יש!!! מענק קורונה "שני" ארה"ב

יעקב 613

משתמש פעיל
@יעקב 613

יש אפשרות להגיש כרגע בקשה למענק הראשון והשני ללא דו"ח מס, כפי שהיה אפשרי בשנה הלועזית שעברה בקלות? או שכעת חובה להגיש דו"ח מס בכדי לקבל את המענקים גם למי שבעצם פטור מהגשה?
צריך להגיש דו"ח מס על שנת 2020 ולתבוע את המענקים שלא קיבלת. אין דרך אחרת (בכל אופן כרגע, וגם לפי מה שפורסם לא הולך להיות, זה גם מסתדר עם לשון החוק).
אפשר להגיש מסוף ינואר, אין חובה שיהיו הכנסות בשביל להגיש דוח מס.
בהצלחה!

.נחמה

משתמש מקצוען
מנוי פרימיום
בוגר/תלמיד פרוג
מוזיקה ונגינה
הדמיות בתלת מימד
מי שלא קיבל את המענק הראשון (נרשם כתלוי) מה צריך לעשות עכשיו כדי לקבל את השני?

גילגולונת

משתמש מקצוען
שאלה נוספת - יש פה מישהו שכבר קיבל את המענק השני?
כי שמעתי שהוא כבר התחיל לצאת

sukimeni

משתמש מקצוען
מי שלא קיבל את המענק הראשון (נרשם כתלוי) מה צריך לעשות עכשיו כדי לקבל את השני?
שאלתך מעניינת גם אותי, היות והגשתי בקשה למענק הראשון ורשמו שבדוח האחרון אני עדיין רשומה כתלויה. מתכננת להגיש דוב בקשה עוד כמה שבועות לשתי המענקים.

Rochit

משתמש מקצוען
אני קיבלתי הודעה מהבנק שלי ביום רביעי שעבר, ובפועל זה נכנס ביום שישי שעבר.
אני מדווחת באופן קבוע כל שנה דוח מס, וגם את המענק הראשון קיבלתי ממש מהראשונים.

גילגולונת

משתמש מקצוען
אני קיבלתי הודעה מהבנק שלי ביום רביעי שעבר, ובפועל זה נכנס ביום שישי שעבר.
אני מדווחת באופן קבוע כל שנה דוח מס, וגם את המענק הראשון קיבלתי ממש מהראשונים.
אנחנו קיבלנו את המענק הראשון גם יחסית מהראשונים
אבל בצ'ק בדואר הביתה
אני זוכרת שזה היה עוד לפני שידענו בכלל מה זה.
זה מגיע אצלך לבנק?
איך מסדרים את האופציה הזו

Rochit

משתמש מקצוען
זה מגיע אצלך לבנק?
איך מסדרים את האופציה הזו
אני מקבלת על הילדים כל שנה את המענק (כמו מס הכנסה שלילי) ישירות לחשבון הבנק שלי. (חשבון בבנק בארה"ב, כן?)

למיטב ידיעתי חייב להיות חשבון בנק בארה"ב, ועל השם של הבעל/האישה.

אם אני לא טועה במענק קורונה הראשון היה ניתן לרשום פרטי חשבון בנק אמריקאי. המענק השני זה בצורה שקיבלו את הראשון.

גילגולונת

משתמש מקצוען
אני מקבלת על הילדים כל שנה את המענק (כמו מס הכנסה שלילי) ישירות לחשבון הבנק שלי. (חשבון בבנק בארה"ב, כן?)

למיטב ידיעתי חייב להיות חשבון בנק בארה"ב, ועל השם של הבעל/האישה.

אם אני לא טועה במענק קורונה הראשון היה ניתן לרשום פרטי חשבון בנק אמריקאי. המענק השני זה בצורה שקיבלו את הראשון.
אנחנו מקבלים כל שנה שיקים.
הביתה בדואר
בעבר שמנו את זה על חשבון בנק של אחד ההורים
תודה בכל זאת

יעקב 613

משתמש פעיל
כי שמעתי שהוא כבר התחיל לצאת
כן, מי שקיבל בהפקדה לחשבון בנק אמרקאי, אמור כהר היה לקבל את המענק השני.
באמרקיה כבר חלק מהצ'קים הגיעו, לאץ אני לא יודע אם כבר הגיעו צ'קים.

יעקב 613

משתמש פעיל
תודה על התשובות!
אפשר לעשות את זה מקוון? יש לכם קישור לזה?
עדיף להגיש מקוון, א"א עדיין להגיש, המערכת נפתחת מסוף החודש עד בערך לסוף אוקטובר.
יש מלא תוכנות חינמיות שאפשר להגיש דרכן, תוכלי למצוא עוד מידע כאן שיתעדכן לקראת סוף החודש. https://www.irs.gov/filing/free-file-do-your-federal-taxes-for-free
אני אישית מצאתי את olt.com כהכי ידידותי למי שגר מחוץ לארה"ב (אבל כאמור זו רק דעתי).

צדיקה

משתמש רשום
@יעקב 613 אם מגישים דו"ח מס 2020 בכדי לקבל את המענק הראשון שמשום מה לא נכנס לחשבון בנק (למרות שהמענק השני נכנס כבר באופן אוטומטי), אז מקבלים את המענק הראשון באופן מיידי?
ועוד שאלה לעצם הענין, אם מה שמופיע באתר הIRS הוא כזה
1609958243596.png

אז הדרך היחידה לקבל הוא אכן רק ע"י דו"ח מס 2020 או שאפשר לדבר איתם בטלפון?

נערך לאחרונה ב:

Chips

משתמש פעיל
אם לא קיבלתי את המענק הראשון עבור ילד שעדיין לא רשום כאזרח
האם אוכל לקבל עבורו רטרו?
איך רושמים אותו כעת? נראה שהקונסוליה סגורה למעט מקרים דחופים...

יעקב 613

משתמש פעיל
@יעקב 613 אם מגישים דו"ח מס 2020 בכדי לקבל את המענק הראשון שמשום מה לא נכנס לחשבון בנק (למרות שהמענק השני נכנס כבר באופן אוטומטי), אז מקבלים את המענק הראשון באופן מיידי?
ועוד שאלה לעצם הענין, אם מה שמופיע באתר הIRS הוא כזה
צפה בקובץ המצורף 800528
אז הדרך היחידה לקבל הוא אכן רק ע"י דו"ח מס 2020 או שאפשר לדבר איתם בטלפון?
הדרך היחידה היא להגיש דוח מס של 2020, אין מה להתקשר, כפי שהסברתי לעיל תשלום מוקדם יכל להישלח רק עד ל31/12/20 (של המענק הראשון), ולכן טלפונים, בקשות, הפגנות וכו' לא יעזרו.
זה אמור להישלח תוך כמה שבועות אם אין בעיות עם הדו"ח (הם לפעמים יכולים לעכב בשביל לוודא זהות, ביקורת וכו').
המענק הוא חלק מהדוח ולכן יטופל ככל מענק שרשום בדוח (לעומת תשלום מוקדם שניתן אחרי שקיבלו מספיק מידע).

יעקב 613

משתמש פעיל
אם לא קיבלתי את המענק הראשון עבור ילד שעדיין לא רשום כאזרח
האם אוכל לקבל עבורו רטרו?
איך רושמים אותו כעת? נראה שהקונסוליה סגורה למעט מקרים דחופים...
זה לא רטרו, זה חלק מהדוח של 2020 (תנסה למצוא את ההסבר שכתבתי לעיל).
מי שנשחב כאזרח ב31/12/20 ויש לו מספר שהופק עד ל15/6/21 יכול לקבל את המענק (אפשר להאריך את התאריך השני בהגשת הארכה).
אם אתם יכולים לרשום את הילד בארץ זה אומר שהוא אזרח מלידה ולכן נחשב כאזרח ב31/12/20 (להבדיל מאלו שצריכים לטוס לארה"ב בשביל האזרחות).
השגרירות פותחת מעט תורים, חשוב לעקוב אחרי זה. בנוסף לשלוח מיילים (גם לתל אביב וגם לירושלים) ולנסות לקבל תור. לא להתמהמה

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכז

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לִשְׁלֹמֹה אִם יְהוָה לֹא יִבְנֶה בַיִת שָׁוְא עָמְלוּ בוֹנָיו בּוֹ אִם יְהוָה לֹא יִשְׁמָר עִיר שָׁוְא שָׁקַד שׁוֹמֵר:ב שָׁוְא לָכֶם מַשְׁכִּימֵי קוּם מְאַחֲרֵי שֶׁבֶת אֹכְלֵי לֶחֶם הָעֲצָבִים כֵּן יִתֵּן לִידִידוֹ שֵׁנָא:ג הִנֵּה נַחֲלַת יְהוָה בָּנִים שָׂכָר פְּרִי הַבָּטֶן:ד כְּחִצִּים בְּיַד גִּבּוֹר כֵּן בְּנֵי הַנְּעוּרִים:ה אַשְׁרֵי הַגֶּבֶר אֲשֶׁר מִלֵּא אֶת אַשְׁפָּתוֹ מֵהֶם לֹא יֵבֹשׁוּ כִּי יְדַבְּרוּ אֶת אוֹיְבִים בַּשָּׁעַר:
נקרא  12  פעמים

אתגר AI

אחרי החגים • אתגר 13

לוח מודעות

למעלה