התייעצות כל היום את מנקה את המטבח? או שיש לך מטבח אפור פרקטי?

Rochit

משתמש מקצוען
לי יש מטבח שמנת מט, ושיש קיסר בגוון דומה בהיר.
את השיש אני כל היום מנקה, גם מקבל כתמים בלי סוף.
אבל הארונות לא רואים עליהם שום לכלוך, וגם מתנקה בשניה. לא האמנתי שהמט יותר קל לנקות מהמבריק, אבל לאמא שלי יש מבריק וכל נקודה בולטת מה שלא קורה אצלי.

ההדר שבהדר

משתמש מקצוען
עריכה תורנית
:eek:
איזה מטבח מהמם!!!!!
נראה פרקטי בטירוף, את מרגישה שלא?
מתלכך הרבה? קשה לניקוי?
הוא נראה סוף הדרך
באמת החלק המבריק פחות תופס ליכלוך, אבל המט כן וחשבנו שהמבריק יתפוס יותר לכלוך לכן שילבנו אותו רק קצת, אם היינו יודעים שזה הפוך היינו עושים את המטבח מבריק

אסתיס

משתמש מקצוען
הויכוח שהיה לי שכנה...היא עשתה מטבח כהה ואני לבן.
אני טענתי שבלבן לפחות רואים איפה שמלוכלך ופשוט מנקים (ולא, לא מרגישה משועבדת, מתנקה בקלות ממש)
והיא טענה שבכהה לא רואים לכלוך.
אני טענתי שפשוט מתעלמים ממנו, כי הוא וודאי קיים... ;)
קיצר, זה היה ויכוח שלא נגמר, עד עצם היום הזה..:cool:

veredb

עיצוב ועריכה
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
הדמיות בתלת מימד
יש לי מטבח שמנת בהיר ומבריק ואנחנו משפחה גדולה בע"ה וכל היום מבשלים בלי הפסקה ולא חסר בלגן כשמבגר רעב מסתער על המטבח באמצע הלילה
קודם כל המטבח פתוח ונמצא אצלי באזור חשוך והחלפתי ממטבח כהה לבהיר וזה הוסיף המון אור
דבר שני מתנקה ממש בקלות כמעט לא רואים סימנים, מספיק לנקות יסודי מבריק פעם בחודש וזה נשמר. גם אם מתלכלך זה בקלי קלות מתנקה אפילו הקטנים שלי מעבירים סמרטוט
עושה מראה שיק ועדכני גם כשהבית לא הכי מסודר. תשקלי שוב אם שווה אפור. אולי תשלבי במקומות שהכי קשה לנקות אבל בהיר מאיר

דיתי

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
עיצוב גרפי
מה יותר פרקטי
הלבן או המוקה?
(כלומר על מה פחות רואים לכלוך?)
על שתיהם אותו דבר.. רק שאני דמיינתי לפני שעשיתי את המטבח את הדבר הבא:
כשאת נכנסת למטבח מה בוהק לך מול העינים הארונות למעלה או למטה על מה בולט טביעות האצבעות?
ולכן כשהגעתי למסקנה שלמטה פחות בולט הלכלוך עשיתי למטה לבן שבור מבריק, ולמעלה שיותר בולט טביעות אצבעות, עשיתי מוקה וכך המטבח שלי יצא פרקטי בחסדי שמים.

tzivi

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
והם בצבע לבן לא מבריק?
מה גורם שלא יראו את הלכלוך?

יש פה דעות סותרות והתבלבלתי לגמרי

לא מבריק
אבל יש לי חדר לבחורה שעשיתי פורמייקה מבריקה לבן עם שילוב אפור וכל הזמן רואים טביעות ידיים באזור הפתיחה של הארונות האלו ובשולחן שם
נס שזה של בחורה ולא חדר ילדים אבל גם שם אני כל יומיים עם ספריי וסמרטוט

tzivi

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
צילום מקצועי
עיצוב ואדריכלות פנים
כי את מנקה הרבה?
או כי דווקא על לבן לא נתפס לכלוך?

הבהרה
גם אם יש לי ארונות ודלתות כהות או בהירות או פרחוניות (: אני אנקה פעם בשבוע הכל זה לא משנה
אבל מבחינת נראות ולמי שלא מנקה כל שבוע אז לא רואים על זה כלום גם אם באמת מתלכלך

אני מנקה יסודי מאד ביום רביעי וחמישי את כל הדלתות משקופים בבית וכל הארונות מבחוץ ובמטבח קצת מבפנים
במוצ"ש אחרי הכילים אני עוברת שוב מבחוץ רק בארונות למטה על כל ארונות המטבח עם הידיות

chani2006

משתמש מקצוען
פורמייקה אפורה ושיש לבן. (האור קצת מתעתע בגוונים. זה הכל אפור) פרקטי מאד מאד.
את השיש בכל מקרה חשוב לנקות בתדירות גבוהה, וכשהוא לבן זה מאיר עיניים, והארונות... נו טוב.)
1607084409759.png

On control

משתמש פעיל
לא משנה אם רואים את הליכלוך, זה דבר שמרגישים באוויר.
חושבת שיהיה יותר קל לשנות הרגלי נקיון, פעם בשבוע ניגוב בארונות לא סוף העולם (הכי הרבה 10 דק') ביחס לזה שאת צריכה לחיות יום יום עם מטבח שגורם לאוירה מכבידה וחשוכה.
(ואפילו יותר קל להתרגל לנגב כתם ברגע היווצרו, לא יותר מדקה עבודה)

לדעתי תשני את כיוון החשיבה למטבח שיהיה לך קל לנקות ואז זה יגיע "תוך כדי" בכיף.
דוג', חומר גימור פורמייקה מתנקה בקלות, אפשר לקחת לבית דוגמיות מהנגר ולבדוק.
מיקום כלי עזר וכלי ניקיון במטבח, סוף גבוה לשיש.

הלכלוך קיים בכל מצב ומרגישים בו, השאלה מה הדרך הקלה והמהירה להיפטר או להימנע מימנו.

הפעלות בכיף

משתמש פעיל
הפקות ואירועים
אני מנקה יסודי מאד ביום רביעי וחמישי את כל הדלתות משקופים בבית וכל הארונות מבחוץ ובמטבח קצת מבפנים
במוצ"ש אחרי הכילים אני עוברת שוב מבחוץ רק בארונות למטה על כל ארונות המטבח עם הידיות
את עושה לי סחרחורת... מתי את מספיקה?
(ואפילו יותר קל להתרגל לנגב כתם ברגע היווצרו, לא יותר מדקה עבודה)
כן, רק שאם 3 קטנטנים צורחים, והתינוק רעב, והוא... שפך את השמן על הרצפה, ולו נפל בטעות וכו וכו'
אז קשה מאוד לנגב כתם מייד עם הווצרו

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה