מידע שימושי כיריים אינדוקציה

• פותח הנושא Deleted member 64624
  • פורסם בתאריך

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אתמול מוכר אחד אמר לי שבשביל אינדוקציה צריך סירים מיוחדים?
האם זה נכון? משהו עם מגנט?
או שזה הסירים הרגילים שיש היום ולא נירוסטה?
רב הסירים מהעשור האחרון מתאימים. מיעוט מהסירים החדשים והסירים הישנים לא מתאימים וצריך להחליף.

בכיוון הנכון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
רב הסירים מהעשור האחרון מתאימים. מיעוט מהסירים החדשים והסירים הישנים לא מתאימים וצריך להחליף.
לדעתי זה לא נכון

עברנו לאינדוקציה, והיינו צריכים להחליף את כל הסירים! שהיו לנו (וכולם מהשנים האחרונות)

בכל מקרה, מומלץ מאד, גם מבחינת יופי, ניקיון קל ברגע, שליטה מלאה בבישול. בישול מהיר יותר.

יש לנו אלקטרולוקס, אחרי בירורים מעמיקים עם הרבה חנויות שכולם אמרו שהבוש יקר יותר רק בגלל המיתוג, ואין הבדל באיכות.

לגבי משטח גמיש, אם אתם לא הולכים לבשל בסירי ענק, אין שום עניין להוסיף למשטח גמיש (המשטח גמיש עובד רק אם הסיר ממש גדול ונוגע ב2 נקודות נפרדות ורחוקות. זה ממש לא להניח את הסיר איפה שרוצים)

רחלללל

משתמש פעיל
לדעתי זה לא נכון

עברנו לאינדוקציה, והיינו צריכים להחליף את כל הסירים! שהיו לנו (וכולם מהשנים האחרונות)

בכל מקרה, מומלץ מאד, גם מבחינת יופי, ניקיון קל ברגע, שליטה מלאה בבישול. בישול מהיר יותר.

יש לנו אלקטרולוקס, אחרי בירורים מעמיקים עם הרבה חנויות שכולם אמרו שהבוש יקר יותר רק בגלל המיתוג, ואין הבדל באיכות.

לגבי משטח גמיש, אם אתם לא הולכים לבשל בסירי ענק, אין שום עניין להוסיף למשטח גמיש (המשטח גמיש עובד רק אם הסיר ממש גדול ונוגע ב2 נקודות נפרדות ורחוקות. זה ממש לא להניח את הסיר איפה שרוצים)
אז איזה סירים כן מתאימים לזה? סירים מיוחדים?

אסתר ר

משתמש פעיל
האם אפשר לבשל בשרי וחלבי על אותו אינדוקציה?
אין לי מקום על השיש החלבי לגז נפרד.
אז אניצריכה לוותר על אינדוקציה ולעשות גז רגיל?
אשמח לכל תשובה בענין
תודה רבה

רחלללל

משתמש פעיל
אשמח לכל תשובה בענין
תודה רבה
מה ההבדל? מה יכול להיות באינדוקציה שלא יהיה בגז רגיל? גם בגז רגיל מבשלים ביחד

בכיוון הנכון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
יש לכם מגנטים על המקרר עם "הובלות משה", "שנה טובה לאמא" , "הצדקה הכי טובה בשכונה"??

קחו אחד מהם שימו על תחתית הסיר מבחוץ.
אם זה נדבק-מתאים לאינדוקציה
אם לא-לא מתאים.

בכיוון הנכון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
אשמח לכל תשובה בענין
תודה רבה
למה שיהיה הבדל?

לכאורה זה יותר קל מגז רגיל מבחינת טרף.

ואגב, ראיתי הלכה מעניינת- א"א להגעיל כלים במים שרתחו על כיריים אינדוקציה כי זה לא נקרא אש אלא "תולדות אש/חמה"

חייצ'ו

משתמש פעיל
אשמח לכל תשובה בענין
תודה רבה
ככל הידוע לי אסור להשתמש באידוקציה לבשרי וחלבי (וגם פסח..)

mirimirimiri

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
הפקות ואירועים
עריכה והפקת סרטים
אני ביררתי ואמרו לי שמותר לבשל,
אבל כל מה שנופל על הכיריים טריפה.
ולגבי פסח שמים משטח סיליקון.

חייצ'ו

משתמש פעיל
מידיעה או מ"נראה לי"?
פעם ראשונה שאני שומע את זה
מידיעה.
אני לא בטוחה בהסבר שלי כי אני לא אהיה מספיק מדוייקת. אני יכולה לשאול את בעלי כשיחזור.
כך זה אצלנו ואצל עוד אנשים אחרים שאני מכירה.

שים לב שיש הבדל בין קרמיות חשמליות לאידוקציה.
רק אצל אידוקציה יש בעיה.

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
יש לכם מגנטים על המקרר עם "הובלות משה", "שנה טובה לאמא" , "הצדקה הכי טובה בשכונה"??

קחו אחד מהם שימו על תחתית הסיר מבחוץ.
אם זה נדבק-מתאים לאינדוקציה
אם לא-לא מתאים.
זה לא ממש, מניסיון שלי, הסירים שמתמגנטים אבל אין בתחתית שלהם סמל מתאים לאינדוקציה, עובדים פחות טוב עם האינדוקציה.
כך זה נראה
1626165710083.png

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
כל אחד ישאל רב, גם אני כשביררתי לגבי זה כולם היו נחרצים שאסור
אבל שאלנו רב, דווקא מאוד מחמיר שהייתי בטוחה שיגיד שאסור,
והוא דווקא טען שכיריים אינדוקציה פחות חמור מכיריים גז כי זה זכוכית שלא מתחממת, רק החלק שמתחת הסיר מתחמם.
צריך לנקות היטב בין בשרי לחלבי להקפיד שלא תהיה רטיבות.
הוא אמר גם שבכיריים של גז הוא עוד יותר היה ממליץ להפריד בין בשרי לחלבי, אבל במטבחים הקטנים שאין מקום- אפשר להסתדר עם זה.
בקיצור אל תקשיבו מבחינה הלכתית לכל מה שאומרים לכם פה אבל בהחלט חשוב שמעוררים פה לשאול רב בנושא
אני ביררתי ואמרו לי שמותר לבשל,
אבל כל מה שנופל על הכיריים טריפה.
ולגבי פסח שמים משטח סיליקון.
אגב למי שלא ידע, גם בכיריים של גז, כל מה שנופל על הכיריים זה טריפה,

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אנחנו גם בדקנו את הנושא מבחינה הלכתית.
יש בעיה אם יגלוש משהו חלבי רותח על המשטח זכוכית. אי אפשר להכשיר את זה.
הפתרון של זה זה משטח סיליקון עם שוליים לבישול חלבי שעלול לגלוש (נגיש לחביתה אין צורך להשתמש למרות שהמחבת חלבי)
כמו שאמרו פה תבררו עד הסוף ואל תעצרו ב"זה בעיה מבחינה הלכתית" כי יש פתרונות לכל דבר וחבל למנוע את כל הטוב הזה בשביל משפטים ערפיליים שלא בדוקים עד הסוף.
לפסח יש משטח סיליקון וזה מלכתחילה בלי להחזיק כיריים נוספות. תענוג.

חייצ'ו

משתמש פעיל
אנחנו גם בדקנו את הנושא מבחינה הלכתית.
יש בעיה אם יגלוש משהו חלבי רותח על המשטח זכוכית. אי אפשר להכשיר את זה.
הפתרון של זה זה משטח סיליקון עם שוליים לבישול חלבי שעלול לגלוש (נגיש לחביתה אין צורך להשתמש למרות שהמחבת חלבי)
כמו שאמרו פה תבררו עד הסוף ואל תעצרו ב"זה בעיה מבחינה הלכתית" כי יש פתרונות לכל דבר וחבל למנוע את כל הטוב הזה בשביל משפטים ערפיליים שלא בדוקים עד הסוף.
לפסח יש משטח סיליקון וזה מלכתחילה בלי להחזיק כיריים נוספות. תענוג.
נכון

בכיוון הנכון

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
כמעט כל הסירים. חבל להבהל. קניתי באיקאה, באמפריית החסד ובפרקטי. פשוט בחרתי סיר הפכתי לוודא שיש את הסמל וקניתי. סירים של סולם, פוד אפיל וגם חברות פשוטות. מלא מבחר.

מקרר

משתמש רשום
לי יש כירים אינדוקציה של אלקטרולוקס מרוצה מאאד גם מבחינת הנקיון וגם מבחינת הפונקציה של החום החזק שהוא מחמם ברגע אפילו יותר מהר מקומקום
ובקשר למתאם יש לי אותו גם לא מומלץ בכלל לוקח הרה זמן עד שזה מתחם, ומחמם את הסיר

אחת111

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
בחנות של סולתם אמרו לי שיש 2 סוגים: אינדוקציה ואינדוקציה מלאה
מוזר מאוד, יש סוג אחד של כיריים אינדוקציה, אז מה הענין סיר שמבשל טוב לעומת סיר שמבשל פחות טוב?
גם הסירים היום לא כל כך יקרים...

בנברקית

משתמש מקצוען
שאלה לגבי אינדוקציה
כרגע יש לי כיריים חשמליות שלוקח להם המון זמן להתקרר וזה ממש מפריע לי
האם אינדוקציה זה גם כך? או שברגע שאני מורידה מהאש זה כבר מתקרר?
אשמח לשמוע.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלב

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת זְכוֹר יְהוָה לְדָוִד אֵת כָּל עֻנּוֹתוֹ:ב אֲשֶׁר נִשְׁבַּע לַיהוָה נָדַר לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ג אִם אָבֹא בְּאֹהֶל בֵּיתִי אִם אֶעֱלֶה עַל עֶרֶשׂ יְצוּעָי:ד אִם אֶתֵּן שְׁנַת לְעֵינָי לְעַפְעַפַּי תְּנוּמָה:ה עַד אֶמְצָא מָקוֹם לַיהוָה מִשְׁכָּנוֹת לַאֲבִיר יַעֲקֹב:ו הִנֵּה שְׁמַעֲנוּהָ בְאֶפְרָתָה מְצָאנוּהָ בִּשְׂדֵי יָעַר:ז נָבוֹאָה לְמִשְׁכְּנוֹתָיו נִשְׁתַּחֲוֶה לַהֲדֹם רַגְלָיו:ח קוּמָה יְהוָה לִמְנוּחָתֶךָ אַתָּה וַאֲרוֹן עֻזֶּךָ:ט כֹּהֲנֶיךָ יִלְבְּשׁוּ צֶדֶק וַחֲסִידֶיךָ יְרַנֵּנוּ:י בַּעֲבוּר דָּוִד עַבְדֶּךָ אַל תָּשֵׁב פְּנֵי מְשִׁיחֶךָ:יא נִשְׁבַּע יְהוָה לְדָוִד אֱמֶת לֹא יָשׁוּב מִמֶּנָּה מִפְּרִי בִטְנְךָ אָשִׁית לְכִסֵּא לָךְ:יב אִם יִשְׁמְרוּ בָנֶיךָ בְּרִיתִי וְעֵדֹתִי זוֹ אֲלַמְּדֵם גַּם בְּנֵיהֶם עֲדֵי עַד יֵשְׁבוּ לְכִסֵּא לָךְ:יג כִּי בָחַר יְהוָה בְּצִיּוֹן אִוָּהּ לְמוֹשָׁב לוֹ:יד זֹאת מְנוּחָתִי עֲדֵי עַד פֹּה אֵשֵׁב כִּי אִוִּתִיהָ:טו צֵידָהּ בָּרֵךְ אֲבָרֵךְ אֶבְיוֹנֶיהָ אַשְׂבִּיעַ לָחֶם:טז וְכֹהֲנֶיהָ אַלְבִּישׁ יֶשַׁע וַחֲסִידֶיהָ רַנֵּן יְרַנֵּנוּ:יז שָׁם אַצְמִיחַ קֶרֶן לְדָוִד עָרַכְתִּי נֵר לִמְשִׁיחִי:יח אוֹיְבָיו אַלְבִּישׁ בֹּשֶׁת וְעָלָיו יָצִיץ נִזְרוֹ:
נקרא  28  פעמים

אתגר AI

תקווה לעתיד טוב יותר • אתגר 17

לוח מודעות

למעלה