יש פה משהי שאחראית על הגשת הקלות לבגרויות בתיכון ויכולה לענות לי?

דרך חדשה

משתמש מקצוען
אשמח להביו:
מי מקבלת הקלות בבגרויות?
עולות חדשות, בנות בעלות אבחון פסיכו-דידקטי ויש אפשרות נוספת שנקראת ועדה בית ספרית שיכולה לאשר לבנות נוספות הארכת זמן.
אני צודקת?
תוכלי להסביר לי איך עובדת הוועדה הזו?
האם זו החלטת המנהלת למי לתת? האם זו החלטה שרירותית כפי ראות עיניה? האם צריך לעבור תהליך כלשהו כדי לתת הארכת זמן לבנות אלו? וכמה בנות ביה"ס יכול להגיש לקבלת הארכת זמן??
ושאלה אחרונה חביבה - מי מטפל בכל הנושא הזה אצלך בביה"ס?

- אסתר -

משתמש פעיל
אני לא רכזת הקלות אבל מורה לבנות 07 ונתקלת בנושא.
מה שידוע לי שרק בנות שעברו אבחון מסודר יכולות לקבל הקלות שמצוינות באבחון (וכן עולות, וגם עליהן צריך למלא טופסיאדה..).
לגבי הארכת זמן לא נראה לי שיש הגבלה על כמות הבנות.
על ועדה בית ספרית לא שמעתי.
בעיקרון מטפלת בזה מורה לה"מ שמרכזת את הנושא הזה (ומקבלת עליו כמובן) או היועצת.

בוקסה

משתמש פעיל
ועדה בית ספרית יכולה לתת הארכות זמן למי שהיא מחלטיה. אני נתתי לכל מי שנתנה הוכחה שהיא צריכה. והיו הרבה. אין הגבלה.
הוכחה זה אומר : 1.מבחן שבו היא כותבת בעט אחד עד לצלצול, וממשיכה באישורי בעט צבע אחר לאחר הצלצול.
2. בקשה מהמורה למקצוע שהיא אכן זקוקה להארכה.
לגבי בנות עם איבחון פסיכודידקטי, אין בסמכות ביה"ס לתת שום הקלה מעבר להארכת זמן ללא אישור ועדה מחוזית. כדי להגיש בקשה לועדה מחזית יש להכין תיק רציני עבור תלמידות אלו. דורש התארגנות מוקדמת וגיוס כח מחדר מורות.
לגבי בנות עולות חדשות, לי לא היה.
מי שמט]ל בכל הנ"ל זו מורה שביא רכזת התאמות רישמית מטעם ההנהלה.
ואגב, בשנים האחרונות הוצאתי לכל תלמידה עם הקלות דף פירוט עם ההקלות להם היא זכאית ממנבסנט, היא והוריה היו צריכים לחתום עליו, והיו תמיד שגגות וטעויות שעם התארגנות מוקדמת תוקנו.
בהצלחה!

אלעדית

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
חוזרת אולי על דבריהן של הקודמות, אך אסכם בקצרה:
זכאיות להקלות בבגרויות:
1. בנות שעברו אבחון פסיכולוגי! אין צורך בפסיכודידקטי לצורך הועדה, אך בשביל המורה המלמדת, כדאי שיהיה. תאריך אחרון לאבחון: כיתה ט'!!
2. תלמידות שהגישו אותן להתאמות. למעשה, בד"כ הן נפסלות.
השנה, חלו שינויים מהותיים בהפניה לועדות, ואני מאמינה שכרכזת, בודאי השתתפת ביום הערכות

בוקסה

משתמש פעיל
לא ממש נכון.
ב3-4 שנים האחרונות הגשתי לא מעט תיקים לועדה ורובם עברו.
צריך לדעת איך להגיש תיק ואיך להוכיח זאת.
כמו כן, תאריך ההגשה לועדה הוא סוף כתה י', ולכן ניתן עדיין לקבל איבחונים שנעשו בתחילת י'. יכתן ונעשו השנה שינויים. אינני בתפקיד בשנה זו.

אלעדית

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
א. השתתפתי ביום הערכות, בשנה שעברה. השתתפו בו רכזות מכל אזור המרכז. לא היתה אחת!!! שאישרו לה תיקים. ומדובר גם בוותיקות בשטח!! כך שבאמת מפליא איך אישרו לך.
ב. ברב בערים, הועדה הפסיכולוגית של העיריה לא מוכנה לקבל תיקים לאחר כיתה ט'. טענתם הצודקת היא: "היכן הייתן עד היום?" הרי מדובר בתלמידה ל"ל שלא "נולדה" היום. והקושי שלה אמור להיות מוכר במערכת...
אגב, אם את לא במערכת השנה, ממליצה לך לחזור! יש הרבה שינויים "מרנינים" חבל שתפסידי...

אלעדית

משתמש מקצוען
פרסום וקופי
א. השתתפתי ביום הערכות, בשנה שעברה. השתתפו בו רכזות מכל אזור המרכז. לא היתה אחת!!! שאישרו לה תיקים. ומדובר גם בוותיקות בשטח!! כך שבאמת מפליא איך אישרו לך.
ב. ברב בערים, הועדה הפסיכולוגית של העיריה לא מוכנה לקבל תיקים לאחר כיתה ט'. טענתם הצודקת היא: "היכן הייתן עד היום?" הרי מדובר בתלמידה ל"ל שלא "נולדה" היום. והקושי שלה אמור להיות מוכר במערכת...
אגב, אם את לא במערכת השנה, ממליצה לך לחזור! יש הרבה שינויים "מרנינים" חבל שתפסידי...

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכג

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אֵלֶיךָ נָשָׂאתִי אֶת עֵינַי הַיֹּשְׁבִי בַּשָּׁמָיִם:ב הִנֵּה כְעֵינֵי עֲבָדִים אֶל יַד אֲדוֹנֵיהֶם כְּעֵינֵי שִׁפְחָה אֶל יַד גְּבִרְתָּהּ כֵּן עֵינֵינוּ אֶל יְהוָה אֱלֹהֵינוּ עַד שֶׁיְּחָנֵּנוּ:ג חָנֵּנוּ יְהוָה חָנֵּנוּ כִּי רַב שָׂבַעְנוּ בוּז:ד רַבַּת שָׂבְעָה לָּהּ נַפְשֵׁנוּ הַלַּעַג הַשַּׁאֲנַנִּים הַבּוּז לִגְאֵיוֹנִים:
נקרא  6  פעמים

לוח מודעות

למעלה