דרוש מידע יש נוהגים שלא לשתות מים זורמים בליל שבת בין 22:00-23:00

ניק 8129

משתמש מקצוען
תקופת טבת
יש להזהר שלא לשתות מים בעת התקופה מחשש סכנה, דהיינו חצי שעה קודם התקופה, וחצי שעה לאחריה, וכן המנהג בארץ ישראל, ובשאר מקומות.
*למעשה החשש בתקופת טבת.*
*ליל שבת בין 22:00-23:00.*
*יג טבת, (6 ינואר למנינם)*

*קיצור דיני התקופה.*
האיסור הוא בכל מים בתלוש (היינו בבקבוקים וכו')
אסור לשתות בזמן התקופה, רק מים!!
- *משקאות אחרים (מיץ וכו')שהיו מוכנים קודם התקופה מותרים בתקופה.
*מי שרוצה בכל זאת לשתות מים בתקופה, עליו לשים ברזל (סיכה וכו') במים קודם התקופה, ואז יכול לשתות ישר מהבקבוק. (כי אם ימזוג, שוב יאסרו המים)
*אחרי התקופה המים חוזרים להיות מותרים..

nhfk

משתמש סופר מקצוען
הנדסת תוכנה
עיצוב ואדריכלות פנים
מקור?

השארפער

משתמש מקצוען
מוזיקה ונגינה
לכל הקטע עם הסיכה גם יש מקור? בטוח? כי זה נשמע מאוד מוזר.........

הגולם החולם

משתמש מקצוען
בליל שבת שתיתי מים בשעות הרלוונטיות, מישהו אמר לי את זה, רק שלא ידע לצטט מקור, אז לא ממש לקחתי את הדברים ברצינות.

הגולם החולם

משתמש מקצוען
מה המקור שלו? כי מקור זה לא רב מזמנינו, אני שואל מה המקור במקורות, חז"ל, ראשונים, פוסקים
גם אני אשמח מאד לדעת
אגב ההוא שאמר לי שאסור, הוא אמר לי שזה משהו מיוחד שאסור דווקא 'מים מברז'
ועל זה אמרתי לו שלא יכול להיות מקור, כי כמה שנים כבר קיימים הברזים?
אני לא יודע באמת אבל לא מזמן הראשונים וגם לא מזמן האחרונים

נופל וקם

משתמש מקצוען
שו"ע יו"ד קט"ז
Screenshot_20230107-194851~2.png

ברוך ר

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
עיצוב גרפי
מוזיקה ונגינה
עימוד ספרים
מה המקור שלו? כי מקור זה לא רב מזמנינו, אני שואל מה המקור במקורות, חז"ל, ראשונים, פוסקים
הוא הביא שהמקור הראשון שזה מוזכר בו זה האבודרהם והוא מביא שיש פוסקים ששוללים את כל העניין הזה שאין חשש בזה
וכן הרב טשזנר מביא שאצל החזו"א לא חששו לזה, ויש דעות שאם היה ברזל בשעת התקופה במים זה מועיל לזה.
ויש דעות שגם כשהמים נמצאים בתוך קופסא מברזל אז גם עם הברזל לא נמצא במים זה גם טוב, ולפי זה בבית גם מועיל כי יש ברזל בקירות ובתקרה (כל זה ע"פ זכרוני מהספר "שערי תורת הבית" חלק ב' של הרב טשזנר, להרחבת הדברים ניתן לראות שם)

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק טז

א מִכְתָּם לְדָוִד שָׁמְרֵנִי אֵל כִּי חָסִיתִי בָךְ:ב אָמַרְתְּ לַיהוָה אֲדֹנָי אָתָּה טוֹבָתִי בַּל עָלֶיךָ:ג לִקְדוֹשִׁים אֲשֶׁר בָּאָרֶץ הֵמָּה וְאַדִּירֵי כָּל חֶפְצִי בָם:ד יִרְבּוּ עַצְּבוֹתָם אַחֵר מָהָרוּ בַּל אַסִּיךְ נִסְכֵּיהֶם מִדָּם וּבַל אֶשָּׂא אֶת שְׁמוֹתָם עַל שְׂפָתָי:ה יְהוָה מְנָת חֶלְקִי וְכוֹסִי אַתָּה תּוֹמִיךְ גּוֹרָלִי:ו חֲבָלִים נָפְלוּ לִי בַּנְּעִמִים אַף נַחֲלָת שָׁפְרָה עָלָי:ז אֲבָרֵךְ אֶת יְהוָה אֲשֶׁר יְעָצָנִי אַף לֵילוֹת יִסְּרוּנִי כִלְיוֹתָי:ח שִׁוִּיתִי יְהוָה לְנֶגְדִּי תָמִיד כִּי מִימִינִי בַּל אֶמּוֹט:ט לָכֵן שָׂמַח לִבִּי וַיָּגֶל כְּבוֹדִי אַף בְּשָׂרִי יִשְׁכֹּן לָבֶטַח:י כִּי לֹא תַעֲזֹב נַפְשִׁי לִשְׁאוֹל לֹא תִתֵּן חֲסִידְךָ לִרְאוֹת שָׁחַת:יא תּוֹדִיעֵנִי אֹרַח חַיִּים שֹׂבַע שְׂמָחוֹת אֶת פָּנֶיךָ נְעִמוֹת בִּימִינְךָ נֶצַח:
נקרא  19  פעמים

אתגר AI

האנשה • 2

לוח מודעות

למעלה