יש שיטה פשוטה לבליד בfacing pages???

יוסי אדל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
שאלה למעמדים המנוסים:
יש לי ספר עם גלישות בכל העמודים שלו.
עיצבתי את הספר במתכונת של זוגות עמודים באינדיזיין (facing pages בלעז).
הבעיה שאם אני אגדיר בליד גם לצד הפנימי של הספר (inside בלעז) הכל ישתבש, מכיון שהבליד של העמוד הימני לוקח אובייקטים מתוך העמוד השמאלי וכן להיפך.
אין לי צורך בנוכחות אובייקטים בתוך הבליד הפנימי, מצידי הוא יכול להיות לבן. אני צריך את הבליד רק כדי שגודל הדף יהיה בפרופורציה הנכונה. שהרי אם יש לי בליד מכל הכיוונים יוצא לי עמוד שאפשר למרכז אותו בהדפסה ולחתוך לאחר מכן 3 מ"מ מכל כיוון, ואילו ללא הבליד הדפוס יצטרך לקחת בחשבון את הבליד החסר ואני לא סומך על הדפסים שיבינו וידייקו בזה.
עד היום הייתי מוסיף את ה3 מ"מ בשיטות מסורבלות ולא מוצלחות.
יש שיטה פשוטה וחלקה?

יוסי אדל

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
עימוד ספרים
פשוט מאוד: נותנים בשוליים הפנימיים בליד 0.
אפשר גם בהגדרות מסמך וגם בהגדרות פדף.
האמת שברגע הראשון שראיתי את התגובה התחלתי לחשוב איך אני מסביר למגיב שהוא לא הבין את השאלה
אבל אז פתאום תפסתי שעדיין לא ניסיתי להוציא בהגדרות הנ"ל עם סימני חיתוך!
היה לי כ"כ פשוט שזה לא ילך...
ניסיתי עכשיו והבעיה מעיקרא ליתא!
יישר כח עצום!

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  34  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה