יש!!! מענק קורונה "שני" ארה"ב

smg

משתמש רשום
עיצוב גרפי
אני רואה שיש כאן מומחים לעניין המענקים מארה"ב, ולכן אני שוטחת את שאלתי.
בעלי אזרח אמריקאי.
בחשבון בנק שלנו הוא לא מופיע כאזרח. וממילא אנחנו לא מדווחים מיסים לארה"ב.
את המענק הקודם לא ניסינו לקבל.
השאלה שלי:
א. האם יש אפשרות עדיין לקבל את המענק הראשון.
ב. אם כן, מהי הפרוצדורה בשביל זה.
ג. מה עם המענק השני.
(בעצם מה שהיינו רוצים זה שהוא יקבל מענק כמו רווק בן 20 בלי הכנסות. הוא הרי לא רשום בארה"ב כנשוי. יש אפשרות כזו?)
תודה לכל מי שיעזור לי בנושא.
א. כן
ב. כפי שנכתב פה כמה פעמים מסוף החודש תוכלו להגיש דוח מס (טופס 1040 הגשת יחיד)
ג. תקבלו את שני המענקים שהם בעצם כזיכוי מס על 2020

i am

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
הנדסת תוכנה
א. כן
יש מישהו שיכול לעזור לנו בזה? כמבון בתשלום
אנחנו בורים בנושא

יעקב 613

משתמש פעיל
א. כן
נכון מאוד, רק תיקון קל (אבל חשוב) מי שנשוי כחוק במקום שבו התחתן (לדוגמה בישראל) נחשב כנשוי בכל מקום בעולם גם בארה"ב, אין כזה דבר לרשום נישואין בארה"ב למי שלא נישא שם (זה בסמכום המדינות לא הממשל הפדרלי, ורישום למפרע ייעשה רק במקרים קיצוניים), ולכן יש להגיש את דו"ח המס כ"נשוי מגיש נפרד" ולא כרווק (יש לבחור במספר הSSN של בן/ת הזוג NRA - אלא א"כ יש מספר ITIN, כיום אפשר להגיש את שניהם אלקטרונית, ולמרות שלא יהיו הבדלים רבים כדאי להגיש בצורה הנכונה).
וההערה נוספת, חשבון הבנק לא קשור למיסים זה קשור לFBAR (דיווח שונה לחלוטין).

יעקב 613

משתמש פעיל
יש מישהו שיכול לעזור לנו בזה? כמבון בתשלום
אנחנו בורים בנושא
מי שצריך רו"ח, אני מאוד ממליץ על רו"ח פסח ווזניקה - 077-2285371 (מחיר בערך 330$, מחיר סביר לגמרי בשביל רו"ח מורשה).
מי שלא רוצה לשלם על רו"ח יכול לפנות לרייזל קלאר מירושלים - 058-3220558 (כ400₪ לדוח)
אני בעיקר מתעסק עם אזרחויות (ומומחיות בקבלת הפטור מאגרה לזכאים), לפעמים אני מגיש דוחות מס מהצד (כ400₪ לדוח, עבדתי בזה בעבר, ומכאן הידע) - המס' שלי 055-9977332
בהצלחה

אבי2256

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
לא מגישה דוחות בכלל
ולא היה צריך דוחות בשביל המענק....
בררתי את זה קודם עם מי שעזר לי ונאמר לי מפורשות שזה לא קשור.
כל אזרח ארה"ב זכאי. בלי קשר לדוחות.
עובדה שאמרו שאושר ואפילו אמרו שהצ'ק יצא ב 26 למאי נראה לי
אנחנו לא קיבלנו את הצק למרות שקיבלנו מכתב שאנחנו זכאים
וכשהתקשרנו אחרי חצי שנה לברר למה לא הגיע הם אמרו שזה בגלל שלא הגשנו דוחות

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
אין קשר
לא יודעת למה אמו לכם כך
מכירה הרבה שקבלו למרות שלא מגישים דוחו"ת

אולי זה תלוי אם בד"כ אתם מגישים דוחות או שאף פעם לא.
אם עשיתם אזרחות לילדים אז סביר להניח שלא קיבלתם כי כ שנה אתם מגישים ולא הגשתם לשנה שלפני המענק

אבל מי לא מגיש אף פעם [לא עשה אזרחות לילדים, למשל], אמור לקבל גם בלי הגשת דוחות. מספיק שהוא אזרח.

ayys

משתמש מקצוען
מוזר מאוד שקבלתם מכתב שאתם זכאים, ובטלפון אמרו לכם שלא.

.נחמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
יש לכם קישור ישיר לדו"ח זה מקוון?
או שתוכלו לעדכן כאן כשתפתח האפשרות למלא

ayys

משתמש מקצוען
יש לכם קישור ישיר לדו"ח זה מקוון?
או שתוכלו לעדכן כאן כשתפתח האפשרות למלא
תנסו פה כשיפתח (כנראה לקראת סוף החודש)

יעקב 613

משתמש פעיל
אין קשר
לא יודעת למה אמו לכם כך
מכירה הרבה שקבלו למרות שלא מגישים דוחו"ת

אולי זה תלוי אם בד"כ אתם מגישים דוחות או שאף פעם לא.
אם עשיתם אזרחות לילדים אז סביר להניח שלא קיבלתם כי כ שנה אתם מגישים ולא הגשתם לשנה שלפני המענק

אבל מי לא מגיש אף פעם [לא עשה אזרחות לילדים, למשל], אמור לקבל גם בלי הגשת דוחות. מספיק שהוא אזרח.
חד משמעית זה קשור לדוחות, או יותר נכון למידע שיש לIRS עליכם לגבי שנה מסוימת (2019, מענק ראשון גם 2018), אז מי שמקבל פנסיה מהSSA או מחברת הרכבות אמור לקבל אוטומטית בשל שיתופי מידע בין הגופים, כל השאר צריכים להגיש דוחות מס.
בשנה שעברה הייתה אפשרות להגיש דוח מס מקוצר למי שפטור בד"כ מהגשת דוחות (בטעות הרבה קראו לזה בקשה למענק קורונה - אין חיה כזאת בקשה למענק קורונה).
מי שלא קיבל את אחד מהמענקים מכל סיבה שהיא יכול להגיש דוח מס רגיל השנה (על 2020) ולקבל את המענקים.
אפשר להגיש דוח מס גם בלי הכנסות, רק שימו לב שזה דוח מס רגיל ולא מקוצר ולכן יהיה יותר קשה להגיש לבד למי שלא מתמצא.
מי שאזרח ולא ינקוט בשום פעולה לא יקבל את המענקים וחבל.

לייבובוש

משתמש מקצוען
צילום מקצועי
אישתי אמריקאית וקיבלנו את המענק הראשון על ידי הדואר לבית,למרות שאנחנו לא מדווחים מס שמה

אפשר כבר למלאות את הטופס באותה צורה ולקבל המענק השני?

ayys

משתמש מקצוען

אבי2256

משתמש פעיל
עיצוב גרפי
כתיבה ספרותית
לא צריך למלאות שוב
וכנראה שזה כבר בדרך אליכם, אתם יכולים לבדוק כאן:
אם זה התשובה שקיבלתי מה אני צריך להבין?
צילום מסך 2021-01-11 191717.png

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
חד משמעית זה קשור לדוחות, או יותר נכון למידע שיש לIRS עליכם לגבי שנה מסוימת (2019, מענק ראשון גם 2018), אז מי שמקבל פנסיה מהSSA או מחברת הרכבות אמור לקבל אוטומטית בשל שיתופי מידע בין הגופים, כל השאר צריכים להגיש דוחות מס.
בשנה שעברה הייתה אפשרות להגיש דוח מס מקוצר למי שפטור בד"כ מהגשת דוחות (בטעות הרבה קראו לזה בקשה למענק קורונה - אין חיה כזאת בקשה למענק קורונה).
מי שלא קיבל את אחד מהמענקים מכל סיבה שהיא יכול להגיש דוח מס רגיל השנה (על 2020) ולקבל את המענקים.
אפשר להגיש דוח מס גם בלי הכנסות, רק שימו לב שזה דוח מס רגיל ולא מקוצר ולכן יהיה יותר קשה להגיש לבד למי שלא מתמצא.
מי שאזרח ולא ינקוט בשום פעולה לא יקבל את המענקים וחבל.
מוזר ביותר.

ayys

משתמש מקצוען
אין לי אפשרות בפרטי
אשמח אם תפנה אלי למייל 2256avi בגימייל
או ל054-840-5018
הוא לא התכוון דווקא בפרטי
מי שצריך רו"ח, אני מאוד ממליץ על רו"ח פסח ווזניקה - 077-2285371 (מחיר בערך 330$, מחיר סביר לגמרי בשביל רו"ח מורשה).
מי שלא רוצה לשלם על רו"ח יכול לפנות לרייזל קלאר מירושלים - 058-3220558 (כ400₪ לדוח)
אני בעיקר מתעסק עם אזרחויות (ומומחיות בקבלת הפטור מאגרה לזכאים), לפעמים אני מגיש דוחות מס מהצד (כ400₪ לדוח, עבדתי בזה בעבר, ומכאן הידע) - המס' שלי 055-9977332
בהצלחה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  11  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה