יש לכם שאלות בתחום הנדל"ן?

מצב
הנושא נעול.

yosy

משתמש פעיל
זו הנקודה. למה שהדירה תהיה רשומה על שמי אם שילמתי רק 20 אחוז?
זה לא רק אזהרה?

אשמח אם תוכל קצת לפרט שאבדוק האם זה מתאים לי

חוזה הוא רישום בטאבו??

אשמח לפירוט. תודה
חוזה זה רק הערת אזהרה
ורק בגמר התשלום הדירה מועברת בטאבו
אבל אין קשר בין הרישום בטאבו לבעלות על הדירה
יש בנינים שאין בהם טאבו וכשמוכרים שם דירה חייבים לשלם מס שבח
ופה אתם לא רוצים לבטל את העסקה אם המוכר שזה אפשרי בלי לשלם מס שבח
אתם רוצים למכור הלאה ולהרוויח את כל הכסף ואין סיבה שלא תשלמו מס שבח

yosy

משתמש פעיל
אם הקבלן הוא מאנ"ש אתם יכולים לדווח על ביטול עסקה ושהמוכר ימכור לקונה ישר ואז לא יהיה תשלום מס שבח והמוכר ייתן לכם את ההפרש אבל עדיין יש כנראה מס על הרווח של הקבלן
וכמובן זה לא חוקי חשבתי שלזה התכווין שימי

elis56

משתמש פעיל
מסובך להסביר בגדול יש הסכם ממון (שזה דבר מומלץ ללא קשר למקרה שלך רק לא בטוח שאתה יכול לעשות את זה)
במה זה תלוי?
אם הקבלן הוא מאנ"ש אתם יכולים לדווח על ביטול עסקה ושהמוכר ימכור לקונה ישר ואז לא יהיה תשלום מס שבח והמוכר ייתן לכם את ההפרש אבל עדיין יש כנראה מס על הרווח של הקבלן
זו האופציה היחידה?
כי במקרה הזה היא כנראה לא תהיה רלוונטית.

elis56

משתמש פעיל
@shimשימי - לזה התכוונת?

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
במה זה תלוי?
תבדוק עם עו"ד טוב
זו האופציה היחידה?
מה אתה רוצה לקנות דירה נוספת ולמכור את החדשה בתוך שנה וחצי?

אין אפשרות כזאת

יש דרך אחת (צריך לבדוק את החוקיות שלהם עם עו"ד) להתגבר על זה(שברוב המקרים לא רלוונטית
ורלוונטי רק למי שבאמת רוצה לעשות ולא לשם עקיפת החוק)

א. לעשות הפרדת רכושית וממילא הדירה השנייה היא רשומה על מישהו אחר

yosy

משתמש פעיל
במה זה תלוי?

זו האופציה היחידה?
אם הפער לא גדול בין הקנייה למכירה וההכנסות שלכם לא גדולות יכול להיות שתוכלו לקבל בחזרה את המס שבח ע"י החזרי המס אבל זה תלוי גם מה מספר הילדים מתחת גיל 18

yosy

משתמש פעיל
לא,
הכל תלוי בקבלן,
אני מכיר כמה עסקאות טובות של 20 - 80 עם אופציה ליציאה באמצע התהליך ללא אירוע מס
אם מדובר במקרה שהיא צריכה לשלם מס שבח כלומר היא מוכרת ביותר יקר וודאי שעדיף לה למכור הלאה ומזה לשלם לקבלן ולהרוייח קצת פחות ולשלם מס שבח
האופציה שהזכרת נועדה למי שלא מצליח לשלם את ה80 % או לא מצליח למכור הלאה

elis56

משתמש פעיל
אם הפער לא גדול בין הקנייה למכירה וההכנסות שלכם לא גדולות יכול להיות שתוכלו לקבל בחזרה את המס שבח ע"י החזרי המס אבל זה תלוי גם מה מספר הילדים מתחת גיל 18
כוונתך לנקודות זיכוי? אנחנו מנצלים אותם במלואן במשכורת של אחד מאיתנו ונשארים עם מס לשלם
לא.

זה גם רעיון מה שהוא אמר
אבל זה רעיון לדעתי לא חוקי

אני מדבר על חוקי
אמח מאד לפירוט קצר שאבין במה מדובר והאם זה אפשרי.

shimשימי

משתמש סופר מקצוען
גם לה אין אפשרות לשלוח
אולי נחכים כולנו
בגלל שזה משהו שהוא חוקי ואף מומלץ לאנשים מסויימים
אבל יש אנשים שמנצלים את זה
אני מעדיף לא לרשום בפומבי

מי שרוצה שימצא דרך שאני אסביר לו בפרטי

elis56

משתמש פעיל
אם מדובר במקרה שהיא צריכה לשלם מס שבח כלומר היא מוכרת ביותר יקר וודאי שעדיף לה למכור הלאה ומזה לשלם לקבלן ולהרוייח קצת פחות ולשלם מס שבח
האופציה שהזכרת נועדה למי שלא מצליח לשלם את ה80 % או לא מצליח למכור הלאה
אם היה פער מספיק גדול של רווח, לא היתה לי בעיה להסתפק ברווח מועט יותר בקיזוז מס השבח, אבל במצב הנתון, אם אצטרך לשלם גם מס שבח - הרווח מידי קטן בשביל שיהיה שווה לי לקחת סיכונים בגללו.

elis56

משתמש פעיל
שאלה נוספת:
אם אחליט במקום להיכנס לכל הסיפור של המיסים, לעבור לדירה החדשה ולמכור את הישנה, ובהמשך לעבור לדירה אחרת.
1. אצטרך לחכות לפחות 18 חודשים כדי למנוע מס שבח?
2. במקרה כזה אצטרך להשלים את כל הסכום. בגלל שזה 80 אחוז קיים סיכון רציני של עליית מדד.
האם יש דרך לשער צפי עליה במדד בטווח שנה- שנה וחצי?

מצב
הנושא נעול.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קכד

א שִׁיר הַמַּעֲלוֹת לְדָוִד לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ יֹאמַר נָא יִשְׂרָאֵל:ב לוּלֵי יְהוָה שֶׁהָיָה לָנוּ בְּקוּם עָלֵינוּ אָדָם:ג אֲזַי חַיִּים בְּלָעוּנוּ בַּחֲרוֹת אַפָּם בָּנוּ:ד אֲזַי הַמַּיִם שְׁטָפוּנוּ נַחְלָה עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ:ה אֲזַי עָבַר עַל נַפְשֵׁנוּ הַמַּיִם הַזֵּידוֹנִים:ו בָּרוּךְ יְהוָה שֶׁלֹּא נְתָנָנוּ טֶרֶף לְשִׁנֵּיהֶם:ז נַפְשֵׁנוּ כְּצִפּוֹר נִמְלְטָה מִפַּח יוֹקְשִׁים הַפַּח נִשְׁבָּר וַאֲנַחְנוּ נִמְלָטְנוּ:ח עֶזְרֵנוּ בְּשֵׁם יְהוָה עֹשֵׂה שָׁמַיִם וָאָרֶץ:
נקרא  12  פעמים

לוח מודעות

למעלה