התייעצות כיבוד הורים עד איפה?

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לאיזה סוג תשובות את מצפה?
שכשאי אפשר אז לא יוצאים. אז למה צריך לכתוב? כל אחד יודע מתי הוא הגיע לקצה וזה בלתי אפשרי. וצריך לתת דוג' מאד מפורטת כדי לקבל תמיכה שזה בסדר ולא נורא שאכזבת את ההורים שלך כי היית במצב שבאמת בלתי אפשרי לכבד אותם.
כל עוד זה לא רמת השאלה, התשובה תהיה כמו של המורה בכתה ז' שמצות כבוד הורים אין לה שיעור. כי זו האמת.
כמו שאמרת כולנו מכירים את אלו שיצאו מהעבודה, באמצע ההשכבה, מארוע ומבילוי. וכו' וכו' כיד הדמיון הטובה (כי לחלוטין כל התשובות נכונות). כדי לכבד את הוריהם.
זו המציאות האידיאלית. אתה לא יכולה לחיות איתה תחיה איך שאתה כן מסוגל. אבל איך החברה בפרוג יכולים לעזור??
אני מצפה ממי שכתבה שברור שיוצאים מהעבודה כשההורים מבקשים הקפצה, שתכתוב איך בדיוק זה מסתדר עם חיי המעשה, זה הכל. וכששאלתי קיבלתי תשובה שאם היו מכבדים יותר לא היו מגיעים למינוס. זה עלבון לאינטלגנציה ומשאיר את ההצהרות האלו ברמת הסיסמאות הלא אפשריות ולא נכונות.

כמו כן, חוסר ההבנה שסיטואציות כאלו מאיימות על שלום הבית ועל ההתנהלות התקינה מסוכנת. המחשבה שבכל מקרה חייבים לקפוץ לרשות ההורים גם כשהבית והמשפחה הגרעינית נפגעים מזה, רק מעצימה את גודל הנזק ואת הסיכון לשלום הבית.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אני מצפה ממי שכתבה שברור שיוצאים מהעבודה כשההורים מבקשים הקפצה, שתכתוב איך בדיוק זה מסתדר עם חיי המעשה, זה הכל. וכששאלתי קיבלתי תשובה שאם היו מכבדים יותר לא היו מגיעים למינוס. זה עלבון לאינטלגנציה ומשאיר את ההצהרות האלו ברמת הסיסמאות הלא אפשריות ולא נכונות.
איך יוצאים לילד כל פעם שהגננת מתקשרת?
זה מאד דומה...
באופן טבעי כשנדרש סיוע אינטנסיבי להורים זה כשהילדים קצת פחות קטנים. יש כאלו שמתמודדות עם שתי הדברים יחד וזה באמת מאד קשה.מה יש לאמר.
אני עובדת עם אנשים בחתך גיל קצת יותר מבוגר ממני. יום אני בבית עם הקטנים, ויום הם בבית עם ההורים. זה מאד דומה.

דוד1234

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
מסיפור של חבר קרוב מאוד...
אבא שלו דופק אצלו ערב אחד ומבקש לישון לילה אצלו כי אמא שלו שלחה אותו מהבית... הלילה אחד ממשיך ללילה ועוד לילה ונמשך שלוש שנים!!!
בית עם חמשה ילדים שאיש מבוגר נכנס לתוכו וישן בסלון!!!.
החבר שלי מספר שמה שקרע אותו זה ההתמודדות עם תגובות הסביבה אצל אחד הוא צדיקקק ואצל השני הוא פשוט מנוצל והשלישי בכלל חושב שהוא הזוי.

אז נכון שלפעמים תשועה ברוב יועץ אבל במקרים מהסוג הזה פשוט תתיעצו עם מישהו שאתם סומכים עליו, שישמע את הסיפור, הניאונסים, והדקויות. ועם האמת הפנימית שלכם.
בהצלחה!!!

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
איך יוצאים לילד כל פעם שהגננת מתקשרת?
זה מאד דומה...
באופן טבעי כשנדרש סיוע אינטנסיבי להורים זה כשהילדים קצת פחות קטנים. יש כאלו שמתמודדות עם שתי הדברים יחד וזה באמת מאד קשה.מה יש לאמר.
אני עובדת עם אנשים בחתך גיל קצת יותר מבוגר ממני. יום אני בבית עם הקטנים, ויום הם בבית עם ההורים. זה מאד דומה.
אפשר להבין שזה מורכב. שזה לא קשור לעד כמה אתה מכבד הורים, יש מחויבויות נוספות. שלא תמיד מה שנכון זה לקפוץ ולנסוע כי אבא רוצה. שיש עוד שיקולים כמו שלום בית, מצב כלכלי ומצב רוחני. לכתוב ש"ברור שיוצאים מהעבודה בכל פעם, מה רק אני כזו"? זה ילדותי, מתנשא ומנותק מהמציאות.
ואגב, גם כשילד חולה זה סיפור מההפטרה, ועושים שמיניות באויר, ולוקחים ביביסיטר בתשלום כדי לא להפסיד עבודה. אם מדובר על הורה במצב של פיקוח נפש אז כן, אין ברירה. כשמדובר על הורה שמבקש הקפצה כי לך יש רכב ולו אין ולא בא לו לקחת מונית- זה הרבה פחות מוצדק וצריך לחשוב טוב מה המניע להיענות לכל בקשה כזו.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
אפשר להבין שזה מורכב. שזה לא קשור לעד כמה אתה מכבד הורים, יש מחויבויות נוספות. שלא תמיד מה שנכון זה לקפוץ ולנסוע כי אבא רוצה. שיש עוד שיקולים כמו שלום בית, מצב כלכלי ומצב רוחני. לכתוב ש"ברור שיוצאים מהעבודה בכל פעם, מה רק אני כזו"? זה ילדותי, מתנשא ומנותק מהמציאות.
ואגב, גם כשילד חולה זה סיפור מההפטרה, ועושים שמיניות באויר, ולוקחים ביביסיטר בתשלום כדי לא להפסיד עבודה. אם מדובר על הורה במצב של פיקוח נפש אז כן, אין ברירה. כשמדובר על הורה שמבקש הקפצה כי לך יש רכב ולו אין ולא בא לו לקחת מונית- זה הרבה פחות מוצדק וצריך לחשוב טוב מה המניע להיענות לכל בקשה כזו.
למה כשזה ילד ברור לך השמניות באויר. ואצל הורים רק אם זה פיקוח נפש.
זה כתוב בתורה החלוקה הזו?

עפולה

משתמש מקצוען
חבל על הויכוח. פשוט תספרי לנו איך את נוהגת.

כמה פעמים בשבוע האחרון לקחת את ההורים שלך ברכב, ובאיזה סיטואציה זה היה [אמצע עבודה/אמצע שנת לילה/ אמצע מנוחת צהריים/אמצע השכבת הילדים/ אמצע בילוי במסעדה וכו' וכו'].

גלבוע

משתמש סופר מקצוען
אצל ילד חולה עושים שמיניות באויר, אצל הורה חולה גם כן. (וזה מצב מאד מורכב, אכן.)

אצל ילד בריא מגבילים בהחלט את מספר היציאות מהעבודה בשבילו...
מכירה הורה נורמלי שיצא מהעבודה בשביל להקפיץ את הילד שלו במקום מונית?

(ונ.ב. האשכול הזה גורם לי להודות להשם על ההורים הנורמליים שלנו, ולהודות גם להם עצמם...)

ELFISH

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
לילד אני אחראית מבחינה הלכתית וחוקית ואסור לי להשאיר אותו ללא השגחה. לכן אני אקנה שירותי ביביסיטר בתשלום ככל האפשר ואשאר איתו רק במצב של אין ברירה כי אם לא, אני נושאת באחריות פלילית והלכתית.
להורה שזקוק שישהו פיזית לידו בגלל פיקוח נפש הולכים גם במחיר של לאבד עבודה ואולי גם לאבד את הזוגיות והבית, צריך לשאול רב.
הורה שמבקש שירותי הסעה שאפשר לקנות בתשלום- אני אקנה לו שירותי הסעה בתשלום ואזמין לו מונית.

nori

משתמש מקצוען
עיצוב ואדריכלות פנים
חבל על הויכוח. פשוט תספרי לנו איך את נוהגת.

כמה פעמים בשבוע האחרון לקחת את ההורים שלך ברכב, ובאיזה סיטואציה זה היה [אמצע עבודה/אמצע שנת לילה/ אמצע מנוחת צהריים/אמצע השכבת הילדים/ אמצע בילוי במסעדה וכו' וכו'].
ואם אני לא נוהגת? ואם ההורים שלי גרים בחול? ואם אני בכלל לא עובדת?
ממש מגוחך לפתוח דיון בפורם ציבורי ולשמוע תגובות רק מאנשים שעברו את הסיטואציה הזו. השבוע.
אגב אפילו פותח האשכול לא צייר מציאות כזו קיצונית של הורה שכמה פעמים בשבוע באמצע העבודה באמצע ההשכבה וכו' כמו שאת מציירת. אז סתם לדון היפוטטית, על שאלה שאולי לא קרתה לאף אחד באמת מיותר.
התכונתי שצריך לכבד הורים גם כשזה קשה. ואגב כך צריך לעשות גם אם אני לא נוהגת כך. כך שלחלוטין אין קשר בין מה שעבר עלי השבוע לבין מה שכתבתי.

משבצת 2

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מה שברור שאם עושים את זה ממרמור ובכעס זה ההיפך מכיבוד הורים.
כיבוד הורים זה גם לכבד ולא רק לעשות....
אני יודעת על מישהי שההורים שלה היו "לווים" ממנה כסף ולא בדיוק מחזירים
וזה כמובן גרם אצלה להרבה מרמור וכעס.
ורב הורה לה שלא תלווה להם עד שהיא תצליח לעשות את זה בלב שלם ובשמחה.
עד אז זה ההיפך מכיבוד הורים.

אמא ועוד..

משתמש מקצוען
לא מביעה דעה כרגע לעצם השאלה, כי היא באמת מורכבת מהרבה פרטים שלא ידועים כאן.
רק מזכירה לכל מי שכותבת על מסירות טוטאלית ללא גבולות, את הפסוק 'על כן יעזוב איש את אביו ואת אימו'...
גם זה קיים בתורה שלנו.
מתי יעזוב? מתי יכבד? נו, טוב שיש את מי לשאול...
(רמז- לא את כ'ק פרוג..)

אסתטיקה

משתמש מקצוען
הדבר היחיד שניתן לעשות, זה לרשום ברור, איך אנחנו לא נתנהג לילדים.
סיכמתי עם חברה שלי, שבעוד 20 שנה, נזכיר את הסיטואציות המעצבנות עם ההורים / השוויגער אחת לשניה, כשנתלונן אנחנו על ילדינו / כלתנו...
מעולה.
אבל קחי בחשבון שקרוב לוודאי שתייצרי סיטואציות מעצבנות חדשות, שילדיך יסכמו עם חבריהם שאותם יזכירו זל"ז בעוד 40 שנה.

ר מ

משתמש מקצוען
בנושא של כיבוד הורים זה לא שחור ולבן כמו שמציגים את זה.
צריך לשאול רב.
לפותח האשכול- אני מכירה רב מבית ההוראה של הרב משה שאול קליין, שגם למד טיפול רגשי, ומתמצא מאוד בהלכות האלה.
אם תרצו את השם כדי להתיעץ אפשר בפרטי.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קל

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת מִמַּעֲמַקִּים קְרָאתִיךָ יְהוָה:ב אֲדֹנָי שִׁמְעָה בְקוֹלִי תִּהְיֶינָה אָזְנֶיךָ קַשֻּׁבוֹת לְקוֹל תַּחֲנוּנָי:ג אִם עֲוֹנוֹת תִּשְׁמָר יָהּ אֲדֹנָי מִי יַעֲמֹד:ד כִּי עִמְּךָ הַסְּלִיחָה לְמַעַן תִּוָּרֵא:ה קִוִּיתִי יְהוָה קִוְּתָה נַפְשִׁי וְלִדְבָרוֹ הוֹחָלְתִּי:ו נַפְשִׁי לַאדֹנָי מִשֹּׁמְרִים לַבֹּקֶר שֹׁמְרִים לַבֹּקֶר:ז יַחֵל יִשְׂרָאֵל אֶל יְהוָה כִּי עִם יְהוָה הַחֶסֶד וְהַרְבֵּה עִמּוֹ פְדוּת:ח וְהוּא יִפְדֶּה אֶת יִשְׂרָאֵל מִכֹּל עֲוֹנֹתָיו:
נקרא  41  פעמים

אתגר AI

ממה זה עשוי...? • אתגר 16

לוח מודעות

למעלה