יש!!! מענק קורונה "שני" ארה"ב

יעקב 613

משתמש פעיל
ברוטו
(וכמובן רק הוצאות שהיו חייבות במס פה בארץ, אז לא מלגת כולל או קצבת ילדים וכדומה...)
ההסברים שנתת די טובים, רק חשוב להדגיש שמדובר על הכנסות מעבודה בלבד (בין כשכיר ובין כעצמאי), יש מלא הכנסות שחייבות במס שאינן מזכים בהחזרים בגין הילדים (רווחי הון, שכירות, אבטלה ועוד ועוד).
צורה מהירה לחישוב מקסימום ההחזר לפי מספר הילדים:
מספר ילדים * 1400$, / 0.15, + 2500$
לדוגמה - 3 ילדים, 1400*3 = 4200
4200/0.15=28,000
28000+2500=30500
30,500$ נדרש בשביל לקבל מקסימום החזר בגין הילדים (ל3 ילדים ארחים אמריקאים גילאי 16 ומטה).
שער המרה שנתי של הIRS ל2020 = 3.438 (אין חובה להשתמש בשער הזה אבל זה המקובל, אם השער של בנק ישראל שהיה 3.4424 נותן לכם תוצאה יותר טובה אתם רשאים ללכת לפיו, חייבים אבל שער ממוצע שנתי).

עדכון חשוב לגבי 2020 (ורק 2020, זה חלק מהחוק של המענק השני) - מי שיותר משתלם לו לחשב את ההחזר לפי ההכנסות מעבודה של 2019 יכול לעשות זאת (לדוגמה - משפחת א' יש להם 3 ילדים, הרוויחו ב2019 30500$ מעבודה וקיבלו 4200$ החזר, ב2020 היו בחלת וקיבלו 10000$ מעבודה ועוד 15000$ מאבטלה {לא הכנסה מעבודה}, בדוח של 2020 ידווחו בהכנסות 10000$, באבטלה 15000$, ובחישוב להחזרים על הילדים יחשבו לפי 32500$ ויקבלו 4200$!!!.

נקודה חשובה נוספת לעצמאים - עצמאי שהינו אזרח אמריקאי חייב בכפל ביטוח לאומי (כ14.13% על ההכנסות כעצמאי), אבל עצמאי שאינו אמריקאי גם אם יש לו/ה מס' ITIN ומגישים דוח מס אמריקאי משותף - לא חייבים במיסי ביטוח לאומי לארה"ב!!! (ואם מי שהכין לכם את הדוחות טוען אחרת, תחליפו מהר למישהו אחר מאלה שהמלצתי עליהם, כי מי שטוען כך פשוט לא מקצועי).
בהצלחה לכולם.

KATZ

משתמש פעיל
למישהו מידע מתי אמור להגיע השיקים בדואר?
לא נראה לכם מוגזם?? כבר חודש מאז ששלחו את התשלום!!

נראה לי פעם קודמת קיבלו תוך שבועיים.....!!!!

משכיל אל דל

משתמש מקצוען
יעקב613@
ראשית תודה רבה על האינפורמציה המעולה שאתה מביא
דמי לידה מביטוח לאומי נחשב להכנסה?

שמואל אה

משתמש חדש
מישהו יודע מה צריך לעשות אם לא קיבלתי את המענק השני?
זה מה שמופיע ב irs
1612209902276.png

יעקב 613

משתמש פעיל
יעקב613@
ראשית תודה רבה על האינפורמציה המעולה שאתה מביא
דמי לידה מביטוח לאומי נחשב להכנסה?
לפי דעת רוב המומחים שאני מכיר הם סוברים שזה לא נחשב כהכנסה מעבודה, חלקם אף לא מדווחים על זה בכלל (כלומר סוברים שזו הכנסה פטורה ממס).
יש אחת שטענה לי שהיא מדווחת על דמי לידה כהכנסה מעבודה, כרגע אחד מהדיווחים שלה עובר ביקורת של הIRS, אז מעניין לראות מה תהיה עמדתם.
לענ"ד אני לא מצליח למצוא דרך להחשיב את זה כהכנסה מעבודה. בארה"ב יש מספר מועט של מדינות שמשלמות דמי לידה בצורה כזאת או אחרת, והם כולם מדווחים על זה כהכנסה מאבטלה לעניין הדיווח הפדרלי (בדקתי את ניו יורק, ניו ג'רזי וקליפורניה, לא בדקתי את השאר אבל אני מניח שזה דומה).

Rochit

משתמש מקצוען
לפי דעת רוב המומחים שאני מכיר הם סוברים שזה לא נחשב כהכנסה מעבודה, חלקם אף לא מדווחים על זה בכלל (כלומר סוברים שזו הכנסה פטורה ממס).

אני קיבלתי חוות דעת מומחה שזה שטח אפור ויש דעות לכאן ולכאן.
בפועל כן דיווחתי, ועברתי ביקורות, ולא עשו לי בעיות על זה. לא זוכרת את הניסוח המדוייק של מה שרשמתי להם אבל אני כן זוכרת שתרגמתי להם את המכתב מביטוח לאומי להסביר את הסכום וזה עבר בשלום.
אציין שהביקורת הייתה עבור הדיווח של שנת 2012, ואני לא מכירה כאלו שעברו עכשיו ביקורת.

יעקב 613

משתמש פעיל
זה דבר שאפשר לעשות לבד אם אני לא עובד (ואם כן איפה ואיך?) .או שצריך לפנות למישהו. (מי מומלץ?)
ראה פוסט קודם שלי בעניין

יעקב 613

משתמש פעיל
אני קיבלתי חוות דעת מומחה שזה שטח אפור ויש דעות לכאן ולכאן.
בפועל כן דיווחתי, ועברתי ביקורות, ולא עשו לי בעיות על זה. לא זוכרת את הניסוח המדוייק של מה שרשמתי להם אבל אני כן זוכרת שתרגמתי להם את המכתב מביטוח לאומי להסביר את הסכום וזה עבר בשלום.
אציין שהביקורת הייתה עבור הדיווח של שנת 2012, ואני לא מכירה כאלו שעברו עכשיו ביקורת.
תודה על העדכון.
אם תוכלי לרשום לי בפרטי מי המומחה אשמח.
את כנראה מתכוונת שזה עבר ביקורת ואושר כדיווח על הכנסה מעבודה, האם הסכום שינה משהו לגבי ההחזרים?
באופן כללי חשוב לדעת שזה שמשהו עבר ביקורת זה לא אומר שזו עמדת הIRS, אלא פשוט שפקיד אחד העביר את זה, יכול להיות שהוא השתכנע (או לא שם לב). זה לא איזה תקדים מחייב, אבל בהחלט יכול לתת כיוון כלשהו.
עקרונית זה כנראה יותר תלוי לאיזה צוות מסופח המבקר (ראשי הצוותות די עצמאיים בהחלטות שלהם).

מלמלה!!

משתמש מקצוען
למישהו מידע מתי אמור להגיע השיקים בדואר?
לא נראה לכם מוגזם?? כבר חודש מאז ששלחו את התשלום!!

נראה לי פעם קודמת קיבלו תוך שבועיים.....!!!!
ב"ה היום - יום חמישי קיבלנו את הצ'יק השני.
אגב, לצ'יק הקודם חיכינו כחמשה חודשים (הגיע רק בסוף חודש אלול).

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכח

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת אַשְׁרֵי כָּל יְרֵא יְהוָה הַהֹלֵךְ בִּדְרָכָיו:ב יְגִיעַ כַּפֶּיךָ כִּי תֹאכֵל אַשְׁרֶיךָ וְטוֹב לָךְ:ג אֶשְׁתְּךָ כְּגֶפֶן פֹּרִיָּה בְּיַרְכְּתֵי בֵיתֶךָ בָּנֶיךָ כִּשְׁתִלֵי זֵיתִים סָבִיב לְשֻׁלְחָנֶךָ:ד הִנֵּה כִי כֵן יְבֹרַךְ גָּבֶר יְרֵא יְהוָה:ה יְבָרֶכְךָ יְהוָה מִצִּיּוֹן וּרְאֵה בְּטוּב יְרוּשָׁלִָם כֹּל יְמֵי חַיֶּיךָ:ו וּרְאֵה בָנִים לְבָנֶיךָ שָׁלוֹם עַל יִשְׂרָאֵל:
נקרא  42  פעמים

לוח מודעות

למעלה