פונט כל מעצב אותיות והפרנקריהל שלו....

אליהו פריד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
צילום מקצועי
טקסט הדוגמא שבתוך ה-PDF.

האמרה "כל מעצב אותיות והפרנקריהל שלו" היא נכונה כיום כמעט ב-100%. תכירו לי מעצב אותיות (שחי כיום בכולופן) שלא עשה גרסה משלו לפונט פרנקריהל. מסטרפונט יש כמה, פונטביט יש כמה וכמה, אאא, שמואל סלע והגילדה. אפילו איתמר נתן עשה רסטורציה משלו לאות פרנקריהל בשם פרנקנתן. זה כאילו שיש תחרות סמוייה מי יוציא לאור גרסת פרנקריהל המוצלחת ביותר. The best version of FrankRuel
נו, אז אם כוווולם ... כל העולם ואשתו עושים גרסה לפרנקריהל, אז לא אנסה גם אני את כוחי??? אז לאחר כשני עשורים של נסיון בעיצוב גופנים, ניגשתי לעניין בדחלימו ורחימו.
לפני שניגשתי לעיצוב מחדש של האות פרנקריהל, קבעתי כמה קביעות. הראשונה בוודאי, שהיא צריכה להיות קריאה ברמה גבוהה מאוד. הקביעה השניה, שתמונת הטקסט תהיה אחידה ונקיה. והקביעה השלישית והחשובה מכל שתהיה זו באמת גרסה חדשה לאות פרנקריהל תוך שימור קפדני על המאפיינים הפרנקריליים שלה. לאחר תקופה של עבודה סיזיפית עליה ואין ספור הדפסות, הרי התוצאה לפניכם, אות פרנקריהל מהטובות והאיכותיות שקיימות כיום.
אני כנראה אוסיף לו גם משקל קל בינוני וכבד.

במאמר נפרד, אני מקווה לתאר את תהליך העבודה וקבלת ההחלטות.

צריך להדפיס כדי לבדוק את תפקוד האות

קבצים מצורפים

• FTPRO FrankRuel.pdf
    KB 55.8 · צפיות: 292

יענקי R

ספר יהלום - עימוד נוצץ ברמה אחרת
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עריכה תורנית
עריכה והפקת סרטים
התחדשות...
מזל טוב!

נשר גרף

משתמש סופר מקצוען
עיצוב גרפי
זה נראה נהדר
לגמרי!

ואם יתווספו אליו משקלים נוספים בעיקר כבדים יותר, כי בשביל טקסט רץ זה כבר מושלם, צריך בעיקר לכותרות מחץ ו/או לכותרות העיתונות החרדית, זה יהיה פשוט מעל ומעבר

יצחק ג.

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
עריכה תורנית
חדשות טובות בתחום הטקסט רץ.

hershy sh

עיצוב | מיתוג | פרסום
מנהל
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
פרסום וקופי
זה באמת נראה טוב ויפה.
כשרואים את הטקסט הנ"ל, רואים יותר 'יופי' מ'נדוש'...
חזק ואמץ.

hamefoar

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
נראה יפה מאד. נראה שזה יותר משהו בין משקל קל למשקל רגיל.
הייתי ממליץ במושב השין וחיבור הירכים אליו, הן המבנה הפנימי והן המבנה החיצוני, להיצמד יותר לפרנקריהל המקורי.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
עוד לא הדפסתי, אבל במבט מהמסך:
הנ' נראית לי מאולצת מאד, לא היה לי נוח לראות אותה זוקפת גב עם חגורה או רסן.
מִפתָּח הא' התחתון - אהבתי מאד. זה 'מריץ' לי את הקריאה בעין.
הע' - במשקל הדק - הגזע הימני - משהו בחלק התחתון שלו קצת עבה לי מדי בעין ולא מאוזן לי עם הענף השמאלי שלו.
מה שעוד הפריע והציק לי - השוא הריבועי. יש מצב לנסות אותו עם פינות מעוגלות? או שינוי אחר? איך שהוא עכשיו, זה... אין לי מילים, אבל זה מבריח אותי בלעדיהם.

אליהו פריד

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי DIP
עיצוב פונטים
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
צילום מקצועי
עוד לא הדפסתי, אבל במבט מהמסך:
הנ' נראית לי מאולצת מאד, לא היה לי נוח לראות אותה זוקפת גב עם חגורה או רסן.
מִפתָּח הא' התחתון - אהבתי מאד. זה 'מריץ' לי את הקריאה בעין.
הע' - במשקל הדק - הגזע הימני - משהו בחלק התחתון שלו קצת עבה לי מדי בעין ולא מאוזן לי עם הענף השמאלי שלו.
מה שעוד הפריע והציק לי - השוא הריבועי. יש מצב לנסות אותו עם פינות מעוגלות? או שינוי אחר? איך שהוא עכשיו, זה... אין לי מילים, אבל זה מבריח אותי בלעדיהם.
אות כתב ספר צריך להדפיס, בהדפסה הוא מקבל חזות אחרת.
השווא הריבועי זה שווא נע. הטקסט נמצא במצב של אבחנת שווא נע-נח קמץ רחב-קטן אוטומטי.
במצב רגיל (ללא האבחנה) השוואים הם עיגולים.

מושקי ברקו

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
צילום מקצועי
D I G I T A L
מהמם

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
אות כתב ספר צריך להדפיס, בהדפסה הוא מקבל חזות אחרת.
השווא הריבועי זה שווא נע. הטקסט נמצא במצב של אבחנת שווא נע-נח קמץ רחב-קטן אוטומטי.
במצב רגיל (ללא האבחנה) השוואים הם עיגולים.
אדפיס ואכתוב את התרשמותי לאחריה.

א-ירושלמית

מהמשתמשים המובילים!
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
איור וציור מקצועי
פרסום וקופי
UX UI
D I G I T A L
וואו. הדפסתי, זה עולם אחר!
אבל - המדפסת שלי די מזייפת, כך שלא אוכל ממש לנתח הכל לעצמי.

שלימות

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי DIP
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
רבי אליהו אתה תותח על!
אבל אתה חייב להוציא משהו יותר שמן בכמה סוגים, הייתי מגדיר את זה כקרוב ללייט ולא רגולר

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  16  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה