דרוש מידע כאבים אחרי עקירה כירורגית

עוז והדר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אתמול עברתי עקירה כירורגית של שן בינה כלואה. זה נורמלי שיש כאבי תופת כאלה אחרי כזאת עקירה? :( הטיפול עצמו לא כאב לי בכלל. לא הבנתי של מי השן שם על השולחן מרוב שזה היה מהר...

אבל כשההרדמה התחילה לרדת בכיתי את חיי מכאבים.

היום אני יום אחרי ועדיין כואב. פחות מאתמול אומנם אבל עדיין ברמה שאני חייבת משככי כאבים...

הגיוני?

בנוסף, אם יש למישהו טיפים להקלה על כאבים אשמח לשמוע.

פרספכתיבה

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
פרסום וקופי
יוצרי ai
אוי...מסכנונת...
יש לך גם תפרים?
לי היו 2 עקירות וכאב לי בעיקר התפר הציק מאודדדד יותר -כאב יותר מהמקום של השן ז"ל.
הדבר היחיד שעוזר לי לכאבים המטורפים האלה זה כדורים נגד כאבי מיגרנה- 2 כדורי אקסידול כל 4 - 6 שעות. היחיד שמצליח קצת להקל על הכאבים האיומים האלה.

במבונה

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
כן, זה כואב....
את הכאב זוכרים, אבל מה לעשות בשביל להקל - קצת פחות.
אבל בכ''ז זכור לי שאם מטפטפים טיפות אופטלגין על המקום - זה עוזר.
רפו''ש

studentit1

משתמש פעיל
הגיוני בהחלט! עברתי גם לפני כשלושה שבועות,
קיבלתי דף הדרכה למה לעשות אח"כ...והיה כתוב שם שרצוי מאוד מאוד לקחת בשלושת הימים הראשונים משככי כאבים כל שש שבע שעות גם אם לא ממש ממש כואב.
היה כתוב שזה חוץ מלעזור לכאבים מוריד את הנפיחות ועוזר להחלמה מהירה יותר.
מה כן שימו לב אם הכאב מחמיר יש לחזור שוב לרופא, לי אחרי כארבעה ימים פתאום התחיל כאב מטורף והרופא רק ניקה את החור שנוצר ושם איזה חומר ומאז ב"ה מחלים טוב.
החלמה מהירה!

פרפר סגול

משתמש מקצוען
שימי לב,
יתכן ואת זקוקה לאנטיביוטיקה.
עצה נוספת,
לשתוק!
לא לדבר כמה שפחות להזיז את המקום.
לאכול אוכל במרקם נוזלי
וליצור קשר עם הרופא.

עוז והדר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
וואו הפתעתם אותי
כבר הרגשתי מפונקת... שאלתי כמה שעברו עקירה ואמרו לי שזה שום דבר ולא אמור לכאוב. אולי באמת לא כירורגית וזה ההבדל?
אני כל היום על כדורים... תוך 4-5 שעות מתחילה לרדת ההשפעה ואני מנסה לראות אם עדיין יש כאבים והם באמת עדיין חזקים מאוד.
ובקושי מצליחה לפתוח את הפה :(

אין לי תפרים ב"ה אבל היא היתה חצי בפנים וצמחה עקום. אז העקירה היתה קצת יותר מסובכת לדברי הרופא.

מקווה שיעבור מהר בע"ה.
תודה לכם!

זוהר05

משתמש פעיל
היה לי בעבר כאבים רציניים ממש אחרי עקירה כירורגית של שן בינה,
חזרתי אל הרופא והוא הסביר לי שקרה לי משהו שמכונה מכתשית יבשה, דבר זה קורה הרבה פעמים אחרי עקירות כאלה,
הטיפול בזה אצל הרופא עצמו ע"י שטיפה של המקום והנחה של חומר מרגיע -כמדומני ציפורן.
זה הקל מאוד,
כמובן שבנוסף לקחתי משככי כאבים שטישטשו אותי מאוד מאוד!

עוז והדר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
איך יודעים אם מזוהם?
אני בקושי מצליחה לפתוח את הפה ולהסתכל...

בית יפה

משתמש פעיל
אנטיביוטיקה

זה הדבר היחיד שעוזר לטווח ארוך (אם העקירה כואבת-זה לא תמיד כואב)

בנתיים לקחת משככי כאבים חזקים

studentit1

משתמש פעיל
איך יודעים אם מזוהם?
אני בקושי מצליחה לפתוח את הפה ולהסתכל...

תרגעי עבר רק יום, הכי נורמלי בעולם שיכאב לך.
אם עוד יומיים הכאב יהיה באותה רמה וגרוע יותר יש מה לבדוק.
מכתשית יבשה, זה שבמקום העקירה נוצר כמין בור והעובדה שזה פתוח יוצר כאב נורא, זה אכן מחייב חזרה לרופא ניקוי וחומר.
בלי קשר לא נתנו לך מרשם לאנטיביוטיקה לקחת לפני ואחרי העקירה לכמה ימים? (שבוע במצטבר)

רברז

משתמש פעיל
משכך הכאבים הכי טוב לעקירות מהסוג הזה - טיפות אופטלגין, זה מר מר אבל מאד עוזר! (אני אישית לקחתי עוד לפני שההשפעה מהלקיחה הקודמת התפוגגה...)
אני יודעת שזה לא טוב, אבל זה סך הכל יומיים של כאבי איוב,
אחרי הוצאת התפרים שכחתי מזה עד היום, המקום התרפא מהר בזכות הטיפות,
רפואה שלמה.

עוז והדר

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
תרגעי עבר רק יום, הכי נורמלי בעולם שיכאב לך.
אם עוד יומיים הכאב יהיה באותה רמה וגרוע יותר יש מה לבדוק.
מכתשית יבשה, זה שבמקום העקירה נוצר כמין בור והעובדה שזה פתוח יוצר כאב נורא, זה אכן מחייב חזרה לרופא ניקוי וחומר.
בלי קשר לא נתנו לך מרשם לאנטיביוטיקה לקחת לפני ואחרי העקירה לכמה ימים? (שבוע במצטבר)
לקחתי כמה ימים לפני. אחרי העקירה הוא אמר שאין צורך להמשיך.

אני כן מרגישה עם הלשון כמו חור כזה שם. יכול להיות שזה זה? :(

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכו

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת בְּשׁוּב יְהוָה אֶת שִׁיבַת צִיּוֹן הָיִינוּ כְּחֹלְמִים:ב אָז יִמָּלֵא שְׂחוֹק פִּינוּ וּלְשׁוֹנֵנוּ רִנָּה אָז יֹאמְרוּ בַגּוֹיִם הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִם אֵלֶּה:ג הִגְדִּיל יְהוָה לַעֲשׂוֹת עִמָּנוּ הָיִינוּ שְׂמֵחִים:ד שׁוּבָה יְהוָה אֶת (שבותנו) שְׁבִיתֵנוּ כַּאֲפִיקִים בַּנֶּגֶב:ה הַזֹּרְעִים בְּדִמְעָה בְּרִנָּה יִקְצֹרוּ:ו הָלוֹךְ יֵלֵךְ וּבָכֹה נֹשֵׂא מֶשֶׁךְ הַזָּרַע בֹּא יָבוֹא בְרִנָּה נֹשֵׂא אֲלֻמֹּתָיו:
נקרא  13  פעמים

לוח מודעות

למעלה