כיתות מקדמות, מתבטלות??

הוראה מתקנת

משתמש רשום
אשמח אם יש למישהי מידע בענין,
שמעתי שמועה שבתחילת שנה הבאה מתבטלות הכיתות המקדמות שיש בתוך מוסדות רגילים (לכה"פ בחלק מהרשתות), ובמקום זה כל תלמיד מתקשה יהיה זכאי למספר שעות שבועיות עם מורת שילוב.
האם מישהו שמע על זה?
מה בדיוק יהיה, ומדוע?
מה עם המורות היום של הכיתות המקדמות, הם יקבלו את שעות השילוב? אם כן, כמה ש"ש תקבל כל מורה.
מה עם הבייעות היום של הכיתות המקדמות?
אשמח למידע.

ריקי נמל

משתמש צעיר
שלום לך,
אכן יש מגמה במשרד החינוך לבטל את הכיתות המקדמות במסגרת תוכנית ההכלה. הרעיון הוא שבמקום ללמוד בתוך כיתה מקדמת, עבור כל ילד משולב, יקבל המנהל סל תקציב עבור התלמיד, כשמנהל יחליט מה לעשות למען הילד עם הכסף הזה.
האם זה באמת יצא לפועל? יתכן. תלוי גם באיזו עיר. לא נראה לי שבערים הגדולות זה כבר יצא לפועל בשנה הבאה.
שמעתי שבאחת הערים בארץ זה כבר מתבצע (אינני זוכרת איזו עיר. רעננה אולי?).
ולגבי המורות - מן הסתם זה תלוי בהסכמים עם כל מורה ותחת איזו בעלות היא עובדת. לא ידוע לי שיש לגבי זה הוראה גורפת.
הידע שלי אינו מוסמך. אני עובדת במקום בו יש כיתות שילוב.

ששל

משתמש מקצוען
במשרד החינוך זה עדיין לא התחיל
לדעתי אפשר להסיק מזה שלחינוך העצמאי זה לא יגיע ב5 שנים הקרובות.....

ששל

משתמש מקצוען
סייעות זה לא מטעם העירייה???
זה בעיה לפטר אותן ולהרע בתנאים ובטח ימצאו להן משרה כלשהי- במידה ויסגרו כיתות מקדמות.....

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלא

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד יְהוָה לֹא גָבַהּ לִבִּי וְלֹא רָמוּ עֵינַי וְלֹא הִלַּכְתִּי בִּגְדֹלוֹת וּבְנִפְלָאוֹת מִמֶּנִּי:ב אִם לֹא שִׁוִּיתִי וְדוֹמַמְתִּי נַפְשִׁי כְּגָמֻל עֲלֵי אִמּוֹ כַּגָּמֻל עָלַי נַפְשִׁי:ג יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה מֵעַתָּה וְעַד עוֹלָם:
נקרא  43  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה