דרוש מידע יש לכם ילד מיוחד ??? למה אתם זכאים?

קבוצת אפי

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
גם ילד שמקבל קצבה מלאה 117%
לא משלם בקופ"ח לרופאים, התחייבויות וכו',
זה נקרא קבוצות פטור בקופת חולים.

אך ילד סומטי מקבל גם טיפולים פרא רפואיים ללא הגבלה ונראה לי ללא תשלום או תשלום סמלי,

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
אך ילד סומטי מקבל גם טיפולים פרא רפואיים ללא הגבלה ונראה לי ללא תשלום או תשלום סמלי,

זה החוק,
אך קופות החולים מוצאות דרכים מתוחכמות.....
ומשאירות להורים להתמודד בזירה נוספת (כאילו שחסרה להם עבודה...)

חני בנני

משתמש סופר מקצוען
מנוי פרימיום
מי נכנס להגדרה של סומטי?

קבוצת אפי

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
יש עוד דברים שמאפשרים הגדרה של סומטיות, קשור לבעיות נורולוגיות
המשפיעות על ההתפתחות והקונגטיבי ,וצריך לנסות.
בביטוח לאומי כן נותנים בלי הגדרה ברורה רפואית?

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
לא, הכוונה להחזרים על קבלות של אביזרי לימוד - מחברות, ספרים עטים וכו'
אני מבררת כעת בדיוק מה וכיצד ואפרסם כאן בעז"ה
זה נקרא מענק לימודים
בתחילת כל שנה.

ומחשב זה רק במקרים מאוד ספציפיים
בד"כ זה ספרים, מחברות, מכשירי כתיבה וכיוצ"ב

ולא כל משפחה עם ילד חריג/נכה מקבל
כמו שלא כל משפחה עם ילד חריג/נכה מקבל קצבה.
זה תלוי בפרמטרים נוספים. לא יודעת בדיוק אלו.

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
אין לי סיבה לכעוס,
אני בתור מעסיקה חוששת שיהיה לאחד העובדים שלי ילד מיוחד,
יש הרבה הטבות שהן על חשבון המעסיק והמדינה לא מתגמלת אותו על כך, באמת לא קל.
אגב, גם עובד שיש לו הורים חולים או זקנים זכאי למספר מסוים של ימי העדרות, למה? ככה!
תודה
אכן סיטואציה לא נעימה.
וכי כמעסיק תבררי אצל העובד אם יש לו בעיה חריגה (פוריות/ ילד נכה / הורים חולים וכו')
ובמקביל,
האם מחפש עבודה צריך להודיע לבוס מראש שיש לו בעיה חריגה (כנ"ל) ויש לקחת בחשבון עוד הוצאות זכויות סוציאליות? (בעיקרון, ברור שאי אפשר. אז אחרי כחודש הראשון מתחילים להיתקל בחוסר נעימות , איחורים וחיסורים ע"ח המעסיק?)
אוף, המדינה ההזויה שלנו :(

שריתיש

משתמש סופר מקצוען
18 ימי מחלה זה מתוך הצבירה של העובדת ולא שעות נוספות . זה ימים שיצברו וישולמו בכל מקרה לעובדת(יחד עם הפיצויים בסיום העבודה). ופה נתנו לה אפשרות לנצל אותם עבור הילד.
וה 52 שעות זה כמו כל אשה בהריון שמקבלת 40 שעות להריון. אחת מקבלת כל שנה ואחת רק אחת לכמה שנים.:p
שגיאה,
ימי מחלה נצברים לכל עובד, עד 18 ימים בשנה
עם אפשרות לצבירה מקסימלית של 90 ימי מחלה. (ואז נעצרת הצבירה)
אין פדיון ימי מחלה בסיום העבודה כלל!!
הפדיון הוא רק תוך כדי עבודה ורק מול אישורי מחלה (אמיתותם תלויה ברמת האמינות והרחקה משקר של העובד)

כמו"כ המימוש הוא לפי הכללים: יום ראשון למחלה ללא תשלום. ימים שני ושלישי 50% וכו'
לפי הנאמר כאן ההטבה להורים לילד נכה הינה של 100% מהיום הראשון!

קבוצת אפי

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
א. 188% , מקבלים.
ולא רק ילדים, ידוע לי על מבוגרים גם.

ב. בקשר לילד עם מוגבלות וכדו' יש חוקים שלא קשורים לימי מחלה רגילים של העובד עצמו.

ה. בקר

צוות הנהלה
מנהל
מנוי פרימיום
חשבתי

נכון שגם מבוגרים יכולים לקבל.
אבל כתבו כאן על ילדים.
לא כל משפחה שיש לה ילד נכה/חריג מקבל מענק לימודים
ולא כל מבוגר עם נכות, גם של 100%, מקבל מענק לימודים. מידיעה ברורה. מי שיש לו קצבת נכות אבל אין לו 4 ילדים לא מקבל אלא אם כן הוא גרוש, אלמן וכיוצ"ב או שבן זוגו מקבל הבטחת הכנסה.

נערך לאחרונה ב:

גדולה מהחיים:)

משתמש סופר מקצוען
צילום מקצועי
D I G I T A L
וכי כמעסיק תבררי אצל העובד אם יש לו בעיה חריגה (פוריות/ ילד נכה / הורים חולים וכו')
ובמקביל,
מה זה עוזר לברר :rolleyes::rolleyes:
אין אפשרות לא לקבל עובדת בגלל סיבות כאלו,
כמו שאת לא יכולה לא לקבל עובדת בגלל שהיא בהריון
החוק אוסר את זה

קבוצת אפי

משתמש מקצוען
הפקות ואירועים
נכון שגם מבוגרים יכולים לקבל.
אבל כתבו כאן על ילדים.
לא כל משפחה שיש לה ילד נכה/חריג מקבל מענק לימודים
ולא כל מבוגר עם נכות, גם של 100%, מקבל מענק לימודים. מידיעה ברורה. מי שיש לו קצבת נכות אבל אין לו 4 ילדים לא מקבל אלא אם כן הוא גרוש, אלמן וכיוצ"ב או שבן זוגו מקבל הבטחת הכנסה.
עניתי לגבי 188% שמקבלים מביטוח לאומי ,זה קצבה של כ4 אלף בערך,

שבי מירושלים

משתמש פעיל
188 אחוז מקבלים מגיל 3 ומעלה, למי שמוגדר תלותי בפעילות היום יום
הקיצבה היא נכון ל2018 4702 ש"ח

הורה לילד מיוחד מקבל על יום מחלה כבר מהיום הראשון, וזכאי ל36 ימי מחלה בשנה.
בנוסף הוא זכאי לעוד 52 שעות טיפול בילד (וזה מאד אפור מה מוגדר טיפול בילד)

מענק לימודים מתקבל רק במשפחות עם מספר ילדים מסויים ומעלה.

ילד סומטי מוגדר כך אם יש לו עיכוב התפתחותי מובהק ביותר מתחום אחד של ההתפתחות, ללא צורך בהגדרה רפואית.

כדאי להכיר את אתר "כל זכות" ואת ארגון קשר-הבית של המשפחות המיוחדות, שיודעים ונותנים הרבה יותר מידע מאשר עוסיו"ת למיניהם....

rew3020

משתמש מקצוען
אל תכעסי על השאלה שלי, אני באמת שואלת כדי להבין
איך זה מתנגש/ מתחבר עם העבודה
מדוע המעסיק צריך לממן את זה שיש לך ילד חולה (וחריג)?
המעסיק קיבל עובדת סטנדרטית, עם ידיעה שהעסקתה תכלול זכויות סוציאליות רגילות...
ולפתע הוא מגלה שיש לה ילד חולה והוא צריך לממן עליה עוד ימי מחלה ושעות מחלה (וזה חוץ ממילוי מקום/ פגיעה ברצף העבודה)
איך זה מסתדר?

ועוד שאלה, למי שעובדת לפי שעות - את פשוט מוסיפה לדוח החודשי עוד שעות מחלה שהיית עם הילד?
ויום אחד המדינה מחליטה שצריך להעלות את אחוז המצביעים בבחירות המוניציפליות, וע"כ היא מחליטה להפוך את יום הבחירות ליום שבתון.
מי משלם? כמובן המעסיקים!
כמה נאה, כמה חביב.

אולי מעניין אותך גם...

הפרק היומי

הפרק היומי! כל ערב פרק תהילים חדש. הצטרפו אלינו לקריאת תהילים משותפת!

תהילים פרק קלט

א לַמְנַצֵּחַ לְדָוִד מִזְמוֹר יְהוָה חֲקַרְתַּנִי וַתֵּדָע:ב אַתָּה יָדַעְתָּ שִׁבְתִּי וְקוּמִי בַּנְתָּה לְרֵעִי מֵרָחוֹק:ג אָרְחִי וְרִבְעִי זֵרִיתָ וְכָל דְּרָכַי הִסְכַּנְתָּה:ד כִּי אֵין מִלָּה בִּלְשׁוֹנִי הֵן יְהוָה יָדַעְתָּ כֻלָּהּ:ה אָחוֹר וָקֶדֶם צַרְתָּנִי וַתָּשֶׁת עָלַי כַּפֶּכָה:ו (פלאיה) פְּלִיאָה דַעַת מִמֶּנִּי נִשְׂגְּבָה לֹא אוּכַל לָהּ:ז אָנָה אֵלֵךְ מֵרוּחֶךָ וְאָנָה מִפָּנֶיךָ אֶבְרָח:ח אִם אֶסַּק שָׁמַיִם שָׁם אָתָּה וְאַצִּיעָה שְּׁאוֹל הִנֶּךָּ:ט אֶשָּׂא כַנְפֵי שָׁחַר אֶשְׁכְּנָה בְּאַחֲרִית יָם:י גַּם שָׁם יָדְךָ תַנְחֵנִי וְתֹאחֲזֵנִי יְמִינֶךָ:יא וָאֹמַר אַךְ חֹשֶׁךְ יְשׁוּפֵנִי וְלַיְלָה אוֹר בַּעֲדֵנִי:יב גַּם חֹשֶׁךְ לֹא יַחְשִׁיךְ מִמֶּךָ וְלַיְלָה כַּיּוֹם יָאִיר כַּחֲשֵׁיכָה כָּאוֹרָה:יג כִּי אַתָּה קָנִיתָ כִלְיֹתָי תְּסֻכֵּנִי בְּבֶטֶן אִמִּי:יד אוֹדְךָ עַל כִּי נוֹרָאוֹת נִפְלֵיתִי נִפְלָאִים מַעֲשֶׂיךָ וְנַפְשִׁי יֹדַעַת מְאֹד:טו לֹא נִכְחַד עָצְמִי מִמֶּךָּ אֲשֶׁר עֻשֵּׂיתִי בַסֵּתֶר רֻקַּמְתִּי בְּתַחְתִּיּוֹת אָרֶץ:טז גָּלְמִי רָאוּ עֵינֶיךָ וְעַל סִפְרְךָ כֻּלָּם יִכָּתֵבוּ יָמִים יֻצָּרוּ (ולא) וְלוֹ אֶחָד בָּהֶם:יז וְלִי מַה יָּקְרוּ רֵעֶיךָ אֵל מֶה עָצְמוּ רָאשֵׁיהֶם:יח אֶסְפְּרֵם מֵחוֹל יִרְבּוּן הֱקִיצֹתִי וְעוֹדִי עִמָּךְ:יט אִם תִּקְטֹל אֱלוֹהַּ רָשָׁע וְאַנְשֵׁי דָמִים סוּרוּ מֶנִּי:כ אֲשֶׁר יֹאמְרֻךָ לִמְזִמָּה נָשֻׂא לַשָּׁוְא עָרֶיךָ:כא הֲלוֹא מְשַׂנְאֶיךָ יְהוָה אֶשְׂנָא וּבִתְקוֹמְמֶיךָ אֶתְקוֹטָט:כב תַּכְלִית שִׂנְאָה שְׂנֵאתִים לְאוֹיְבִים הָיוּ לִי:כג חָקְרֵנִי אֵל וְדַע לְבָבִי בְּחָנֵנִי וְדַע שַׂרְעַפָּי:כד וּרְאֵה אִם דֶּרֶךְ עֹצֶב בִּי וּנְחֵנִי בְּדֶרֶךְ עוֹלָם:
נקרא  3  פעמים

לוח מודעות

למעלה