כלי נשיפה - תחזוקה ונקיון

נרשמתי לרגע קט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שלום לכל הנשפנים של הפורום. @מ. בלוי @16תווים @יוק ועוד...
רציתי לשאול ולהתייעץ בנוגע לתחזוקה של כלי נשיפה, כי ראיתי על זה כל מיני טיפים.
האם צריך לקפל את הכלי אחרי כל שימוש? או רק אם לא משתמשים בו זמן ממושך?
האם צריך כל פעם להוציא את העלה ולאחסן בפלסטיק שלו? [כך כתב מי שכתב, כדי שהעלה ישאר ישר או משהו].
ואיך יודעים אם צריך להחליף כריות? יש איזה סימן לזה?
אתם משמנים את המכניקה של הכלי? עם מה? כל כמה זמן?
אשמח לתשובות למי שיש 'תורה' בעניין...
תודה.

יוק

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
שלום לכל הנשפנים של הפורום. @מ. בלוי @16תווים @יוק ועוד...
רציתי לשאול ולהתייעץ בנוגע לתחזוקה של כלי נשיפה, כי ראיתי על זה כל מיני טיפים.
האם צריך לקפל את הכלי אחרי כל שימוש? או רק אם לא משתמשים בו זמן ממושך?
האם צריך כל פעם להוציא את העלה ולאחסן בפלסטיק שלו? [כך כתב מי שכתב, כדי שהעלה ישאר ישר או משהו].
ואיך יודעים אם צריך להחליף כריות? יש איזה סימן לזה?
אתם משמנים את המכניקה של הכלי? עם מה? כל כמה זמן?
אשמח לתשובות למי שיש 'תורה' בעניין...
תודה.
יש משתמש בכינוי @o.v שמתמצא מאד

נערך לאחרונה ב:

נרשמתי לרגע קט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
יש משתמש בכינוי @o.v שמתמצא מאד
1701089413586.png

16תווים

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
שלום וברכה, אין צורך לפרק את הקלרינט אחרי כל שימוש , בסוף נגינה רציפה כדאי לקפל , אני פעם בחודש עושה ניקוי יסודי לכל הקלרינט חלק חלק , וכל יום אם אני מנגן בו אז אני מעביר את הסמרטוט עם החוט בקלרינט פעם אחת לא כולל הפיה וזה מספיק , אין צורך להכניס כל פעם את העלה לפלסטיק , אם אתה רוצה להחליף עלה אז כמובן להכניס כדי שהעלה לא יפגם ,אני לא משמן מכניקה , החלפת כריות זה משהו שעושים אחרי שנים ארוכות ,אם יש מכניקה טובה אין סיבה כ"כ להחליף כריות

מ. בלוי

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
עריכה תורנית
קלרינט מפלסטיק בעצם אין צורך לנקות כלל. אבל עדיף כדי שלא יצטברו נוזלים ויתקשו ובפעם הבאה שתנגן הם יצופו וישפיעו על הצליל.
אין צורך להחזיר את העלה לפלסטיק עם הוא מוגן ולא מתחכך בדפנות הקייס.
כדי לשמן צריך לפרק את הקלרינט, ואת זה בדר"כ לא עושים. אלא אם כן כבר פירקת לצורך אחר.
החלפת כריות/פדים,
דבר מומלץ לעשות כל כמה שנים.
אני עשיתי לאחרונה, די פשוט ומשפר את הכלי, במיוחד עם הכריות כבר מתקשות/מתפוררות/דולפות.
אפשר פשוט לקנות בעלי אקספרס פדים, (עדיף לקנות חבילה שכוללת את כל הסוגים של המידות, ולא רק סט של 18 פדים, מכיון שלפעמים מגלים שהמידות לא כ"כ תואמות - מניסיון).
איך להחליף - יש מלא סרטונים ביוטיוב.
מומלץ לשמן בסלייד (ווזלין וכדו') את השעמים שבחיבורים של הקלרינט מדי כמה פעמים.
ולגבי סקסופון, מאוד מומלץ לנקות כל פעם, וגם מדי פעם במטלית לחה ואחר כך ביבשה מבחוץ, ולא הכלי מעלה חלודה...
בהצלחה

נרשמתי לרגע קט

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
רבותי, האם קניתם פעם עלים מאליאקספרס? כאן למשל?
זה וונדורן אמיתי? כי זה ודאי יותר זול מכל הארץ.
מה אומרים?

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  0  פעמים

לוח מודעות

למעלה