מאמרים כלי העבודה שלי 2009

danielkatz

משתמש צעיר
D I G I T A L
בעקבות פרסום המאמר בבלוג שלי, הבאתי אותו גם כאן בשלמות.
כתיבת קוד

• Visual Studio 2008 SP1 – סביבת העבודה המרכזית שלי, כאן אני יכול לכתוב C#, Vb.Net, JavaScript, Xml, Html, Css ועוד, ולקבל פידבק בזמן אמת על איכות הקוד שלי. הSP1 משפר ביצועים ומאפשר חיבור לSql Server 2008.
  • Visual Studio 2010 Beta1 – איזהו חכם? - הרואה את הנולד. (F#, IronPython הנה אני בא.. בלנ"ד אסכם את כל החידושים של VS2010 במאמר נפרד לקראת שחרור Beta2)
  • Sql Server 2008 Express [חינמי] – שרת הנתונים המצוין מבית מיקרוסופט. הManagement Studion מאפשר לי לבנות מסדי נתונים במהירות, וכן לראות תכניות ביצוע (execution plan) עבור השאילתות שאני כותב ולייצא/להעלות את הנתונים לשרתים חיצוניים.
  • RegexBuddy – פשוט גדול מהחיים! התוכנה הופכת את חוויית הכתיבה של הביטויים הרגולריים מיגון לשמחה ומאבל ליום טוב. כולל אפשרויות יצירת קוד לפעולות בסיסיות עם Regex במספר שפות, וכן מאפשר דיבוג ויזואלי למדי.
Debugging

• ANTS Profiler – מכיל את כל הכלים לבחינת הביצועים של אפליקציה דוט-נטית. הדרך הקלה ביותר למציאת צווארי בקבוק (bottlenecks) ודליפות זכרון (memory leaks).
  • Fiddler2 [חינמי] – דיבאגר לפרוטוקול הHTTP. בגרסתו האחרונה תומך גם בFirefox, ע"י צירוף בין השניים מאפשר לראשונה לעשות דיבוג על השרת Cassini של Visual Studio ולא רק על הIIS!
  • Firebug [חופשי] – כלי הכל יכול מסדרת התוספים לFirefox. מצוין למניפולציות על CSS וקבלת התוצאות בזמן אמת.
  • AnfiniL's Sql Express Profiler [חופשי] – מאפשר "להקשיב" לכל השאילתות שמבוצעות על שרת Sql Server נתון. השימוש העיקרי הוא לראות את השאילתות המיוצרות ע"י ADO.NET וLinq to Sql.
שונות

• NET Reflector. [חינמי] – מציג קוד המקור (במספר שפות לבחירה) עבור הרכבות (Assembly) דוט-נטיות ומאפשר להתבונן במימוש הפנימי של מחלקות בBCL או בכל ספריה אחרת שלא עברה Obfuscation.
  • FileZilla FTP Client [חופשי] – לקוח FTP מצוין מבית Mozilla.
באינטרנט

• codeplex.com – במה פתוחה מאת מיקרוסופט המיועדת לשיתוף קוד, וניהול פרויקטים בקוד פתוח. כאן תמצאו מגוון קודים מועילים וטכנולוגיות מתפתחות ותוכלו להשתתף בהתהוותם. בcodeplex נולדו טכנולוגיות כמו: ASP.NET MVC, IronPyton, ASP.NET 4.0, ASP.NET AJAX ועוד.
  • code.google.com – פלטפורמה נוספת לניהול פרויקטים בקוד פתוח. האתר קליל ומהיר. ואני מצאתי אותו כנח ביותר לפתיחת פרויקטים משלי.
  • Google Code Search – כלי שימושי מאוד לחיפוש קודים מן המוכן. כמובן שצריך קודם לדעת מה אתה מחפש כדי למצוא.. אה כן, עוד שימוש מועיל הוא לדעת כל מה שמעצבן מתכנתים.
  • browsershots.org – אם עוד לא שמעתם את השאלה: "מה לא בדקת את האתר בMSIE 4.0?!" זה רק אומר שאתם מסתובבים בחברת אנשים נורמאליים ולא טומן בחובו שום הבטחות לעתיד. קיצר, באתר הזה תוכלו לראות צילומי מסך מהאתר שלכם במגוון דפדפנים ובמגוון מערכות הפעלה בחינם.
  • המרת קוד Vb.Net ל#C – בתחילת השנה עברתי מלכתוב בעיקר בvb.net לשימוש עיקרי ב#C, התהליך די פשוט, אבל מצאתי את עצמי תקוע עם מלא קוד שימושי שכתוב בvb.net וכדי להכניס אותו לתוך פרויקט חדש (ב#C) בלי ליצור מדי הרבה בלגן אני נדרש לתרגם אותו.. אז הנה כלי שעושה את העבודה (בשני הכיוונים) אוטומטית (ב99% מהמקרים)!
  • javascriptcompressor.com – מצמצם קוד JavaScript ע"י הסרה של מעברי שורה ורווחים מהקוד, מועיל במיוחד לדחיסת קוד סטטי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה