי בעיתו הבלעדית אני דואגת לעולם הבא שלי ולרוחניות של עצמי ולצורת החיים שאני רוצה לבנות וברור ומובן מאליו שעבודה עם בוס חרדי במקום חרדי התכנים שבה שונים הגדרים מובנים ואין מה להשוות
אין מה לאמר שמחפשים פרנסה זהו נסיון ענק וקושי עצום לעמוד מול פיתויים אך אני בטוחה שהשכר בהתאם!!!ונסיון כזה נראה לי עדיף מנסיון בבריאות או במשהו יותר קשה
ולו היית יודעת כמה לא עמדו בנסיון ואולי תקופה קיבלו כסף טוב כדי לפרנס את ביתם והיום אין להם את הבית לפרנס כי הוא נהרס......................................
אולי אני נשמעת קיצונית אך לצערינו זה קורה
בברכת פרנסנו בכבוד..בביזוי
בהתר..באיסור

ayala

משתמש מקצוען
נכתב ע"י gilag1;519446:
אותי לא מענין העולם הבא של הבוס ...ואם הוא מתנהג לא בהתאם לחברה אליה הוא משתייך זה כואב אך זוהי בעיתו הבלעדית אני דואגת לעולם הבא שלי ולרוחניות של עצמי ולצורת החיים שאני רוצה לבנות וברור ומובן מאליו שעבודה עם בוס חרדי במקום חרדי התכנים שבה שונים הגדרים מובנים ואין מה להשוות
אין מה לאמר שמחפשים פרנסה זהו נסיון ענק וקושי עצום לעמוד מול פיתויים אך אני בטוחה שהשכר בהתאם!!!ונסיון כזה נראה לי עדיף מנסיון בבריאות או במשהו יותר קשה
ולו היית יודעת כמה לא עמדו בנסיון ואולי תקופה קיבלו כסף טוב כדי לפרנס את ביתם והיום אין להם את הבית לפרנס כי הוא נהרס......................................
בהתר..באיסור
את בהחלט קיצונית ולא מציאותית גם בכלל. שנתיים לחפש עבודה נשמע לך נורמלי? אני גרה בעיר חילונית ואני אומרת לך שאין כאן אופציה למקום חרדי. אין כאן עם מי לדבר, כזאת אטימות אזניים כבר מזמן לא ראיתי. יופי לך. ואמרתי לך כבר שכל מקום צריך לראות בנפרד מה קורה שם, איך מדברים ומה קורה. ומה האופציה שאת נותנת לי? לא מצאתי עבודה במשך המון זמן, מה עושים? רעבים ללחם או אולי לצאת ולגנוב? עזבי, אל תעני לי, במילא אין פה עם מי לדבר. ואני גם לא מעוניינת לשמוע עוד. אם האמונה שלך חזקה, למה שהיא תיהרס במקום העבודה? זה שטויות. כל זה קורה רק בגלל שמלכתחילה אותו אדם לא ביסס את האמונה שלו בצורה טובה, אלא רק בצורה דוגמטית. הרמב"ם בעצמו אומר קודם לקבל את המסורת ואח"כ לחקור ולבסס את האמונה. כל השיטה של היום שמתנגדת שישאלו שאלות בסמינרים וכאלה פותחת פתח עצום לכל אלה שעוזבים את הדרך, כי האמונה שלהם לא מבוססת אז ברגע שיש את הפיתוי הכי קטן הם עוזבים. ככה זה כשמקבלים את הדת בצורה דוגמטית, ללא הבנה עמוקה, ללא חקירה לעומק.
וכבר אמרתי, כל מקום עבודה צריך לראות מה קורה שם, איך האנשים מתנהגים, איך הם מדברים. מקום עבודה חרדי זה לוקסוס (מבחינה מסוימת של הדת) אבל זה לא משהו שהיה או יש תמיד. בא נראה אותך חיה באירופה, איפה שם תמצאי מקום עבודה חרדי? אני מזועזעת מהאטימות שלך. ומכל אלה שמצדיקים אותך ואת הדרך שלך.

mig

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עימוד ספרים
צילום מקצועי
נכתב ע"י gilag1;519446:
בהתר..באיסור

גברת יקרה,
אילה אמרה לך שאינה עובדת בגרפיקה, מנין את קובעת בבטחון שכזה שזו פרנסה באיסור? בדקת את הנתונים? לפעמים מקום חילוני כאשר הוא מתאים הוא מאד מאד מכבד את דרישות הדתיה בעניני צניעות וכד' יותר ממקום חרדי שיאמר לה "את באה ללמד אותנו"?, וכל אחד עושה שאלת חכם עפ"י נתוניו הוא!

אריה123

משתמש מקצוען
D I G I T A L
נכתב ע"י ayala;519751:
את בהחלט קיצונית ולא מציאותית גם בכלל. שנתיים לחפש עבודה נשמע לך נורמלי? אני גרה בעיר חילונית ואני אומרת לך שאין כאן אופציה למקום חרדי. אין כאן עם מי לדבר, כזאת אטימות אזניים כבר מזמן לא ראיתי. יופי לך. ואמרתי לך כבר שכל מקום צריך לראות בנפרד מה קורה שם, איך מדברים ומה קורה. ומה האופציה שאת נותנת לי? לא מצאתי עבודה במשך המון זמן, מה עושים? רעבים ללחם או אולי לצאת ולגנוב? עזבי, אל תעני לי, במילא אין פה עם מי לדבר. ואני גם לא מעוניינת לשמוע עוד. אם האמונה שלך חזקה, למה שהיא תיהרס במקום העבודה? זה שטויות. כל זה קורה רק בגלל שמלכתחילה אותו אדם לא ביסס את האמונה שלו בצורה טובה, אלא רק בצורה דוגמטית. הרמב"ם בעצמו אומר קודם לקבל את המסורת ואח"כ לחקור ולבסס את האמונה. כל השיטה של היום שמתנגדת שישאלו שאלות בסמינרים וכאלה פותחת פתח עצום לכל אלה שעוזבים את הדרך, כי האמונה שלהם לא מבוססת אז ברגע שיש את הפיתוי הכי קטן הם עוזבים. ככה זה כשמקבלים את הדת בצורה דוגמטית, ללא הבנה עמוקה, ללא חקירה לעומק.
וכבר אמרתי, כל מקום עבודה צריך לראות מה קורה שם, איך האנשים מתנהגים, איך הם מדברים. מקום עבודה חרדי זה לוקסוס (מבחינה מסוימת של הדת) אבל זה לא משהו שהיה או יש תמיד. בא נראה אותך חיה באירופה, איפה שם תמצאי מקום עבודה חרדי? אני מזועזעת מהאטימות שלך. ומכל אלה שמצדיקים אותך ואת הדרך שלך.

כל אחד צריך לדעת את מקומו.
בגדול, ההוראה של גדולי ישראל היא לא לעבוד במקום חילוני.
מי שגרה באיזור חילוני/ אין לה עבודה אחרת/ המשכורת במקום העבודה החילוני יותר גבוהה/ הבוס החרדי מעצבן/ וכו' וכו' יכול לשאול את רבותיו, ותמיד - אבל תמיד- רב טוב מוצא את הדרך הנכונה. וברכת השם היא תעשיר.

gilag1

משתמש צעיר
אילה
אני מתנצלת אם הבנת מדברי שאני אומרת משהו נגדך או אישית אליך
אני לא מכירה אותך וברור שלא מענין אותי מה כל אחד עושה כל אחד והשקפת החיים שלו והרבנים והיועצים שלו
יש מושג שנקרא החלפת דעות העלו כאן נושא לדיון וזכותי לאמר את שאני חושבת כתבתי דברים בכלליות בלי לחשוב על אף אחד אישית לא כתבתי אילה אל תלכי לעבוד במקום חילוני...כתבתי את דעתי בנושא כי מדבריך היה נראה שאת משכנעת גם אחרים שכדאי לעשות כן והיות שזה נהפך לנושא דיוני הוספתי את דעתי
את מתנצלת וכותבת אטימות אוזניים כאילו ואמרתי לך להפסיק לעבוד מה יש אז כתבתי השקפה שבעיני היא נכונה ובטוח שגם בעיניך רק בגלל המציאות היית צריכה לשנות בהצלחה לך זה לא קשור אלי ולא מענין אותי
וסתם לאמר לך בקשר למה שכתבת שזה מי שלא ביסס את השקפתו.. שאל יאמין אדם בעצמו...גם אדם שביסס את השקפתו ושמענו סיפורים על צדיקי עולם ..שנכשלו
מתנצלת שעניתי למרות בקשתך לא לענות כי הרגשתי מדבריך שכאב לך ממני וזה כואב לי
ד' יעזור לכולם פרנסה זה בכלל לא קל ואני לא חזקה כמוך לכן אני נשמרת יותר...
תצליחי

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  26  פעמים

לוח מודעות

למעלה