כלכלה נבונה, סקרון ודיון פתוח

האם תתאמצו ותשקיעו 10% מההכנסות מכסף שלא מיותר עבורכם כלל, ובעצם יצור לכם חור באיזון החודשי?

• סה"כ מצביעים
    85

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
באופן עקרוני האם חיסכון לטווח ארוך הוא מבחינתכם מאסט, אחד מההוצאות שתמיד תפרישו לו בכל מקרה ולא משנה מצב האיזון בבנק.
וודאי שמשנה האיזון בבנק, אם למשל יש מינוס בבנק עם ריבית של 15% , ואני אחסוך ואקבל כל אחוז שהוא על ההשקעה זו טעות קריטית,
אבל כן, חסכון לטווח ארוך הוא מבחינתי חשוב מאד, ולכן ננסה ככל שאפשר לחסוך בכל מצב, בגבול הסביר, בלי להשתגע על זה.

נערך לאחרונה ב:

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
לא תמיד אפשר לצמצם, לכן לא נתתי פתרונות, רק מבקשת לוודא עד כמה אנשים יעשו כדי לחסוך.
אז אנסח את זה ככה: אם אפשר לצמצם , נעשה כל מאמץ , אם אי אפשר אני לא אכנס למינוס בשביל זה.

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
אם זה ייצוג חור בתקציב החודשי וכל חודש הבור יגדל השאלה צריכה להיות האם אתה מוכן להכנס לחובות בשביל השקעה שעוד כמה שנים תרוויח ותכסה את הבור פלוס עודף.
בשביל השקעה שעוד כמה שנים אולי תרוויח ותכסה את הבור ואולי פלוס עודף.

לדעתי ריבית של בנקים על מינוס היא גבוהה ממש, ולהתחיל ככה עסק זו התחלה די גרועה שמקטינה את הסיכונים שלו להצליח בהרבה,
בכל מקרה, להבנתי , מדובר בשאלה על השקעה יציבה - משמע זה לא עסק.
אני לא מכירה השקעה יציבה שנותנת ריאלי קבוע יותר מ6-8% כולל נדלן , ובכל מקרה השקעה במינוף (שזה בעצם להשקיע כסף לא שלך ) מסוכנת מאד , וכבר הופכת את ההשקעה להרבה פחות יציבה.

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
"ובעצם יצור לכם חור באיזון החודשי".
קודם כל אני "את"
ושנית אמרתי שזה יצור חור, (ותמצאו דרך לפתור את החור הזה...(
היה חשוב לי להדגיש שזה לא מכסף מיותר
כי כסף מיותר ברור שחוסכים, אין כאן שאלה

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
ושנית אמרתי שזה יצור חור, (ותמצאו דרך לפתור את החור הזה...(
אני מבינה למה את מתכוונת , אבל מהניסוח זה לא ברור.
מבחינתי אם יש דרך לפתור את החור זה לא חור, חור נוצר כשאין דרך לנתב כספים .

כספומילי

משתמש סופר מקצוען
מנהל קבוצה
פרסום וקופי
חור נוצר כי הוא חור שלא היה אתמול
וא"כ הרבה שלוחים למקום איך לפתור את זה...

אהבת עולם

משתמש סופר מקצוען
D I G I T A L
למה כולם מדברים על לצמצם
אפשר גם להגדיל הכנסות
א.לרוב האוכלוסיה זה ממש לא קל להגדיל הכנסות בקלות, והם עושים את מירב המאמצים כדי להכניס את המקסימום שהם יכולים.
אפשר תמיד להגדיל הכנסות על חשבון זמן פנוי, ואז זה כבר לא שווה , לדעתי.
ב. בדרך כלל כשההכנסה עולה רמת המחיה עולה בהתאם , נכון שאז יותר קל להצטמצם, אבל אם כבר להצטמצם אפשר כבר קודם.
ג. אני כמובן מדברת על רמת מחיה סבירה, שמספיקה לבסיס , כשאין צרכים בסיסיים (וכל אחד יגדיר את זה אחרת) קשה מאד להצטמצם.

מינוף

משתמש מקצוען
אוטומציה עסקית
א.לרוב האוכלוסיה זה ממש לא קל להגדיל הכנסות בקלות, והם עושים את מירב המאמצים כדי להכניס את המקסימום שהם יכולים.
אפשר תמיד להגדיל הכנסות על חשבון זמן פנוי, ואז זה כבר לא שווה , לדעתי.
ב. בדרך כלל כשההכנסה עולה רמת המחיה עולה בהתאם , נכון שאז יותר קל להצטמצם, אבל אם כבר להצטמצם אפשר כבר קודם.
ג. אני כמובן מדברת על רמת מחיה סבירה, שמספיקה לבסיס , כשאין צרכים בסיסיים (וכל אחד יגדיר את זה אחרת) קשה מאד להצטמצם.

זה נכון
אבל להצטמצם, זה תלוי בגובה ההכנסה
לדוגמא זוג עם 2 ילדים שמכניסים 8000 לחודש, וגומרים את החודש על השקל, א"א להגיד להם תצטמצמו !
אם ההכנסות גבוהות, ומשלמים כספים על דברים מיותרים זה, שייך להצטמצם

מנסיוני כשיש רשימה מסודרת כל חודש כמה ההכנסות כמה הוצאות, הרבה יותר קל לעקוב אחרי הוצאות מיותרות, וגם כשהכל מסודר ויודעים שאם נעבוד עוד שעה ביום ויהיה לנו עוד 1,000 בחודש להשקעה/חיסכון הרבה יותר קל, מאשר כשכל הכסף בלגן אחד גדול וגם אם יעבדו עוד זה יכנס ישר לבור האשראי וכדומה

יאן

משתמש סופר מקצוען
כתיבה ספרותית
מנסיוני כשיש רשימה מסודרת כל חודש כמה ההכנסות כמה הוצאות, הרבה יותר קל לעקוב אחרי הוצאות מיותרות, וגם כשהכל מסודר ויודעים שאם נעבוד עוד שעה ביום ויהיה לנו עוד 1,000 בחודש להשקעה/חיסכון הרבה יותר קל, מאשר כשכל הכסף בלגן אחד גדול וגם אם יעבדו עוד זה יכנס ישר לבור האשראי וכדומה

לכן שלב ראשון בניהול כלכלי זה רישום של כל שקל עד כמה שזה נשמע טרחני.

א. יש לך תמונה ברורה מול הפנים
ב. אתה מקבל פידבק חיובי על המקום בכל חיסכון קטן.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה