כאן מנתחים מוזיקה בכיף

מצב
הנושא נעול.

בן ציון יקר

משתמש פעיל
מוזיקה ונגינה
אולי תחלקו עלי אבל 2 השירים של משה פלד בתחרות ואילו ופליאה מוכיחים שיש עדיין אנשים שמבינים במוסיקה אפשר להתווכח אם יש לו קול טוב והאם ישירו את זה בזיץ וכו' אבל מבחינה מוסיקלית טהורה 2 השירים הם לחן במלוא מובן המילה!!
הוא חבר בפרוג הנה הקישור
לכל המבקשים - קרב יום | משה פלד - להורדה
אגב יש כבר 20.000 צפיות מדהים ליוצר חדש!!!
נאחל לו בהצלחה!
מי שיכול להעלות לכאן את ואילו
הנה קישור לפליאהעוד שיר שלו קרב יום
עוד שיר הוא שמע
תגידו ...
השיר קרב יום לא מזכיר לכם את 'קנא לשמך' של יוסי גרין בביצוע של הלפגוט??

כוכב נוגה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
קטע מתוך שיר חדש של מרדכי שפירא השלום, הזוי עד כמה זה אחד על אחד כמו השיר דספסיטו של עמרם אדר.
יש מלא כאלה התנגשויות, אבל עד כדי כך...
שמעו ותגידו

קבצים מצורפים

• השלום.mp3
    KB 465.9 · צפיות: 76

אחת מנשר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אבל במחילה כל אלו שידברו פה על הרמה של המוזיקה שיורדת
על ה'מלך שנפל...' על על 'העני שלקח את הכתר....' על מה שהעם רוצה... וכו'

אני חושבת שכל הבעיה מתחילה מיזה זה שהיום הזמר מוציא שיר כי הוא רוצה 'כבוד' רוצה 'כסף' רוצה להיות 'בקדמת הבמה', רוצה' שידברו עליו' רוצה 'שישירו אותו' בחתונות רוצה שהוא 'יהיה 'להיט'

ובעבר זמר שר והוציא דיסקים וכו'
כי הוא הרגיש שהוא רוצה להוציא 'משהו לנשמה שלו', הוא היה באיזה אסוציאציה ונפל לו השראה לשיר והוא חשב שהוא יכול לתרום מיזה לעמ"י ולהוציא את הלאה>>
נכון גם בעבר הם רצו את כל הכבודה הבמה וכו'
אבל קודם כל היה להוציא שיר! ואח"כ כל השאר---- הגישה היתה שונה!!
וראו את זה בהשקעה של השיר ובנשמה שזועקת מהשיר.
היום זמר רוצה להוציא שיר הוא עושה אנד דנ דינו...... יצא פסוק מסוים.... ויאפס יצא לחן על זה.
המאזינים לא סתומים ומרגישים את זה טוב מאוד! בכל שיר מרגישים בדיוק באיזה אסוציאציה היה הזמר ובאיזה השראה נפל עליו השיר. ובאם זה בא ממקום אמיתי!
ובמיוחד שיש אינפלציה של שירים אז האוזן מסננת מהר

תוך כדי שאני כותבת עולה לי הוכחה פשוטה
יואלי דיקמן הוציא את השיר הראשון שלו, שיר מאוד יפה, אפילו מיוחד .
אבל כולם הרימו גבה 'הזה יואלי'???.
ולמה הורמה הגבה? כי אנחנו לא מכירים אותו בכובע הרגוע , המאזין הרגיש -משהו שם לא אמיתי
השיר מרגש אבל הזמר הזה לא יכול להעביר לי אותו. מין פרדוקס
גם אחרי שהוא הסביר מאיפה נפל עליו השיר הזה עדין היה לי קשה להאמין לו, ז"א אם זמר אחר בעל רגש היה שר את זה היה הרבה יותר תענוג לשמוע את השיר
אבל אז הוא החזיר לנו תשובה את 'ישבח שמך' וענה לנו בדיוק מי הוא ולדעתי מבחינת יואלי מבחינת איזה שיר יותר טוב שהוא שר את זה?! זה השני .

אבל לא נכליל את כולם יש כמה זמרים שלא יכנעו להלך הרוח---
ויהיו עם אופי וילכו עם הקו שלהם עד הסוף
העם אוהב כנות!!
עין ערך: שלמה כהן, ישי ריבו משה פלד ויש עוד כמה אבל זה 3 שעלו לי ישר---
זה זמרים עם אופי!!
שהשירים שלהם לא יורדים מהמדף כ"כ מהר למרות כל העומס שיש באוויר כל יום
שהם מוציאים שיר זה בא ממקום אמיתי יותר
ואם כבר 'ישי' אז א"א שלו לשמוע את הנשמה שלו, הכנות שלו שזועקת מהשיר.
לא סתם יותר ויותר נמשכים למוזיקה בסיגנון ישי ריבו
כי הנשמה אוהבת מוזיקה אבל יחד עם זאת היא מחפשת שירים אימיתיים טובים וכנים
"משהו שמעביר רגשות מהלב של המלחין אל האצבעות של הנגן ואל הלב של השומע ..."(איסתרק )

יההו יצא ארוך----:eek::eek: לא התכוונתי
אבל מקווה שהצלחתי להסביר את עצמי----

נערך לאחרונה ב:

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
אחרי כל הדברים על מ.ב.ד.
אומר את דעתי על מרדכי בן דוד על סמך דברים שהוא אמר!
"אני כל תקופה מה שעכשיו מדבר אלי ואני מתחבר לזה אני מבצע" זה מה שהוא אמר פחות או יותר,
עכשיו קחו למשל את האלבום הכפול ואת משיח, ולאחריו תמיד בשמחה. דיסקים שיצאו אחד אחרי השני כאשר הסגנון שלהם שונה לגמרי, האלבום הכפול ישראל לאם במיטבו הקלאסי. ולאחריו משיח הכי מונה ולא נדבר על תמיד בשמחה. ואם נלך אחורה לפני האלבום הכפול, לירושלים לא למכירה סגנון אחר לגמרי. נלך אחורה להולד און וכו' שהוא שוב סטייל אחר לגמרי. תעשו אתם את שאר ההשוואות עם שאר הדיסקים.
[אגב, שימו לב שאצל מרדכי בן דוד אם נשמע שיר בודד נדע להשליכו לאיזה אלבום הוא שייך מאוד מהר [דבר שקשה לומר על פריד אפילו]
הסיבה כי לכל אלבום יש טעם אחר, צבע אחר, והייתי אומר אפילו ריח אחר....:)]
אתגר קטן!! כמה זמן לקח לכם להיזכר מאיזה אלבום השיר אזכרה!!
מרדכי בן דוד זה האיש ששר את מה שהוא מרגיש עכשיו וזהו!!
יכול להיות שזה מה שנותן לו את החיבור העמוק לכל שיר שיהיה!
ומצד שני זה מה שגורם שגם אחרי תקופה ארוכה אפשר עדיין לשמוע וזה מדבר אילך אפילו שהסגנון השתנה.

[בהפוך על הפוך הוא שר את מה שמדבר אליו עכשיו. וזה מדבר אילנו גם אחרי 20 שנה כי הוא נותן את עצמו במקסימום!]
פעם שאלו אותו למה הוא לא מוציא דיסק אוסף, התשובה שלו הייתה שהוא לא מסוגל, הוא לא בעניין של זה וזה גם מתאים לדבריו כי זה לא מדבר אליו עכשיו .
וכאן מגיע האבל הגדול מרדכי בן דוד זה הזמר היחיד שיכול לשיר את מה שבא לו!
בלי להתחשב אם זה יכנס או לא!! אם ישירו את זה בחתונות!!
ולהישאר מרדכי בן דוד!
לכל אלא שטוענים שהוא לא מלך או לא הכי טוב יש לי שאלה אחת. מי זמר יותר טוב ממנו????
[חוץ מפריד שברור שהוא בשורה אחת איתו וזה עניין של טעם]
תן לי שם אחד שאתה חושב שכל שיר שתתן לו הוא יבצע יותר טוב ממנו!!!!!!

נערך לאחרונה ב:

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
ישי ריבו!!!!!!!!!
ישי ריבו עם כל המיוחדות שלו זה נישה של סגנון מסוים בלבד, לא היית מזמין אותו להרקיד בחתונה שלך ואפילו לא לזיץ של קרליבך!!!
אני מתכוון על זמרים אוניברסליים שיכולים לשיר מגוון רחב של סגנונות!!

horseman

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
מוטי שטיינמץ! גם עבר אותו כבר מזמן
עם כל הכבוד זה ממש מגוחך להשוות זמר שהוציא דיסק אחד לזמר שיש לו 40 דיסקים ועדיין לא נס ליחו!
בו נראה את מוטי עוד 10 שנים!!!
דבר נוסף דברי של ריבו נכונים בחלקם עליו!!!

כוכב נוגה

משתמש מקצוען
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
ישי ריבו עם כל המיוחדות שלו זה נישה של סגנון מסוים בלבד, לא היית מזמין אותו להרקיד בחתונה שלך ואפילו לא לזיץ של קרליבך!!!
אני מתכוון על זמרים אוניברסליים שיכולים לשיר מגוון רחב של סגנונות!!
בן דוד ממש כל הסגנונות..
שטיינמץ כל הסגנונות...
טובבב

נחמייי

משתמש מקצוען
המשתמש נחסם
עם כל הכבוד זה ממש מגוחך להשוות זמר שהוציא דיסק אחד לזמר שיש לו 40 דיסקים ועדיין לא נס ליחו!
בו נראה את מוטי עוד 10 שנים!!!
זה רק אומר כמה מוטי יותר טוב ממנו שכבר אחרי דיסק אחד רואים את זה

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  18  פעמים

לוח מודעות

למעלה