דרוש מידע כמה זמן מותר ליסוע עם רכב ללא טסט?

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
נגמר לנו הטסט לרכב ב30.7 כרגע אנחנו בחופש כך שאין לנו אפשרות ליסוע לעשות טסט לרכב
האם יש זמן (חודש- 3 חודשים...) שמותר ליסוע ללא טסט?
ואם עוצר אותי שוטר? (דוח- קנס- נקודות-)

או שבכלל אסור ליסוע אפילו לא יום אחד מעבר לתאריך?

זושא כץ

משתמש מקצוען
עבירת נהיגה ללא רישיון רכב מתקיימת כאשר נעשה שימוש ברכב, שרישיון הרכב שלו אינו בתוקף. המחוקק מתייחס לפרק הזמן שחלף מאז תאריך החידוש האחרון, בכדי לקבוע את חומרת העבירה. ככל שפרק הזמן שחלף מאז פקיעת הרישיון הוא ארוך יותר, כך נחשבת העבירה לחמורה יותר. הענישה הצפויה לנהג העובר על עבירה זו, נחלקת לשלושה:

• פקיעת תוקף הרישיון חלה לפני פחות מארבעה חודשים – במקרה כזה, הנהג צפוי לקבל קנס של ₪250 ועוד 6 נקודות תעבורה על פי שיטת הניקוד
  • פקיעת תוקף הרישיון חלה לפני 4 עד 12 חודשים – במקרה זה, הנהג יקבל קנס בגובה ₪1000 ועוד 6 נקודות תעבורה
  • פקיעת תוקף הרישיון חלה לפני פרק זמן ארוך יותר משנה – הנהג יזומן לדיון בבית המשפט ויוטלו עליו 6 נקודות תעבורה

ללי.ללי

לאי ללי (לשעבר)
מנוי פרימיום
מישהו אמר לי
שעד חודש אחרי זה 170 שח ללא נקודות?
נכון?

אבי קאהן

משתמש רשום
כאשר רישיון הרכב לא חודש פחות מארבעה חודשים קנס של ₪250 ועוד 6 נקודות

– 4 חודשים עד 12 חודשים –קנס בגובה ₪1000 ועוד 6 נקודות

– מעל שנה – הזמנה לבית משפט לתעבורה ו 6 נקודות ל- בעל הרכב.

element

משתמש מקצוען
הביטוח מכסה נסיעה ברכב ללא טסט?
זה אני יודעת בוודאות שכן.
בעלי עשה תאונה ללא טסט חודש והביטוח כיסה.
מעל חצי שנה יש סוכנים שאומרים שהביטוח לא מכסה, יש כאלו שאומרים שמעל שלושה חודשים, כך או כך פחות משלושה חודשים הביטוח בוודאות מכסה.

תאורת חרום

משתמש סופר מקצוען
פעם תפס אותי שוטר נוהג ברכב על נת"צ ועצר אותי ואז גילה שכבר חודשיים אין לרכב טסט, והרכב לא היה שלי ואמרתי לו שלא ידעתי וכו' וכו'.
בסוף קיבלתי רק דו"ח על נסיעה בנת"צ
בלי חיובים נוספים... ורק במלל של הדו"ח הוא ציין שנסעתי ללא טסט.

אם כן ההגיון אומר שאם לא תתגרו בשוטר, ובחוקים, אז השוטר לא יעצור אותכם.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  1  פעמים

לוח מודעות

למעלה